Sevgililer Nasıl Ayrılıyorlar?

Sevgililer Nasıl Ayrılıyorlar?
14.08.201511:01

Ayrılıklar sadece "ayrıldım bitti" değildir Ayrılıkların da kendi içinde çeşitliliği mevcuttur. Şimdi sizlere ayrılıkların türlerini ve bu ayrılıklar sonrası nasıl bir durum ortaya çıktığını detaylı olarak aktaracağız.

Haber güncelleme tarihi 16.12.2019 09:56

Ayrılığın birden fazla türü mevcuttur. Sevgililerin hepsi aynı nedenler ve aynı düzeyde ayrılmazlar. Tabi bu kişiler ve ayrıldıkları konu ile ilgilidir. Mesela aldatma mevzusundan dolayı ayrılan sevgililer temelli giderler. Sevgililerin kişilikleri de ayrılma şekli üzerinde etkilidir. Çok kırılgan yapıya sahip bir kadın bir daha asla arkasına bakmamayı, ayrıldığı kişinin yüzünü görmemeyi tercih edecektir. Sizlere belli başlı ayrılık türleri hakkında bilgi vereceğiz.

1) Git-Gelli Ayrılık

Bu ayrılıklar genelde çiftler arasında hiçbir sorun yokken bir anda ufak tefek sorunlar karşısında ayrılmalarına karar vermeleriyle ortaya çıkıyor. Küçük sorunlar karşısında ayrılıp sonradan tekrardan bir araya gelen ayrılıklara git-gelli ayrılık diyoruz. Ayrılıklardan sonra barışılması ilişkiyi farklı bir boyuta taşıyacaktır, eğer sorunlar gerçekten ufak tefekse bu birleşmenin ileriki zamanlarında da ayrılıklar yaşanacaktır. Sürekli yaşanılan ayrılıklar artık ilişkide bir dengesizliğe yol açacaktır. Bu durum genellikle bir tarafı çok rahatsız edecek ve ilişkiyi temelli bırakma yoluna gidecektir.

2) Soğuk Ayrılıklar

Bu ayrılık tipi, yavaş yavaştır. Öyle bir anda oldu bittiyle olmaz. Çiftler arasındaki iletişim kopukluğuyla başlar ve bir süre sonra da hiç konuşulmamaya başlanmasıyla sonuçlanır. Bu tip ayrılıklarda kişi kolayca dönebilir çünkü kesin bir ayrılık söz konusu değildir. Aranıza giren bu soğumayı karşılıklı konuşarak ve birbirinizin hayatına girerek başlatabilirsiniz ama tabi bu durumda da sevgiliniz bir daha dönüş yapmak da istemeyebilir.

3) Şiddetli Ayrılık

tartışmalı ayrılık

Fiziksel ve sözlü olarak erkekler tarafından şiddete uğrayan kadınların ya da erkeklerin ayrılıklarıdır. Sadece erkekler fiziksel şiddet uygulamaz bazı kadınlar da şiddete eğilimlidir. Bu, tek erkeklerin sebep olduğu bir ayrılık değildir ama bu bir gerçektir çoğunlukla erkekler tarafından yapılıyor.

4) Takılmalı Ayrılıklar

Bu ilişkide, iki taraf birbirleriyle birlikte oluyor, ama resmi olarak sevgili olamazlar. İkili bir süre takılır, sonra kavga eder ve konuşmamaya başlarlar. Bu ilişkilerde genelde bir taraf sever, diğer taraf ise kullanır. Seven insan sürekli arar ve peşinde dolaşır. Bir süre sonra olmayacağını anlayıp uzaklaşır, diğer taraf ise istediği zaman çağırır ve zaman geçirir. Bu adı konulmamış ilişkide seven taraf sürekli kullanılır. Bunun için böyle bir ilişki yaşıyorsanız tamamen uzaklaşın çünkü yıpranan siz olursunuz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
134
1
0
0
1
0
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.