Hızlı ve Kalıcı Kilo Nasıl Verilir? Doğal Yollarla Zayıflamanın En Etkili Yöntemleri

Hızlı ve Kalıcı Kilo Nasıl Verilir? Doğal Yollarla Zayıflamanın En Etkili Yöntemleri
13.11.201811:16

Doğal yollarla kilo vermek yani zayıflamak isteyenler için harika bir içerikle karşınızdayız. İşte, hiçbir kimyasal madde kullanmadan doğal ve sağlıklı yollar ile zayıflama yöntemleri…

Haber güncelleme tarihi 25.09.2020 19:30

Bitkisel Zayıflama Yöntemleri ve Öneriler

 Doğal yollarla zayıflama yöntemlerini kullanarak sizlerde sağlıklı bir vücuda ve güzel bir görüntüye sahip olmak istemez misiniz? Eğer cevabınız “Evet” ise sizler için hazırladığımız bu içeriği dikkatle okumanızı öneririz. Bizler, tıbbi yöntemlerden ziyade doğal yöntemlerin insan vücudu açısında daha yararlı olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden de sizlere doğal yollarla zayıflamanın 15 yolunu bir araya getirdik. 

zayıflama yöntemleri

Doğal ve bitkisel yöntemleri kullanarak zayıflamak için kullanılan bitkisel zayıflama kürleri kullanılmaktadır. Zayıflamaya yardımcı bitkisel ürünleri incelemek veya satın almak için buraya tıklayınız.


Evde Doğal Yöntemlerle Hızlı Kilo Vermenin 15 Yolu

1. Doğal Bitki Çayı İçin!

zayıflama yöntemleri

Tarih boyunca alternatif tıbbın ilacı olan bitki çayları, içeriğinde ki yüksek vitamin ve mineraller sayesinde sayısız fayda sağlamaktadır. Tüm bunların yanında vücut fonksiyonlarının düzenlenmesine ve onarılmasına yardımcı olan bitki çayları, aynı zamanda kilo problemi olan bireylerde yap yakıcı özelliği ve iştah kapatıcı etkisiyle bilinmektedir. Günlük olarak tüketeceğiniz dopal bitki çayları sayesinde sağlıklı zayıflayabilir, fit bir görünüme sahip olabilirsiniz. Zayıflayama yarayan doğal bitki çayları hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.


2. Sebze Yiyin!

sebze-001.jpg

Doğal yollarla zayıflamak için yiyeceklerinizi sebzelerden seçmelisiniz. Çünkü, organik gıda tüketimi sağlıklı bir zayıflama için oldukça önemlidir. Çok az yağlı veya yağsız olarak hazırlanan sebze yiyecekleri bol bol tüketmelisiniz. Sebze çeşitliliğini artırmanız doğal olarak zayıflamanızı kolaylaştıracaktır. Sebzeleri mümkün olduğu kadar buğulama yöntemi olarak pişirmeyi denemelisiniz. Kontrollü ve sağlıklı zayıflamak istiyorsanız, sebze tüketiminin çok önemli olduğunu unutmayın.


3. Az Oranda Şeker Tüketin!

az-oranda-şeker.jpg

Kilo alımına sebep olarak etkenlerin başında şeker ve şekerli gıdalar yer almaktadır. Gün içerisinde kaç bardak içtiğinizi hatırlamadığınız çay veya kahvelerinizi şekersiz içmeyi denemelisiniz. Doğal yollarla zayıflamak isteyen kişilerin bu yöntemi kesinlikle kullanması gerekmektedir. Özellikle meşrubat çeşitlerinden uzak durmalısınız. Tatlı olduğunu düşündüğünüz meyveler yerine, limon ve az tatlı meyveleri tercih edin. 


4. Tam Tahıl Ürünleri Tercih Edin!

tam-tahil-ürünler.jpg

Evlerimizde genellikle beyaz ekmek tüketilmektedir. Dengeli şekilde zayıflayabilmek için beyaz ekmek yerine tahıl ekmeyi tüketmelisiniz. Tahıl ekmeklerini de miktarını azaltarak kullanmalısınız. Aynı zamanda Unlu mamuller de kepekli olanları tercih etmelisiniz. Zayıflamak isteyenler için tahıl ürünleri kullanımı olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.


