Çek Cumhuriyeti Gezilecek Yerler

Çek Cumhuriyeti Gezilecek Yerler
31.12.201517:47

Çek Cumhuriyeti Orta Avrupa'nın değerli ülkelerinden biridir. Tarihi, turistik ve coğrafi açıdan zengin varlıklara sahiptir. Çek Cumhuriyeti gezilerinize rehber olabilmek adına ülkenin gezilecek görülecek yerlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Haber güncelleme tarihi 10.02.2020 10:13

Çek Cumhuriyeti Hakkında Bilgi

 • Çek Cumhuriyeti Orta Avrupa'da yer almaktadır.
 • Başkenti Prag'tır.
 • Avusturya, Slovakya, Polonya ve Almanya ile komşudur.
 • 11 milyon civarında nüfusa sahiptir.
 • 2004 yılından bu yana Avrupa Birliği ülkesidir.
 • Çek Cumhuriyeti tarihi ve geçmişi bakımından köklü ülkeler arasında yer almaktadır.
 • Para birimi Çek Korunası'dır.
 • Prag ile birlikte toplamda 14 ili bulunmaktadır.
 • Avrupa'nın en büyük ikinci ateist nüfusunu barındırmaktadır.
 • Toplumun yüzde altmışının dini inancı yoktur.
 • Kristal, cam işlemeleri ve granattaşı ile ünlü bir ülkedir.
 • Ülkede okuma yazma bilen kişi oranı %99'dur.
 • Çek Cumhuriyeti'nin en büyük şehir Prag'dır.
 • Çekya'nın denize kıyısı yoktur.
 • Çek Cumhuriyeti Avrupa'nın en iyi beşinci otomobil üreticisidir.
 • Ülkenin %30'u ormanlardan oluşmaktadır.
 • Ülkede işsizlik oranı yüzde dört olarak hesaplanmıştır.
 • Ülkede kapalı alanlarda sigara içmek yasaldır.

Çek Cumhuriyeti Gezilecek Yerler

Bu içeriğimizde Çek Cumhuriyeti'nde gezip görebileceğiniz yerleri şu başlıklar altında işleyeceğiz.

 1. Çek Cumhuriyeti'nde ki gezilecek yerler listesi
 2. Çek Cumhuriyeti müzeleri
 3. Çek Cumhuriyeti'nde yer alan tarihi mekanlar
 4. Çek Cumhuriyeti'ndeki turistik noktalar
 5. Çek Cumhuriyeti otel önerileri
 6. Çek Cumhuriyeti'nde nerede ne yenir?
 7. Çek Cumhuriyeti'nde ulaşım nasıl sağlanır?
 8. Çek Cumhuriyeti'ne ne zaman gidilir?
 9. Çek Cumhuriyeti festivalleri nelerdir?

Old Town (Prag)

Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'da bulunan Old Town Ortaçağ yerleşim alanlarından biridir. Stare Mesto Vltava kıyısında yer alan bölgede eski yapılar, sinagoglar, kuleler, kaleler ve köprüler vardır. Avrupa'nın en fazla rağbet gören turistik alanlarından biri olan Prag Old Town Çek Cumhuriyeti seyahatinizde sizi kendisine tutkun edecek noktalardan biridir. Yüzlerce yıllık yapıların oluşturduğu bölge, sokaklar ve meydanlar buram buram tarih kokmaktadır. Çek Cumhuriyeti'nde gezilecek en önemli yerlerin başında gelen Old Town'u es geçmeyin. Çek Cumhuriyeti'nin yani yeni ismiyle Çekya'nın başkenti olan Prag hakkında ayrıntılı bilgi için Prag gezilecek yerler adlı içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

old-town-003.jpg


Karl Köprüsü

1357 ve 1402 seneleri içinde oluşturulan Karl Köprüsü tam 516 metre uzunluğa sahiptir. Kral IV. Karl'ın isteği üzerine inşa edilen ve onun adıyla anılan kemer köprü başkent Prag'da Vltava Nehri üzerine inşa yapılmıştır. Köprünün sudan yüksekliği 4,30 metre olup genişliği ise 9,5 metredir. Başkent Prag'ın en popüler sembollerinden biri olan taş köprü sadece insanların yürüyüşü için açıktır. Peter Parler'in tasarladığı muazzam Karl Köprüsü boyunca meşhur Aziz John Nepomuk heykeli başta olmak üzere tam 30 heykel bulunmaktadır. Köprünün başında ve sonunda yer alan kuleler mükemmel bir manzara oluşturmaktadır ve bu yapı Çek Cumhuriyeti'nin gezilecek noktalarından biridir.

