Sebahattin Öztürk Kimdir? Çalışma ve Siyasi Hayatı

Sebahattin Öztürk,1962 yılında Trabzon'da doğdu. Eski İç işleri Bakanı olan Sebahattin Öztürk hakkında daha fazla bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.
Sebahattin Öztürk Kimdir? Çalışma ve Siyasi Hayatı

Sebahattin Öztürk, 1 Temmuz 1962'de Trabzon Çaykara'da doğmuştur. Annesinin adı Sariye, babasının adı Abdullah'tır. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezundur. Evli ve iki çocuk babası olan Sebahattin Öztürk, 1987 yılında açılan Kaymakamlık sınavını kazanarak Kaymakam Adayı olarak göreve başlamıştır.

İngiltere Brighton'da yabancı dil eğitimi alan Öztürk, 1990 yılında Kaymakamlık kursunu tamamladıktan sonra Kaymakam olarak atanmıştır.

Sebahattin Öztürk Kimdir?

2007 yılında Bursa-Osmangazi Kaymakamı olarak görev yaparken Niğde Valiliği'ne atandı ve 2 yıl Niğde Valiliği'ni yönetti.

2009 yılında Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile Erzurum Valiliği görevine atandı ve 3,5 yıl görev yaptı. Daha sonra Antalya Valiliği görevine atandı.

15 Eylül 2014 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atandı ve İçişleri Bakanı olarak görev yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Efkan Ala Kimdir?Selami Altınok Kimdir?

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.