Gerçek Arkadaş Olmanın 15 Yolu

Gerçek Arkadaş Olmanın 15 Yolu
13.12.201811:41

Hayatınızda gerçek arkadaşlarınızı bulmanızın en iyi yolu, iyi gününüzde ve kötü gününüzde yanınızda olan kişileri dikkate alarak seçmenizdir. Bu içeriğimizde sizler için gerçek bir arkadaş olmanın 15 yolunu derledik.

Haber güncelleme tarihi 14.10.2019 12:09

Gerçek Bir Arkadaşı Anlamanın 15 Yolu

Gerçek bir arkadaşın kara günde belli olacağından yana şüphe yoktur. Ancak asıl önemli soru şudur ki, gerçek bir arkadaşın kendisini belli etmesi adına illa kara gün mü olmalıdır, yoksa sıradan bir zamanda da gerçek arkadaş kendisini belli edebilir mi? İşte gerçek bir arkadaşı anlamanın 15 yolu şu şekilde;

gerçek arkadaş


1. Beraber Tatil Planları Yapılan

Gerçek bir arkadaşla pek çok zaman birlikte geçirilecek tatil planları yapılacaktır. Buna ek olarak tatile birlikte çıkmaktan dolayı en ufak bir tereddüt dahi söz konusu olmayacaktır. Zira aradaki güven ilişkisi noksansızdır.

tatil planları yapmak


2. Yanında İnsanın Kendisi Olabildiği

Gerçek bir arkadaş ile birlikteyken bir arkadaş her daim kendisi olabilmelidir. Buna ek olarak gerçek bir arkadaşın yanında saçma davranabilmek dahi çok önemli bir husustur. Zira bu insan hiçbir şekilde saçma davranışlarınızdan dolayı sizden kendisini uzaklaştırmayacaktır.

yanında kendisi olabilen arkadaş


3. Her Şeyin Emanet Edilebilmesi

Bir arkadaşa sahip olunan en değerli varlık olan kalp dahi emanet edilmişken elbette maddi şeylerin pek de bir anlamı yoktur. Ancak bir arkadaş kendisine emanet edilen şeyleri canı pahasına koruyorsa bu arkadaş gerçek bir arkadaştır.

emanet etmek


4. Sırları Saklamayı İyi Bilmesi

Gerçek bir arkadaş, arkadaşının sırlarını da çok iyi saklayabilmelidir. Ne de olsa ancak bu şekilde gerçek manada bir paylaşım söz konusu olabilir.

sır saklamak


5. Teselli Bulmak İçin Gidilebilen Yer Olması

Gerçek bir arkadaşı tanıyabilmek adına teselli bulmak adına da bu arkadaşa başvurulması yeterli olacaktır. Ne de olsa insan üzgün olduğu zaman en sevdikleriyle acısını paylaşarak rahatlayacaktır.

teselli bulmak için gidilen yer


6. Kendinden Çok Arkadaşını Gözeten Biri Olması

Bir arkadaş yeri geldiği zaman kendisinden ziyade arkadaşının menfaatini de gözetebilmelidir. Gerçekten bu şekilde bir durum arkadaşlıkların en büyük sınavlarından bir tanesi de olacaktır.

arkadaşını düşünmek


7. An Geldiğinde Yalanlara Ortak Edilebilmesi

Gerçek bir arkadaş zaman zaman yalanlara da ortak olan kişidir. Ne de olsa arkadaşını korumak adına bunu yapmak zorunda kalacaktır.

yalanlara ortak edilmesi


8. Pek Çok Şeyi Sorgulamadan Güvenmesi

Gerçek bir arkadaş pek çok durumda herhangi bir şekilde sorgulamadan da güvenebilendir. Bu durum arkadaşın kararlarına ne denli itibar ettiğinin ve saygı duyduğunun da göstergesidir.

sorgulamadan güvenmek


9. Her Şeyini Paylaşabilmesi

Gerçek bir arkadaş yeri geldiği zaman en değerli gördüğü varlıklarını bile sırf arkadaşının iyiliği için paylaşabilmelidir. Öyle ki gerçek bir arkadaşa bu çok da ağır gelmeyecektir.

her şeyini paylaşabilmesi


10. Yalnız Olma Kararına Saygı Duyması

Gerçek bir arkadaş asla insanın her daim peşinde dolaşan arkadaş demek değildir. Hatta tam aksine bazı durumlarda diğer arkadaşın yalnız kalma arzusuna saygı duyulması da icap edecektir.

yalnızlık kararına saygı duyması


11. Kendisini Riske Atabilmesi

Gerçek bir arkadaş pek çok zaman arkadaşının iyiliği için kendisinden vazgeçebilmeli ve kendisini riske atabilmelidir. İşte ancak bu şekilde arkadaşlığın gerçek olup olmadığı anlaşılabilecektir.

kendisini riske atabilmesi


12. Küçük Hesaplar Peşinde Koşmaması

Gerçek bir arkadaş hiçbir zaman ince hesapların peşinde olmayacaktır. Ne de olsa arkadaşlık pek çok şeyi görmezden gelmek ve fedakarlık yapmaktır.

küçük hesaplar peşinde koşmaması


13. En Yoğun Anında Dahi Vakit Ayırabilmesi

Gerçek bir arkadaşın ne kadar yoğun olduğuna bakmadan arkadaşına vakit ayırması lazımdır. İşte gerçek bir arkadaş her zaman için arkadaşına destek olabilmek adına bunu yapan kişi olarak adlandırılmalıdır.

en yoğun anında da zaman ayırmak


14. Çekinmeden Yardım İsteyebilmesi

Gerçek bir arkadaş her zaman için yardım eden de değildir. Bazı durumlarda çekinmeden yardım isteyebilmesi de arkadaşlığın gerçek olduğunu gözler önüne serecektir.

yardım istemek


15. Açık Sözlü Olması

Gerçek bir arkadaş her zaman için açık sözlü olacaktır. Gerçekten bir arkadaşın özü ile sözünün bir olması ona güvenmek adına en mantıklı sebeplerden bir tanesidir.

açık sözlü olması

Önerilen İçerik;

 Yalan Söylemenizi Gerektirecek 9 Durum!

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
8
5
5
1
62
2
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.