Rüyada Birinin Öldüğünü Görmek Ne Anlama Geliyor? | 11 Tabir

Rüyada Birinin Öldüğünü Görmek Ne Anlama Geliyor? | 11 Tabir
21.10.201710:56

Rüyada birinin öldüğünü görmek ya da duymak ne demektir? Yorumcuların değerli görüşleri burada. İşte birinin öldüğünü görmek ile ilgili rüya tabirleri;

Haber güncelleme tarihi 18.05.2022 20:57

Rüyada Birinin Öldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada birinin öldüğünü görmek; rüya sahibinin ailesine karşı sorumluluklarının farkına varacağına, uzun ve yorucu bir iş hayatı geçireceğine, aile hayatında ufak tartışmaların meydana gelebileceğine, maddi ve manevi olarak ailesinden destek almak zorunda kalacağına yorumlanır.

Rüyada Birinin Öldüğünü Görmek

Rüyada Birinin Öldüğünü Görmek ve 11 Yaygın Rüya Analizi

İşte rüya uzmanlarına göre birinin öldüğünü görmekle alakalı rüya analizleri:

Rüya 1: Rüyada Yaşayan Birinin Öldüğü Görmek

 • Tabir: Olumlu-Olumsuz
 • Yorum: Maddi Sıkıntı, Ailevi Sorun, Güzel Gelecek
 • Anlamı: Rüyada tanıdık birinin öldüğünü duymak, bir arkadaşla ortak olmaya, aileden istenecek maddi yardıma, ev satmaya delalettir. Aynı zamanda para sıkıntısının olmayacağı bir hayatın da sembolüdür. Rüyada birinin öldüğünü haber almak, bazı rüya tabircilerine göre, rüya sahibinin iş hayatındaki aksaklıklar ve problemlerin, yeterli bilgi sahibi olmamasından dolayı devam edeceğine delalettir. Bu yüzden rüya sahibinin ya yapması gereken işi yapması ya da yaptığı iş için kendisini geliştirmesi gerekmektedir.

Rüya 2: Rüyada Tanıdık Birinin Öldüğünü Duymak

 • Tabir: Olumsuz 
 • Yorum: Maddi Sıkıntı, Mal Kaybı, Arkadaş Sıkıntısı
 • Anlamı: Rüyada tanıdık birinin öldüğünü duymak, bir arkadaşla ortak olmaya, aileden istenecek maddi yardıma, ev satmaya delalettir. Aynı zamanda para sıkıntısının olmayacağı bir hayatın da sembolüdür. Rüyada birinin öldüğünü haber almak, bazı rüya tabircilerine göre, rüya sahibinin iş hayatındaki aksaklıklar ve problemlerin, yeterli bilgi sahibi olmamasından dolayı devam edeceğine delalettir. Bu yüzden rüya sahibinin ya yapması gereken işi yapması ya da yaptığı iş için kendisini geliştirmesi gerekmektedir.

Rüya 3: Rüyada Ailesinden Birinin Öldüğünü Görmek

 • Tabir: Olumlu
 • Yorum: Evlilik, Yeğen Sahibi Olma, Güzel Haber
 • Anlamı: Rüyada aileden birinin öldüğünü görmek, kardeşin evleneceğine yorulurken amca ya da dayı olmak, ve haneye sevinçli bir haber gelmesi anlamlarını da taşır. Aynı zamanda başarı elde edildiği için kalabalık bir kutlama yapılacağının da habercisidir. Rüya sahibinin elinin açık olduğunu delalet eder.

Rüya 4: Rüyada Tanımadığı Birinin Öldüğünü Görmek

 • Tabir: Olumlu
 • Yorum: Hayırlı İşler, Sevap İşleyeceği
 • Anlamı: Rüyada tanımadığı birinin öldüğünü görmek, rüya sahibinin hayırsever bir insan olduğu ile tabir edilir. Bu kişi, başkalarını da katarak, kimsesizlere ya da hastalara yardım edecektir. Bu sayede Allah katında çok sevap kazanacak ve hayırlı bir işe girecektir. Rüyada tanımadığı birinin öldüğünü görüp üzülmek, rüya sahibinin iyi niyetli olduğu için herkesi öyle sanması ve bu yüzden bazı sorunlar yaşayacağına işaret eder. Yine de rüya sahibinin işleri her zaman yolunda olacak, hayırlı işler yapacaktır.

