Az Bilinen En İyi 10 Süper Kahraman

Süper güçleri sayesinde birçok kişiye ilham olan süper kahramanlar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Peki birçok film ve dizide yer almış az bilinen süper kahramanlar hakkında ne biliyorsunuz? Listemizde az bilinen en iyi 10 süper kahramanı sıraladık...
Az Bilinen En İyi 10 Süper Kahraman

Hiç Kimsenin Bilmediği En İyi Süper Kahraman Karakterleri  

Hepimiz çizgi roman dünyasının efsanevi karakterleri arasında yer alan Örümcek Adam, Kaptan Amerika, Süpermen ve Batman isimlerini duymuş olmalıyız. Birbirinden farklı yetenekleri ile ön plana çıkan bu karakterler, en bilinen süper kahramanlar arasında yer almaktadır. Bunların dışında az bilinen bazı süper kahramanlar da bulunmaktadır. Popüler süper kahramanlar kadar güçlü yeteneklere sahip az bilinen karakterleri listeledik. İşte defalarca gördüğünüz ancak hafızalarınızdan silinen en iyi 10 süper kahraman sizlerle!


10. DarkHawk

Az Bilinen Süper Kahramanlar

DarkHawk, galaksiler arasında meydana gelen bir kaza sonucunda güç kolyesine sahip olmuştur. Kısa süre içerisinde süper güçlere sahip olan karakter, Yenilmezler ekibinin bir parçası olmayı başarmıştır. Süper kahramanlar arasına katılan DarkHawk, "Defenders, New Warriors, West Coast Avengers, Loners" çizgi roman serisinde rol almıştır.


9. Booster Gold

Az Bilinen Süper Kahramanlar

Amerikan çizgi roman karakteri Booster Gold, ilk olarak 1986 yılında ortaya çıkmıştır. Suçla mücadele için 25. yüzyıldan çaldığı teknolojiyi kullanan karakter, kumar bağımlısı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Ölümcül bir hastalığa yakalanan annesini kurtarmak için para kazanmayı deneyen Booster Gold, kısa süre içerisinde kendini kumara kaptırmıştır. Kumar bağımlılığı nedeniyle hapse atılan karakter, serbest bırakılmasından kısa bir süre sonra Metropolis Uzay Müzesi'nde güvenlik görevlisi olarak işe başlamıştır. Onu süper kahramanlar arasına dahil eden olay, müzede gerçekleşen saldırıda ABD Devlet Başkanı'nı kurtarması olmuştur.


8. Carol Danvers

Az Bilinen Süper Kahramanlar

Babası tarafından üniversiteye gönderilmeyen Carol Danvers, kendi başının çaresine bakmaya karar vermiştir. Kısa süre içerisinde ABD Hava Kuvvetleri'ne katılan Carol, sayısız göreve dahil olarak hızla ün yapmayı başarmıştır. İnsanüstü güce sahip olan karakter, fiziksel gücünü arttırmak için birçok enerji türünü emme özelliğine sahiptir. Özel güçleri sayesinde süper kahramanlar arasına girmeyi başaran Carol Danvers, "Captain Marvel" ve "Yenilmezler: Dünyanın Kuvvetli Kahramanları" filmlerinde yer almıştır.


7. Cloak

Az Bilinen Süper Kahramanlar

Zavallı bir semtte doğan, kronik kekeme hastası Tyrone Johnson, en iyi arkadaşı Bill'in desteğiyle ayakta durmayı başarmıştır. Karakter, sıradan bir akşam gezmesi sırasında en yakın arkadaşı Bill'le bir mağaza soygununa şahit olmuştur. Soyguncuların olay yerinden kaçması üzerine şüpheli görünmekten korkan Tyrone kaçmaya karar vermiştir. Polis tarafından en yakın arkadaşı Bill'in ölümüyle sonuçlanan olay, Tyrone'yi efsanevi bir karakter olma yolculuğuna sürüklemiştir. New York'ta kaçak olarak yaşayan Tyrone Johnson, 16 yaşında bir kız çocuğu olan Tandy Bowen ile tanışmış ve süper kahramanlar listesine dahil olmuştur. Cloak ilk olarak 1982 yılında yayınlanan "The Spectacular Spiderman" kurgusal serisinde ortaya çıkmıştır. 


