Rüyada Bir Sonraki Günü Görmek Mümkün Mü?

Rüyada Bir Sonraki Günü Görmek Mümkün Mü?
20.01.201608:56

Birçok insan uyku sırasında görülen rüyaların gelecekte gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merak etmektedir... Peki, rüyada bir sonraki günü ya da geleceği görebilir miyiz? İşte, rüyanın gerçekleşme ihtimali ile ilgili bilinmesi gerekenler...

Haber güncelleme tarihi 04.04.2020 17:04

Rüya ile farklı bir dünyaya adım atarız. Kimi zaman kabus kimi zaman ise keşke gerçek olsa dediğimiz güzel rüyalar görürüz. Peki gerçekten rüyaların gerçekleşmesi mümkün mü? İşte sorunuzun cevabı;


Rüyada Geleceği Görmek Mümkün mü?

Oxford Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre insanların çoğu geçmişe değil geleceğe yönelik rüyalar görmektedir. İngiliz uçak mühendisi John W. Dunne, rüyalar ve rüyaların gerçekleşmesi üzerine yazdığı kitabında kendi yaşadığı bir olayı örnek olarak aktarıyor. Dunne, rüyasında huysuz bir atın kendisini kovaladığını görür. Rüyadan uyanıp aradan günler geçince, kardeşiyle balık tutmaya gider. O esnada yakınlarında demir kapının ardında huysuz bir at görür. Dunne, atın oradan atlayacağını düşünür ve rüyasıyla alakasız bir durum olduğuna inanır fakat at demir kapıdan atlar ve Dunne ve kardeşini kovalamaya başlar.

Böylelikle rüyasında gelecekten bir parça gördüğünü anlar. Bu olaya rağmen Dunne kitabında geleceğe yönelik bilgilerin sadece rüya tabirlerinden elde edilmediğini ileri sürdü. Dunne'a göre bazı insanlar uyandıklarında rüyalarını unutabilmektedirler. Bazı olaylarda ise rüya görmeye gerek bile kalmadan önseziler ile geleceğe yönelik tahminler mümkün.

ruyada-gelecegi-gormek-mumkun-mu.jpg


Rüyalar Gerçekleşebilir mi?

Gördüğümüz rüyaların gerçeklemesi konusunda ortaya pek çok fikir atılmıştır. Bu fikirlerden ilkine göre bir insanın rüyasının gerçekleşmesi takvası ile yakından alakalıdır. Bu konuyla ilgili olarak Hz. Muhammed bir hadisinde  "Kıyamet yaklaştığında müminin gördüğü rüya yalan çıkmaz. Sizin doğru rüya göreniniz en doğru sözlü olanınızdır. Müslümanın gördüğü rüya peygamberliğin kırk beşte biridir." demiştir. Buradan yola çıkarak rüyaların gerçek olması rüya sahibinin takva sahibi olmasıyla yakından ilişkilidir.

ruyalar-gerceklesebilir-mi.jpg


Rüyada Bir Sonraki Günü Görmenin Yorumu ve Rüya Tabiri

Rüyada bir sonraki günü görmenin yorumu, rüya sahibinin zorlukları aşarak feraha kavuşmasını, arzuladığı mutluluğa erişeceğine yorulur. Rüya aynı zamanda kazancın aratacağına, başarısızlıktan sonra kazanılan bir zafere işaret etmektedir. 

Bazı tabirciler ise rüyada bir sonraki günü görmeyi, istenilen parayla, yardım alınarak elde edilen huzurla ve düşlenilen mevkiyle ilişkilendirilmiştir. Rüyada bir sonraki günü görmek aynı zamanda mala, beceriye ve hayali kurulan mevkiye işaret etmektedir. Bir grup tabirci ise rüyada bir sonraki günü görmeyi uzun bir bekleyiş sonrasında elde edilen mevkiye, güce ve feraha kavuşmaya işaret etmektedir. 

Rüyada bir sonraki günü görmenin tabirlerinden diğeri ise maddi zorlukların sona ereceği, rüya sahibine maddi anlamda sıkıtılar çıkaran bir kişinin etkisiz hale geleceğine ve aşk hayatında her şeyin yolunda gittiğine delalet eder. Rüyada bir sonraki günü görmenin olumsuz tabiri de yapılmıştır. Bu tabire göre sağlığın kötüye gitmesine, huzurun kaçmasına ve kıymet yitirmeye işaret etmektedir. 

Rüyada bir sonraki günü görmenin genelde olumlu bir şekilde yorumlanmıştır. Buna göre rüyada bir sonraki günü görmek genellikle iyi bir şekilde yorumlanır. Rüya sahibinin refaha ermesine, huzura kavuşmasına ve sağlıklı bir ömre işaret etmektedir.

rüyada bir sonraki günü görmek

NeOldu.com /  Rüya Tabirleri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2079
1337
362
237
235
457
307
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 8
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.