Nazar Nasıl Değer? Nazar Nasıl Çıkarılır?

Nazar Nasıl Değer? Nazar Nasıl Çıkarılır?
28.08.201512:15

Nazar, gerçekten vardır. Nazarın bir batıl inanış olduğunu söylemek doğru olmaz Peygamber Efendimize de nazar değmiş ve efendimiz nazardan dualar okuyarak kurtulmuştur. Nazar nasıl değiyor ve nazar olunca yapmanız gerekenler nelerdir?

Haber güncelleme tarihi 11.02.2019 13:22

Nazar vardır ve inancımıza göre bununla ilgili ayetler de vardır. İnanılmaması gereken nazar değil, nazar çıkartırken yapılan uğraşlardır. Nazarın ne olduğunu anlatarak, nazar değmesi durumunda yapmanız gerekenleri söyleyeceğiz.

Nazar değmesi, şeytani bir bakış olarak adlandırılır. Nazar, insanın kendi kendine değdirmesi şeklinde bile olur. Örneğin ne pürüzsüz cildim var dedikten 2 saat sonra suratınızda sivilce çıkmasıdır. Bu nazar şeytani bir nazar değildir. Ancak bazı nazarlar insan üzerinde çok etkili olur. Örneğin, sınavlarda çok başarılı olan kişinin göze gelerek, artık sınavlarında başarı sağlamaması.

İnsana Nazar Nasıl Değiyor

Aşırı imrenen birinin gözlerindeki yansımaya maruz kaldığınızda, nazara maruz kalmış olabiliyorsunuz. Bunun içinde genelde çok nazar olanlar mavi boncuk dediğimiz nazar bocuğu takarlar. Nazar boncuğu, batıl bir inanış olmasının yanı sıra bazı din alimlerine göre; nazar değme anında gözdeki yansımanın bu boncuk üzerine gelip kırılmasından dolayı nazar boncuğunun nazarı önleyici bir özelliği olduğu görüşündedirler.

nazar değmesi

Nazar, genellikle renkli kişilerin bakışlarından daha çok değdiği söyleniyor. Bunun nedeni; Ege ve Doğu Akdeniz bölgelerindeki insanların çoğunun gözleri mavi olması ve bu bölgelerde nazarın çok olması, Uzak Doğu dediğimiz bölgele de nazarın olmamasıdır çünkü Uzak Doğu’da renkli gözlü insanlar yok denecek kadar azdır.

Nazardan Kendimizi Nasıl Koruyabiliriz?

nazar bocuğu

Batıl inanışları bir kenara bırakmalıyız. Korumasız olan bebeklere nazar boncuğu takarak, kötü enerjinin üzerinde toplanmasını önleyebilirsiniz ancak bu kesin çözüm değildir. Nazardan korunmak için bu duaları okumanız yeterli olacaktır. Hiçbir şey sizi bir dua kadar koruyamaz. Nazar değdiği zaman da bu duaları okuyun, o zaman şifa bulacaksınız. Kurşun döktürmenize gerek yok.

Nazar Değmemesi İçin Okunan Dualar

nazar duası

  • Fatiha Suresi,
  • Ayetü'l-Kürsî,
  • Felâk Suresi,
  • Nâs Suresi, okumalıdır.
  • Nazar Duası Okunmalıdır.

" Bismillâhirrahmânirrahîm bismillâhi azîm-iş- şâni şedîd-il birri mâ şâallahü kâne habese hâbisün min hacerin yâbisin ve şihâbin kâbisin. Allahümme innî radedtü ayn-el âini aleyhi ve alâ men ehabb-en-nâsi ileyhi ve fî keyedihî ve kilyetihî lahmün rakîkun ve azmün dakîkun fîmâ lehû yelîku ferci-il basara hel terâ min fütûrin sümmerci-il basara kerrateyni yenkalib ileyk-el basaru hâsian ve hüve hasîr ve in yekâdüllezîne keferû leyüzlikûneke biebsârihim lemmâ semi-uz- zikra ve yekûlûne innehû lemecnûnün ve mâ hüve illâ zikrun lilâlemîne lâ havle velâ kuvvete illâ billâh-il aliyy-il azîmi Lâ ilâhe illallâhü hısnî, men kâle-hâ dehale hısnî, ve men dehale hısnî emine min azâbî. Sadaka rasûlullahi sallallahü teâlâ aleyhi ve selleme. "

NeOldu.com / Özel Haber

İlginizi Çekebilecek İçerikler

Nazar Boncuğu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Evlere Şans Getiren Objeler Nelerdir?

Rüyada Nazarlık Görmek

Falda Nazar Boncuğu Görmek

At Nalı Neden Şans Getirir?

Günümüz Türk Adetleri ve Şamanizm Etkisi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1784
243
1372
390
1174
218
117
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 4
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.