6. Dagger

Az Bilinen Süper Kahramanlar

Tandy Bowen olarak da bilinen Dagger karakteri, New York'a kaçan 16 yaşında bir kız çocuğudur. O sırada başka bir kaçak olan Tyrone Johnson'la tanışan karakter, süper güçleri uyandıran sentetik bir ilaç testine dahil olmuştur. Marshall tarafından enjekte edilen ilaç, Tandy'ye pelerininden saçılan ışık hançeri yeteneği kazandırmıştır. Artık süper güce sahip olan karakter, Dagger adıyla süper kahramanlar arasına dahil olmuştur.


5. Aquaman

Az Bilinen Süper Kahramanlar

Aquaman, tüm deniz yaşamını elinde tutan Atlantis'in büyük hükümdarı olarak bilinmektedir. İlk olarak 1941 yılında "More Fun" çizgi romanında rol alan karakter, Amerika Adalet Birliği'nin kurucu üyeliğini üstlenmiştir. Orin ve Arthur Curry olarak da bilinen Aquaman, balıklarla konuşma yeteneğini ortaya koyarak süper kahramanlar arasına katılmıştır.


4. Sentry

Az Bilinen Süper Kahramanlar

Robert Reynolds olarak da bilinen Sentry karakteri, Marvel Comics tarafından yayınlanan Amerikan çizgi roman kahramanları arasında yer almaktadır. Sentry ilk ortaya çıktığında Profesör Cornelius'un laboratuvarına girerek serum almış ve güneşin gücüne sahip olmuştur. Sonrasında daha fazla güç elde etmesi engellenen Sentry, dünyaya gelmeye karar vererek süper kahramanlar listesine dahil olmuştur.


3. She Hulk

Az Bilinen Süper Kahramanlar

En sevilen Marvel Universe karakterleri arasında yer alan She Hulk, 70'lerde ve 90'larda çıkan iki farklı seride adını duyurmuştur. İlk olarak "The Savage She Hulk" sonrasında "The Sensation She Hulk" olarak çıkan seri, düşük satışlar nedeniyle She Hulk karakterini geri planda tutmuştur. 2004 yılında yeniden kahramanlar listesine katılan She Hulk, 2013'te Disney XD kuşağında yayınlanan "Hulk ve S.M.A.S.H'nin Ajanları" dizisinde yer almıştır.


2. Moon Knight

Az Bilinen Süper Kahramanlar

Roman okuyucularının ilk kez 1975 yılında tanıştığı Moon Kinght karakteri, Mark Spector olarak da bilinmektedir. İlk olarak CIA'ya katılan ağır boksör şampiyonu, CIA'dan ayrılmasının ardından paralı asker olmaya karar vermiştir. Karakter, Sudan'da bir görev esnasında Mısır Firavunu'nun mezarını keşfetmesiyle süper kahramanlar arasına dahil olmuştur. Marvel'ın en gizemli ve efsanevi kahramanları arasında yer alan Moon Kinght, Marvel dünyasının Batman'i olarak bilinmektedir.


1. Black Cat

Az Bilinen Süper Kahramanlar

Marvel Comics tarafından tasarlanan Amerikan çizgi roman karakteri Black Cat, Felicia Hardy olarak da bilinmektedir. Oldukça tehlikeli ve bir o kadar güzel görünen süper kahraman, varoluşundan bu yana bazen düşman, bazen aşk bazense Örümcek Adam'ın müttefiki olarak rol almıştır. Black Cat'in rol aldığı filmler arasında "Örümcek Adam ve İnanılmaz Örümcek Adam 2" filmleri yer almaktadır.

Önerilen İçerik; Bunları İzlemeniz Gerek! Dünyanın En Çok Hasılat Yapan Filmleri

Neoldu.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum