Prag Gezilecek Yerler

Prag Gezilecek Yerler
14.10.201500:35

Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'da ülkenin yaklaşık 1 milyon 250 bin nüfusu yaşamaktadır. Başkent Prag Avrupa'nın tarihi ve turistik şehirlerinden biridir. Prag'ın gezilecek görülecek yerlerini yazımızda bulabilirsiniz. İşte Prag gezilecek yerler.

Haber güncelleme tarihi 21.03.2019 09:30

Prag Hakkında Bilgi

 • Çek Cumhuriyeti'nin başkentidir.
 • Dünyanın en güzel ve en romantik şehirlerinden biridir.
 • Arnavut kaldırımlı ve dar sokaklar sahip şehirdir.
 • Mistik bir şehirdir.
 • 867 metre rakımda, Nazilerin bile bombalamaya kıyamadıkları bir şehirdir.
 • Geçmişte Çekoslavakya'nın başkentiydi.
 • Para birimi Çek Koruna'dır.
 • Türkiye'ye göre saatleri 1 saat geridir.
 • Orta Avrupa'nın en büyük ve en önemli şehirlerinden biridir.
 • Vlatna Nehri'nin üzerinde bulunmaktadır.

Prag Gezilecek Yerler

Prag gezilecek yerler bakımından Orta Avrupa'nın en zengin şehirlerinden bir tanesidir. Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da gezilecek yerler kapsamında bu içeriği şu başlıklar altında işleyeceğiz.

 1. Prag gezilecek yerler listesi
 2. Prag müzeleri
 3. Prag da yer alan tarihi mekanlar
 4. Prag da turistik noktalar
 5. Prag otel önerileri
 6. Prag da nerede ne yenir
 7. Prag'a ne zaman gidilir?
 8. Prag da ulaşım nasıl sağlanır?
 9. Prag da gece hayatı

Old Town Meydanı

Şehrin en önemli meydanıdır. Etrafındaki tarihi yapılar, kafe ve restoranlarla da ün yapmıştır. Prag’ın en kalabalık yerlerinden biri olmasının yanında insanı efsunlayan bir havası vardır. Çok geniş bir meydandır ve özellikle sokak sanatçılarının hünerlerini izleyen insanlarla dolup taşar. Prag’da mutlaka gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Ayrıca Old Town meydanı ile ilgili ayrıntılı bilgiye Old Town Meydanı Hakkında Bilgi adlı içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

old-town-meydani-001.jpg

Adres: 110 00 Praha 1-Staré Město, Çekya


Karl Köprüsü

14. yüzyılın ortalarında yapımına başlanan taş köprü 15. yüzyılın başlarında tamamlanmıştır. Uzunluğu 500 metrenin üzerinde olan Karl Köprüsü’nün genişliği hemen hemen 10 metredir. Yıllardır şehrin en önemli sembolü olarak bilinen Karl Köprüsü, turistlerin de en yoğun ilgi gösterdiği yapıların başında gelmektedir. Köprüde bulunan heykellerin her birinin farklı bir hikayesi vardır. Baştan aşağıya tarih kokan Karl köprüsü hakkında bilgi adlı içeriğimizden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

karl-koprusu.jpg

Adres: Karlův most, 110 00 Praha 1, Çekya


Prag Kalesi

Dünya’daki en büyük antik kale olarak Guinnes Rekorlar Kitabı’nda yer almayı başaran bir yapıdır. Kalenin yapılışı 870 yılına dayanmaktadır. İçerisinde bir de kilisesi bulunan devasa kale şehre gelen turistlerin ilk adreslerinden biri haline gelmiş durumda. Tam 570 metre uzunluktaki Prag Kalesi’nin genişliği ise 130 metredir. Kale günümüze gelene kadar birkaç defa ekleme ve restore çalışmaları geçirse de benliğini kaybetmemiştir.