Rüya 5: Rüyada Yaşayan Birinin Öldüğü Görmek

 • Tabir: Olumlu-Olumsuz
 • Yorum: Maddi Sıkıntı, Ailevi Sorun, Güzel Gelecek
 • Anlamı: Rüyada yaşayan birinin öldüğünü görmek, en geniş şekilde yorumlanması gereken rüyalardan biri olup, rüya sahibinin yaşamı ile yakından alakalı bilgiler verir. Ancak farklı farklı yorumlara sahiptir çünkü rüyada öldüğü görülen kişi, o kişinin nasıl öldüğü ve rüya sahibinin ölüm karşısında nasıl bir tavır sergilediği, rüyanın yorumunu değiştirir.

Rüya 6: Rüyada Trafik Kazasında Birinin Öldüğünü Görmek

 • Tabir: Olumlu
 • Yorum: Mutluluk, Sevinç, Doğru Karar
 • Anlamı: Rüyada trafik kazasında birinin öldüğünü görmek, bir dileğinin gerçekleşmemesi yüzünden hayata küsen rüya sahibinin daha sonra bu dileğinin olmamasından ötürü mutlu olacağına işarettir. Bu durum başta kötü gibi görünse de sonradan kendisi için daha hayırlı olduğunu anlayacak demektir. Bu rüya aynı zamanda uzaktan gelecek bir misafirin de habercisidir.

Rüya 7: Rüyada Kavga Esnasında Birinin Öldüğünü Görmek

 • Tabir: Olumsuz
 • Yorum: Kırgınlık, Hüzün
 • Anlamı: Rüyada kavgada birinin öldüğünü görmek, rüya sahibinin değer verdiği birinden duymak istemediği bir söz işitmesi üzerine kalbinin kırılacağına ve o kişiyle bağlarının kopacağına işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibinin alınganlığının ilişkilerinde ona sorun yarattığının ve olaylara daha farklı yaklaşması gerektiğinin habercisidir.

Rüya 8: Rüyada Akrabalarından Birinin Öldüğünü Görmek

 • Tabir: Olumlu
 • Yorum: Miras, Mal/Mülk, Maddiyat
 • Anlamı: Rüyada bir akrabanın öldüğünü görmek, ya miras edileceği ya da mal mülk sahibi olunacağının habercisidir. Bu rüya maddi durumun iyileşeceğine işaret eder ancak harcamalarda dikkatli olunması gerektiğine dair de bir uyarı niteliği taşır. Aynı zamanda hayallerin gerçekleşeceğine ve rüya sahibi gençse eğitim hayatından sonra ailesinden maddi destek almaya devam edeceğine de yorulur.

Rüya 9: Rüyada İntihar Eden Birinin Öldüğünü Görmek 

 • Tabir: Olumlu
 • Yorum: Sevap, İyimserlik, Bağlılık
 • Anlamı: Rüyada intihar eden birinin öldüğünü görmek, birinin günah işlememesi için çaba sarf etmek ya da aileden birinin yaptığı bir hatayı kapatmak için uğraşmak anlamına gelir. Bu rüya, rüya sahibinin sevap işlemeyi seven biri olduğuna ve insanları doğru yola çekmeye çalıştığına yorulur.

Rüya 10: Rüyada Televizyonda Birinin Öldüğünü Görmek

 • Tabir: Olumlu
 • Yorum: Hatalı Olduğuna, Yanlış Düşündüğüne
 • Anlamı: Rüyada televizyonda birinin öldüğünü görmek, rüya sahibinin olumsuz düşündüğü için hayatındaki olumlu gelişmeleri gözünün görmediğine, durumu iyi olsa da bir türlü rahatladığını hissedemediğine delalettir. Bu rüya, rüya sahibinin boş hayaller kurduğunu ya da şükretmeyi unuttuğunu ifade eder.

