Yapışma Karşıtı, Kolay Temizlenebilir En İyi 6 Kedi Tuvaleti

Kedinizin dışkılama sırasında rahatça hareket edebileceği kaliteli, hijyenik, yapışmayı önleyen ve kolay temizlenebilir en iyi kedi tuvaleti modelleri
Yapışma Karşıtı, Kolay Temizlenebilir En İyi 6 Kedi Tuvaleti

Yeni bir yazıyla herkese merhaba! Daha önce siz değerli kedi severler ve sahiplerine kedi kumu hakkında sayısız bilgi paylaşımında bulunmuştum. (bkz.) Küçük dostlarımızın tuvalet ihtiyacının ne kadar da önemli olduğunu söylemiştin. Kediniz için her daim kaliteli ve doğru kedi kumu kullandığınızdan emin olmanız gerektiğini yeniden hatırlatmak istiyorum.

Bu kez siz değerli okurlarımın sıklıkla merak ettiğim en iyi kedi kumu kabı bir başka deyişle en iyi kedi tuvaleti nasıl olmalı? kedi tuvaleti alırken nelere dikkat edilmeli? sorularını yanıtlayacağım.

Her zaman kaliteli kedi kumu almanızı söylüyor olsam da bazen kediler dünyanın en iyi kumuna dahi sahip olsa, kum kabından dolayı tuvaletini yapmak istemeyebilir. Bu durumda kedinizin kum kabını beğenmediğini anlamalısınız. Peki kediler kum kabını neden beğenmez? diye soracaksınız.

Düşünün, her gün kullanmak zorunda olduğunuz tuvaletiniz veya banyonuz çok küçük ve sıkışık veya malzemesinden dolayı temizlenmesi çok zor. Bu durumda tuvalete veya banyoya girmek içinizden gelir miydi? Elbette ki hayır. Bu durumda kedi kumu kabının ne kadar önemli olduğunu anlamış olmalısınız.

En İyi Kedi Tuvaleti Listesi

SıraModelÖlçüneoldu Puanı
1Joypet47X26X69 cm10/9.8
2İmac40x56x42.5 cm10/9.6
3Moderna Smart 46x55x49 cm10/9.8
4İmac Zuma40x56x42.5 cm10/9.7
5Moderna 39.5x47.5x43 cm10/9.4
6Moderna Flip55×42×42 cm10/9.0
Petzzshop 
Fiyatlarını Gör
Petzzshop
 Fiyatlarını Gör
HepsiBurada 
Fiyatlarını Gör

En İyi Kedi Tuvaleti Tavsiyesi

Kolay temizlenebilir en iyi kedi tuvaleti önerileri:

1. Joypet Elekli Açık Kedi Tuvaleti

en-iyi-kedi-tuvaleti.webp

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

Joypet elekli kedi kumu kabı, küçük dostunuzun rahatlıkla içine girip çıkabileceği harika bir kedi kumu kabı. 47X26X69 cm ölçülere sahip olan bu ürün, en şişman kedilerin dahi içerisine girerek rahatlıkla hareket etmesine izin vermektedir. Eğer kedinizin astım veya solunum yollarına bağlı herhangi bir rahatsızlığı varsa kesinlikle üstü açık bu kedi tuvaletini satın alabilirsiniz.

Öte yandan kolay temizlenebilir malzemeye sahip Joypet kedi tuvaleti, içerisinde yer alan elek sayesinde dışkının kumdan kolayca ayrılmasına ve temiz kumun aşağıda kalmasına olanak sağlamaktadır. En hesaplı fiyata kedi kumu kabı satın almak için aşağıda belirttiğim linke tıklayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

👤 Çift katlı ve elekli bu kedi tuvalet kabı sayesinde üst katı alt kattan ayırmak çok kolay oluyor.

👤 Topaklaşmış olan dışkı, Joypet kedi tuvaletinin üst katında bulunan haznede elendikten sonra kolay ve hızlı bir şekilde kedi tuvaletinizi temizlemiş olacaksınız.

👤 Joypet kedi kumu kabı temizliği son derece kolay kaliteli malzemeden üretilmiş. Kedi kumu alt katta kalacağı için temizleme esnasında dışarı dökülemeyecek ve siz elinizi sürmemiş olacaksınız.

2. İmac Elekli Kedi Tuvaleti

en-iyi-kedi-tuvaleti-001.webp

 

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
Hepsiburada
Fiyatını Gör

İmac kedi kum kabı, küçük dostunuzun huzur ve konfor içerisinde dışkısını yapabileceği harika bir alana sahiptir. Son derece kaliteli malzemeden üretilen bu kedi çöpü, kedinizin istediği pozisyonda tuvalet ihtiyacını gidermesine olanak sağlamaktadır.

