Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir?

Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir?
25.04.201516:42

Türk siyasetçi ve aynı zamanda bürokrat olan Kemal Kılıçdaroğlu, 22 mayıs 2010 dan beri Cumhuriyet Halk Partisi'nin başkanıdır. Kemal Kılıçdaroğlu kimdir? Kemal Kılıçdaroğlu'nun hayatı hakkında ayrıntılı araştırmalar yaptık ve bu içeriğimizde derledik.

Haber güncelleme tarihi 16.11.2018 11:14

Kemal Kılıçdaroğlu Biyografisi

Cumhuriyet Halk Parti'sinin genel başkanlığını yapan Türk siyasetçi ve aynı zamanda bürokrat olan Kemal Kılıçdarolğu, nerede doğdu? Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir? Annesi ve babası kimdir? Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi kimdir? Kemal Kılıçdaroğlu kaç yaşındadır? Bütün bu soruların cevabını bu içeriğimizde bulabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kemal Kılıçdaroğlu


Kemal Kılıçdaroğlu Nerede Doğdu?

Kemal Kılıçdaroğlu, 17 aralık 1948 yılında Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde doğdu. Kendisinden tam on dakika önce Adil adlı bir ikizi ile dünyaya gelen Kemal Kılıçdaroğlu ileride büyük bir siyasetçi olacağından habersizdi.

kemal kılıçdaroğlu kimdir


Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ailesi

Kemal Kılıçdaroğlu'nun babasının adı Kamer, annesinin adı ise Yemuş'dur. Feride Çakmak, Ali, Celal, Yusuf Ziya, Ail ve Fikriye adlı toplamda 6 kardeşe sahip olan Kemal Kılıçdaroğlu oldukça şanslı bir çocukluk hayatı geçirmiştir.

kemal kılıçdaroğlu ailesi


Kemal Kılıçdaroğlu Eğitim Hayatı

Ortaöğretim hayatını Tunceli ve Elazığ gibi anadolunun çeşitli yerlerinde Kemal Kılıçdaroğu, 1971 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisini bitirdi. Maliye Bakanlığında Hesap Uzmanı, Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı, Bağ-Kur Genel Müdürü, SSK Genel Müdürü olarak çeşitli görevlerde bulundu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yürüttü. Hacettepe Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak ders verdi. İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliğine getirildi. Değişik gazete ve dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesinin yanı sıra ayrıca üç kitabı yayınlandı.

kemal kılıçdaroğlu eğitim hayatı


Kemal Kılıçdaroğlu Evlilik Hayatı ve Çocukları

1974 yılında Selvi Kılıçdaroğlu ile evlenen Kemal Kılıçdaroğlu, Kerem, Zeynep, Aslı ve Nadir adlı 3 çocuğa sahiptir. Mutlu bir evlilik hayatı geçiren Kemal Kılıçdarolğu ailesi ile birlikte huzur dolu bir hayat geçirdiklerni belirtti. 

kemal kılıçdaroğlu çocukları


Kemal Kılıçdarolğu Cumhuriyet Halk Partisi Başkanlığına Doğru

Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi 22. dönem için yapılan 3 Kasım 2002 Milletvekili Genel Seçimleri’yle Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul milletvekili olarak Meclis’e girdi. Ekonomik Trend Dergisi tarafından verilen "Yılın Bürokratı" ödülünü aldı. CHP Merkez Yönetim Kurulu’nda görev alan Kemal Kılıçdaroğlu 22 Temmuz 2007 Milletvekili Genel Seçimleri’nde de İstanbul’dan 23. dönem milletvekili seçildi ve Genel Başkanlığa adaylığını açıklayıncaya kadar CHP Grup Başkanvekilliği görevinde bulundu. 22 Mayıs 2010 tarihinde yapılan 33. Olağan Kurultayında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı seçildi. Halen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

kemal kılıçdaroğlu

Önerilen İçerik: Kemal Kılıçdaroğlu'nun En Güzel ve En Anlamlı Sözleri!

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
2
0
0
0
0
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.