prag-kalesi.jpg

Adres: 119 08 Prag 1, Çekya

Prag Kalesi Hakkında Bilgi


Aziz Vitus Katedrali

Şehirde Gotik mimari tarzıyla inşa edilen en önemli yapı olarak göze çarpmaktadır. Dış kısmı ise Barok usulüyle bezenmiştir. 1929 yılında açılan katedralin yüksekliği 97 metredir. Katedralin yapılışının tam 6 asır sürdüğü söyleniyor. Göz kamaştıran kulesine tırmanmak için ise tam 279 basamak çıkmanız gerekiyor. Ancak katedralin büyüleyici ambiyansı ve kuleden görünen Prag manzarası o kadar yorulmanıza değecek.

aziz-vitus-katedrali.jpg

Adres: III. nádvoří 48/2, 119 01 Praha 1, Çekya


Prag Ulusal Müzesi

Müze binası Neo-Rönesans mimari tarzıyla 19. yüzyılın sonlarında inşa edilmiştir. Müzenin giriş kısmında bulunan heykeller binaya ayrı bir hava katıyor. Arkeolojik kazılarda elde edilen kalıntıların ağırlıkta olduğu müzede eski paralar, tabiat tarihi konulu eserler ve geçici süreyle getirilen koleksiyonlar sergilenmektedir. Ülkeye mal olmuş ünlü bilim, edebiyat ve sanat insanlarının büstleri de müzede sunuluyor.

prag-ulusal-muzesi.jpg

Adres: Václavské náměstí 68, 115 79 Praha 1


Dans Eden Ev

1996 yılında inşa edilen evin mimarisi dans eden bir çifti andırdığından bu ismi almıştır. Yapıldığı bölgedeki evlerden bir bakışta ayrılan ‘Dans Eden Ev’ şehri ziyaret eden turistlerin dikkat merkezinde bulunuyor. ‘Sarhoş Ev’ olarak da anılan binada restoran ve birkaç ofis hizmet veriyor.

dans-eden-ev.jpg

Adres: Jiráskovo nám. 1981/6, 120 00 Nové Město, Çekya

Dans Eden Ev Hakkında Bilgi


Wenceslas Meydanı

Wenceslas Meydanı, Prag’da yer alan oldukça güzel ve önemli olan tarihi bir meydandır. Gündüz ayrı bir kalabalığı olan Wenceslas meydanı hava karardıktan sonra da apayrı bir havaya bürünür.Şu anki görünümüne 19. yüzyılda ulaşan Wenceslas Meydanı, etrafını saran lüks mağazalar, restoranlar ve eğlence mekânları sayesinde günümüzde Prag’ın en popüler yerleri arasında sayılmaktadır.

wenceslas-meydani.jpg

Adres: New Town, 110 00 Prag 1, Çekya


Petrin Tepesi ve Gözlem Kulesi

Petrin Hill Prag’da doğayla iç içe olmak isteyenler için seyahatin en güzel dinlendirici noktalarından birisidir. Prag’da deniz seviyesinden 300 metre yükseklikte bulunan ünlü bir tepedir. 15. yüzyılda üzüm bağları ile ünlü olan bu tepe, 1825 yılında halka açık bir alan haline dönüştürülmüştür. Pagan ritüelleri kutlamalarına sahne olan Petrin Tepesi’nde her yıl 1 Mayıs günü bunun için gösteriler düzenlenir. Petrin Tepesi’nin en ilgi çekici yapısı olan Petrin Gözlem Kulesi, 1891 yılında inşa edilmiş. Eyfel Kulesi’nden esinlenerek Petrin Parkı’nda inşa edilen kule, Eyfel Kulesi’nin çeyreği kadardır.

petrin-tepesi-ve-gozlem-kulesi.jpg

Adres: 169 00 Prague 6, Çekya


Mala Strana (Lesser Town)