5. Hızlı Yemekten Kaçının!

yemek-i̇htiyaci.jpg

Zayıflamak istiyorsanız yemeklerde, ağzınıza aldığınız lokmaları uzun süre ağzınızda çiğnemeli ve yemeği yavaş yemelisiniz. Yavaş yemek yemeniz fazla yemenizi önleyecektir. Her yemeğiniz en az 20 veya 30 dakika sürmelidir. Ne kadar yemek yerseniz yiyin, tokluk hissi ilk 20 dakika sonrasında oluşmaya başlayacaktır. Yavaş yiyerek tokluk hissini yakalayabilirsiniz.


6. Düşük Kalorili Yiyecekler Tüketin!

düşük-kalorili-yiyecekler.jpg

Tüm yemeklerimize renk katan çorba çeşitleri en iyi tercih olarak görülmektedir. Çorbaları düşük kalorili olanlarından seçiniz. Çorba içerisine, krema, şehriye, pirinç, fasulye, yağ eklediğinizde çorbalar daha çabuk doymanızı sağlayacak ve uzun süre tok kalmanıza neden olacaktır.


7. Alkol Tüketiminden Uzak Durun!

alkol-tüketimi.jpg

Alkol içeriklerinde yüksek oranda kalori bulunduğu için, sizleri daha fazla yemek tüketmeye sevk edecek ve sizlerde fazla yemek yiyerek kilo olmaya devam edeceksiniz. Birçok insan alkol tüketiminin artmasından sonra kilo almaya başlamaktadır. Ayın zamanda alkolün sadece kilo alımına değil beden sağlığına da etkisi bulunmaktadır. Alkolün zararları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız. 


8. Yemek İhtiyacınızı Evinizde Giderin!

yemek-i̇htiyaci-001.jpg

Dışarıda yiyeceğiniz ve size lezzetli gibi gelen ürünlerde kalori oranı yüksek olabilmektedir. Evlerinizde yapılan yemekler daha doğal, daha sağlıklı ve kalorisi düşük olmaktadır. Ayrıca dışarıda insanlar daha fazla yemek tüketmektedir. Ayrıca, evde yemek yemek sadece sağlık açısından değil maddi açıdan da oldukça önemlidir. 


9. Yemeklerde Küçük Tabak Kullanın!

küçük-tabak-kullanin.jpg

İnsanlar psikolojik olarak önlerine konulan tüm yemeği yemek isterler. Yemek tabağı küçük olursa, bu hissinizi daha az yemekle bastırmış olursunuz. Büyük porsiyonlarda yemek az gibi görünse de yine de size fazla gelecektir. Ana yemekleri bile küçük tabaklarda tüketmeye çalışın.


10. Küçük Porsiyonlar Halinde Tüketin

küçük-porsiyonlar.jpg

Kilo sorunu olan insanlar genellikle farkına varmadan büyük porsiyonlu yiyecekleri seçerler ve tüketirler. Az yediğinizi düşünseniz de büyük porsiyonlar ile fazla yemiş olursunuz.


11. Karnınızı Tam Doyurmayın!

karninizi-tam-doyurmayin.jpg

Sofraya oturduğunuzda doymak için değil, beslenmek için oturun. Tıka basa doymak yerine sofradan aç kalkmayı deneyin.


12. Uyku Düzeninizi Oturtun!

uyku-düzeni.jpg

Uyku düzeni bozuklukları insanlarda kilo almaya neden olduğu bilinmektedir. İnsanlar uyku düzeni bozuklukları yaşadığında düzensiz gıda tüketimine başvurmaktalar ve bu kilo almalarına neden olmaktadır. Güzel bir uyku çekmek için "İyi Bir Uyku İçin Yapılması Gerekenler" içeriğini ziyaret edebilirsiniz.


13. Az Et Tüketin!

az-et-tüketin.jpg

Fazla et tüketimi kilo almayı hızlandırabilecektir. Bu nedenle et yerine sebze ürünleri tüketmeniz istenmektedir.


14. Hareketli Yaşamı Tercih Edin!

hareketli-yaşam.jpg

Hareketsiz yaşam, kilo almayı kolaylaştıracaktır. Günlük hayatınızda hareketli olmaya ve kalori tüketici hareketler yapmalısınız. Az yemek yemek istiyorum diye ara öğünlerde, şekerli ve bisküvi türü ürünlerden uzak durmalısınız. Ara öğünlerde unlu mamullerden uzak durmalısınız.


