Kamuflaj Yeteneğine Sahip 10 İnanılmaz Hayvan!

Kamuflaj Yeteneğine Sahip 10 İnanılmaz Hayvan!
18.10.201812:09

Baktığınızda gözlerinizi ovuşturup bir kez daha bakacağınız en ilginç ve en tuhaf hayvan kamuflajlarını sizler için derledik.

Haber güncelleme tarihi 02.08.2020 09:48

Kamuflaj Özelliğine Sahip En İlginç Hayvanlar

Bazı hayvanlar, kendilerini diğer yırtıcı hayvanlardan korumak için bulunduğu ortama göre şekil almaktadır. (Bunu bazı insanlarda yapabilir :) Bu tür hayvanlar ya avlanmak için ya da av olmamak için kamuflaj özelliğini kullanır. Gördüğünüzde bir kez daha bakacağınız, inanılmaz kamufle özelliği olan 10 hayvan.

Hadi Başlayalım..

1. Baron Caterpillar

Baron Carterpillar, sadece Hindistan ve Güneydoğu Asya'da bulunan ve nadir görülen hayvanlardır. Nadir görülen derken nesli tükenmiş olduğu kanısına varmayın! anlamayın! Net göremeyeceğiniz için nadir kavramını kullandık :) Sivri uçları ile tüm vücudunu maskeleyerek kendisini kamufle eder.

baron-caterpillar.jpg


2. Akrep Balıklar

Görünüşü tıpkı bir deniz mercanını andırıyor olabilir. Fakat denizin altına da aşırı derecede renkli bir şey görüyorsanız genelde o şey zehirlidir. Görünüşü sizi aldatmasın o bir akrep balığı!

akrep-baligi.jpg


3. Cüce Denizatı

Cüce denizatı, sadece 27 mm boyuta sahiptir. Küçük olmasının yanı sıra bulunduğu ortama göre kamufle olma özelliğine de sahiptir. Hem insanların hem de yırtıcı hayvanların neredeyse göremeyecekleri şekillere bürünebilirler.

cuce-deniz-ati.jpg


4.Tawny Frogmouth

Tawny Frogmounth, Avustralya'ya özgü gizemli bir baykuş türüdür. Gündüzleri de avlanma özelliğine sahip bu baykuşlar özel kamuflajını kullanarak ağaçların gövdelerinde saklanır. Sonra da hammm...

tawny-frogmouth.jpg


5. Yapraklı Deniz Ejderhası

Yapraklı Deniz Ejderhası, yalnızca Avustralya'yı çevreleyen okyanusta bulunur. Böylesine dikkat çekici bir renge sahip olup da kamufle olabilmesi gerçekten de çok ilginç!

yaprakli-deniz-ejderhasi.jpg


6. Underwing Moth

Kuzey Amerika'da 200 den fazla farklı Underwing Moth türü bulunmaktadır. Bu kelebek türünün ikinci bir kanadı bulunur. Kanadının rengi sayesinde ağaç kabuklarına kolayca kamufle olabilmektedir.

underwing-moth-001.jpg


7. Reef Stonefish

Diğer bir adı zehirli taş balığı olan bu canlı, kamufle özelliğini avlanmak için kullanır. Oldukça zehirli olan Reff Stonefish bir Avustralya hayvanıdır.

reef-stonefish.jpg


8. Ölü Yaprak Kelebek

Ağaçtan düşmüş ölü bir yaprak görüntüsü veren aslında kelebeğin kanatları! Hindistan ve Japonya'da bulunan Ölü yaprak Kelebeği, genel olarak Asya Kıtası bölgesinde yer alır.

olu-yaprak-kelebek.jpg


9. Yaprak Kuyruklu Gecko

Yaprak Kuyruklu Gecko, dünyada sadece Madagaskar adasında bulunmaktadır. Bir önceki örnekteki gibi sabit durduğunda kuru ve ölü bir yapraktan farkı yokmuş gibi durur.

yaprak-kuyruklu-gecko.jpg


10. Ahtapot

Dünya üzerinde pek çok ahtapot çeşidi vardır. Ahtapotların çoğu diğer yırtıcı hayvanlardan korunmak için bulunduğu ortama kamufle olurlar. Ayrıca renklerini değiştirirler. Bu resimde de gördüğünüz gibi ahtapot kardeş oldukça başarılı bir iş yapmış :)

 ahtapot.jpg


Önerilen İçerik; Dünyanın En Tehlikeli 10 Hayvanı!

NeOldu.com / Sosyal Fayda

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1026
653
609
490
527
1110
320
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.