karl-koprusu-001.jpg

Karl Köprüsü Hakkında Bilgi


Prag Kalesi

Stratejik ve mimari açıdan Prag'ın ve Çek Cumhuriyeti'nin en önemli kalesidir. Ünlü mimarlar Joze Plecnik, Peter Parler, Benedikt Rejt, Matthias of Arras ve Borek Sipek'in ortak tasarımı olarak Prag Kalesi'nin temelleri 870 yılında atılmıştır. Geçen yüzyıllar boyunca kaleye Romanesk ve Gotik mimari stilini yansıtan yapılar başa olmak üzere birçok saray ve kilise eklenmiştir. Antik kaleler arasında dünyanın en büyüğü sıfatıyla yer alan ve bu unvanla Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başaran Prag Kalesi tam 570 metre uzunluğu ve 130 metre genişliğiyle parmak ısırtıyor. Bu kale Çek Cumhuriyeti gezi rehberinizde mutlaka yer almalıdır. Prag Kalesi hakkında ayrıntılı bilgi için, Prag Kalesi Özellikleri ve Hakkında Bilgi adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

prag-kalesi-001.jpg


Prag Belediye Binası

1945 yılından bu yana başkent Prag'ın belediye sarayı olarak hizmet veren yapı, 1908 ve 1911 yılları arasında inşa edilmiştir. Neo-Barok ve Neo-Rönesans mimari tarzında oluşturulan yüzyıllık bina Osvald Polivka ve Antonin Balsanek'in ortak dizaynıdır. Başkent belediye başkanı ve kentin diğer yerel yöneticilerinin resmi ofisi olarak kullanılan Prag Belediye Binası Çek Cumhuriyeti'nin turistik yerlerinden birine çevrilmiştir. 

prag-belediye-binasi.jpg


Aziz Vitus Katedrali

Prag'ın başpiskoposluk merkezi olarak faaliyet gösteren bir Roma Katolik kilisesidir. Aziz Vitus'a ithaf edilen katedral onun ismiyle anılmaktadır. Büyük mimarlar Peter Parler, Matthias of Arras, Josef Mocker, Kamil Hilbert ve Joseph Kranner'ın ortak tasarımıdır. Bu büyüleyici manevi yapı 1929 yılında hizmete açılmıştır ve Gotik mimari sitilinin Çek Cumhuriyeti'ndeki ve dünyadaki mükemmel örneklerinden biridir. Çek Cumhuriyeti'nin tarihi yerleri arasında bulunan 24 metre uzunluğa ve 60 metre genişliğe sahip olan kilisenin kulesi 97 metre yüksekliğindedir. 

aziz-vitus-katedrali-001.jpg


Astronomik Saat Kulesi

Başkent Prag'da bulunan Ortaçağ'a ait eser 1410 yılında oluşturulmuştur. Şu anda faaliyet gösteren dünyanın en eski üçüncü astronomik saati olarak bilinmektedir. Cephesi Gotik heykellerle süslenen saat, Prag'ın en değerli simgelerindendir. Charles Üniversitesi Matematik Bölümü Profesörleri Mikulas ve Jan Sindel'in katkılarıyla oluşturulmuştur. Saat birkaç kez bozulsa da aslına uygun olarak onarılmış ve yeniden hizmete açılmıştır. Çek Cumhuriyeti seyahatine çıkan hemen hemen bütün turistlerin uğrak noktalarından biri olan Astronomik Saat Kulesi, meşhur Old Town Meydanı'nda bulunan Eski Belediye Binası'nın güney duvarına monte edilmiştir. Old Town Meydanı hakkında ayrıntılı bilgi için Old Town Meydanı Hakkında Bilgi adlı içeriğimizden yararlanabilirsiniz.

