İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri

İstanbul'a Yakın Tatil Yerleri
21.05.201519:21

İstanbul'a yakın tatil yerleri herkes tarafından bilinmemektedir. Oysa ki, güzel, sakin ve doğayla iç içe günler geçirebileceğimiz İstanbul'a yakın bir çok yer bulunmaktadır. İşte, İstanbul'a yakın tatil yerleri ile ilgili içeriğimiz...

Haber güncelleme tarihi 06.10.2018 08:36

"İstanbul'a yakın tatil yerleri" İstanbul gibi metropol bir şehirde yaşayan insanların en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Sesin yanı sıra gürültüden de uzak bir gün geçirmek isteyen ve İstanbul'da yaşayan okurlarımız, İstanbul'a yakın tatil yerlerini bu içeriğimiz sayesinde artık öğrenecektir. Peki İstanbul'a yakın tatil yerleri nelerdir? İstanbul'a yakın gezilecek yerler ve doğa tatil yerleri hangi ilçelerde yer almaktadır?

İşte, sizler için özenle hazırladığımız ve birçok İstanbullunun da merak ettiği İstanbul'a yakın doğa tatil yerleri ve İstanbul'a yakın yaz tatili yerleri...

POLONEZKÖY – İstanbul’un Arka Bahçesi (25 km.)

polonezkoy-003.jpg

Polonezköy, İstanbul'a yakın tatil yerleri arasında en çok tercih edilen yerlerin başında gelmektedir. İstanbul'un arka bahçesi olarak bilinen bu tatil yeri her yıl yüz binlerce İstanbullu tarafından tatil amaçlı olarak ziyaret edilmektedir. İstanbul'a yakın bir tatil bölgesi olan Polonezköy, şehir içinde ancak şehir yaşamından uzak, doğayla iç içe kısacası stres atıp huzur alabileceğiniz bir yer.

Bolca orman ve yeşillik alanı bulunan Polonezköy adından da anlaşılabileceği gibi bir Polak köyüdür. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Kavacık çıkışı ve Yeni Riva yolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Beykoz’da bulunan bu gizli bahçede otellerde ya da kiralık apartlarda konaklayabilirsiniz. Sizler de eğer henüz Polonezköy'e gitmediyseniz, İstanbul'a yakın tatil yerleri arasında değerlendirebileceğiniz bir yer keşfettiniz.KİLYOS – İstanbul’da Bir Karadenizli (40 km.)

kilyoz plaj
 

Özellikle yaz aylarında birçok İstanbullunun denize girmek için tercih ettiği yerlerden bir tanesidir Kilyos  Sahili... İstanbul'a yakın gezilecek yerler arasında bulunan bu güzel bölge, birçok kişinin deniz zevkini yaşadığı yerlerin başında gelmektedir.İstanbul’un Karadeniz kıyılarında bulunan Kilyos özellikle İstanbul’da yaşayan ve İstanbul’dan çıkamayan deniz severlerin imdadına koşan bir yerdir.

İstanbul'a yakın yaz tatili için tercih edilen Kilyos Sahili, Sarıyer sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bölgede bulunan Cenevizliler’den kalma kale göze çarpmaktadır.Plajları ve doğasıyla meşhur olan Kilyos, tarihiyle de gidenleri büyülüyor.

İstanbul'a yakın doğa tatil yerleri arasında yer alan Kilyos, Maslak, Sarıyer üzerinden Kilyos’a ulaşılabilir aynı zamanda Sarıyer’den sürekli otobüs seferleri bulunmaktadır.SİLİVRİ – İstanbul’un Yazlık Yeri (70 km.)

silivri plajı
 

"İstanbul'a yakın gezilecek yerler" listesinde, şehrin neredeyse en batısında yer alan Silivri'yi eklememek olmazdı. Hem deniz bakımından hem de doğa bakımından "İstanbul'a yakın tatil yerleri" arasında bulunan Silivri Sahili, her yıl birçok İstanbulluyu içerisinde barındırmaktadır. "İstanbul'a yakın yaz tatil yerleri" arasında başı çeken Silivri sahili, yazın sıcak günlerinde İstanbulluların buluşmak noktası haline gelmektedir.

Silivri, İstanbul'da denize girmek için en yakın yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer siz de İstanbul’un yaz havasından bunaldıysanız ve kendinizi Silivri'nin serin sularına atabilirsiniz. "İstanbul'a yakın doğa tatil yerleri" olarak anılan bu güzel semte birçok bölgeden seferlerle gidebilirsiniz.ŞİLE – Tarih Kokan İlçe (70 km)

şile deniz feneri

İstanbul'a yakın tatil yerleri arasına yer alan ve Karadeniz'e kıyı olan Şile, özellikle yaz aylarında İstanbul'a yakın denize girilecek yerlerin başında gelmektedir. Sadece deniz değil, aynı zamanda İstanbul'a yakın doğa  tatilyerleri bakımından da oldukça önemli olan Şile, her yaz ayından yüz binlerce turist çekmektedir. İstanbul’un kuzey doğusundan Karadeniz kıyılarına açılan kapısı Şile. Koyları, plajları ve denizi kadar tarihiyle de ünlü olan Şile’nin mazisi milattan önceye dayanmaktadır. Bu yüzden gezip göreceğiniz birçok tarihi eser barındırmaktadır.