15. Bol Su Tüketin!

bol-su-tüketin.jpg

Suyun faydalarından bahsedecek olsak, upuzun bir makale hazırlamamız gerekir. Şunu çok iyi bilin ki, su sağlıklı kilo vermek için bütün listede yer alan yöntemler arasında en etkili olanıdır. Bol su tüketimi kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Çünkü fazla sıvı tüketimi hem midenizi dolu hale getirir, hem de sindirim sisteminizi hızlandırır.


Zayıflama ve Kilo Verme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

❓ Evde En Hızlı Kilo Nasıl Verilir?

Sağlıklı beslenme ve spor kilo vermek için en doğal yöntemlerdir. Evde doğal yollarla kilo vermek için yapmanız gerekenler kısaca; iyi bir kahvaltı, bol su tüketimi, iyi uyku, şekerli besinlerden uzak durmak ve sakince yemek yemektir. Bu yöntemler dışında yukarıda yer alan evde doğal yöntemlerle kilo verme yöntemlerini de uygulayabilirsiniz. 


❓ En Çabuk Kilo Verme Yolları Nelerdir?

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve bu süreci kısa tutmak için yapmanız gereken hayatınızdan şeker ve hamur işi yiyecekleri çıkarmaktır. Bununla beraber limonlu su tüketerek kısa sürede vücutta biriken ödemleri atabilir ve hızlıca kilo verebilirsiniz. 


❓ Limonla Kilo Verilir Mi?

Limonlu su doğal bir ödem attırıcı olup kısa sürede kilo vermenizi sağlar ancak bu kilo yağ gruplarından değil vücutta biriken ödemlerden atılır. Limon suyunun metabolizmayı hızlandırıcı etkisinden yararlanarak beraberinde spor ve diyet uygularsanız kilo vermeniz devam edebilir.


❓ Diyetsiz Kilo Nasıl Verilir?

Diyet yapmadan kilo vermek pek mümkün görünmese de sağlıklı beslenme ile bu sorun aşılabilmektedir. Yapmanız gereken şey hayatınızdan şeker ve hamur işi ürünleri çıkarıp bol su tüketmektir. Bununla beraber yağlı yiyeceklerden uzak durmak ve gün içerisinde beslenmenize özen göstermek son derece faydalı olacaktır. 


❓ Aç Kalmadan Nasıl Kilo Verilir?

Aç kalmadan kilo vermek oldukça basit bir yöntemdir. Bu süreçte açlığınızı ağır yiyecekler yerine daha hafif ve sağlıklı gıdalarla gidermelisiniz. Meyve tüketimi, su tüketimi ve süt ürünlerinin tüketimini arttırarak aç kalmadan kilo vermeniz mümkündür. 


❓ Spor Yaparak Kilo Vermek İsteyenler Nasıl Beslenmelidir?

Spor yaparken ihtiyacınız olan protein ve ihtiyacı doğal besinlerden almak oldukça önemlidir. Bu sebeple yemek yeme alışkanlığınızdan vazgeçmemeniz gerekmektedir ancak yediğiniz ürünleri değiştirmeniz gereklidir. Sporcuların daha az yağlı olan yiyecekleri tüketmesi, proteinli gıdalara yönelmesi ve su tüketimi arttırmaları son derce önemlidir. 


❓ Doğal Yollarla Zayıflama Yöntemleri Zararlı Mıdır?

Doğal yollarla zayıflama yöntemlerinin hiç bir zararı yoktur çünkü kullanılan ürünler ve yöntemler insan sağlığını tehdit edecek seviyede değildir. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise biran önce zayıflamak için doğal yolların abartılı şekilde uygulanmasıdır. İnsan metabolizmasına bağlı olarak kilo verme bazen hızlı bazen de zahmetli bir süreç olabilmektedir.

NOT: Sağlık bir yaşam için öncelikle beslenme alışkanlığına dikkat edilmesi gerektiğini unutmayın. Beslenme alışkanlığınızın üzerine bir de sağlıklı bir spor yaparsanız, fazla kilolarınızdan kurtulmanız emin olan çok kolay olacaktır.


Önerilen İçerik: Zayıflatan Bitki Çayları

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
2
0
0
0
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.