astronomik-saat-kulesi.jpg


Cesky Krumlov Kalesi

Adını Cesky Krumlov kentinden alan görkemli kale, şehrin ileri gelen ailelerinden Witigonen ve Rosenberg Aileleri tarafından inşa ettirilmiştir. Yapımı 1240'lı yıllara kadar uzanan tarihi kale, 17. yüzyılda Kramau Dükü'ne verildi. Kale bu dönemlerde Eggenberg adını alan bir tiyatro eklemesi ve Barok tadilatlarla genişletildi. Hakimiyet değiştikçe el değiştiren kale, 1992 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Özellikle içerisindeki dünyanın en iyi korunan tiyatrosuyla meşhur olan Cesky Kurmlov Kalesi kesinlikle keşfedilmelidir.

cesky-krumlov-kalesi.jpg


Petrin Gözlem Kulesi

Başkent Prag'a hakim tepelerden Petrin Tepesi'nde bulunan kule deniz seviyesinden 327 metre yükseklikte yer alıyor. 1891 yılında mimar Vratislav Pasovsky tarafından dizayn edilen Petrin Gözlem Kulesi, Fransa'nın başkenti Paris'in sembolü Eyfel Kulesi'ne benzemektedir. Yüksekliği 64 metre olan kule Prag'a gelen turistlerin şehrin manzarasını doyasıya seyretmek için en fazla tercih ettikleri mekan konumundadır. Geçtiğimiz yıl 550 binden fazla turist çeken kule etrafındaki bahçeleri ve doğal güzellikleriyle de büyülüyor.

petrin-gozlem-kulesi.jpg


Tyn Kilisesi

Mimar Matthias of Arras tarafından tasarlanan Tyn Kilisesi Tycho Brahe, Karel Skreta, Josef Seger ve Vaclav Emanuel Horak gibi önemli bilim ve sanat insanının ebedi istirahatgahıdır. Gotik mimari usulüyle oluşturulan manevi yapı 14. yüzyıldan bu yana Prag'ın ana kilisesidir. 4 küçük kulesinin her biri 80'er metredir. Roman Katolik kilisesi olarak hizmet vermeye devam etmektedir ve Çek Cumhuriyeti seyahatindeki turistlerin ilgi gösterdiği yapılardan biridir.

tyn-kilisesi.jpg

Plzen Gezilecek Yerler


Komünizm Müzesi

II. Dünya Savaşı sonrası Çekoslavakya ve bilhassa Prag bölgesinde dönemin rejiminin özelliklerini en iyi yansıtan müze olarak faaliyet göstermektedir. Orijinal eserler, bilgilendirici metin ve multimedya sunumlarıyla Komünizm'in artılarını ve eksilerini en açık şekilde gözler önüne seren müze, Amerikalı iş adamı Glenn Spicker tarafından kurulmuştur. Genç müze 2001 yılından bu yana hizmet vermektedir ve her geçen yıl turizm potansiyelini artırmaktadır.

komunizm-muzesi.jpg


Moravyan Galerisi

1961 yılında hizmete açılan Moravyan Galerisi Brno kentinde bulunuyor. Çek Cumhuriyeti'nde hem uygulamalı hem de görsel sanat eserlerinin sergilendiği tek müze olarak ünlenmiştir. Ortaçağ eserlerinin yanı sıra 20. yüzyıla ait sanatsal çalışmaların da sunulduğu galeri seramik, tekstil, çini, mobilya, metal eşyalardan oluşan kronolojik sergileriyle ilgi görmektedir. Daimi ve sezonluk sergilerin yanı sıra galeride görme engelliler için dokunularak hissedilen koleksiyonlar da mevcuttur. Galeride hatrı sayılır fotoğrafçılık ürünleri de sergilenmekedir. Morovya galerisi Brno şehrinde yer almaktadır. Brno gezilecek yerler içeriğimize göz atabilir Brno şehri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

