Hayata Pozitif Bakanların 9 Sinir Bozucu Davranışı

Hayata Pozitif Bakanların 9 Sinir Bozucu Davranışı
13.12.201811:38

Hayatınız bazı şeylerin ters gideceği anlar elbette olabilir. Bu durum kişiyi derinden sarsabilir hatta depresyona dahi sokabilir. Fakat öyle insanlar vardır ki hayata daima pozitif yaklaşırlar. İşte hayata pozitif bakanların sinir bozucu davranışları.

Haber güncelleme tarihi 22.07.2022 09:48

Hayata Pozitif Bakan İnsanların 9 Sinir Bozucu Davranışı

Hayatta yaşanan bazı sorunlar insanların hayata küsmelerine ya da bu sorunlar karşısında çaresiz bir şekilde durmalarına yol açar iken bazı insanlar için ise durum tam tersidir. Çoğu insan için küçük sorunlar dahi çekilmez dertlere dönüşür iken bir kesim ise büyük sorunlar karşısında dahi dik durmayı ve neşeli davranmayı bilirlerHatta sorunların karşısında kalkan gibi oluşturdukları neşeleri o kadar çoktur ki bu neşelerini etraflarına da saçarlar. Bu tip insanlar genel olarak sevilse ve hatta takdir edilseler de bazı hareketleri karşısındakinin sinir olmasına neden olur. Çünkü zorluklar karşısındaki sevinçleri karşılarındaki kişiler tarafından garip karşılanır. Pozitif olmayı çok seven bu kişilerin belli başlı özellikleri bulunsa da dokuz özellik onların karşılarındaki kişileri sinir etmelerine yetiyor. İşte hayata daima pozitif olan sinir bozucu davranışlar;

hayata pozitif bakmak


1. Zorluklar Karşısındaki Mutlulukları

Genelde insanlar bir zorlukla karşılaştıklarında bu zorluğun derecesi ne olur ise olsun mutsuzluğa düşerler. Pozitif kişiler içinse bu durum pek de öyle değildir. En kötü durumda dahi kendilerini mutlu edebilmek için kendilerine nedenler bulurlar.

zorluklara karşı mutlu olmaları


2. Olaylardan Ders Çıkarma Özellikleri

İnsanlar başlarına gelen olayları bir süre sonra unuturlar ve aynı hataya tekrar tekrar düşebilirler. Bazen ise düştükleri bu durum onlar için bir ders niteliğindedir. Pozitif kişilerin neredeyse hepsi de kötü durumlardan kendilerine önemli paylar çıkarmaktadırlar. Buraya kadar her şey normal gibi gözükse de bu kişilerin çıkardıkları dersleri dünyanın en akıllıca şeyi imiş gibi sunmaları karşılarındaki kişileri çileden çıkarır.

olaylardan ders çıkarmak


3. Öz Güven Miktarlarının Fazlalığı

Pozitif kişiliklerin öz güvenleri herkesten çok daha fazladır. Bu özelliklerini fark etmek için ise yeni tanışmış olmak dahi yeterlidir.

öz güven fazlalığı


4. Tek Yönlü Bakış Kabiliyeti

Her olayda iyi yanlar olduğu kadar kötü yanlar da vardır. Herkesin o olaydan etkilenme durumu farklıdır. Pozitif insanlar yaşadıkları her olaya sadece iyi yanından bakmaktadırlar. Olayın kötü yanları ise onların nezdinde yok hükmündedir.

tek yönlü bakış kabiliyeti


5. Her Olayda Hoşgörü

Çoğunluğun kötü olarak nitelendirdiği olayları bile hoşgörüleri sayesinde olumlu karşılarlar. Kötülüklerin üzerinden bu özellikleri sayesinde yepyeni yollar açarlar.

her olayda hoşgörü


6. Nefret Edilen Kişilere Sempati Duyma

Toplumda çoğu insanın sevmediği hatta nefret ettiği kişilere dahi olumlu gözle bakarlar. Onlara göre her insan olduğu gibi kabullenilmelidir.

nefret edileen kişilere sepmati duyma


7. Alınan Kararlar

Önlerine karar almaları için bir yol çizilince o kararın kötü yanlarına bakmazlar, hesaplamazlar. Onlar her kararda bir tek olumlu yönleri görürler.

alınan kararlar


8. Rol Yapmak

Kötü olaylarda insanların tepkisi genelde üzüntü ve moral olarak çöküntü olur iken bu insanlar için tam tersi bir durum söz konusudur. Bu nedenle de onların bu durumları karşısında insanlar onların rol yaptığını var sayarlar.

rol yapmak


9. Çevreyi Endişelendirme

Bu kişiler her olayda iyi yanlarına baktıkları için çevresinde onu seven kişilerin onun hakkında endişe duymalarına yol açarlar.

çevreyi endişelendirmek

Önerilen İçerik;

 Gerçek Arkadaş Olmanın 15 Yolu!

NeOldu.com / Sosyal Fayda

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
1
4
1
1
2
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Etiketler: ,
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.