En Sessiz Bosch Marka Çamaşır Makinesi Tavsiyeleri ve Kullanıcı Yorumları

En Sessiz Bosch Marka Çamaşır Makinesi Tavsiyeleri ve Kullanıcı Yorumları
22.09.202016:42

Ülkemizde fazlasıyla tercih edilen Alman firması Bosch, beyaz eşya piyasasında önemli bir yere sahiptir. Sizler için Bosch marka çamaşır makinelerini inceledik ve liste haline getirdik. İşte en iyi Bosch marka çamaşır makinesi.

Haber güncelleme tarihi 29.11.2020 14:16

Bosch Çamaşır Makineleri

Neredeyse tüm evlerde bulunan çamaşır makineleri, gün geçtikçe farklı özellikler ile karşımıza çıkmaktadır. Giysilerin temiz ve güzel kokmasını sağlayan çamaşır makineleri bizlere zamandan kazandırarak günlük yaşantımızı kolaylaştıran Bosch çamaşır makinelerini inceledik. İşte en iyi Bosch çamaşır makineleri.


1. Bosch WAT2448STR Çamaşır Makinesi

EcoSilence Drive uzun yıllar boyunca çalışabilen motoru, makinenin sessiz ve A sınıfı enerji tüketen makinelere göre %30 daha yüksek verimlilik yapmasını sağlamaktadır. Özel üretilen VarioDrum tambur kıyafetlerin zarar görmeden hassas şekilde yıkamaktadır. Makinenin yan taraflarında bulunan AntiVibration Design titreşim önleyici duvarları sayesinde sarsıntıyı önemli ölçüde azaltmaktadır. Kıyafetlerinizde oluşan lekeleri hafifçe döndürerek ortadan kaldırmaktadır. AllergyPlus, giysilere bulaşan alerjenleri yok etmek için uzun bir sıcaklıkta yıkadıktan sonra ek bir durulama işlemi uygular. Bu işlem giyeceklerinizde hayvan tüyü ya da polen gibi tozları yok etmektedir. Hassas cilde sahip olanlar için tasarlanmıştır.

Bosch WAT2448STR Çamaşır Makinesi Fiyatları Karşılaştır

Bosch WAT2448STR Çamaşır Makinesi Kullanıcı Yorumları

👤 25 senelik Beko çamaşır makinesinden sonra yeni makine almaya karar verdik. Birçok modele göz attıktan sonra bu modelde karar kıldık. İlk tercihimiz Samsung'tu ancak Samsung'un yorgan yıkama konusunda pek başarılı olmadığına dair yayınlanan videoları izleyince bu makineyi tercih ettik. Çift kişilik yorganları bile bana mısın demeden yıkıyor. Gayet sessiz. Sadece yüksek devirli sıkmalarda hafif motor sesi geliyor ama o da gayet normal zaten. Y*** S***.

👤 Cihaz çok şık ve çok kullanışlı. Kargo da gayet hızlı geldi, satıcı firmaya (ebayii) teşekkür ediyorum. Fiyat performans olarak alınabilecek en güzel makina bence. Biraz daha ucuza beyaz versiyonu da var, ancak ileride sararma ihtimaline karşı bu rengini tercih ettim. Almayı düşünenler gönül rahatlığıyla sipariş verebilirler. Ses seviyesini yüksek bulanlar olmuş, ancak makina gayet sessiz. Sıkmaya geçtiğinde doğal olarak biraz ses duyuluyor, ama başka ne olacaktı ki? Eray P.