moravyan-galerisi.jpg


Podyji Ulusal Parkı

Güney Moravyan Bölgesinde bulunan ve tam 63 kilometrekarelik alanı kapsayan mükemmel bir milli parktır. 1991 yılında ulusal park olarak ilan edilen Podyji Ulusal Parkı'nın Avusturya sınırında Avusturya'nın Thayatal Milli Parkı ile birleşen bölgesi 'Uluslararası Park' olarak adlandırılmaktadır. Dyje Nehri vadisinde harika korunan yeşil alanlarıyla tam bir cazibe merkezi haline gelen milli park, onlarca bitki ve canlı türüne ev sahipliği yapmaktadır. Orta Avrupa'nın en güzel milli parklarından biri olarak şöhret elde eden bölgenin yüksekliği 214 ve 534 metre arasında değişmektedir. Fundalıkları, sulak alanları, yürüyüş yollarıyla doğa severlerin en fazla tercih ettiği yerlerden biri olmuştur.

podyji-ulusal-parki.jpg


Çek Cumhuriyeti'nde Nerede Kalınır? 5 Otel Önerisi

Dünya'nın en popüler turizm merkezlerinden biri olan Çek Cumhuriyeti, tarihi mekanları ve gezilecek yerleri ile ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor. Son yıllarda Türk turistlerin de ziyaretlerinin artması sonucu önemli bir konum haline gelen Çek Cumhuriyeti ülkesini konu olarak ele aldık. Bu içeriğimizde Çek Cumhuriyeti'nde konaklanacak 5 otel önerisi derledik. İşte Çekya'nın en iyi otelleri;


Art Nouveau Palace Hotel

Çekya ülkesinin en iyi otelleri arasında yer alan 5 yıldızlı Art Nouveau Palace Hotel, Prag da yer almaktadır. Wenceslas Meydanı‘na 5, Eski Şehir Meydanı‘da ise 10-15 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan Art Nouveau Palace Hotel oldukça güzel bir konuma sahiptir. Otel hizmetleri arasında sabahları açık büfe kahvaltı hizmeti yer almaktadır. Aynı zamanda içerisinde harika yemekler yapılan bir restorana sahip olan Nouveau Palace Hotel ücretsiz Wİ-Fİ, otopark hizmeti, havaalanı servisi ve evcil hayvan izni sağlamaktadır. Parag şehirinin en iyi ve en ekonomik otelleri arasında yer alan bu oteli kaçırmayın deriz.

Art Nouveau Palace Hotel

Adres: Panská 897/12, 111 21 Nové Město, Çekya

Telefon: +420 224 093 111

Fiyat: En düşük fiyat 129 €


Appia Hotel Residence

Prag şehrinde yer alan ziyaretçi paunlamasından 10 üzerinden 9,5 puan olan Appia Hotel Residence, 4 yıldızlı bir oteldir. Prag şehrinin en güzel bölgelerden bir tanesi olan Mala Strana‘da, Charles Köprüsü’ne 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan Appia Hotel Residence, sessiz ve sakin bir konumda yer almaktadır. Öezllikle balayına giden çiftlerin tercih ettiği bu otel ziyaretçilerine özel imkanlar sunmaktadır. Tüm odalarında meşe zemini ve mermer banyolu bir dekorasyon sergileyen Appia Hotel Residence, aynı zamanda otopark hizmeti, 24 saat açık resepsiyon, havaalanı servisi hizmeti sunmaktadır.

Appia Hotel Residence

Adres: Šporkova 3/322, 118 00 Malá Strana, Çekya

Telefon: +420 257 215 819

Fiyat: En düşük fiyat 79€


BoHo Prague Hotel

Olağanüstü konumu ve ilgili personelleriyle Boho Prague Hotel, Prag da yer almaktadır. Prag şehrinin en iyi ve en kaliteli otelleri arasında kendisine yer edinen Boho Prague Hotel, eski kent meydanına sadece 600 metre uzaklıkta yer almaktadır. Klimalı odaları, spa ve sağlık merkezi, bar, fitness merkezi, ücretsiz Wi-fi, havaalanı servisi sunan Boho Prague Hotel, ziyaretçilerine son derece özenle ve titizlikle hizmet vermektedir.