Rüya 11: Rüyada Babanın Öldüğünü Görmek

 • Tabir: Olumsuz
 • Yorum: Öfke, Kızgınlık, Kırgınlık
 • Anlamı: Rüyasında babasının öldüğünü gören kimse babasına içten içe yoğun bir öfke duymaktadır. Babanın rüya sahibine gerekli taktiri göstermemesi, desteğe ihtiyacı olduğu zaman yanında olmaması sebebiyle duyulan öfkenin sonucu bir rüya olarak tanımlanır.

Rüyada birinin öldüğünü görmek ne anlama gelir?

Kişinin ailesine karşı sorumluluklarını farkına varacağına delalet etmektedir. Uzun ve yorucu bir iş hayatı geçireceğine işaret eder. Rüya sahibinin hayatında bazı pişmanlıklarının var olduğuna yorumlanmaktadır. Aynı zamanda aile hayatında ufak tartışmaların meydana gelebileceğine rivayettir.

Rüyada yaşayan birinin öldüğünü görmek ve ağlamak ne anlama gelir?

Rüyada yaşayan birinin öldüğünü gördükten sonra ağladığınızı görmek, rüya sahibinin bir işi başarmak için çok çaba göstereceğine, gösterdiği bu çabaların karşılığını bir türlü alamayacağına işarettir. Kişinin kötü insanlarla tanışacağına yorulur ve kötü geleceğe rivayet eder.

Rüyada komşunun öldüğünü görmek ne anlama gelir?

Rüyada komşunun öldüğünü gören kişinin yeteneklerini bir türlü keşfedemediğine, başarısız olduğu işlere yoğunlaşacağına, bu yüzden de mutsuz olacağına alamet eder. Rüyada komşunun öldüğünü görmek, hayra işaret değildir.

Rüyada birinin bıçakla öldürüldüğünü görmek ne anlama gelir?

Rüyada birinin bıçakla öldürüldüğünü görmek, rüya sahibinin büyük işlere gireceğine, bu işlerde başarılı olacakken bir sorunla karşı karşıya kalacağına delalet eder. Rüya sahibinin bütün mal varlığını kaybedeceğine, sıfırdan başlayıp eskisinden daha da büyük bir maddi kazanç elde edeceğine alamet eder.

Rüyada birinin öldüğünü duymak ne anlama gelir?

Rüyada birinin ölüm haberini almak, rüya sahibi için bir uyarı niteliği taşır. Rüyada birinin öldüğünü duymak, rüya sahibinin, rüya sahibinin hayallerini gerçekleştirmesi için hiçbir zaman vazgeçmemesi ve bu yoldan geri dönmemesi gerektiğini ifade eder.

Rüyada birinin öldüğünü duyup ağlamak ne anlama gelir?

Rüyada birinin öldüğünü duyup ağlamak, rüyayı gören kişinin hem iş hem de eğitim hayatında doğru adımlar attığına, sabırla yapmak istediği her şeyi yapacağına delalettir.

Rüyada birinin öldüğünü görüp ağlamak ne anlama gelir?

Rüyada birinin öldüğünü görüp ağlamak ise, rüya sahibi için çok hayırlı bir şeyin gerçekleştiğine ve yakın zamanda bunun sonuçlarını göreceğine yorulur.

Rüyada birinin öldüğünü görüp gülmek ne anlama gelir?

Rüyada birinin öldüğünü görüp gülmek, rüya sahibinin doğru olmayan şeyler yaptığına işarettir. Uyarı niteliğindeki bu rüya, rüya sahibinin yalan gibi hatalara bile bile devam etmesinin ona zarar vereceğini söyler.

Rüyada birinin öldüğünü görüp korkmak ne anlama gelir?