2. Bosch WAX28M80TR Çamaşır Makinesi

4D yıkama sistemi düşük su ve deterjan ile lekesiz sonuçlar almanızı sağlamaktadır. Çamaşırlarınız için en uygun programı arıyorsanız EasyStart özelliği giysilerinize göre program tercihleri sunmaktadır. Akıllı telefonunuz üzerinden Home Connect uygulamasına girerek nerde olursanız olun çamaşır makinenizi istediğiniz şekilde kontrol etmenizi sağlar. İsterseniz yıkama bitiminde telefonunuza bildirim alabilirsiniz. VarioDrum yapısı hassas giysilerinize zarar vermeden kaliteli şekilde temizlik yapmaktadır. Damlacık şeklinde ki tasarımı çamaşırları orta noktadan hafif şekilde döndürmektedir. Bu özellik lekeli kıyafetler için yalnızca temizlik yapmaz, ek olarak tüm yük için çabuk ve geniş temizlik yapmaktadır. Alerji rahatsızlığı olan bireyler için tasarlanmış olan AllergyPlus, giysileri daha uzun sıcaklıklarda yıkayarak toz veya hayvan tüylerinden arındırmış olur. Yan kısımlara eklenen spiral şekilli tasarımı dengeyi koruyarak titreşimi en alt seviyeye indirir. Yüksek ses yalıtımı yapmaktadır. SpeedPerfect, kısa zamanda lazım olan giysilerini temizlemek için özel programdır. Yıkama performansını düşürmeden %65 daha kısa bir sürede yıkayabilirsiniz. A+++ gibi en yüksek enerji sınıfından bile %30 daha az tüketim yapmaktadır.

Bosch WAX28M80TR Çamaşır Makinesi Fiyatları Karşılaştır

Bosch WAX28M80TR Çamaşır Makinesi Kullanıcı Yorumları

👤 Çamaşır makinelerinde daha önce yaşadığımız en büyük sorun deterjan lekesi bunda herhangi bir sorun yaşamadık Üstelik 10 kiloyu birden atabiliyoruz 1400 devir sıkma gücü sayesinde de bu kadar yüksek kiraya rağmen neredeyse çamaşırlar kuru gibi çıkıyor özellikle asma yerimiz yoktu İyi oldu Enerji verimliliği çamaşır makinesi olmasına rağmen A+++ %30 verimliliği var oldukça tasarruflu kullanıyor ekranı dijital hangi programda ne kadar kaldı rahatlıkla görebiliyoruz aynı zamanda motor garantisi güven veriyor Şimdilik sorunsuz. Kadir Ö.

👤 10 kg gibi büyük yıkama kapasitesi olan ürünler içerisinde araştırma yaptım ve sonunda bosch markasını tercih ettim. 1400 devir olması da çok iyi makine Ecosilence modeli olduğu için çok sessiz çalışıyor. Temizlemesi ise mükemmel gerçekten. Elektrik ve su tasarrufu oldukça iyi. Firma ürününe ne kadar çok güveniyorsa artık 10 yıl motor garantisi veriyor. Sultan H.


3. Bosch WAW2856XTR Çamaşır Makinesi

Kıyafetinize bulaşan zorlu lekeleri kolayca çıkarabilmektedir. VarioDrum tamburu, giysilerinize zarar vermeden lekeleri kolayca temizlemektedir. Kıyafetlerinizin döndürme yönü fark etmeden orta kısımdan nazikçe çevirmektedir. Hassas cildlerin dostu haline gelen AllergyPlus, çamaşırlarda biriken toz gibi alerjen maddelerini uzun sıcaklıkta ve ek durulama yaparak ortadan kaldırmaktadır. Yan duvarların spiral şekilli yeni düzeni yüksek denge sağlayarak sarsıntıyı azaltmaktadır. Aynı zamanda ses yalıtımı yapmaktadır. SpeedPerfect yıkama programı performans düşüklüğü yaşamadan kısa sürede temizlik imkanı sunmaktadır. Yıkama süresini %65 seviyesinde azaltabilirsiniz. EcoSilence Drive motoru, uzun ömüre sahip olup düşük seste çalışır ve düşük enerji kullanmaktadır.

Bosch WAW2856XTR Çamaşır Makinesi Fiyatları Karşılaştır

Bosch WAW2856XTR Çamaşır Makinesi Kullanıcı Yorumları

👤 Ürünü 1 yılı aşkın süredir kullanıyorum. Güzel özellikleri var ve gerçekten temiz yıkıyor. Ama özellikle çok sessiz diye beklenti içinde olanlar için söylüyorum. Ürün ortalama bir ses yapıyor. Özellikle çamaşır makinası kabini yoksa banyoda yankılanma olayını da hesaba katarsanız hele yüksek devirse sıkma yaparsanız hiçte azımsanmayacak bir sesi var diyebilirim. Satıcılara çok aldanmayın derim. Sessiz çamaşır makinası yoktur. En azından ben rastlamadım. Dikkat etmeniz gereken nokta makinenizin iyi sabitlenmiş olması, ve kazan temizleme uyarısı verdiğinde ilgili bakımları yapmanız. E** A**.