Prag’ın en eski mahallelerinden olan Mala Strana çoğunlukla Barok mimari tarzı yapıların bulunduğu bir yerdir. Mala Strana, Prag kalesi ile Charles Köprüsü arasında kalan tarihi bölgeye denmektedir. Burada yer alan çarpıcı yeşil kubbesiyle Barok kilise St. Nicholas Kilisesi Prag gezilecek yerlerin en güzellerden biridir. Birçok Katolik için aynı zamanda bir hac yeri olan Church of Our Lady Victorious kilisesi de yine bölgede gezilecek yerler arasında yer almaktadır.

mala-strana-(lesser-town).jpg

Adres: Prag 1, Çekya


Prag Belediye Sarayı

14. Yüzyılda inşa edilen Old Town Belediye Binası, esas olarak Prag'ın en ünlü yerlerinden biri olan Astronomik Saat'e dayanmaktadır. Şehir merkezinde, neredeyse 70 metre yüksekliğindeki bir kulede yer alan otel, UNESCO ile listelenen eski şehirlere bakmak için de mükemmel bir yerdir. Astronomik Saat‘in asıl amacı adı üzerinde olduğu gibi güneş ve ay başta olmak üzere gök cisimlerinin hareketini göstermesiydi. Zamanı göstermesi ise ikinci planda olacak şekilde düşünülmüştü.

prag-belediye-sarayi.jpg

Adres: Náměstí Republiky 5, 111 21 Praha


John Lennon Duvarı

1980’de John Lennon’ın öldürülmesinin ardından Praglı gençler tarafından yapılan resimler birleşerek Prag’da adeta bir anıt oluşturulmuştur. Duvar, Fransız Büyükelçiliği’nin çaprazında yer alan meydanda yer almaktadır. Komünist polisler, portre ve barış mesajlarının silinmesi için üst üste beyaza boyayarak defalarca uğraştılar ancak duvarları asla temiz tutmayı başaramamışlardır. Ayrıca John Lennon Duvarı ile ilgili ayrıntılı bilgiye John Lennon Duvarı Hakkında Bilgi adlı içeriğimizde ulaşabilirsiniz.

john-lennon-duvari.jpg

Adres: Velkopřevorské náměstí, 100 00 Praha 1


Prag Ulusal Müze

Prag Ulusal Müze‘nin yeni binası, kentin eşsiz modern binalarından biri haline gelmiştir. Eski Ulusal Müze’nin bir yanındaki sokağında yer alan yani müze en büyük ve kapsamlı müzelerden birisidir. Doğa ile ilgili bilgilendirici birçok pano bulunmakta ve doğal yaşamın kendi içindeki sirkülasyonu anlatılmaktadır. Müzede insan iskeletleri de bulunuyor. Kimisi bildiğimiz yöntemlerle gömülmüşlerken, bazı inanışlara göre ölümden sonra yakılması gerektiği inancı olduğundan yakılarak saklanmışlardır. 

prag-ulusal-muze.jpg

Adres: Václavské nám. 68, 115 79 Praha 1


Prag Ulusal Tiyatro

Prag’da opera, tiyatro ya da bale gösterisi izlemek istediğinizde Ulusal Tiyatro ziyaret edebileceğiniz en iyi mekândır. Varlığıyla ülkenin bağımsızlığının ve dilinin sembolü olması amaçlanan Prag Ulusal Tiyatro, kapılarını sanatseverlere ilk olarak 1881 yılında açmıştır. 

prag-ulusal-tiyatro.jpg

Adres: Národní 2, 110 00 Nové Město Praha


Strahov Manastırı

Strahov Manastırı, 1143 yılında kurulan bir manastır. Bugün özellikle tarihi kitaplarında bulunduğu kütüphaneleri ile ön plana çıkan manastır, iç ve dış mimarisi kadar duvarlarındaki gravür ve resimleri ile de dikkat çekmektedir. İlk zamanlar ahşap malzeme kullanılarak yapılan çoğu binası önce Romanesk ardından Gotik mimariyle yeniden inşa edilen dini komplekse 1742’deki Fransız bombardımanının ardından Barok stil hâkim olmuştur.

