Fikri Işık Kimdir? Siyasi Hayatı ve Kariyeri Hakkında Bilgi

Milli Savunma Bakanı olan Fikri Işık, 13 Eylül 1965'de Gümüşhane Babacan köyünde doğdu. Babasının adı Tevfik, annesinin adı Mecbure'dir. Daha fazlası için:
Fikri Işık Kimdir? Siyasi Hayatı ve Kariyeri Hakkında Bilgi

Fikri Işık, 1965 yılında Gümüşhane ilinin Şiran ilçesine bağlı Babacan köyünde doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İzmit İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. 1989 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Eğitimi Matematik Öğretmenliği Bölümünü tamamladı. İzmit ve İstanbul'da özel okullarda İngilizce ve matematik öğretmenliği yaptıktan sonra gıda sektöründe yönetici olarak çalıştı.

Siyasi Hayatı

Fikri Işık Kimdir? Siyasi Hayatı ve Kariyeri Hakkında Bilgi

Fikri Işık, 1999 yılında Fazilet Partisi Hereke Belediye Başkan adayı oldu ancak seçilemedi.

2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kocaeli kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başladı.

2007 Türkiye genel seçimlerinde AK Parti Kocaeli milletvekili olarak Meclise girdi.

2007-2013 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığında Bölge Koordinatörü ve Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

2011 Türkiye genel seçimlerinde tekrar AK Parti Kocaeli milletvekili olarak Meclise girdi. 2013 yılında Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığına seçildi.

17 Aralık 2013 yılında yolsuzluk ve rüşvet soruşturması sonrasında istifa eden Nihat Ergün'nün yerine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı oldu.

Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde hiçbir partinin tek başına iktidar olması mümkün olmadı ve koalisyon görüşmelerinden sonuç alınamadı. Erken seçim kararı alındı. Davutoğlu başkanlığında kurulan Seçim hükûmetinde de Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak yer aldı.

Davutoğlu'nun istifa etmesinin ardından Binali Yıldırım tarafından kurulan 65. Türkiye Hükûmetinde Millî Savunma Bakanı olarak yer aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hulusi Akar Bİyografisiİsmet Yılmaz Biyografisi
Nurettin Canikli Biyografisi

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.