BoHo Prague Hotel

Adres: Senovážná 1254/4, 110 00 Nové Město, Çekya

Telefon: +420 234 622 600

Fiyat: En düşük fiyat 85€


Bishop’s House

Harika bir kahvaltı ile güne başlatan Bishop’s House, turistik noktalara çok yakın olmasınında yanı sıra, odaların temizliği ve güzle yüzlü yardım sever elemanları ile harika bir hizmet vermektedir. Charles Köprüsü ve Vltava Nehri'ne sadece 60 metre ve Prag Kalesi'ne yürüyerek 10 dakikalık mesafede yer alan Bishop’s House, ziyaretçilerine havaalanı servisi, evcil hayvan izni, 24 saat açık resepsiyon, otopark hizmeti, açık büfe kahvaltı hizmeti vermektedir.

Bishop’s House

Adres: Dražického Náměstí 6-9, Prag, 118 00, Çek Cumhuriyeti

Telefon: +420 257 532 320

Fiyat: En düşük fiyat 75€


Grandior Hotel Prague

Karl Köprüsü'ne 2 km mesafede olan Grandior Hotel PragueAstronomik Saat'e ev sahipliği yapan Eski Kent Meydanı 1,2 km, Vaclav Meydanıise 1,3 km uzaklıktadır. Çekya'nın en iyi ve en ekonomik otelleri arasında yer alan Grandior Hotel Prague, ziyaretçiler tarafından olumlu yorumlar almaktadır. Bu yorumlara karşın Grandior Hotel Prague'ı içeriğimize eklemeye karar verdik. Grandior Hotel Prague, ziyaretçilerine otopark hizmeti, ücretsiz Wi-Fi, havaalanı servisi, 24 saat açık resepsiyon sunmaktadır. Evcil hayvana müsade eden Grandior Hotel Prague, bisiklet binme ve hiking hizmeti de sunmaktadır.

Grandior Hotel Prague

Adres: Na Poříčí 1052/42, 110 00 Praha 1-Florenc-Florenc, Çekya

Telefon: +420 226 295 111

Fiyat: En düşük fiyat 97€


Çek Cumhuriyeti Nerede Ne Yenir?

Çek mutfağı son derece lezzetli yemeklere sahiptir. Ağırlıklı olarak domuz eti kullanan Çek mutfağında bir şey yemeden önce tekrar düşünün deriz. Son yıllarda oldukça turist akınına uğrayan Çekya, kaliteli hizmet veren restoran ve kafelere sahiptir. Peki ya Çekya da nerede ne yenir? İşte Çekya'nın en iyi restoran ve kafeleri;


Brasileiro U Radnice

Çekya'nın en iyi restoranları arasında yer alan Brasileiro U Radnice, Brezilya restoranıdır. Genellikle et yemekleri sunan bu restoran iç ambiyans olarak harika dekore edilmiştir. Çekya'nın başkenti olan Prag da yer alan Brasileiro U Radnice, öğle yemeği, akşam yemeği, gece eğlencesi hizmeti sunmaktadır. Biftek Restoranı olan Brasileiro U Radnice , Brezilya ve Güney Amerika mutfağına sahiptir.

Brasileiro U Radnice

Adres: U Radnice 13/8, 110 00 Staré Město, Çekya

Telefon: +420 224 234 474


VisitINN Cafe

Apartment & Hostel'in alt katında yer alan küçük bir cafedir. Sıcak kanlı insanları ile dolu bu şehirde aç kalmanız gerçekten de imkansız. Harika ve temiz havası ile içinizi ferah yapabilecek bir yer olan Visitin Cafe, en çok avocado toastu ile ünlüdür. Bir pazar kahvaltısı için oldukça uygun olan Visitin Cafe, fiyat açısından da oldukça ekonomiktir.