strahov-manastiri.jpg

Adres: Strahovské nádvoří 1/132, 118 00 Praha 1

Strahov Manastırı Hakkında Bilgi


Klementinum

Klementinum Kütüphanesi şu anda Çek Cumhuriyeti’nin milli kütüphanesi olarak görülmektedir. Kütüphane, Jorge Luis Borges’in The Secret Miracle isimli romanında adı geçtikten sonra daha popüler hale gelmiştir. Binanın girift tavanlarındaki resimleri Jan Hiebl isimli sanatçı yapmıştır. Kütüphane güzel olmasının yanı sıra 20.000’den fazla da kitap içermektedir. 

klementinum.jpg

Adres: Mariánské nám. 5, 110 00 Staré Město Praha


Barut Kapısı

1475 yılında Prag şehrinin 13 kapısından biri olarak inşa edilmiştir. Orijinal adı Yeni Kule olarak bilinmektedir. Bohem Krallar taç giyme törenlerine giderken yolları üzerinde olan bu kapıdan geçerlermiş. 17. yy’da barut deposu olarak kullanılmaya başlanmış. Adını da sonra buradan almıştır. Ziyaretçilerine içerisindeki 186 basamağı tırmanıp, 44 metre yükseklikten Eski Şehir ve çevresi seyretme imkanı tanımaktadır. 

barut-kapisi.jpg

Adres: nám. Republiky 5, 110 00 Staré Město Praha

Barut Kapısı Hakkında Bilgi


Kampa Adası

Kampa Adası dünyanın en güzel şehir adalarından ikincisi seçilmiştir. Birinci ise Paris’teki St. Lugwig Adası’dır. Gerçekten de Vltava Nehri’nin bir kolu olan Şeytan Deresi’nin oluşturduğu Kampa adası insanın dinlenmek için isteyebileceği her şeye sahip bir parktır. Lokasyon olarak Charles Köprüsü’nü gören en güzel yerlerinden, Mala Strana bölgesinde yer almaktadır. 

kampa-adasi.jpg

Adres: Malá Strana, 118 00 Prag 1, Çekya


Prag'da Nerde Kalınır? 5 Otel Önerisi

Orta Avrupa'nın gezilecek yerler bakımından en zengin şehirlerinden bir tanesi olan Prag’da geçirdiğiniz her gün güzel bir anı olarak kalacaktır. Biz de sizler için Prag’da kalınacak 5 otel önerisi derledik. İşte Prag’da kalınabilecek oteller;


InterContinental Prague

InterContinental Prague, Prag'ın Eski Kent bölgesindeki şık Pařížská alışveriş caddesinde yer almaktadır. Karl Köprüsü'ne ve Yahudi Mahallesi'ne kısa bir yürüyüş mesafesinde olan InterContinental Prague, yerli yabancı turistler tarafından sıklıkla tercih edilen oteller arasındadır. 

intercontinental-prague.jpg

Adres: Parizska 30, Prag, 110 00, Çek Cumhuriyeti 

Telefon: +420 296 631 111

Ortalama Fiyat: 186 €


Hotel Residence Agnes

4 yıldızlı Residence Agnes Prague 09 semtinde yer almaktadır. 4 katlı binada yer alan otel, 2006 yılında açılmıştır ve açıldığından bu yana verdiği kaliteli hizmetiyle tanınmaktadır. Residence Agnes'in 1300 metre uzaklıkta yer alan Karl Köprüsü'ne de çok yakın bulunması misafirler açısında oldukça önemlidir. Bu otel, Prag şehir merkezinden 1 km uzaklıktadır. En yakın tramvay durağı 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. 