Özellikle birçok kedi sahibinin en büyük şikayetleri arasında yer alan kedi kumu temizliği bu ürünle hiç olmadığı kadar basitleşiyor. Özel yapısı sayesinde dışkı ve kum tanelerinin kaba yapışmasını engelleyen İmac kedi tuvaleti, çift katlı ve süzgeçli yapısıyla muhtemelen piyasada bulabileceğiniz en kaliteli kedi kumu kabı!

Kullanıcı Yorumları

👤 Kesinlikle mükemmel bir kedi kumu kabı. Defalarca pet shop mağazalarından ucu fiyata kedi tuvaleti aldım. Belli bir süre sonra lekeler çıkmamaya başladı. İmac kedi tuvaletinde ise durum böyle değil. Kolayca temizleniyor ve mikrobu asla hapsetmiyor.

👤 İzmir'de yaşıyorum ve 4 tane kedim var. İnanın tuvalet ihtiyaçları bana bir eziyet gibi geliyordu. Neyse ki İmac kedi kumu kabını bulana dek. Son derece kaliteli ve temizlenmesi kolay harika bir ürün!

👤 Fiyat ve performans bakımından çok çok üst seviyede bir ürün. Çok memnunuz.

3. Moderna Smart Kapalı Kedi Tuvaleti

en-iyi-kedi-tuvaleti-002.webp

 

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
HepsiBurada
Fiyatını Gör

Moderna kapalı kedi tuvalet kabı, küçük dostunuzun kolayca tuvalet ihtiyacını giderebileceği özel bir tasarıma sahiptir. Son derece kolay kullanımı sayesinde kedinizin gönül rahatlığıyla eşeleyebileceği bir hazneye sahip olan Moderna kapalı elekli kedi tuvaleti, patili dostunuzun dışarı kum fırlatmasını da engellemektedir.

Oldukça geniş boyutlarıyla hemen her kedi cinsinin rahatlıkla kullanabileceği bu ürün, kötü kokuları hapsederek mikrop ve bakteri yayılmasını engellemektedir. Eğer ki kapalı bir kedi kumu kabı istiyorsanız kesinlikle bu fiyata alabileceğiniz en kaliteli ürün diyebilirim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Piyasada birçok kapalı kedi tuvaleti araştırması yaptım. Bu markanın bu ürünü gerçekten büyük bir farkla önde. Gerek temizliği, gerek kalitesi gerekse fiyatı olsun kesinlikle alınmaya değer!

👤 Benim gibi her dakika kırılsın yenisini alayım değil de bir kez alayım ömürlük olsun diyorsanız Moderna kapalı kedi kumu kabını öneririm.

👤 İçerisindeki eleme hazneleri sayesinde temizliği çok kolay.

4. İmac Zuma Çekmeceli Kapalı Kedi Tuvaleti

en-iyi-kedi-tuvaleti-003.webp

 

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
HepsiBurada
Fiyatını Gör

İmac çekmeceli kapalı kedi kum kabı, oldukça şık tasarımı ve iki farklı kullanım imkanıyla kedi sahiplerine harika bir hizmet sunuyor. Ürün tamamen kaliteli malzemelerden üretilmiş olup üstü açılabilir kapaklara sahip. Adeta evinizin özel bir parçası gibi duran bu ürün aslında kedinizin tuvaleti, saklanma alanı ve ona ait bir alan!

Aynı zamanda çekmecesi sayesinde kolay temizlenebilir bu büyük boy kedi tuvaleti, son derece geniş bir kullanım alanına sahip. Ürünün üst kısmı dayanıklı yapıya sahip delikli yapıya sahip olmasıyla son derece kolay bir temizliğe sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

👤 Tasarım ve kullanım olarak harika bir ürün. Eğer kediniz kendi özel hissetsin diyorsanız kesinlikle bu ürünü almalısınız.

👤 En kaliteli kedi tuvaleti benim gözümde bu ürün. Gerçekten senelerdir kullanıyoruz ve daha hiç bir şey olmadı. Ayrıca temizliği de çok kolay.

👤 Eğer ki sizin de benim gibi büyük bir evi varsa kesinlikle bu ürün tam size göre. Bahçenize koyun, evinizin içine koyun yada nereye isterseniz.

