• DOLAR5,8339-0.01
  • EURO6,54420.15
  • ALTIN253,143-0.05
  • BIST94.2440.03

Rüyada Yol Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Yol Görmek Ne Anlama Gelir
29.01.201616:13

Rüyada yol görmek ne manaya gelir? Rüyada yol gören kimse bu rüyayı nasıl yorumlamalıdır? Rüya tabirlerine göre yol hangi anlamları ifade etmektedir? İşte cevaplar...

Haber güncelleme tarihi 11.10.2018 13:44

Rüyada Yol Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada yol görmek, hayırlıdır. Yol, çoğu rüya tabircisine göre İslam' ı temsil eder. Düz ve uzun bir yol ise bu dindir. Yanlarından giden küçük yollar veya bu yoldan ayrılan küçük yollar ise dine sonradan karıştırılan hurafe ve yalan bilgileri işaret eder derler.

Rüyada yol görmenin manası her zaman olumlu olmaz. Yolun neresinden yüründüğü ya da ne şekilde görüldüğüne göre farklı anlamlara çıkmaktadır. Rüyada görülen yolların durumu çok farklı manalara ve yorumlara neden olabilmektedir. Ayalarındaki ayrım yine güzel ya da çirkin, geniş ya da dar olmak üzere zıt kelimeler ile ayrılmıştır.

Rüya tabirlerinde rüyada yol görmek kısaca şu yorumlara karşılık gelmektedir:


Rüyada Uzun ve Geniş Bir Yol Görmek

Rüya sahibinin rüyasında uzun ve geniş bir yol görmesi İslam’ı simgelemektedir, kişinin sevap işleyeceğine önünde uzun yılların olacağına, içini ferah tutması gerektiğine, sıkıntılarının azalacağına delalet eder.

Rüyada Yol Görmek

Rüyada yol görmenin anlamı, kişi eğer düz ve uzun bir yol görmüş ise Din anlamına gelmektedir. Rüyada yolunu kaybettiğini gören kişi ise zor durumda kalacağına, mutsuz olacağı demektir. Rüya da yol görmek yolu nasıl gördüğünüze bağlı olarak anlamı değişmektedir.


Rüyada Küçük Yollardan Büyük Yola Çıktığını Görmek

Rüyada küçük yollardan büyük bir yola çıktığınız zaman kişiyi hakka götüren yollardan doğru yola varmaya ve günahlardan kaçmaya dalalettir.


Rüyada Yolun Dışından Gittiğini Görmek

Rüya sözlüğü yorumcularına göre yolu görüp de yoldan değil de kenarından gidiliyorsa din konusunda sıkıntı yaşanıyor demektir diye rivayet edilir.


Rüyada Yolun Bitmesi Veya Yolunun Kesilmesini Görmek

Yolda giderken birden yol bitiyorsa ya da yolunuzu kesen hırsızlar sizi gasp ediyorsa bu çevrenizdeki arkadaşlarınızdan gelecek sıkıntı manasına gelir.


Rüyada Yolunu Kaybettiğini Görmek

Rüyasında yolunu kaybeden kişi sapkınlığa düşeceğine, zor durumda kalacağına, ne yapması gerektiğine kara veremeyeceğine bu nedenle panik yapacağına ve yanlış kararlar vereceğine, mutsuz ve huzursuz olacağına rivayet etmektedir.


Rüyada Aradığı Yolu Bulduğunu Görmek

Rüyada aradığı yolu bulduğunu gören kişi kendi hatalarının farkına varıyor ve kendini düzelterek doğru yolu buluyor diye yorumlanmaktadır.


Rüyada Gizli Bir Yol Bulduğunu Görmek

Rüyasında gizli bir yolda yürümek, kibirli olmaya ve gereksiz gurura işarettir. Rüya sahibinin bencil ve umursamaz davranacağına, hayatında bazı şeylerin değişeceğine, mutsuz olacağına delalet eder.


Rüyada Denizde Yol Görmek

Rüya sözlüğü yorumcularına göre denizde yol gören rüya sahibinin sıkıntıların biteceğine, rahata kavuşacağına, içinin huzur dolacağına, maddi sorunlarının azalacağına mutlu olacağı manasına gelmektedir.


Rüyada Ağaçların İçinde Tertemiz Ve Güzel Bir Yol Görmek

Rüya sahibinin rüyasında geniş, temiz, boyaları çok güzel ve etrafı ile uyumlu bir yol görmek sanatkar kimseler için ilham demektir. Kendi yolunu çizecek bir ilhama sahip olacak diye yorumlanır.


Rüyada Yol Kestiğini Görmek

Rüya sahibinin rüyasında yol kestiğini görmesi kötülük yapmaya ve işlerini kötülemeye uğraşan kişilere iyi bir ders vereceğine delalet eder.


Rüyada Yol Çöktüğünü Görmek

Rüya sahibinin rüyasında yolun çöktüğünü görmesi ortaya çıkacak zararlı durumların iş hayatını ve aile hayatını çok kötü bir şekilde etkileyeceğine, bu yüzden atılan adımlara dikkat edilmesi gerektiğine yorumlanmaktadır.


Rüyada Yol Tarif Ettiğini Görmek

Rüya sahibinin rüyasında yol tarif ettiğini görmesi yakın bir arkadaşa iş veya aile yaşantısıyla ilgili yaşamış olduğu bir sorununu anlatacağına ve arkadaşının da hem maddi hem de manevi olarak büyük destek olacağına rivayet edilmektedir. Ayrıca rüyada yol tarif ettiğini gören kişinin büyük bir sıkıntının eşiğinden döneceğine ve rahata ereceğine yorumlanmaktadır.

yol.jpg


Rüyada Yol Yürüdüğünü Görmek

Rüyada yol yürümek, kişinin büyük bir mevkiye varmak için emin adımlarla ilerleyeceğine, hayatını attığı adımlarıyla değiştireceğine yorulmaktadır.


Rüyada Yol Azığı Görmek

Rüya sahibinin rüyasında yol azığı tabiri caizse yolluk veya yol yemeği görmesi iş hayatında karşılaşılacak sorunların çözüme ulaşması gerektiğine delalet etmektedir.


Rüyada Yol Yıkadığını Görmek

Rüya sahibinin rüyasında yol yıkadığını görmesi uzun zamandan beri içinde bulunduğu işleri daha iyi bir hale getirmeye çalıştığına, bu amaçla elinden gelen şeylerle ilgili bazı çalışmalar yapmakta olduğuna, ve bu çalışmalar doğrultusunda çok başarılı olacağına alamet etmektedir.


Rüyada Yeşil Yol Görmek

Rüya sahibinin rüyasında yeşil yol görmesi üzerinde büyük etki bırakan bir olay yaşayacağına bu yüzden içinde hep bir ukte kalmasına yorulmaktadır.


Rüyada Kapalı Yol Görmek

Rüyada kapalı yol görmek bir yakınından alacağın parayla zar zor bir iş kuracağına ve bu işten iyi paralar kazanacağına delalet etmektedir.


Rüyada Buzlu Yol Görmek

Rüyada buzlu yol görmenin manası kendisi için çok kolay görünen bir işe gireceğine, ancak karşılaşacağı bir durumda tecrübesizliğinden dolayı yanlış bir adım atacağına ve yaptığı işin de sıkıntılı olması nedeniyle istenmeyen durumlara sebebiyet verileceğine yorumlanmaktadır.

NeOldu.com / Rüya Tabirleri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
37
21
15
12
17
12
17
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
BENZER HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.