hotel-residence-agnes-001.jpg

Adres: Haštalská 943/19, 110 00 Staré Město, Çekya

Telefon: +420 222 312 417

Ortalama Fiyat: 220 €


Leon Hotel

Prag-Holešovice'de sakin bir konumda yer alan Hotel Leon, eski kente arabayla 5 dakika veya yürüyerek 20 dakika uzaklıktadır. Leon, Prag'ın en büyük parkı olan Stromovka'ya yakındır. Holešovice sergi merkezi, O2 Open Air Arena ve Prag Hayvanat Bahçesi yakınlardadır. Çevrede çeşitli bar ve kulüpler de bulunmaktadır. ramvay durağı otelin önündedir ve metro istasyonu 350 metre uzaklıktadır. Günün 24 saati hizmet veren toplu taşıma araçlarıyla otel, Prag Kalesi, Karl Köprüsü ve diğer turistik yerleri keşfetmek için harika bir başlangıç noktasıdır. 

leon-hotel.jpg

Adres: Ortenovo náměstí 1026/26, 170 00 Praha 7, Çekya

Telefon: +420 220 941 351

Ortalama Fiyat: 120 €


Mandarin Oriental, Prague

Prague Mandarin Oriental, geçmişi 14. yüzyıla kadar uzanan özenle restore edilmiş bir manastırda hizmet vermektedir. Mandarin Oriental, Prague, Prag Kalesi'nin altındaki tarihi Mala Strana semtinde bulunmaktadır. Karl Köprüsü 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Hellichova Tramvay Durağı, Mandarin Prag'a 100 metre uzaklıktadır.

mandarin-oriental,-prague.jpg

Adres: Nebovidska 459/1, Prag, 11800, Çek Cumhuriyeti

Telefon: +420 233 088 888

Ortalama Fiyat: 380 


Theatrino

Prag'ın eşsiz Art Nouveau tarzıyla birleşen modern tasarım, listelenen binayı özel sanatsal anlayışla bir araya getirmektedir. Theatrino Hotel, tarihi kent merkezine tramvayla sadece 3 durak, yürüyerek ise 20 dakika uzaklıktadır. Lipanska tramvay durağı otele sadece 50 metre mesafededir. Pitoresk Riegrovy Sady Parkı'nda güzel bir yürüyüşe çıkabilir ve TV kulesinden şehrin muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz.  

theatrino.jpg

Adres: Bořivojova 1216/53, 130 00 Praha 3, Çekya

Telefon: +420 227 031 894

Ortalama Fiyat: 99 €


Prag’da Nerede Ne Yenir?

Svicvoka

-svicvoka.jpg

Çek mutfağının en popüler yemeklerinden biri olan Svíčková, bonfile etinden yapılmaktadır. Oldukça tuzlu olan etin üzerine veya yanına krema sos eklenerek misafirlere sunulmaktadır. Ekmek dilimleri ile birlikte servis edilmektedir. Restaurant U Jindrisske Veze’de Svicvoka deneyimi önerilmektedir.

restaurant-u-jindrisske-veze.jpg

Adres: Jindrisska 26, Prag, Çek Cumhuriyeti (Nové Město (Yeni Şehir))

Telefon: +420 224 230 226


Rizek

rizek.jpg

Her türlü etten yapılan rizek, şinitzele oldukça benzemektedir. Yanında dilim haşlanmış patates veya patates püresi ile servis edilmektedir. Dilimlenen etler sırası ile un, yumurta sarısı ve galeta ununa bulanarak kızartılır. Rizek’in tadılabilmesi için Restaurace Řízkárna tavsiye edilebilir. 

restaurace-Řízkárna.jpg

Adres: U Klikovky 3086/10, 150 00 Praha 5-Smíchov, Çekya

Telefon: +420 773 686 865


Langose

langose.jpg

Langose Türk mutfağındaki bişi-pişi dediğimiz lezzetle çok benzerlik göstermektedir. Kızartıldıktan sonra bir çeşit kaşar peynir rendesi ve ketçap süslemesiyle servis edilmektedir. Prag’da sokaklara kurulan tezgahlarda sıklıkla karşılaşılabilen bir atıştırmalıktır. Old Prague Ham Stands, Langose lezzetiyle tanışmak için önerilen restaurantlar arasındadır. 

