Rabbi Yessir Duası Okunuşu Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı

Rabbi Yessir duası, başlanılan işlerin hayırlı olması amacıyla Allah'tan yardım dilemek için okunan bir duadır. İşte Rabbi Yessir duası okunuşu ve anlamı.
Rabbi Yessir Duası Okunuşu Türkçe Anlamı ve Arapça Yazılışı

Rabbi Yesir Duası Hakkında Bilgiler

Bu içeriğimizde rabbi yessir duası hakkında bilinmesi gerekenleri sizlere sunuyoruz. Aşağıda Rabbi Yessir duasının Arapça, Türkçe yazılışı, Türkçe meali, faziletleri ve ne için okunduğuna dair bilgiler yer alıyor.

İşte Rabbi Yessir duası hakkında bilinmesi gerekenler...

Rabbi Yessir Duası Nedir?

Rabbi Yessir, Kur’an-ı Kerim’de geçen ayetlerden birisi olarak bilinir fakat bir ayet değil bir duadır. Rabbi Yessir duası işleri yoluna sokmak, kolaylaştırmak için okunan ve hakikaten de dilde alışkanlık yaparak kolayca ezberlenen bir duadır. Bu dua müslümanların işlerini kolay kılmak, zor olanı başarmak ve rabbine en ihtiyaç duyduğu anda okuduğu bir yakarıştır.

Rabbi Yessir Duası Ne İçin Okunur?

Bu dua okunduğu zaman insana bir ferahlık ve rahatlık getirmektedir. Allah bütün mümin kulları için kolaylık diler, zorlaştırmak bu dinde yer almamaktadır. Rabbi Yessir duası da Allah’tan yardım dilemek için edilen bir duadır. İnsanlar altından kalkamadığı işlerde ve gücünün yetmediğini düşündüğü zamanlarda Allah’tan kolaylık dilemek için Rabbi Yessir duasını okumalılardır.

Rabbi Yessir Duası Arapça ve Türkçe Okunuşu

Rabbi Yessir Duası

Rabbi Yessir duası kısa okunuşu: "Rabbi Yessir vela tüasir rabbi temmim bil hayr"

Rabbi Yessir duasının uzun olarak okunuşu ise aşağıdaki gibidir;

Bismillahirrahmanirrahim
Rabbi Yessir ve la tüasir
Sehlil Aleyna bi fadlike ye müyessir
Rabbi zidne ilmen ve fehmen nafian
Ve temmim bil hayri

Rabbi Yessir Duası Türkçe Meali

Allah'ım senin sonsuz merhametin ve yardımın olmadan ben bu işi yapamam. Allah'ım bütün hayırlı işlerimi zorlaştırma, kolaylaştır, ilmimi artırarak yaptığım işleri bana ve çevreme faydalı kıl, ve işlerimi en hayırlı şekilde sonuçlandır.

Rabbi Yessir Duası Günde Kaç Defa Okunmalıdır?

Rabbi Yessir Duası

Rabbi yessir duası müslümanlar tarafından dilek ve isteklerin kabulü için okunan bir duadır. bu duayı bir gn içerisinde 78 defa okuyan kişinin dereceleri artar ve rızkı genişler. Ayrıca bu duayı her namazdan sonra 78 defa okuyan kişi için saadetin kapıları aralanır ve hayırlı işler ile ödüllendirilir.

Rabbi Yessir Duası Faziletleri Nelerdir?

Rabbi Yessir Duası, okuduğunuzda üzerinizdeki yükü kaldıracak ve size hayattaki işlerinizde, tercihlerinizde kolaylık sağlayacaktır. Allah insana kaldıramayacağından fazla yük yüklemez fakat bazen insanlar potansiyelinin farkına varamayacak kadar umutsuzluğa sürüklenmiş olabilir. Bu gibi durumlarda özgüvensizliğe bağlı başaramama korkusu yaşadığınız zamanlar bu duayı okuyup rahatlayabilirsiniz.

Yeni bir işe başladığınızda, yeni bir okula başladığınızda veya önemli bir sınava gireceğiniz zaman bu Rabbi Yessir duası size yardımcı olacak ve ferah hissettirecektir. Allah'tan kolaylık dileyerek bir şey istediğimizde istediğimiz şey hayırlı ise bize muvaffakiyet verip dünya hayatını kolaylaştırdığı gibi ahiret hayatını da kolaylaştırır. Rabbi yessir duası her işe başlamadan önce besmeleden sonra mutlaka okunması gereken bir duadır. Allah Rabbi yessir duası ile işleri kolaylaştırırken kendisine kulluk edecek olan kullarına kapıları sonuna kadar açar.

YORUMLAR (7)
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum