Yaşlı Kediler Ne Yer? En İyi 6 Yaşlı Kedi Maması

Yaşlı Kediler Ne Yer? En İyi 6 Yaşlı Kedi Maması
02.05.202015:16

Kedinizin sağlığına katkıda bulunacak en iyi yaşlı kedi mamalarını inceledik. Listemizde yer alan yaşlı kedi mamaları uzmanlar tarafından önerilen en iyi kuru ve yaş mamalardır. İşte yaşlı kediler için üretilmiş en iyi kedi mamaları markaları...

Haber güncelleme tarihi 29.05.2020 14:16

En İyi 5 Yaşlı Kedi Maması 

En İyi Yaşlı Kedi Maması

Uzunca bir süredir birlikte yaşadığınız ve kalbinizde her daim yavru bir kedi olan küçük dostunuz artık yaşlanmış olabilir. Yaşı itibariyle artık yaşlı bir kedi hala genç görünebilir ve hareket edebilir, ancak bu onun yemek kasesini her zaman yediği yiyeceklerle doldurmanız gerektiği anlamına gelmez. Bir kedi on ikinci doğum gününe ulaştığında, 64 yaşındaki bir insana eşdeğerdir. Tıpkı insanlarda olduğu gibi küçük dostlarımızda yaşa bağlı olarak birbirinden farklı hastalıklara yakalanabilir. Uzmanlar yedi ve 11 yaş arasında ki yaşlı kedilerin obeziteye daha yatkın olduklarını, 11 yaş ve üstü geriatrik kedilerin ise vücut kütlesini kaybetme eğiliminde olduğunu belirtmektedir.

Kedinizde aşırı kilo alımı beraberinde sayısız hastalığa da davetiye çıkartmaktadır. Bu sebeple her daim kaliteli ve doğru kedi mamasını seçtiğinizden emin olmalısınız. Yaşa bağlı olarak son derece hassas bir bedene sahip olan yaşlı kediler her daim diyete uygun özel forma sahip yaşlı kedi mamalarıyla beslenmelidir. Birçok yaşlı kedi sahibi "yaşlı kedim için nasıl bir mama tercih etmeliyim?" sorusunu sıkça yöneltiyor. Her zaman yaşlı kedilerin özel ihtiyaçlarını karşılayan üst düzey besinler değerlerine sahip yüksek oranda sindirilebilir kedi maması tercih etmeleri gerektiğini yeniden hatırlatmak istiyorum. Şimdi sizlere piyasada satışa sunulan en iyi yaşlı kedi mamalarından bahsetmek istiyorum. Listemde yer alan kedi mamaları tamamen yaşlı kedilerin vücut fonksiyonlarına göre özel olarak üretilmiş sindirimi kolay yüksek kaliteli yaşlı kedi mamalarıdır. 


1. N&D Yaşlı Kedi Maması

En İyi Yaşlı Kedi Maması

N&D yaşlı kedi maması, içerdiği besin değerleriyle kedi sağlığını koruyan özel bir forma sahiptir. Unutmayın, yüksek kaliteli bileşenler kediniz için daha sindirilebilir ve ihtiyaç duydukları daha fazla besini almalarını sağlamaktadır. Yaşlı kediler balık, kümes hayvanları ve sığır eti gibi besin proteinlerinde bulunan taurine ihtiyaç duyarlar. Bu kapsamda ND yaşlı kedi maması küçük dostunuz için en doğru seçim olacaktır.

Ucuza Satın AL


2. Pro Plan Yaşlı Kedi Maması

En İyi Yaşlı Kedi Maması

Pro Plan yaşlı kedi maması, patili dostlarımız için özenle üretilmiş birbirinden farklı lezzetleri içerisinde barındırmaktadır. Yaşlı kedilere % 10 yağ ila % 28 protein içeren kuru mama veya % 4 yağ ve% 8 protein içeren ıslak bir mama vermeniz gerektiğini göz önünde bulundurduğumuzda Purina Proplan harika bir yaşlı kedi maması seçimi olacak. Küçük dostlarımızın damak lezzetine uygun mama seçeneklerine sahip Pro Plan, kuru mama ve yaş mama seçenekleriyle hindi etli, pirinçli, tavuklu, ton balıklı başta olmak üzere sayısız ürün yelpazesine sahiptir.