old-prague-ham-stands.jpg

Adres: Skořepka 5, Prag, 11000, Çek Cumhuriyeti

Telefon: +420 224 569 874


Trdelnik

trdelnik.jpg

Türk Mutfağındaki kokoreç ile benzerlik gösteren Trdelnik Prag’da mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden birisidir. “Prag kokoreçi” diye bahsedilen Trdelnik aslında bir Slovak tatlısıdır. Old Town’da iki adımda bir Trdelnik satan bir yere rastlanılabilmektedir. Kleparz bu lezzeti tatmanız için önerilen restaurantlardan biridir. 

kleparz.jpg

Adres: Karlova 190/1, Prague 110 00, Czech Republic

Telefon: +420 359 823 865


Pecena Kachna

pecena-kachna-001.jpg

Pecena Kachna, lezzeti ile oldukça popüler bir yiyecektir ve bizde kızarmış ördek olarak yapılmaktadır. Dilim veya yarım olarak servis edilmektedir. Izgara da nar gibi olana kadar kızartılarak hazırlanır ve sunulur. Staromacek restaurant bu lezzeti tatmanız için doğru adres. 

staromacek-restaurant.jpg

Adres: Karlova 454/46, 110 00 Staré Město, Çekya

Telefon: +420 222 311 366


Prag’a Ne Zaman Gidilir?

Prag ılıman karasal iklimin hakim olduğu bir havaya sahiptir. Prag hava durumunun tahmin edilmesi zor olduğu şehirlerden biridir. Ortalama hava koşulları yıl içinde değişiklik göstermektedir. Kış dönemi Prag oldukça sert iklime sahiptir. Bu dönemde soğuk hava ve sürekli yağmurlar hakimdir. Özellikle Ocak ve Şubat hava sıcaklığının en düşük olduğu aylardır. Eğer soğuk havada gezmeyi sevmiyorsanız bu aylarda Prag ziyareti önerilmemektedir. Haziran - ağustos aylarını kapsayan yaz dönemi ise şehrin en sıcak olduğu dönemdir. Yazlar genellikle Prag’da kurak geçmektedir. Ancak hava durumu tüm sene boyunca olduğu gibi yaz aylarında da değişiklik göstermektedir. Bu nedenle bu şehri yazın ziyaret edecek turistler için gece yağan yağmurlara karşı önlem almaları önerilmektedir. Prag’da ilkbahar ve sonbahar dönemi kalabalıktan hoşlanmayan ziyaretçiler için en uygun zamandır. Havanın genellikle açık olduğu bu dönemde sizi etrafta yeşeren çiçekler karşılayacaktır.

praga-ne-zaman-gidilir.jpg


Prag’a Şehir İçi Ulaşım

Konumu sayesinde Prag, gezginler arasında ulaşımı rahat kentlerden birisi olarak anılmaktadır. Havaalanı transferi konusunda en pratik çözümü, Çek Cumhuriyeti Demiryolları gözetiminde seferleri düzenlenen Airport Express sağlıyor. 05.30-22.30 saatleri arasında çalışan otobüslerin sefer sıklıkları gün içerisinde 15 ila 30 dakika arasında değişirken, bilet almak isteyen yetişkinlerden 60 CZK talep ediliyor.

airport-express.jpg

Havaalanı Ekspresi dışında ayrıca belediye otobüsleri de kent merkezine ulaşım sağlıyor. 05.00-00.00 saatleri arasında 119, 100 ve 191 hat numaralı otobüsler çeşitli metro istasyonlarına yolcu taşıyor. Günün geri kalanında ise 910 numaralı gece otobüsü faaliyet gösteriyor. Toplu taşıma yerine daha konforlu seçenekleri tercih ederseniz önceliği Prague Airport Transfer gibi shuttle firmalarına verebilirsiniz.

