Veterinerlere Göre 2024'ün En İyi 7 Köpek Maması Tavsiyesi

Köpeğinizin ırkına, yaşına, kilosuna ve olası sağlık sorunlarına uygun olarak üretilmiş en iyi premium kuru köpek maması markaları ve çeşitleri incelemesi
Veterinerlere Göre 2024'ün En İyi 7 Köpek Maması Tavsiyesi

Yepyeni bir yazıyla tekrar merhaba! 🤗 Evcil hayvan sahipleri olarak hayvan sağlığını en üst düzeyde tutabilmek için her daim doğru ve kaliteli beslenmenin ne kadar önemli olduğunu daha önceki yazılarımda defalarca tekrarlamıştım. Tüm bunların yanında köpeğinizin sağlığı için veteriner kontrollerinin de oldukça önemli olduğunu yeniden hatırlatmak istiyorum.

Proaktif bir sağlıklı yaşam veterineri olan Dr. Karen Becker, "Köpekler etoburdur, bu nedenle tercihen bol nemli ıslak köpek mamalarından yüksek kaliteli proteine ​​​​ihtiyaç duyarlar. Kalitesiz beslenme köpeklerin kemikleri, organları ve endokrin sistemi ile bir insandan çok daha hızlı sağlık sorunları geliştirmesine neden olur" diyor.

Tüm bu durumlar göz önüne alındığında "Köpeğinizin diyetinin doğru vitamin, besin ve enzim dengesine sahip olduğundan emin olmanın en iyi yolu kaliteli bir köpek maması seçmekten geçiyor" desek yanlış olmaz. 🐶 Peki hangi köpek maması daha iyi?

Köpeğiniz için en doğru mamaya karar vermeden önce okumanız gereken bilgiler hakkında daha fazla detaya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

En İyi Köpek Maması Markaları Listesi

Sıra NoMarkaEditör Puanı
1Acana10/10
2Hill's10/9.9
3Royal Canin10/9.9
4N&D10/9.8
5LaVital10/9.8
6Orijen10/9.8
7ProPlan10/9.7
Petzzshop 
Fiyatlarını Gör
Petzzshop
 Fiyatlarını Gör
Hepsiburada 
Fiyatlarını Gör

En İyi Köpek Maması Hangisi?

Besleyici ve kaliteli içeriğe sahip köpek mamaları:

1. Acana Wild Prairie Köpek Maması

En İyi Köpek Maması

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

En iyi köpek maması markaları ve çeşitleri listemde yer alan Acana, son derece kaliteli protein değine sahip birbirinden farklı kuru mama seçenekleriyle köpeğinizin asla hayır diyemeyeceği lezzetleri üretiyor. Her köpeğin yaşına göre sağlık sorunlarını göz önüne alarak hassas bir mama ortaya çıkartan firma, Kanada'nın en çok tercih edilen evcil hayvan gıda markaları arasında gösteriliyor.

2. Hill's Urinary Care Köpek Maması

En İyi Köpek Maması

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Dünyanın en iyi evcil hayvan mama üreticilerinden Hill's; yavru , yetişkin 1+ yaş, yetişkin 7+ yaş ve yaşlı 11+ yaş köpeklere uygun birbirinden farklı mama çeşitlerine sahiptir. Köpeklerde yaş, cins, hastalık ve ağırlık durumlarına göre kaliteli mama üretmekte olan firma, hemen her çeşit farklı malzemelerin kullanıldığı yüzlerce ürün seçeneğine sahiptir.

Hill's köpek maması, köpeğinizin besin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik gıdaları tercih etmektedir. Her köpeğin ihtiyacı olan besin değerlerine sahip mama çeşitleriyle kilo yöntemi, eklem sağlığı, deri ve tüy sağlığı, sindirim, ağız ve diş bakımı, enerji ve zindelik durumlarını ön planda tutmaktadır.

3. Royal Canin Puppy Maxi Köpek Maması

En İyi Köpek Maması

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Her köpeğin damak lezzetine uygun olarak hazırlanmış Royal Canin köpek maması, birbirinden farklı kuru ve yaş mama seçenekleriyle evcil hayvan sahiplerinin gönül rahatlığıyla alabileceği mamalar arasında yer alıyor. En başta da dediğim gibi köpeğini iyi tanıyan ebevenylerin satın alacağı Royal Canin köpek mamaları köpeğinizin cinsine, boyutuna, yaşına ve sağlık sorunlarına göre üretilmiş kaliteli içeriklerden oluşmaktadır.

4. N&D Pumpkin Köpek Maması

En İyi Köpek Maması

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

İşte bu mama tam köpeğinizin damağına layık! %100 doğal malzemelerden üretilen ND köpek mamaları, yıllardır süregelen bilimsel çalışmalar sonucunda ortaya çıkartılmış en iyi ürün içeriklerine sahiptir. Her evcil hayvan sahibinin gerek nd kedi mamaları olsun gerekse köpek mamaları olsun bu markayı bir kez olsun denemesini öneriyorum. Farmina Pet Foods tarafından satışı yapılan bu ürün, köpek sağlığını ön plana alan en kaliteli mamaları üretiyor.

5. LaVital Salmon Formula Köpek Maması

En İyi Köpek Maması

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Evcil hayvan mama üreticisi LaVital, köpekler için ürettiği birbirinden farklı mama çeşitleriyle köpeğinizin damak lezzetine uygun doğal gıdalar sunmaktadır. Küçük ırk, orta ırk ve büyük ırk mama çeşitlerine sahip firma, iyi beslenmenin küçük dostlarımız için aktif ve sağlıklı bir yaşam sunacağını ön görmektedir. Yavru ve yetişkin köpekler için Lamb Formula ve Salmon Formula seçenekleri sunmakta olan firma, orta ırk köpekler için Salmon Formula köpek mamasına sahiptir.

6. Orijen Small Bites Köpek Maması

En İyi Köpek Maması

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Köpeklerin asla hayır diyemeyeceği lezzetli mamaları üreten Orijen, özellikle kaliteli köpek maması arayan hayvanseverlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Her şeyden önce köpeğinizin bu mamaya hem sağlığı hem de ağız tadı olarak alışması için belli bir zamana ihtiyacı olabilir. İlk gün köpeğinizin eski mamasına bu mamadan %25 oranında katıp verin. Sonraki günlerde ise kademeli olarak Orijen mama oranını artırın. 6-7 gün sonra tamamen Orijen mamaya geçin.

7. ProPlan Sensitive Skin Köpek Maması

En İyi Köpek Maması

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Purina tarafından üretilen ProPlan köpek maması, piyasada kolayca bulabileceğin en çok tercih edilen markalar arasında yer alıyor. Son derece geniş ürün yelpazesine sahip bu marka, patili dostlarımız için en kaliteli mamaları üretiyor. Her köpeğin sevebileceği birbirinden farklı ürün seçeneklerine sahip olan Proplan köpek maması, gerek fiyatı gerekse ürün içeriği olsun gerçekten köpeğinizin yaşına, kilosuna, cinsine ve saflık sorunlarına bağlı olarak sizlere en doğru mamayı sunuyor.


Benzer Tavsiye Önerileri
En İyi Köpek Ödül MamalarıEn İyi Yavru Köpek Mamaları

Köpeğiniz için en doğru mamaya karar vermeden önce okumanız gereken bilgiler...

2024'ün en iyi köpek maması hangisi?

En iyi köpek maması tavsiyelerine değinecek olursak; Mystic, Mera, Acana, Hill's, Royal Canin, N&D, LaVital, Orijen ve ProPlan özellikle sindirim sağlığı, beyin gelişimi, güçlü kas oluşumu, sağlıklı tüy yapısı, ağız ve diş dostu küçük ırk, orta ırk ve büyük ırk seçenekleriyle kaliteli köpek maması markaları olarak biliniyor.

Kaliteli köpek maması nasıl olur?

Köpekler, ne yedikleri konusunda kediler kadar seçici değillerdir. Hepimiz onları bir parça yemek artığı veya kemik bulmak için çöpleri karıştırırken görmedik mi? Ancak burada önemli olan durum, köpeğinizin bitmek bilmeyen iştahını herhangi bir yiyecekle doldurmaktan çok en kaliteli besini tüketmek! Peki kaliteli köpek maması nasıl olur? diye soracaksınız. Öncelikle köpeğinizin yaşına, cinsine ve sağlık sorunlarına göre mama tercih etmelisiniz.

Bundan yıllar önce ilk köpeğimi sahiplendiğimde bende bir hayli endişeli, kararsız ve doğru mama seçimini nasıl yapmam gerektiği konusunda bir hayli zorlanıyordum. Bu konuda biraz araştırma, veteriner önerileri ve köpeğinizi iyi tanımak yeterli oluyor. Şimdi piyasada kendini kanıtlamış ve veterinerler tarafından önerilen en iyi köpek maması markaları ve çeşitlerini listeledim.

Köpek maması seçimi nasıl yapılır?

Köpek maması seçimlerinde ilk olarak köpeğin ırkı, yaşı, ağırlığı ve olası sağlık problemleri göz önüne alınarak seçim yapılmalıdır. Sonrasında köpeğinizin ihtiyaç duyduğu kaliteli besin değerlerine sahip en iyi mama tercih edilmelidir. Aynı zamanda köpeğinizin cinsine uygun olarak üretilmiş köpek maması çeşitlerini de tercih edebilirsiniz.

Köpek maması içeriği nasıl olmalı?

Köpek maması markaları ve çeşitleri bakımından normal ve premium olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Premium köpek mamaları, içeriğinde ham madde, vitaminler ve mineraller açısından zengin gıdalardan üretilmektedir. Köpeğinizin ırkı, yaşı, kilosu ve olası sağlık sorunlarını göz önüne alarak seçeceğiniz premium köpek maması, patili dostunuz için en iyi tercih olacaktır.

Köpek maması 15 kg kaç gün gider?

15 kg köpek maması büyük ırk köpekler için ortalama 1,5 ile 2 ay kadar giderken küçük ırk köpekler için ortalama 4 ile 6 ay gitmektedir. Büyük ırk köpekler genel olarak günde 2 öğün mama tükettiğinde 15 kilogram köpek maması çeşitleri ortalama 2 ay kadar yetmektedir.

Ucuz köpek maması nereden alabilirim?

Evcil hayvan sahipleri masrafları minimum seviyeye indirgemek için ucuz köpek maması arayışına girerken birçok mama üreticisi patili dostlarımıza birbirinden farklı alternatifler sunmaktadır. Burada bir evcil hayvan sahibi olarak mamanın ucuz olmasından önce kalitesi gözetilmelidir. Hem kaliteli hem de ucuz köpek maması satın almak isteyen ebeveynlerin petzzshop.com mağazasını ziyaret ederek birbirinden farklı indirim fırsatlarına göz atmasını öneririz.

Köpek maması fiyatları ne kadar?

2024 yılında Petzzshop.com'da yer alan binlerce kuru köpek maması çeşidi içerisinde en ucuz köpek maması fiyatı 22 TL iken, en yüksek kuru köpek maması fiyatı 1.1720 TL olarak satışa sunuluyor. Köpek maması fiyatları ürün çeşidine, markasına, içeriğine ve gramajına göre değişiklik gösterirken en ucuz köpek maması avantajlı fırsatlarla satışa sunuluyor.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
26 Yorum