En İyi Köpek Mamaları

En İyi Köpek Mamaları
30.10.201515:30

Piyasada sayısız köpek maması markası bulunuyor. Bu markaların yarısından çoğu, köpeğinizin sağlığını korumaktan ziyade bozuyor. İşte piyasadaki köpeğinizi besleyip, geliştirecek en iyi mamalar...

Haber güncelleme tarihi 18.11.2019 20:34

Köpek sahiplerininin çoğu, köpeklerinin sağlığını korumak için oldukça kararsızdır. Etrafındaki kişilerden duydukları farklı öneriler karşısında sürekli olarak değişik adımlar atar. Özellikle köpeklerine verecekleri mama konusunda şüphelidirler. Köpeklerinin beslenmesinde titizlikle davranan sahipler, köpeklerinin sağlıklı beslenmesi için bazı şartlara dikkat etmeli. Köpeğinizi fiziksel ve genetik özelliklerine göre uygun beslemelisiniz.

En kaliteli köpek maması markaları Satın almak İçin Tıklayın.

kopek-mama.jpeg

Her şeyden önce köpeğinizin sağlığı için veteriner kontrolü ve tavsiyeleri oldukça önemlidir. O köpeğinizin gelişimine bağlı olarak uygun mamayı size söyleyecektir. Sizin de köpeğinizin sağlıklı beslenmesi için dikkat etmeniz gereken ilk şey, yaşıdır. Eğer köpeğiniz yavru ise ise onun vücudunun korunarak sağlıklı gelişmesi için özel formüle edilmiş kuru mamalar tercih etmelisiniz. Bu yavru köpeğinizin vücudunun dış ortam karşısında güçlü olmasını sağlayacaktır.

kopekler.jpg

Yetişkin bir köpeğe bakıyorsanız, onun için en uygun değerlere sahip mamaları tercih etmelisiniz. Yetişkin ve hiperaktif bir köpekse onun içinde ayrı bir mama vermelisiniz. Sizinle yıllarını geçirmiş olan ihtiyar bir köpeğiniz varsa, onun sindirim sistemini yormayacak, enerjisi ve proteini azaltılmış olan senior mama ya da yaşlı köpeklere özel olan kuru mamalarla konserveler tercih etmelisiniz.

kaliteli-mama.jpg

Kaliteli Köpek Maması Nasıl Olmalı?

Köpeğinizin sağlıklı ve dinamik olması tamamen sizin beslemenize bağlıdır. Köpeğinizin yaşına, cinsine, genetiksel özelliklerine ve yetişkin ağırlığına bağlı olarak bakımını ve beslenmesini yapmalısınız. Bu nedenle köpeğiniz için önemli olan kuru mama ile konserve mamanın kalitesi, köpeğinizin sağlığı için oldukça önemlidir çünkü köpeğinize alacağınız kuru mama ve konserveler, köpeğinizin ömrünü belirlemede oldukça etkilidir.

kopek-besinleri.jpg

Köpeğinizin doğru beslenmesi için onun ihtiyaç duyacağı tüm vitamin, mineral, protein, enerji ve iz elementleri içeren mamaları tercih etmelisiniz. Bu besinler, mutlaka kaliteli protein kaynaklarından elde edilmiş olmalıdır. Piyasada kendini kanıtlamış ve veterineler tarafından onaylanmış mamaları tercih etmelisiniz. Ucuz mamalar ve besin içeriği dengesiz olan mamalar köpeğiniz için sağlıklı bir gelecek sağlamaz. 