Ucuza Satın AL


3. Hill's Yaşlı Kedi Maması

En İyi Yaşlı Kedi Maması

Hills yaşlı kedi maması, kediniz yaşlandıkça ortaya çıkan böbrek sorunları, hareket sorunları ve yaşla ilişkili diğer problemlerin oluşma riskini azaltmak için özel bir forma sahip kaliteli mamalar üretmektedir. Unutmayın, yetişkin kediler enerji ihtiyaçlarını karşılamak ve vücut dokularını korumak ve onarmak için yeterince yüksek kaliteli, besleyici bir yiyecek yemelidir. İşte bu noktada Hills yaşlı kedi maması seçenekleri birbirinden eşsiz lezzetlere sahip besleyici gıdalarıyla yaşlı kedinizin sağlığını korumaya yönelik adımlar atmaktadır. 

Ucuza Satın AL


4. Profine Yaşlı Kedi Maması

En İyi Yaşlı Kedi Maması

Profine yaşlı kedi maması, içeriğinde ki protein, lif, vitamin, omega, magnezyum, kalsiyum nem, sodyum ve fosfor oranlarıyla kıdemli kedilerin sağlığını bir hayli ön planda tutmaktadır. Özellikle yaşlı ve fazla kilolu bir kediye sahipseniz kesinlikle bu ürünü denemenizi öneririm. Tazeliği ön planda tutan Profine markası, yüksek kaliteye sahip ürün içeriğiyle birbirinden farklı yüzlerce kuru ve yaş mama üretmektedir. 

Ucuza Satın AL


5. Brit Care Yaşlı Kedi Maması

En İyi Yaşlı Kedi Maması

Brite Care yaşlı kedi maması, piyasada bulabileceğiniz en kaliteli mama üretilecileri arasında yer alıyor. Yavru, yetişkin ve yaşlı kediler için özel formda üretilen mamalara sahip Brite Care, gerek konserve gerekse kuru mamalarıyla kedilerin damaklarında unutulmaz bir lezzet bırakmayı başarmış. Tüm hayvanlar yaşlandıkça yavaşlar, böylece yemeklerinde daha az kalori ve daha az yağ gerekir. Eğer kıdemli kediniz kilo veriyorsa, ağırlık bakım formülleri daha dengeli bir öğüne eklenir. Yaşlı kediniz zayıfsa, bu bir gıda sorunu olabilir  ancak önce herhangi bir tıbbi durumu dışlamak için veteriner hekiminizle konuşun.  Ardından, daha yüksek kalorili bir Brite Care yaşlı kedi maması deneyin.

Ucuza Satın AL


6. La Vital Yaşlı Kedi Maması

En İyi Yaşlı Kedi Maması

La Vital yaşlı kedi maması, zengin ürün yelpazesiyle küçük dostlarınızın ağzına yakışır lezzetlere sahip. Hassas, kısırlaştırılmış ve tüylü kediler için özel olarak üretilen LaVital kedi mamaları, %100 doğal içeriğiyle kedinizin alması gereken tüm besin değerlerini içerisinde barındırıyor. Firmanın ürettiği GDO'suz ileri yaş LaVital senior adult ördekli kedi maması en sevilen ürünler arasında yer alıyor. Unutmayın, yaşlı kediler acı veren ve hastalığa yol açabilen diş hastalıklarına eğilimlidir. Plak azaltmaya ve diş eti hastalığını önlemeye yardımcı olabilecek özel olarak formüle edilmiş La Vital yaşlı kedi maması bu konuda içinizi rahatlatabilir. 

Ucuza Satın AL


Kaliteli yaşlı kedi maması nasıl olmalı?

En İyi Yaşlı Kedi Maması

  • Daha yüksek protein. Daha yüksek protein diyeti, yaşlı kedilerin yağsız vücut kütlesini korumasına yardımcı olur. Bazı geriatrik kediler yaşlandıkça daha az verimli protein sindirimi yaşadıklarından, diyet proteini yüksek kaliteli ve sindirilebilir olmalıdır.
  • Sağlıklı yağlar. Yağların 11 yaşın üzerindeki bazı kediler için sindirimi özellikle zor olabilir, ancak yine de beslenme ihtiyaçlarının önemli bir parçasıdır. Az yağlı diyetler yaşlı kediler, özellikle geriatrik olanlar için önerilmez.                       
  • Geliştirilmiş antioksidanlar. Yaşlı kediler, azalan olabilecek bağışıklık sistemlerini desteklemek için gelişmiş antioksidan seviyelerinden yararlanabilir.
  • Yeterli su alımı. Yeterli su almak yaşlı kediler için bir mücadele olabilir. Genellikle idrar yoluyla su kaybını artırabilecek böbrek problemleri eşliğinde susuzluğa karşı duyarlı bir hassasiyet yaşayabilirler. Çeşitli yerlerde birden fazla temiz, tatlı su yemeği sağlamak yaşlı bir kediyi daha fazla içmeye teşvik edebilir. Islak yiyecekler kediler için de iyi bir su
  • kaynağı sağlayabilir.Ek olarak, kedinizin yaşlanma sindirim sistemini desteklemeye yardımcı olmak için yüksek oranda sindirilebilir bileşenlerle sağlanan bu geliştirmelere ihtiyacı vardır.

Yaşlı kedi beslenmesi nasıl olmalı?

En İyi Yaşlı Kedi Maması

Kedinizi yaşlıyken sağlıklı tutmanın en iyi yollarından biri, gençken başlamaktır. İyi beslenme ve düzenli egzersiz onu sağlıklı bir kiloda tutabilir ve yaşlandıkça daha kolay hale getirebilir. Köpeklerin aksine, bir kedinin enerji ihtiyacı yetişkinlik döneminde nispeten aynı kalır, bu nedenle sağlığı gerektirmedikçe kalori alımını değiştirmeye gerek yoktur. Bununla birlikte, kediler yaşlandıkça yağları da sindirmez veya emmezler; bu nedenle, yaşlı kedilerin enerji ihtiyaçlarını karşılamak için daha fazla yağ veya yüksek oranda sindirilebilir yağ tüketmeleri gerekebilir. Bu durumda, onu sağlıklı bir kiloda tutmak için diyetini ayarlamanız gerekebilir. Kalori ihtiyacı aynı kalsa bile, kedinizin bireysel sağlık ihtiyaçlarını çeşitli faktörler etkileyebilir. Benzersiz sağlık sorunları, benzersiz diyet özelliklerine ihtiyaç duyabilir.

Artrit ve Eklem Bakımı

Bu sert, ağrıyan eklemler çok fazla sızıya neden olabilir ve düzenli olarak tedavi edilmezse kedinizi yavaşlatabilir. Glukozamin ve kondroitin ile ortak bakım takviyeleri , kayıp kıkırdağın yenilenmesine ve kedinizin hareketliliğinin bir kısmının geri kazanılmasına yardımcı olabilir. Bir veteriner tarafından yönlendirilmedikçe kedinize aspirin gibi antienflamatuar ilaçlar vermeyin. Kediler bu ilaçlara karşı çok hassastır ve talimat verildiği takdirde verilmezse ölüm de dahil olmak üzere birçok soruna neden olabilirler.

Cilt ve Saç 

Tıpkı insanlar gibi, bir kedinin saç ceketi daha ince, daha koyu ve muhtemelen gri olabilir. Bir yağ asidi takviyesi , bu parlaklık ve parlaklığın bir kısmını geri kazanabilir ve ekstra bakım prosedürleri, doğal yağları kat boyunca dağıtabilir.

Mide-bağırsak

Kabızlık yaşlı kedilerde yaygındır ve bu tüy toplarından etkilenebilir. Kedinizin diyeti, ekstra su ile yüksek kalitede diyet lifi olmalıdır. Düzenli kıl yumağı tedavisi ve bakımı, kıl yumağı nedeniyle kabızlığı azaltmaya yardımcı olabilir.

Böbrek fonksiyonu

Kedinizin böbrek problemleri varsa, diyet ve ilaçlarının muhtemelen değişmesi gerekecektir. Mümkün olduğunca fazla su tüketimini teşvik ederek daha az fosfor, tuz ve protein içeren bir diyet seçin. 

Diş Sorunları

Yaşlı kedilerde çok yaygın olan diş problemleri muhtemelen yedikleri besinleri etkilemez, ancak yedikleri yiyecek türünü etkiler. Dişlerindeki ağrı ve rahatsızlık düzgün yemek yeme yeteneklerini etkileyebilir, bu nedenle konserve yiyecekler gerekli olabilir.

Not: Kediniz yaşlandıkça düzenli veterinerlik bakımı da giderek daha önemli hale gelir. Veterineriniz, herhangi bir kilo alımını veya kaybını izlemenize ve kedinizin bireysel ihtiyaçlarına göre size beslenme önerileri vermenize yardımcı olabilir. Uygun önleme ve bakım ile kedinizin sağlıklı, yaşlı bir yaşta yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Önerilen İçerik: En İyi Yetişkin Kedi Maması Markaları

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
1
0
1
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 4
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.