VisitINN Cafe

Adres: Sokolovská 399/196, 180 00 Praha 8-Libeň, Çekya

Telefon: +420 777 854 787


Bistro Proti Proudu

Karlin bölgesinde bulunan Bistro Proti Proudu kendi alanın en iyi kahvecilerden bir tanesi diyebiliriz. Yemek sonrası güzel bir tatlı iyi gider öyle değil mi? Bistro Proti Proudu tatlının tam adresi. Menüsünde çeşitli kahve ve tatlılar barındıran Bistro Proti Proudu, aynı zamanda vegan çeşitleri de barındırmaktadır. Bistro Proti Proudu, bir kahve veya tatlı yemenizi öneririz.

Bistro Proti Proudu

Adres: Praha 8, Březinova 471/22, Karlín, 186 00, Çekya

Telefon: +420 728 036 171


James Dean Prague

Farklı bir dekorasyona sahip olan James Dean Prague Amerikan restoranıdır. Çekya'nın başkenti Prag da yer alan James Dean Prague, kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, brunch, gece eğlencesi hizmeti sunmaktadır. Restoran da farklı bir kural bulunmakta. Fotoğraf makinesi ile fotoğraf çekmek yakan olan bu mekanda telefon serbest. Oldukça şaşırtıcı öyle değil mi? Prag da bir gün geçirdiğinizde bu restorana mutlaka gitmelisiniz.

James Dean Prague

Adres: V Kolkovně 922/1, 110 00 Josefov, Çekya

Telefon: +420 606 979 797


Mangal Restaurant

Çek Cumhuriyeti'nin başkenti olan Prag da yer alan Mangal Restoran, adından da tahmin edildiği gibi Türk restoranıdır. Eğer Türk yemeklerini özlediyseniz Prag'daki bu güzel restorana mutlaka gitmelisiniz. Pek çok kişi tarafından beğenilen Mangal Restoran, sadece Türklerin gittiği bir restoran değildir. Çekya da yaşayan vatandaşlarında severek bu restorana gittikleri bilinmektedir. Aynı zamanda Ramazan ayında iftar yemeği de veren Mangal Restoran, Çekya da yaşayan Türklerin gönlünü fethetmeyi başarmıştır. Sahip olduğu iç ambiyans ve dekorasyonla kendinizi Türkiye de gibi hissedebilirsiniz.

Mangal Restaurant

Adres: Václavské nám. 807/64, 110 00 Nové Město, Çekya

Telefon: +420 222 210 382


Çek Cumhuriyeti Ulaşım

Çekya, son yıllarda Türkiye dahil olmak üzere pek çok ülkeden turist akınına uğramaktadır. Çek Cumhuriyeti, yoğun bir tarihe sahiptir. Bu nedenle içerisinde fazlasıyla tarihi mekanlar barındırmaktadır. Barındırdığı turistik noktalar birbirlerine fazlasıyla yakın olduğu için ulaşım son derece kolaydır. Şehir içerisinde metro, otobüs, tramvay, fünikürler ve taksiler ile kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ülkede de en çok metro ulaşım yolu tercih edilmektedir. Yani Çekya'ya gittiğinizde ulaşım konusunda herhangi bir şüpheniz bulunmasın. Çekya, ulaşım konusunda son derece özenli çalışmalar yapmıştır. Çekya vatandaşları ve turistler kolaylıkla gitmek istedikleri yerlere ulaşım sağlayabilmektedir.

Çek Cumhuriyeti Ulaşım


Çek Cumhuriyeti'ne Ne Zaman Gidilir?

Çek Cumhuriyeti yani yeni ismiyle Çekya ülkesi, ılıman karasal bir iklime sahiptir. Ilıman ve karasal iklime sahip olan ülkelerde sıcaklık farkları görülmektedir. Kışları sert soğuk ve yağışlı geçen Çekya'da yazın serin ve hoş bir hava seyretmektedir. Özellikle eylül ve mayıs aylarının sizin için en uygun olacağını düşünüyoruz. Bu nedenle de yaz aylarında Çekya'ya gitmenizi öneririz.