Köpeklerin sağlıklık beslenmesi için tavsiye edilen kuru mamalar, içeriğinde bulunan yüksek oranda et ve tahılsız olanlarıdır. Bu özellikleri baz alarak yaptığımız araştırmalarda kuru mamalar arasında köpeğinize en uygun olan mamalar şunlardır:

LaVital

LaVital Köpek Maması

Evcil hayvan mama üreticisi LaVital, köpekler için ürettiği birbirinden farklı mama çeşitleriyle köpeğinizin damak lezzetine uygun doğal gıdalar sunmaktadır. Küçük ırk, orta ırk ve büyük ırk mama çeşitlerine sahip firma, iyi beslenmenin küçük dostlarımız için aktif ve sağlıklı bir yaşam sunacağını ön görmektedir. Yavru ve yetişkin köpekler için Lamb Formula ve Salmon Formula seçenekleri sunmakta olan firma, orta ırk köpekler için Salmon Formula köpek mamasına sahiptir. 

LaVital Köpek Mama Çeşitleri; Mini Puppy Lamb Formula, Mini Adult Lamb Formula, Mini Puppy Salmon Formula, Mini Adult Salmon Formula, Medium Puppy Salmon Formula, Medium Adult Salmon Formula, Maxi Puppy Lamb Formula, Maxi Adult Lamb Formula, Maxi Puppy Salmon Formula, Maxi Adult Salmon Formula

Hey Love

hey-love-kopek-mamasi.jpg

Başka bir yem verilmeden hayvanın tüm gereksinimi olan besin maddelerini karşılayan mamada kullanılan yem olan Hey Love Premium Formula Adult, hammadde ve katkıları şu şekildedir: Mısır, buğday, arpa, kurutulmuş yumurta, et-kemik unu, peynir suyu tozu, tuz, mermer tozu, di kalsiyum fosfat, vitamin + mineral premiksleri pirinç, buğday kepeği, soya küspesi, mısır gluten unu, ayçiçek yağı, sığır iç yağı, sığır ve koyun eti, vinas, kuru akciğer, kuru temizlenmiş işkembe, kuru dalak, kuru böbrek, küf önleyici, sarımsak tozu, antioksidant, aroma ve lezzetlendiriciler.

Hill's

Hill's Köpek Maması

Dünyanın en iyi evcil hayvan mama üreticilerinden Hill's; yavru , yetişkin 1+ yaş, yetişkin 7+ yaş ve yaşlı 11+ yaş köpeklere uygun birbirinden farklı mama çeşitlerine sahiptir. Köpeklerde yaş, cins, hastalık ve ağırlık durumlarına göre kaliteli mama üretmekte olan firma, hemen her çeşit farklı malzemelerin kullanıldığı yüzlerce ürün seçeneğine sahiptir. Hill's köpek maması, köpeğinizin besin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik gıdaları tercih etmektedir. Her köpeğin ihtiyacı olan besin değerlerine sahip mama çeşitleriyle kilo yöntemi, eklem sağlığı, deri ve tüy sağlığı, sindirim, ağız ve diş bakımı, enerji ve zindelik durumlarını ön planda tutmaktadır.

Hill's Köpek Maması Çeşitleri; Prescription Diet, Science Plan, Ideal Balance, Vet Essentials 

Acana

acana-mama.jpg

İçeriği: %60 et, %40 arasında meyve, sebze ya da glisemik indeksine sahip alberta yulafı bulunuyor. Ayrıca tüm mamalarında karbonhidrat değeri minimum düzeyde.

Orijen

orijen-mama.jpg

İçeriği: Kemiksiz tavuk eti (%20), kurutulmuş tavuk (%15), taze tavuk ciğeri(%6), taze bütün ringa balığı (%5), taze kemiksiz hindi (%4), kurutulmuş hindi (%4), taze hindi ciğeri (%3), taze bütün yumurta (%3),  taze kılçıksız levrek (%3), taze bütün somon (%3), taze tavuk yüreği (%3), tavuk kıkırdağı (%3), kurutulmuş ringa balığı (%3), kurutulmuş somon (%3), kırmızı mercimek, yeşil bezelye, yeşil mercimek, tavuk ciğeri yağı (%2), güneşte kurutulmuş yonca, yer elması, bezelye lifi, nohut, kabak, bal kabağı, ıspanak, havuç, kırmızı lezzetli elma, Bartlett armudu, kızılcık, yaban mersini, su yosunu, hindiba kökü , meyan kökü, melekotu kökü, çemen otu, kadife çiçeği, tatlı rezene, nane yaprağı, sarı papatya, kara hindiba kökü, zater, biberiye, enterococcus faecium.