prague-airport-transfer.jpg

Firma midibüsleri aracılığıyla gezginlere 5,50 Euro ücretle paylaşımlı servis hizmeti sunarken, 11 Euro karşılığı direkt otele ulaşım da sağlıyor.  Havaalanından şehir merkezi ulaşım sağlayan seçeneklerin arasında ayrıca Fix Taxi ve AAA Taxi gibi firmaların rezervasyon usulü çalışan araçları ve özel servis hizmeti veren şahıslar da yer alıyor. Özel hizmetin ayrıcalıklarından yararlanmak isteyenlere önerebileceğim firmaların başında Transfer Service, Prague Airport Shuttle, Transfer Prague, 24-ATP ve T&A Transfers geliyor.

aaa-taxi.jpg


Prag'da Gece Hayatı

Prag’da gece hayatı gündüz sakinliğinin ve durağanlığının tam aksine çok canlı geçmektedir. Prag geceleri eğlencenin, alkolün ve dansın Avrupa’daki merkezlerinin başında gelmektedir. Ayrıca Prag gece saat kaç olursa olsun güvenli bir şekilde otele dönebileceğiniz bir şehirdir.

Maxim Bar - Night Club

Maxim Bar (one bar) Astronomik saat kulesini arkanıza aldığınızda hafif sağa döndüğünüzde karşınızdaki sokağın sonunda yer almaktadır. Her akşam farklı organizasyonlara sahiplik yapan Maxim Bar(one bar) kesinlikle Prag’ a gidipte uğramadan dönülmemesi gereken Night Club‘ ların başında gelir.

maxim-bar---night-club.jpg

Adres: Melantrichova 504/5, 110 00 Staré Město, Çekya

Telefon: +420 776 151 517


Prag James Dean Bar

Old town bölgesinde yer alan James Dean Bar çok rahatça ulaşabileceğiniz bir noktada yer almaktadır. James Dean girişte bir şeyler yemek ve sohbet etmek için güzel dekore edilmiş bir mekandır. Mahsen görüntüsünü uyandıran ve kalabalıktan yürüyemediğiniz bu mekan eğlenme garantisi veriyor.

prag-james-dean-bar.jpg

Adres: V Kolkovně 922/1, 110 00 Staré Město, Çekya

Telefon: +420 606 979 797


M1 Lounge – M1 Club Prague

James Dean ile karşılıklı sokaklarda yer alan M1 Lounge şehirdeki bazı favori bar ve gece kulüplerinden biridir. Prag gece hayatı diyince görmenizde hiç bir sakınca bulunmayan üstelik old town bölgesinde 3 dakikalık mesafede bulunan M1 Lounge’ a uğramanızı mutlaka tavsiye ediyoruz.

m1-lounge-– m1-club-prague.jpg

Adres: Masná 705/1, 110 00 Staré Město, Çekya

Telefon: +420 227 195 235


Karlovy Lazne Gece Kulübü

Karlovy Lazne hemen old town biölgesindeki Charles Köprüsü’ nün girişinde bulunmaktadır. 4-5 kattan oluşan gece kulübünde her katta farklı bir tarz müzik dinlemek mümkündür. Genelde girişte canlı müzik ve diğer katlara doğru değişen müzik türüyle hizmet vermektedir.

karlovy-lazne-gece-kulubu.jpg

Adres: Novotného lávka 198/13, 110 00 Praha-Staré Město-Staré Město, Çekya

Telefon: +420 222 220 502


Duplex Bar

Duplex Bar Vaclav Meydanında bulunan Prag’ ın görülmeye değer önemli gece kulüplerinden biridir. 3 farklı konsepti bir arada bulabileceğiniz Duplex Bar’ da cafe, restoran ve gece kulübü keyfini yaşayabilirsiniz. 6. Katında bir şeyler içerken yukarı katlarda limitsiz eğlenebilirsiniz.

duplex-bar.jpg

Adres: Václavské nám. 831/21, 110 00 Nové Město, Çekya

Telefon: +420 732 221 111


Önerilen İçerik;

Çek Cumhuriyeti Gezilecek Yerler

NeOldu.com / Tatil

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
2
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.