Çek Cumhuriyeti


Çek Cumhuriyeti Festivalleri ve Zamanları

Çek Cumhuriyeti, her yıl çeşitli festivaller düzenlemektedir. Her mevsim ziyaret edilebilecek bir ülke olan Çek Cumhuriyeti, son yıllarda binlerce turistin akınıza uğramaktadır. Çek Cumhuriyeti'nin başkenti olan Prag da düzenlenen festivaller adeta içinizi açacak işte Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenen festivaller ve zamanları;


New Year's Day

Ocak ayında düzenlenen bir tür eğlence olan New Year's Day festivali, Old Town bölgesinin nehre yakın kısımlarında düzenlenen havai fişek gösterisini kaçırmamalısınız. Görkemli ve bir o kadar da heyecan dolu bu gösteri yaklaşık 10 dakika kadar sürmektedir. Yeni yıla eğlence dolu girmek istiyorsanız bu festivali kaçırmamalısınız. Oldukça kalabalık olan bu festival herkesin eğlenmesine olanak sağlıyor. Havavi fişek gösterisinin ardından orada yer alan eğlence merkezlerine gidererek gecenizi uzatabilirsiniz.

new yers day festivali


One World International Human Rights Film Festival

Dünya üzerinde gelmiş geçmiş en büyü insan hakları film festivali olan One World İnternational Human Rights Film Festivali mart ayında düzenlenmektedir. Festivalde dünyanın farklı ülkelerinden gelmiş, özgürlük, mücadele ve insan hakları ile alakalı filmleri izleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu festival UNESCO  tarafından da ödül almıştır. Ailenizle bu festivale katılarak eğlence dolu dakikalar geçirebilirsiniz. Filmlerin oldukça heyecan dolu olduğu, festivale katılan yorumcuların ağızlarından düşmemektedir.

prag festivaller


Easter Sunday (Paskalya)

Nisan ayında gerçekleştirilen bu festival, Avrupa da her yıl coşkuyla kutlanmaktadır. Paskalya festivali günü tüm ülkede resmi tatil olmaktadır. Prag şehrinde diğer hiçbir ülkele bulamayacağınız Paskalya pazarına ulaşabilirsiniz. Bu pazarda aklınıza gelebilecek her şey bulunmakta. Paskalya festivali aslında her yıl tarihi değişen bir festivaldir. Bu nedenle Paskalya festivaline gitmeden önce Paskalya tarihini bir kontrol edin deriz.

paskalya prag festivali


Prague International Jazz Festival

1964 Yılından itibaren Prag şehrinin geleneksel festivalleri arasında yer alan Prague İnternational Jass Fesitvali ekim ayında düzenlenmektedir. Bu festivalte jass cluplar düzenlenmektedir. Eğlence dolu dakikalar geçireceğiniz bu festivale yalnız gitseniz bile mutlaka arkadaş canlısı insanlar bulabileceğinize eminiz. Prague İnternational Jass Festivali aynı zamanda Dünya'nın en eski festivalleri arasında da kendisine yer edinmiştir.

Prague International Jazz Festival


Christmas Festivali

Chirstmas festivali, Avrupa'nın dört bir yanında kutlanan bir festivaldir. Çekya'nın başkenti olan Prag şehri de bu heyecan verici coşkuya şahit olmak için en güzel şehirlerden bir tanesi diyebiliriz. Şehirde kurulan Christmas pazarlarını dolaşmak ve o ışıklı ambiyansın içerisinde gezmek size büyük zevk verecektir. Işıklarla dolu bu festival güzel bir gün geçirmenizi mutlaka sağlayacaktır.

Christmas Festivali


Çek Cumhuriyet'inde Gece Hayatı

Çek Cumhuriyeti'nde gece yarısından sonra sokaklar sakinleşse de ülkenin nabzının gece de atmaya devam ettiği mekanlar Çekya'nın ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor. Günüm bitti diye sakın üzülmeyin aslında gece daha yeni başlıyor. Çek Cumhuriyeti'nin başkenti olan Prag da fazlasıyla eğlenebileceğiniz mekanlar yer almaktadır. Sabahlara kadar süren eğlencenin adeta doruk noktalarında  olduğu mekanlara mutlaka gitmelisiniz. İşte Çek Cumhuriyeti'nin geceleri sesi olan mekanlar.