NOT: Köpeğinize ilk kez Orijen mama veriyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var. Köpeğinizin bu mamaya hem sağlığı hem de ağız tadı olarak alışması için belli bir zamana ihtiyacı olabilir. İlk gün köpeğinizin eski mamasına bu mamadan %25 oranında katıp verin. Sonraki günlerde ise kademeli olarak Orijen mama oranını artırın. 6-7 gün sonra tamamen Orijen mamaya geçin.

Taste of the Wild

taste-of-the-wild.png

İçeriği: Ördek,ördek eti, tavuk eti, tatlı patates, bezelye, patates, tavuk yağı (e vitamini ile doğal olarak korunan),yumurta, patates proteini, doğal lezzet, okyanus balığı eti,bıldırcın rosto,ördek rosto, füme hindi,domates püresi, tuz,kolin klorid, kurutulmuş hindiba kökü,domates,yaban mersini, ahududu,yuka schidigera özü, kurutulmuş Enterococcus faecium fermantasyon çözeltileri,kurutulmuş Lactobacillus acidophilus fermantasyon çözeltileri, kurutulmuş Lactobacillus casei fermantasyon ürünü,kurutulmuş Lactobacillus plantarum fermantasyon ürünü,kurutulmuş Trichoderma longibrachiatum fermantasyon özü , E vitamini, demir proteinat, çinko proteinat, bakır proteinat, demir sülfat, çinko sülfat, bakır sülfat, potasyum iyodür, mono nitrat tiamin (B1 vitamini), manganez proteinat, manganez oksit, askorbik asit, tamamlayıcı A Vitamini, biyotin,niacin, kalsiyum pantotanat, manganez sülfat, sodyum selenit, pyridoxine hidroklorür (B6 vitamini), tamamlayıcı B 12 Vitamini, riboflavin (B2 vitamini) tamamlayıcı D vitamini, folik asit.

Brit Care Cornilove

brit-care-cornilove.jpg

İçeriği: Kuzu eti unu, pirinç, kümes hayvanları yağı, somon yağı, doğal aroma, pirinç kepeği, şekerpancarı posası, bira mayası, yucca schidigera, kurutulmuş elma, mineraller, Glukozamin, Kondroitin sulfat, DL-Metiyonin, L-lysine, Mannanoligosakkarit, Fruktooligosakkarit, organik selenyum, niasin, kalsiyum pantotenat, folik asit, biotin, vitaminler. 

 

N&D

n-d-kopek-mamasi.jpg

İçeriği: Taze kemiksiz kuzu eti (26%), kurutulmuş kuzu eti (25%), patatesler, kurutulmuş tüm yumurtalar, Taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı eti, hayvansal yağ, balık yağı, bezelye bitkisel lif, kurutulmuş havuçlar, kurutulmuş şifalı bitki unu, inulin, fruktooligosakkarid, mannan?oligosakkaritler, yaban mersini tozu (0.5%), kurutulmuş elma, kurutulmuş nar, kurutulmuş tatlı portakal, ıspanak tozu, pisilyum (0.3%), Frenk üzümü tozu, sodyum klorür, kurutulmuş bira mayası, zerdeçal kökü (0.2%), glukozamin, kondroitin sülfat, kadife çiçeği özü (lutein kaynağı). 