Ümraniye - Şile bağlantı çıkış yolunda tabelaları takip ederek Şile’ye ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Harem’den her saat başı kalkan otobüslerle de bu tarih cenneti bu yere varmanız mümkün. İstanbul'a yakın yaz tatili yerleri listesinde Şile'ye yer vermenizi kesinlikle öneririz.AĞVA – Denizin ve Ormanın Kesiştiği Cennet (100 km)

ağva doğa

İstanbul’un Karadeniz’e bakan güzelliklerinden bir tanesi de Ağva'dır. İstanbul'a yakın tatil yerleri arasında yer alan Ağva, hem deniz hem de doğa bakımından oldukça güzel bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır.
İstanbul'a yakın yaz tatili yerleri arasında oldukça önemli olan Ağva, görenleri kendisine hayran bırakan bir yerdir. İstabul'a yakın doğa tatil yerleri için tercih edilen bu küçük Karadeniz'e kıyısı olan kasabada ister ormanda sabah yürüyüşüne çıkın isterseniz denizin tadını çıkartın.

Hal böyle olunca şehirden gelenler için stres ve negatif enerjiden eser kalmıyor tam anlamıyla. Şehrin kuzey doğusunda bulunan bu eşsiz cennete gidebilmek için öncelikle Şile’ye ulaşmanız gerekiyor. Daha sonra Şile’den Ağva yol tabelalarını izleyerek varabilirsiniz. Aynı zamanda her saat başı Harem’den kalkan Şile otobüsüyle Şile’ye varabilir oradan da yolculuğunuza Ağva’ya doğru devam edebilirsiniz. Karar sizin. 


 

ANADOLU FENERİ– Anadolu Kavağı

istanbula yakın tatil yerleri

İstanbul’a yakın doğa tatil yerleri denildiğinde herkesin aklına gelmese de kesinlikle bilinmesi gereken yerlerin başında Anadolu Feneri ya da Anadolu Kavağı gelmektedir. Oldukça küçük bir yer olmasına rağmen, İstanbul’a yakın gezilecek yerler listesinde başı çekmektedir. İçerisinde minik bir meydan bulunduran bu yerde, İstanbul’un yoğun hayatından gelenler ilk olarak Yoros Kalesi’ne bir yürüyüş yapmaktadır. Sizlerde İstanbul’a yakın tatil yeri olan Anadolu Feneri bölgesini ilk fırsatta ziyaret edebilirsiniz.


 

KANDIRA – Kocaeli

istanbula yakın tatil yerleri

İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında yer alan Kandıra, sadece 2 saat uzaklıkta bir yerdir. Kocaeli’nin sanayisinin henüz girmediği yer olan kandıra, İstanbul’a yakın doğa tatil yerleri arasında oldukça fazla rağbet gören bir yerdir. Çam ormanlarının dolu olduğu yerde ayaklarınızı uzatın ve bütün sıkıntılardan kurtulun. İstanbul’a yakın gezilecek yerler listesinde Kandır’a yer almıyorsa, listenize kesinlikle ekleyin.


 

KIYIKÖY – Kırklareli

istanbula yakın tatil yerleri

İstanbul’a yakın gezilecek yerler ve İstanbul’a yakın denize girilecek yerler denildiğinde akıllara Kırklareli’nde bulunan Kıyıköy gelmiyorsa, çok güzel bir kasabadan mahrum kalıyorsunuz demektir. İstanbul’a yakın doğa tatil yeri arayanlar için oldukça güzel bir yer alan Kıyıköy’e heyecan verici bir yoldan, Bizans kalıntılarından geçerek girilmektedir. İstanbul’a yakın gezilecek en güzel yerlerden bir tanesi olan Kıyıköy, tarih bakımından oldukça dolu bir şehirdir. Henüz bu bölgeye ziyarette bulunmadıysanız, sizlere kesinlikle tavsiye ederiz.


 

SAPANCA – Sakarya

istanbula yakın tatil yerleri

İstanbul’a yakın doğa tatil yerleri arasında Sakarya’nın güzel bölgesi olan Sapanca yer almıyorsa o listede çok önemli bir eksik var demektedir. Büyük ağaçların arasında yer alan Sapanca Gölü, İstanbul’a yakın doğa tatil yerleri arayan kişiler için tercih edilesi bir yerdir. Bölgede doğa içerisinde istediğiniz kadar gezebilir, göl çevresinde oturup serinleyebilirsiniz.


 

RİVA – Beykoz

istanbula yakın tatil yerleri

İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında herksin bildiği bir yer olan Riva, birçok İstanbullunun gezilecek yerler listesinde başı çekmektedir. İstanbul’a en fazla yarım mesafede olan bu küçük yer, İstanbul’a yakın doğa tatil yerleri arayan insanlar için oldukça rağbet gören bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Denizi ve doğasıyla birçok kişinin aklını başından alan Riva, İstanbul’a yakın piknik yapabileceğiniz alanlar bulabileceğiniz bir bölgedir. Sizlerde henüz Riva’nın muhteşem doğasıyla tanışmadıysanız, ilk fırsatta ziyaret etmenizi öneririz.PRENS ADALARI – Büyükada – Heybeliada - Kınalıada – Burgazada

istanbula yakın tatil yerleri

İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında Prens Adaları olarak da anılan “Adalar” bölgesi yer almaktadır. İçerisinde Büyükada ve Heybeliada başta olmak üzere birçok ada bulunmaktadır. İstanbulluların tercih edeceği yerlerin başında gelen bu yerler hafta sonları oldukça fazla ziyaretçi barındırmaktadır. Sizlerde İstanbul’a yakın doğa tatil yerleri ve İstanbul’a yakın gezilecek yerler listesi yaparken, İstanbul’un denize girilen yakın yerleri olarak bilinen “Adalar” bölgesini listeye almayı unutmayın.

İstanbul’a yakın, tatile gidebilecek en ideal yerleri sizler için hazırladık. Size de sadece bir tanesini seçip gitmesi kaldı. Şimdiden iyi yolculuklar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.