Jim Carrey Filmleri Hakkında 17 Şaşırtıcı Bilgi!

Jim Carrey’nin herkesin kalbinde mutlaka yer edinebilmiş doksanların en ünlü Hollywood yıldızlarından birisidir. Bu içeriğimizde Jim Carrey filmleri hakkında bilinmesi gereken 17 şaşırtıcı gerçeği sizler için derledik.
Jim Carrey Filmleri Hakkında 17 Şaşırtıcı Bilgi!

Jim Carrey Filmleri Hakkında 17 Çok Şaşırtıcı Bilgi!

Doksanların film yıldızı olarak bilinen ve neredeyse herkes tarafından beğenilen bir oyunculuk yeteneğine sahip artistlerden biri olan Jim Carrey’nin herkesin kalbinde mutlaka bir yeri vardır. Yer aldığı filmlerin adını hatırlamasak bile her yeni film için ‘Jim Carrey’in yeni filmi’ diye bahsederiz. Jim Carrey Stand Up’tan televizyona, televizyondan sinemaya, filmlerde oynayan bir adamlıktan, filmlerin etrafında döndüğü yıldıza gözümüzün önünde dönüştü. Ace Ventura, The Mask, The Cable Guy, Dumb and Dumber, Truman Show, Eternal Sunshine of the Spotless Mind ve daha birçok tabiri caizse ‘Jim Carrey Filmi’; haberimiz olmasa da bir şekilde karşımıza çıkıp bir solukta izlediğimiz filmler halini aldı. Bu içeriğimizde ise birbirinden başarılı 2 Altın Küre ödüllü yetenekli aktör, Jim Carrey filmleri hakkında şaşırtıcı bilgileri sizler için bir araya getiriyoruz. 

jim-carrey-stand-up.gif


1. The Cable Guy filmi, aslında sapık gerilim filmlerinin parodisi olarak çekilmiştir. Ben Stiller’ın ilk yönetmenlik denemesini yaptığı film olarak da bilinmektedir. Ayrıca, Jim Carrey filmde Steven Kovacs’ı (Matthew Broderick) ziyaret etmek için hapishaneye gider. Bu sahnede Midnight Express’in ünlü göğüs sahnesine bir gönderme vardır. 

the-cable-guy.png


2. Yine The Cable Guy filmi için ünlü aktöre 20 milyon dolarlık rekor bir ücret ödenmiştir. Bu filmdeki basketbol sahnelerinde top sonradan dijital ortamda eklenmiştir çünkü Carrey topu bile doğru tutamayacak kadar basketbolda kötüdür. 

the-cable-guy-filmi.png


3. Liar Liar filminde Jim Carrey her zamanki abartılı oyunculuğunun bir tık üstüne çıktığından ve kendini karakterine çılgınca adamışlığından da olsa gerek, her gün çekimlerden sonra eve gittiğinde yorgunluktan öldüğünü açıklamıştır. Ayrıca Liar Liar filminin yapımcıları dileğin neden gerçekleştiğini kasıtlı olarak şimdiye kadar hiç açıklamadılar. Bu yüzden film hala tatlı gizemini koruyor. 

liar-liar.png


4. Liar Liar filminde Jim Carrey’in yaptığı pençe hareketi, Carrey’in babasının kendisine ve kardeşlerine küçükken yaptığı bir harekettir. 

jim-carrey’in-yaptigi-pence-hareketi.png


5. Yine Liar Liar filminde ünlü oyuncunun kendine kızdığı ve kendine ders verdiği sahnede Carrey’in çıkardığı bütün sesler organikti. Tüm sahne boyunca çıkan sesler eşyalardan çıkan gerçek seslerdi.

liar-liar-filmi.png


6. Austin Powers serisinde yer alması istenen Jim Carrey, Liar Liar filminde oynamak için Dr. Evil rolünü reddetmiştir. 

austin-powers.png


7. Jim Carrey’i Jim Carrey yapan filmlerden biri olarak anılan Ace Ventura: Pet Detective, aslında bir Sherlock Holmes parodisi olması planlanıyordu. Fakat sonradan hayvan dedektifi konsepti eklenmesinde karar kılındı. 

ace-ventura-pet-detective.png


8. Jim Carrey hayranlarının gözünden kaçmayacak bir detay olsa da; Ace Ventura: Pet Detective filminde Ace karakteri için kullandığı ses “In Living Color” filmindeki ‘kendinden fazla emin eşcinsel’ karakteri için kullandığı sesle aynıdır.

in-living-color.png


9. Yine Ace Ventura: Pet Detective filminde, Ace Ventura rolü Jim Carrey’e gitmeden önce beceriksiz ve salak bir karakter olarak yazılmıştı. Jim Carrey rolü kabul ettikten sonra karakter tekrar yazıldı. 

ace-ventura-pet-detective-filmi.png


10. ’Dumb and Dumber’ filminin çekimlerinden önce ünlü oyuncu dişini kırmıştı fakat karakterin daha garip görünmesi için film esnasında dişinin kaplamasını çıkarttırdı. 

dumb-and-dumber.png


11. Jim Carrey’e, “Dumb and Dumber” filmindeki rolü için 700 bin dolar ödenecekti. Fakat “Ace Ventura: Pet Detective filmindeki başarısından sonra bu rakam 7 milyon dolara çıkartıldı.

jim-carrey-filmleri.png 


12. “Dumb and Dumber” filminde yapımcılar Jeff Daniels’in oynamasına pek sıcak bakmıyorlardı. Bu yüzden oyuncuya 50 bin dolar gibi düşük bir ücret teklif edildi fakat Daniels rolü tereddüt etmeden kabul etti. 

jeff-daniels.png


13. Yine “Dumb and Dumber” filmindeki “We’ve landed on the moon” (Ay’indik) repliği senaryoda yoktu, Jim Carrey tarafından doğaçlama söylendi. Aynı şekilde, “dünyadaki en sinir bozucu ses” de yine doğaçlama bir replikti.

we’ve-landed-on-the-moon.png


14. “The Mask” filminde Jim Carrey karakterini babasının bir arkadaşından ilham alarak yarattı. Esinlendiği kişi Mike ‘Maske’ Petronio’ydu.

the-mask.png


15. “The Mask” filminde Jim Carrey’i projeye çeken sebeplerden biri Stanley Ipkiss karakterinin çizgi dizileri çok sevmesidir. Bu ayrıntı ünlü oyuncuyu fazlasıyla heyecanlandırmıştır. 

stanley-ipkiss.png


16. Jim Carrey’nin cebinden prezervatif çıkarttığı sahne ise ‘The Mask’ filmindeki birçok doğaçlama sahneden sadece birisidir.

prezervatif.png


17. Son olarak yine ‘The Mask’ filminde karakter için yalnızca sessiz sahnelerde kullanılması planlanan aşırı büyük dişler Jim Carrey onlarla konuşmayı öğrenince ve zevk almaya başlayınca tüm film boyunca kullanıldı.  

asiri-buyuk-disler-jim-carrey.png

Önerilen İçerik; En İyi Filmler, Unutulmaz Filmler ve Film Önerileri

NeOldu.com

YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum