Kadınların Merak Konusu; Erkekler Kadınları Neden Aldatır?

Kadınların Merak Konusu; Erkekler Kadınları Neden Aldatır?
27.08.201716:20

Kadınların erkeklerin neden aldattığını merak etmektedir. Bizler de bu içerikte erkeklerin kadınları aldatma nedenlerini bir araya getirdik.

Haber güncelleme tarihi 23.07.2022 11:26

Erkeklerin Aldatma Nedenleri

Güzel bir ilişki yaşadığınızı düşünüyorsunuz ve bir an öyle bir durumla karşılaşıyorsunuz ki aldatılmışsınızdır? Kadınların en çok merak ettiği konularında başında gelen bu durumda “erkekler neden aldatır?” ve “erkeklerin aldatma nedeni” sorularını bir araya getirdik. Bu yeni araştırmaya göre erkeklerin aldatma nedeni neymiş öğrenmeye hazır mısınız?

İşte kadınların çok dert yandığı aldatan erkeklerin nedenleri;

1. Erkeğin Olgunlaşmaması

Erkeklerin Aldatma Nedenleri

Erkeklerin aldatma nedenlerinin başında ilk olarak benliğinin kazanamamış olması yani erkeğin olgunlaşamaması gelmektedir. Partneriniz eğer gelişimini tam sağlayamamışsa ve sizi kolayca üzebilir kırabilir durumdaysa aldatılma tehlikesi ile karşı karşıya olabilirsiniz.

2. Erkeğin Bağlılık Sorunu Yaşaması

Erkeklerin Aldatma Nedenleri

Birçok erkeğin aldatılma nedenleri arasında en önemlisi bağlılık sorunudur. Eğer erkek ilişki sırasında sizi kendisine bağlı hissetmezse aldatmaya meyilli olacaktır. Aldatma meyilli olan erkeklere bu konuyu açsanız dahi inkar edeceklerdir. Çünkü, kimse bağlılık sorunu yaşadığını kabul etmeyecektir.

3. İlişki Bitmiştir Ancak Durumun Farkında Değilsinizdir

Erkeklerin Aldatma Nedenleri

Bu durum sadece erkeklerin değil aynı zamanda kadınların da aldatma nedenleri arasında yer alır. Erkek yaşadığı bir ilişkiyi kafasında bitirmiştir ancak bunu söylemek için doğru zamanı beklemektedir. Bu sırada yeni sulara da yelken açabilir. Bunu belki bilerek de yapılabilir. Partnerinin bu konuyu ona açmasını bekliyordur.

4. Boşta Kalma Korkusu

Erkeklerin Aldatma Nedenleri

Araştırmalara göre aldatan erkeklerin en başında gelen durumlardan bir tanesi de, boşta kalma korkusudur. Erkek partnerinden ayrılmak istiyordur ancak ayrılma öncesinde yeni birisini bulmak için çaba sarf etmektedir. Kendisine yeni bir liman bulduğunda ilişkiyi bitirmeyi düşünür. Tabi bu sırada partner yine aldatılma durumu ile karşı karşıya kalmaktadır.

5. Bencillik Duygusunun Yükselmesi

Erkeklerin Aldatma Nedenleri

Her zaman ben duygusu ile hareket eden kişi karşısındakinin ne düşündüğüyle ne istediğiyle ilgilenmez… Başka insanlarla ilgilendiğin vicdan azabı çekmezse bu durumu sonuna kadar devam ettirir. Karşısındaki kişi bu durumu kendisine açana kadar aldatmaya devam eder.

6. Bir Anlık Gaflete Düşme

Erkeklerin Aldatma Nedenleri

Her erkek planlı ya da düzenli olarak aldatma dürtüsünü taşımaz. Bazıları bir anlık dürtü yüzünden kendisini bu denli yanlış bir durum içerisinde bulabilir. Bunu sadece bir kez de yapabilir ancak bu durum her türlü aldatma ile sonuçlanacaktır. Aldatmayı düşünmeyen ancak önüne gelen fırsatı değerlendirmek isteyen kişi karşısındaki kişiye vereceği zararı düşünmeden bu işe yine de girebilmektedir.

7. İlişkide Beklediği Etkiyi Bulamaması

Erkeklerin Aldatma Nedenleri

Erkeklerin ya da kadınların aldatma nedenleri arasında ortak bir durum olan ilişkide ki beklenti, eğer istenildiği gibi gitmezse karşılıklı aldatamaya neden olabilir… Gerçekçi olmayan beklentiler yüzünden kadın ya da erkek aldatma psikolojisini ön plana çıkartır ve aldatmaya normal bir durummuş gözüyle bakabilir.

Benzer İçerik Önerileri
Erkeklerin 9 Aldatma NedeniAldatan Erkek Nasıl Anlaşılır?
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
378
688
69
254
293
53
497
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.