 

Maxima

maxima-mama.jpg

İçeriği: Kuzu yemeği, pirinç, mısır gluteni, buğday kepeği, sığır donyağı, palm stearin, ayçiçek yağı(omega 6 yağ asit kaynağıdır ), Orkinos yağı (kaynağıdır omega 3 yağ asit), di- kalsiyum fosfat, sığır aroması, Lesitin, kolin klorür, DL- metiyonin, enzim, Mannanoligosaccharide, avize ağacı özü, Temel Vitaminler takviyesi(A vitamin, D vitamini 3, E vitamin, K vitamini 3, nikotinik asit, pantotenik asit, riboflavin, tiamin, piridoksin, folik asit, vitamin B12 Biotin), Esansiyeliz mineraller takviyesi (çinko, demir, manganez, bakır selenyum,iyot) E vitamini ve cile koruyucu, Glucosamine, cholatine, chodrotin.

 

Blue Buffalo Wilderness 

blue-buffalo-wilderness-.jpg

İçeriği: Kemiksiz Tavuk, Tavuk Unu, Bütün Kahverengi Pirinç, Bütün Arpa, Yulaf unu, Çavdar, Bütün Patates, Tavuk Yağı, Ringa Balığı Unu (doğal DHA kaynağı), Domates Püresi, (doğal Likopen kaynağı), Doğal Tavuk Aroması, Bütün Havuç, Bütün Tatlı Patates, Kurutulmuş Yumurta, Yaban Mersini, Kızılcık, Keten Tohumu, Arpa Çimi, Kurutulmuş Maydanoz, Alfalfa Unu, Yosun Unu, Taurin, L-Karnitin, L-Lisin, Yucca Schidigera Özütü, Yeşil Çay Özütü, Zerdeçal, Sarımsak, Ayçiçeği Yağı (doğal Omega6 yağ asidi kaynağı), Balık Yağı (doğal Omega3 yağ asidi kaynağı), Fruktooligosakkarit, Monooligosakkarit, Kurutulmuş Hindiba Kökü, Siyah Çimlendirilmiş Arpa, Biberiye Yağı, A Vitamini İlavesi, C Vitamini, E Vitamini İlavesi, D3 Vitamini İlavesi, Beta Karoten, Kalsiyum Askorbat (C Vitamini kaynağı), B12 Vitamini İlavesi, Niasin (B1 Vitamini), Kalsiyum Pantotenat (B5 Vitamini), Riboflavin (B2 Vitamini), Pridoksin Hidroklorür (B6 Vitamini), Tiamin Hidroklorid (B1 Vitamini), Folik Asit, Biyotin, Kolin Klorür, Kalsiyum Fosfat, Çinko Amino Asit Kompleksi (Birleşik Çinko kaynağı), Demir Amino Asit Kompleksi (Birleşik Demir kaynağı), Bakır Amino Asit Kompleksi (Birleşik Bakır kaynağı), Manganez Amino Asit Kompleksi (Birleşik Manganez kaynağı), Potasyum Amino Asit Kompleksi (Birleşik Potasyum kaynağı), Kobalt Proteinat (Birleşik Kobalt kaynağı), Dikalsiyum Fosfat, Potasyum Klorür, Sodyum Selenit, Tuz, Laktobakilus asidofilus, Bakilus subtilis, Bifidobakteryum termofilum

-bonacibo-kuzu-eti.jpg 

Bu mamaların içeriği genel olarak aynıdır. Yüzde 50'sinden fazla et, belli miktarda meyve ve sebze, belli miktarda doğal antioksidan içermesinden dolayı tavsiye ediliyor. Eğer ekonomik ve kaliteli bir kuru mama arıyorsanız, uzmanlar Proplan tarzı mama markalarından ziyade Bonacibo kuzu etli mamaları öneriyor çünkü içeriğinde her ne kadar tahıl bulunsa da, glukosamin, taurin, l-carnitine gibi gıdalar, köpeğiniz için oldukça yararlı. Ayrıca Proplan'a göre 2 kat daha fazla ete sahip. Posa, küspe gibi zararlı gıdalar ile hiçbir etkisi olmayan gıdalar içermiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
158
100
125
88
6
8
120
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.