👤 Tek kelimeyle mükemmel. Özellikle tül yıkamada kırışık azaltma fonksiyonu sayesinde tek bir kırışık bile olmuyor. Beyazları 90 derecede sakız gibi çıkarıyor. Kesinlikle öneriyorum. Didem A.


4. Bosch WAX28EH0TR Çamaşır Makinesi

EasyStart, çamaşırlarınız için en uygun yıkama programını seçmenize yardımcı olur. Böylelikle giysileriniz kaliteli bir şekilde temizlenmektedir. Home Connect ile akıllı telefon üzerinden makinenizle bağlantı kurarak dilediğiniz yerden istediğiniz zaman kıyafetlerinizi yıkayabilirsiniz. Bu sayede evde çamaşır makinesi başında geçireceğiniz zamanı azaltmış olursunuz. Program bittiği zaman telefonunuza bildirim gelmesini ayarlayabilirsiniz. VarioDrum tambur kısmı, kıyafetlerinizi orta kısımdan döndürerek yıkamaktadır. AllergyPlus kıyafetleri yüksek sıcaklık seviyesinde yıkayarak alerjen belirtilerini tetikleyen toz ya da polenleri önemli derecede yok etmektedir. Bu yıkama programı sadece alerjisi olanlar için değil aynı zamanda kumaşı koruyarak yıkamaktadır. AntiVibration, yeni tasarımı makineyi dengede tutar ve ses yalıtımı yapmaktadır. 4D yıkama özelliği full güçte lekesiz sonuç almanızı sağlar. SpeedPerfect, diğer yıkama programlarına göre %65 daha kısa sürede temizlemektedir.

Bosch WAX28EH0TR Çamaşır Makinesi Fiyatları Karşılaştır

Bosch WAX28EH0TR Çamaşır Makinesi Kullanıcı Yorumları

👤 Bu tür ürünlerde en iyi taraf Hem yeni çıkan dijital panellerde programı ayarlayıp ayarlayamadığım ve hangisinin hangi aşamada olduğunun görülüyor olması hem de yüksek kilogramları sayesinde çift kişilik yorgan ve battaniyelerin yıkanabilmesi bu iki özellikten dolayı da memnun kaldım tasarım olarak daha önce de beyaz aldığım için tercih ettim ancak hem çok kirleniyor hem de kapakla farklı olduğu için çok da zarif durmadı Bunun dışında Enerji verimliliği yüksek yıkama performansı özellikleri ise leke çıkartma anlamında başarılı deterjan bile az kullanılıyor. Gonca A.

👤 Eşim 1400 devir olduğunu görünce kurutma alanımız olmadığı için direkt tercih etti zaten aynı markayı diğer ürünlerde de kullanıyoruz. Bu yüzden seçim yapmak çok zor olmadı biz daha çok enerji verimliliğine de dikkat ettik A+++ Enerji verimliliği sayesinde gün içinde birden fazla bile kullansak İçimiz rahat diğer makinemiz 6 kilogramdı bu 10 kilogram çift kişilik battaniye, yorganları bile direkt yıkayabiliyoruz Böylece kuru temizlemeden de kurtulmuş olduk oldukça da sessiz. Sinan S.


5. Bosch WAY288H0TR Çamaşır Makinesi

Uygun yıkama programı kaliteli sonuç almanız için en önemli etkendir. EasyStart özelliği size kıyafetinize en uygun programı sunmaktadır. Akıllı telefonunuza Home Connect uygulaması indirerek evde olmadığınız zamanlarda makinenizi başlatabilir veya kapatabilirsiniz. Yıkama işleminden sonra telefonunuza bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz. Özel VarioDrum tamburu, kıyafetlerinize zarar vermeden lekeleri yavaşça yok etmektedir. Seçilen yıkama programına göre damlacık şeklinde olan tasarım çamaşırlarınızı orta noktadan döndürmektedir. Hassas cildler için geliştirilmiş olan AllergyPlus, kıyafetlerde biriken hayvan kılları veya alerjen tozlarını yüksek sıcaklıklarda yıkayarak temizlemektedir. AntiVibration, makinenin yan kısımlarında bulunan spiral tarzlı tasarımı çamaşır makinesini dengede tutarak titreşimleri azaltmaktadır. Ek olarak sesi emerek dışarıya az ses gelmektedir. SpeedPerfect, diğer programlara göre %65 daha kısa sürede giysilerinizi temizlemektedir.

Bosch WAY288H0TR Çamaşır Makinesi Fiyatları Karşılaştır

Bosch WAY288H0TR Çamaşır Makinesi Kullanıcı Yorumları

👤 Birçok ürün artık Yapay Zeka ya da akıllı teknolojiler ile yönetiliyor çamaşır makinesinde de uzaktan tablette çalıştırılabilir olması ilgimizi çekti ve öyle satın almaya karar verdik Zaten eski makinemiz hem çok ses çıkartıyordu hem de biraz su akıtıyordu Bundaki akıllı sistem sayesinde çamaşırı miktarını, kirlilik oranını bile algılıyor ve ona göre su ya da deterjanı harcıyor Bu yüzden hem kolay leke çıkartıyor hem de enerji tasarrufu çok yüksek zaten diğerlerine göre çok daha tasarruflu kullanmaya başladık kilogram olarak yük kapasitesi de bizim için yeterli oldu. Göktan A.

👤 Özellikle sıkma programına geçtiğinde çok fazla gürültü yapıyordu aşağıda bebek olduğu için oldukça tedirgindik ve yenisini satın almaya karar verdik uzaktan çalıştırılabilmesi güzel telefonla ya da tabletle hiç yanına gitmeden makineyi çalıştırabiliyoruz aynı zamanda akıllı özellikleri sayesinde çamaşırın türünü, miktarını, kirlilik oranını sensör sayesinde algılayarak su ve deterjanı ayarlıyor çok fazla enerji tasarrufu da sağlıyor yüksek hijyenle yıkadığı için Ekstra leke çıkartıcı bile almıyoruz beğendik teşekkürler. Erdi M


6. Bosch WAW28560TR Çamaşır Makinesi

Yüksek maliyetli ya da hassas kumaşa sahip olan kıyafetler yanlış yıkama sonucunda hasar görebilir. VarioDrum özel tamburu, giysilere bulaşan lekeleri yumuşak bir şekilde döndürerek temizlemektedir. Asimetrik kanatlar çamaşırları her zaman orta noktadan döndürmektedir. Makinenin yan taraflarında bulunan spiral tarz yeni tasarımı yüksek denge sağlayarak titreşimi azaltmaktadır. EcoSlience Drive motoru uzun ömürlü olup sessiz ve düşük enerji tüketiminde çalışmaktadır. Kısa sürede çamaşırlarınızı hazır hale getirmek için tasarlanan SpeedPerfect, yıkama performansını düşürmeden farklı programlara göre %65 daha kısa sürede işlemi bitirmektedir. Ek olarak inatçı leke çıkartma konusunda oldukça başarılıdır.

Bosch WAW28560TR Çamaşır Makinesi Fiyatları Karşılaştır

Bosch WAW28560TR Çamaşır Makinesi Kullanıcı Yorumları

👤 Genelde yüksek devirde olan ve yük kapasitesi yüksek olan Çamaşır makinelerinde Enerji verimliliği çok düşüktü bun da yüksek olduğunu görünce tercih ettik Diğer eşyalarımız da beyaz olduğu için farklı bir renk düşünmedik paneli oldukça geliştirilmiş hem hangi programda olduğunu Hem de ne kadar süre kaldığını rahatlıkla görebiliyoruz kazanı büyük 9 kilogram yük kapasitesi var diğer makinenize göre iki kere yerine bir kere açıyoruz 1400 devir olması sayesinde yıkadığımız birçok şey neredeyse kuru gibi çıkıyor havalandırmak yeterli oluyor Beğendik. Mehmet T.