Rüyada birinin öldüğünü görüp korkmak, tersine yorumlanan bir rüyadır. Bütün kederlerin kendisini bulduğunu düşünen rüya sahibi, şans elde eder ve bu sayede yeniden umut etmeye başlar. Rüya sahibi bu rüyadan sonra sağlığı için dua etmeye ve psikolojik açıdan olumlu düşünmeye başlayacaktır.

Rüyada birinin öldüğünü görüp kaçmak ne anlama gelir?

Rüyada birinin öldüğünü görüp kaçmak, rüya sahibinin çevresinde ikiyüzlü birilerinin varlığının habercisidir. Bu kişilerin içi ve dışı aynı değildir. İyi gibi görünür fakat yardım gerektiğinde hiç düşünmeden sırtlarını dönerler. Adeta iyi gün dostudurlar.

Rüyada birinin öldüğünü görüp şoka girmek ne anlama gelir?

Rüyada birinin öldüğünü görüp şoka girmek, rüya sahibini zor duruma sokacak bazı olayların yaklaştığını ifade eder. Özellikle aile içinde ciddi sağlık sorunları baş gösterebilir. Aynı zamanda uzun süremeyecek bazı olumsuz durumların da işaretidir.

Rüyada uçak kazasında birinin öldüğünü görmek ne anlama gelir?

Rüyada uçak kazasında birinin öldüğünü görmek, aksiliklerin üst üste gelmesi yüzünden rüyayı gören kişinin bazı planları değiştirmek zorunda kalacağını, iş hayatında durağanlığa ve nazara işaret eder.

Rüyada eşinin öldüğünü görmek ne anlama gelir?

Rüyada rüya sahibinin eşinin öldüğünü ve sonra dirildiğini görmesi alım satım işlerine işaret eder. Kazançlı bir alışverişin müjdecisi olarak yorumlanır.

Rüyada annenin öldüğünü görmek ne anlama gelir?

Rüyasında annesini ölmüş görmesi kişinin annesinden gerekli ilgi ve şevkati görmemesi durumunu ifade eder. Anneye olan öfkenin bastırılması sonucu bilinçaltının mesajıdır bu rüya.

Rüyada oğlunun öldüğünü görmek ne anlama gelir?

Oğlunun öldüğünü rüyasında gören kimsenin düşmanlarından bir bir kurtulacağına yorulur.

Rüyada erkek kardeşin öldüğünü görmek ne anlama gelir?

Rüyada erkek kardeşin öldüğünü görmek maddiyatla ilgili bir rüyadır. Maddi bir kayıp yaşandığını veya yaşanacağına olan kaygıyı ifade eder.

Rüyada kız kardeşin öldüğünü görmek ne anlama gelir?

Rüya sahibinin tek başınalık ve yalnızlık duygusunu ifade eder.

Rüyada yangında birinin öldüğünü görmek ne anlama gelir?

Rüyada birinin yanarak öldüğünü görmek, can yakan bir haber duymanın yakın olduğunu söyler. Aynı zamanda borç verilen bir paranın geri alınamayacağını da ifade eder.

Rüyada birinin öldürüldüğünü görmek ne anlama gelir?

Rüyada birinin öldürüldüğünü görmek, rüya sahibinin haklının yanında olmaya çalışırken düşman kazanacağını, yine de bildiği doğrudan şaşmayacağını ifade eder.

Rüyada tabancayla birinin öldürüldüğünü görmek ne anlama gelir?

Rüyada tabancayla birinin öldürüldüğünü görmek ise eğitim hayatında başarı yakalamaya ve iş hayatında da bu başarının devam edeceğine delalettir.

Rüyada gerçekte ölmüş birini hasta olarak görmek ne anlama gelir?

Gerçekte hayatını kaybetmiş bir tanıdığı rüyada hasta olarak görmek; rüya sahibinin dini bir görevden mesul olduğu anlamına yorulur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3558
1337
1335
3509
1020
455
917
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 23
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.