İzleyince Zihninizde Büyük Hisler Uyandıracak Etkileyici 10 Film

Sinemaya gittiğimizde etkileyici bir film izlediysek sinemadan çıktığımız birkaç dakika boyunca kendimize gelemeyiz. Kimi zaman filmdeki bir sahneyi düşünürüz, kimi zaman filmin içindeki dünyada kalırız, kimi zaman da film bize birçok şey sorgulatır.
İzleyince Zihninizde Büyük Hisler Uyandıracak Etkileyici 10 Film

İzleyince Zihninizde Büyük Hisler Uyandıracak Etkileyici 10 Film

Belki işimiz olduğu için, belki de o filmin farkında olmadığımız için her zaman sinemada izleyemeyiz. İşte size böyle bir durumda kalıp gözden kaçırdıklarınız varsa diye sinemadan çıktığınızda yaşadığınız o kaybolmuşluk hissini uyandıracak genellikle bilim kurgu filmleri türündeki film tavsiyelerim var.

1. Truman Show (1998)

etkileyici filmler

1998 yapımı olan bu filmde Jim Carrey rol alıyor. Film, başından itibaren size finali ile ilgili birçok kopya vermesine rağmen final sahnesiyle sizi derin bir şekilde etkileyecek. Komedi filmlerinden tanıdığımız Jim Carrey’i bu filmde daha farklı göreceksiniz. Bu film sizi paranoyak yapabilir, dikkat edin!

2. Source Code (2011)

etkileyici filmler

Türü sadece bilimkurgu değil aynı zamanda aksiyon da olan Source Code’u izlerken filmin gizemlerini film ile beraber çözeceksiniz ve filmi bitirdiğinizde saate bir kere bile bakmamış olduğunuzu fark edeceksiniz.

3. Secret Window (2004)

etkileyici filmler

Stephen King’in romanından uyarlanan bu filmde Johnny Depp harika bir oyunculuk sergiliyor. Filmde ilgi çekici bir ayrıntı olan mısırı final sahnesinde de etkileyici bir bağlantı ile görüyoruz.

4. The Village (2004)

etkileyici filmler

M. Night Shyamalan'ın yaptığı film gerilimiyle ilgi çekerken finaliyle şaşırtıyor. Başlıca kırmızı renk olmak üzere filmin sembolizme dair birçok unsur taşıdığını görüyoruz.

5. The Thirteenth Floor (1999)

etkileyici filmler

Aynı sene The Matrix gibi varoluşçu temalara sahip filmlerle gösterime girdiği için bu filmlerin gölgesinde kalarak olumsuz eleştiri alan film, oyunculukları ve akılda bıraktığı sorularla bu eleştirileri hak etmiyor.

6. Fanaa (2006)

etkileyici filmler

Bollywood sinemasının en önemli ismi olan Aamir Khan’ın rol aldığı film, Khan’ın her filminde olduğu gibi yarısından itibaren boyut değiştiriyor ve seyirciyi etkileyici bir sona sürüklüyor.

7. Frequency (2000)

etkileyici filmler

Büyüleyici Kuzey Işıkları’nı tüm görkemiyle gördüğümüz filmde bir baba ile oğulun zamanda yolculuk ile konuşması üzerine gelişen olayları izliyoruz.

8. The Fountain (2006)

etkileyici filmler

Tarih, din, bilim-kurgu ve fantastik unsurları bir araya getiren üç hikâyenin ortak bir noktada birleştiği film, özellikle Clint Mansell’in yaptığı müzikleri ile dikkat çekiyor.

9. Good Will Hunting (1997)

etkileyici filmler

Senaryosunu Matt Damon ve Ben Affleck’in yazdığı Oscar ödüllü olan filmde Damon ve Affleck, başrolü Robin Williams ile paylaşıyor. Birkaç kere izlemek isteyebileceğiniz bu film, birçok konuda eleştirilerini sunmaktan çekinmiyor.

10. The Nines (2007)

etkileyici filmler

Oyuncuların farklı roller aldığı üç kısa filmden oluşan The Nines, bu üç hikâyeyi fantastik bir boyutta birleştiriyor. Bir bilmece gibi süren filmin kapısı, tahmin edemeyeceğiniz bir dünyaya açılıyor.

NeOldu.com / Sinema

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.