5. Moderna Otomatik Kedi Tuvaleti

en-iyi-kedi-tuvaleti-004.webp

 

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
HepsiBurada
Fiyatını Gör

Moderna Cat Consept Çok Fonksiyonlu Kedi Tuvaleti, özel tasarımıyla kedinizin kumu eşeleyerek etrafa sıçratmasını engellemektedir. Özellikle dışkı sonrası yayılan kötü kokunu en aza indirgeyen bu ürün, küçük evde kalan bireyler içinde son derece avantajlıdır. Eğer ki evinizde çocuk veya köpek varsa gene bu ürün sizin için en doğru seçim olacak.

Özellikle çok fazla kum atan bir kediniz varsa bu ürünü denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Ayrıca ilk bakışta kedim bunun içine nasıl sığacak diye düşünebilirsiniz. Endişelenmenize gerek yok. Moderna çok fonksiyonlu kedi kumu kabı normal bir kedi kumu kabından çok daha büyük ölçülere sahip. Bu sebeple büyük boy kedi tuvaleti arayanlar için mükemmel bir ürün olacak. Kediniz bu ürünün içerisinde rahatça hareket edebilir hatta dönebilir.

Kullanıcı Yorumları

👤 Temizliği çok kolay bir ürün. Gerçekten fiyat bakımında satın alabileceğim en hesaplı kedi kumu kabıydı.

👤 Oğlum Paşa'nın her defasında kum kabını eşelemesinden ve her yeri kum yapmasından gına gelmişti.

👤 Ürün tasarım olarak harika. kalite olarak muazzam. Kedim içerisinde rahatça tuvaletini yapabiliyor ve koku asla dışarı sızmıyor.

6. Moderna Flip Köşe Kapalı Kedi Tuvaleti

en-iyi-kedi-tuvaleti-005.webp

 

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
HepsiBurada
Fiyatını Gör

Moderna köşe kapalı kedi tuvaleti, belki de birçoğunuzun aradığı ama bulamadığı özel bir tasarıma sahip. Bu ürün tamamen evinizin her köşesine uyabilecek bir şekilde tasarlanmış kedi tuvaletidir. Özellikle benim gibi dışarıya çok fazla kum sıçratan bir kediniz varsa, bu ürün flap kapısı ve tıpkı bir kedi kafesi gibi birleşen üst ve alt bölümleri sayesinde kumunun dışarı gitmesini önlemektedir.

Üstünde yer alan tutma bölümü sayesinde kolayca taşınabilen Moderna kapalı kedi tuvaleti, 55×42×42 cm boyutlarıyla her kedi için oldukça kolay kullanıma sahiptir. Özellikle küçük bir evde yaşıyorsanız duvar köşelerinden veya mobilya köşelerinden yararlanabileceğiniz harika bir kedi tuvaleti olduğunu söylemeden edemeyeceğim.

Kullanıcı Yorumları

👤 Evin bir köşesine koymak için harika bir tasarıma sahip. Sanki eviniz için özel olarak üretilmiş gibi. Kullanımı da çok kolay.

👤 Çok kaliteli bir ürün. Ben tek başıma küçük bir evde yaşıyorum ve alan kullanımım oldukça az. Neyse ki Moderna köşeli kedi tuvaletini buldum ve benim için çok iyi oldu. Kedimde çok rahat.

👤 Temizliği çok kolay ve asla koku sızdırmıyor. Aynı zamanda benim gibi dışarı kum sıçratan bir kediye sahipseniz kesinlikle bu ürünü almalısınız!

Benzer Tavsiye Önerileri
En İyi Kedi Ödül MamalarıEn İyi Kedi Tırmalama Tahtası Modelleri

Kedi tuvaleti nasıl olmalı?

Kediniz için her daim kedinizin rahat hareket edebileceği, dışkı ile kumu tuvalet yüzeyine yapıştırmayan, hijyen kurallarına uygun, temizlenmesi kolay malzemeden üretilmiş kedi kumu kabı tercih etmelisiniz. Tüm bu standartları sağlayan kedi kumu kabını almanız durumunda kediniz tuvalet ihtiyaçlarını kolayca giderebileceği gibi içerisinde hareket etmesi ve kumu eşelemesi kolaylaşacaktır.

Kediniz için doğru kum kabı nasıl seçilir?

Kedi tuvaleti, kolay temizlenebilir yüzeye, dışkı ve kum parçacıklarının tuvalet yüzeyine yapışmasını engelleyen malzemeden üretilmiş olması gerekmektedir. Aynı zamanda kedinizin kum kabı içerisinde rahatlıkla hareket edebilmesi, kumu eşeliyebilmesi ve dışkılama ihtiyacını strese girmeden rahatlıkla giderebilmesi gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum