Sakal Bırakmadan Önce Bir Daha Düşünün

Mikrobiyologların yaptığı son araştırmayla sakalın tuvaletten daha çok bakteri barındırdığı ortaya çıktı. Uzmanlar bakterilere karşı bıyığın burulmaması gerektiğini belirtti.
Sakal Bırakmadan Önce Bir Daha Düşünün


Sakal modası son yıllarda giderek yaygınlaştı. Mikrobiyologlar yaptıkları son araştırmada sakalın tuvaletten daha çok bakteri topladığını ortaya koydu.

TUVALETTEN DAHA FAZLA BAKTERİ TOPLUYOR
ABD’deki Quest Diagnostics şirketinden Dr. John Golobic’in yaptığı çalışmada, çok sayıda insan sakalında bakteri araştırması yaptı. Bazı sakallarda bakteri seviyesi normalken bazı sakallarda tuvaletlerden daha çok bakteri bulundu.

sakal.jpg

SAKALINIZLA OYNAMAYIN 
Araştırma sonucunda “kolay kolay şaşıran biri değilimdir. Ama buna şaşırdım.” Yorumunda bulunan Dr. Golobic, bu durum karşısında “ elinizi, yüzünüzü iyice yıkamak, bıyığınızı burmamak ve sakalınızla oynamamak” gerektiğini belirtti. Dr. Golobic, “ellerinizi mümkün mertebe yüzünüzden çekin” ifadesini kullandı.

TÜRK ERKEKLERİ DİKKAT
Bıyık ve sakal merakıyla bilinen Türk erkekleri bu araştırma sonucunda daha fazla dikkat etmesi gerekiyor. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum