Hilmi Güler Kimdir? & Hakkında Bilgi

Hilmi Güler Kimdir? & Hakkında Bilgi
30.11.201812:34

15 Temmuz 1949 yılında Ordu da dünyaya gelen Hilmi Güler uzun yıllar Ak Partiye hizmet eden Türk siyasetçiler arasında yer almaktadır. Bu içeriğimizde Hilmi Güler hakkında ayrıntılı bilgiyi bulabilirsiniz.

Haber güncelleme tarihi 23.03.2019 10:37

Hilmi Güler Biyografisi

15 Temmuz 1949 senesinde Ordu ilinde doğan Dr. Mehmet Hilmi Güler 60. hükümette de görev almıştır. 60. hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevini yapan Hilmi Güler’in anne adı İrfan, baba adı ise Bahattin’dir. Uzun yıllar Ak Parti de görev alan Hilmi Güler, evli ve aynı zamanda iki çocuğu bulunmaktadır.

Hilmi Güler Biyografisi


Hilmi Güler Eğitim Yılları

Hilmi Güler ilk ve ortaokul eğitimini Ordu ilinde tamamlamıştır. Liseyi de Ordu ilinde okuyan Hilmi Güler 1968 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalürji Mühendisliğini kazandı. Buradan da 1972 senesinde mezun olan Hilmi Güler ardından yine aynı okulda yüksek lisans yapmıştır. Yüksek lisansın ardından doktorasını da ODTÜ’de tamamlayan Hilmi Güler çeşitli üniversitelerde asistan olarak göreve başladı. Uzun yıllar üniversitelerde öğretim görevlisi alanında çalışmaya devam etmiştir. Çalıştığı üniversitelerden biri de ODTÜ’dür. Ayrıca ADMMA Makine Mühendisliği’nde de öğretim görevlisi alanında hizmet vermiştir.

Hilmi Güler Eğitim Yılları


Hilmi Güler Çalıştığı Alanlar

Dr. Hilmi Güler asistanlık ve öğretim görevlisi olarak çalışmasının ardından Türk Uçak Sanayii’nde (TUSAŞ) önce proje mühendisi olarak çalıştı. Ardından da yine aynı kurumda grup başkanlığı yapan Hilmi Güler Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu’nda da önce uzman müdür, sonra ise sırası ile başkan yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Bu kurumlarda bulunduğu süre içerisinde sürekli aktif çalışan Dr. Hilmi Güler teknik ve bilimsel konularda projeler üretti ve üretilen projelerin yönetimlerinde bulundu. Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’nda genel müdürlük, İGDAŞ yönetiminde ise kurul üyesi olarak çalıştı. Aynı zamanda bu kurumda Murahhas Aza görevinde de bulunmuştur.

Hilmi Güler Çalıştığı Alanlar


Hilmi Güler Siyasi Hayatı

Hilmi Güler 2002 yılında kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kurucu üyesidir. 2003 yılında kurulan 58. hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görev yapan Güler bu görevini 59. Ve 60. hükümetlerde de sürdürmüştür.

Hilmi Güler Siyasi Hayatı

Önerilen İçerik;

Ak Parti MKYK Üyeleri

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.