Duplex Club Prague

Daha çok gençlerin bulunduğu bir klüp olan Duplex Club Prague, Çekya saatiyle 22.00'da hizmete açılmaktadır. Müzik ve ambiyansın son derece kaliteli olduğu bu eğlence kulübünde sıkılmanız neredeyse imkansız. Özellikle yorumlarda bahsedilen barmenleri son derece hızlı hizmet vermektedir. Genellikle HipHop tarzı müzikler çalan Duplex Club Prague de saatin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Duplex Club Prague

Adres: Wenceslas square 21 | Praha 1, Prag 110 00, Çek Cumhuriyeti

Telefon:  +420 732 221 111


Cross Club Prague

Hayal gücünün ötesinde endüstriyel bir dekorasyona sahip olan Cross Club, Çekya'nın en iyi gece kulüpleri arasında yer alıyor. Dış görünüş olarak oldukça başarılı bir iş başarmış gibi görünüyorlar. Fakat başarılı oldukları tek nokta sadece bu değil. Kaliteli alkolleri ve barmenleri ile harika bir hizmet veren Cross Club eğlence dolu dakikalar yaşamanızı sağlıyor.

Cross Club Prague

Adres: Plynarni 1096/23, Prag, Çek Cumhuriyeti

Telefon:  +420 736 535 053


Mecca Club

Çek Cumhuriyeti yani yeni ismiyle Çekya'nın en iyi gece kulüpleri arasında yer alan Mecca Club, eğlencenin adeta en iyi adresi diyebiliriz. Yalnız gittiğinizde bile heyecan dolu dakikalar geçirebileceğiniz bu kulüpte eğlenmemek elde değil. 3 Kat eğlence, 2 Müzik sahnesi, 5 Süper hızlı barıyla geceye damga vuran Mecca Club kalitesini daima konuşturuyor. Eğer gece dışarı çıkmak istiyorsanız ve aklınızda herhangi bir fikir yoksa Mecca Club sizin isteklerinizin tamamını karşılayabilir.

mecca club

Adres: U Průhonu 799/3, 170 00 Praha 7-Holešovice-Praha 7, Çekya

Telefon:  +420 734 155 300


M1 Lounge Bar & Club

Birbirinden güzel kokteyllerle karşılaşacağınız M1 Lounge Club da eğlence dolu dakikalar geçirebilirsiniz. Prag'ın en iyi kokteyllerini yapan barmenler tam da burada. M1 Lounge Club, ziyaretçilerine gösterdiği özen verdiği hizmetten belli olmaktadır. İç ambiyans oldukça hoş. Fakat gidiş saatinize göre kalabalık oranı değişebilmektedir. Gece yarısından sonra özellike büyük bir kalabalığa sahip olan M1 Lounge Club, müzik seçimleriyle herkesi coşturmayı başarıyor.

M1 Lounge Club

Adres: Masná 705/1, 110 00 Staré Město, Çekya

Telefon: +420 227 195 235


Karlovy Lazne Club

Çekya'nın gece hayatının elbette tadına doyum olmaz. Prag'ın en iyi gece kulüpleri arasında yer alan Karlovy Lazne Club, her katında ayrı ayrı müzik tarzı barındırmaktadır. 5 Katlı olan Karlovy Lazne Club, eğlence dolu dakikalar yaşamanız mümkün. Pek çok kişi tarafından beğenilen Karlovy Lazne Club, sizler için hazırladığı kokteyller ile muazzam bir hizmet vermekte. Üstelik diğer gece kulüplerine nazaran Karlovy Lazne Club, en az 16 yaş ve üstü kişileri içeri alabiliyor. 18'den küçüğüm diye endişe etmeyin Karlovy Lazne Club'ın kapıları size daima açık.

Karlovy Lazne

Adres: Novotného lávka 198/13, 110 00 Staré Město, Çekya

Telefon: +420 222 220 502


Neoldu.com / Tatil

Önerilen İçerik;

Çek Cumhuriyeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
0
2
2
1
2
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.