👤 Uzun yıllardır bosch marka beyaz eşya kullanıyorum. Çamaşır makinesini değiştirmek istedim. 9 kg yıkama kapasitesi ve 1400 devir aradığım ilk özellik çok fazla kullandığım için elektrik tüketimi benim için önemliydi. A+++ olması güzel oldukça sessiz çalışıyor. Temizliğinden memnunum.10 yıl motor garantisi ise kolay kolay bulamayacağımız bir şey severek kullanıyorum. Nilgün K.


7. Bosch WAT246H0TR Çamaşır Makinesi

Akıllı i-Dos sistemi ile yüksek kalitede yıkama sonuçları elde edebilirsiniz. EasyStart, çamaşırlarınızın kumaşına göre en uygun yıkama programını önermektedir. Bu sayede kıyafetlerinizin formu bozulmadan temizlenmektedir. Evde bulunmadığınız zamanlar akıllı telefon üzerinden Home Connect uygulamasına girerek çamaşır makinenizi kontrol edebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak program bittikten sonra bildirim alabilirsiniz. Özel bir yapıya sahip olan VarioDrum tamburu kıyafetlerinize zarar vermeden orta kısımdan döndürerek kaliteli yıkama sunmaktadır. Makineyi dengede tutmak için yeni tasarlanan spiral yapı, titreşimleri azaltarak sessiz çalışma sağlar. SpeedPerfect, yıkama performansını düşürmeden çok daha kısa süre içinde çamaşırlarınızı hazır hale getirmektedir.

Bosch WAT246H0TR Çamaşır Makinesi Fiyatları Karşılaştır

Bosch WAT246H0TR Çamaşır Makinesi Kullanıcı Yorumları

👤 Kısa süredir kullanıyoruz yıkama performansından leke çıkartma anlamında memnun kaldık Daha önceki makinemiz de oldukça fazla deterjan kullanmamıza rağmen bazı lekeleri çıkarmıyordu bunda su iyi ısındığı için kolay çıkarıyor ekstra olarak akıllı özellikleri var cep telefonundan ya da tabletten bile kontrol edilebiliyor yanına gitmeden makine çalıştırmak oldukça avantaj sağladı aynı zamanda en pahalı olan parçası motor 10 yıl motor garantisi var büyük güven veriyor teşekkürler. Gökhan U.

👤 10 yıl garanti boşuna vermemişler demek istiyorum. 9 kg iç hacmi olsun enerji tasarruflu ve yıkaması gerçekten çok güzel çok araştırdık ve bu ürünü tercih ettik. İyi ki de eşim bu markada ısrar etmiş. Hakan İ.


8. Bosch WGA141X0TR Çamaşır Makinesi

SpeedPerfect yıkama özelliği sayesinde diğer programlara göre %65 daha kısa sürede yıkama işlemini gerçekleştirmektedir. Dengeyi en üst seviyeye çıkarmak için tasarlanan yeni spiral duvarlar titreşimi en aza indirmektedir. VarioDrum özelliğine sahip olan tambur şekli kıyafetlerinize yüksek önem göstererek zarar vermeden yıkamaktadır. Ayarlanan programa göre döndürme ne tarafa doğru dönmesi fark etmeden orta kısımdan çevirmektedir. SpeedPerfect yıkama mod özelliği ile performans eksilmesi yaşamadan çamaşırlarınızı %65 daha kısa sürede temizleme imkanı sunmaktadır. EcoSlince motoru çamaşır makinesinin sessiz çalışmasını ve düşük enerji tüketerek çalıştırmaktadır.

Bosch WGA141X0TR Çamaşır Makinesi Fiyatları Karşılaştır

Bosch WGA141X0TR Çamaşır Makinesi Kullanıcı Yorumları

👤 A+++ Sınıfına ait bir çamaşır makinesi olduğundan bazen günde 2 kez çalıştırmamıza rağmen ekonomik bir Kullanıma sahip 9 kilogram kapasiteli geniş kazanı sayesinde battaniye yorgan gibi büyük parçaları bile rahatlıkla yıkayabiliriz çamaşırları iyi temizliyor Ayrıca kumaşlara zarar vermiyor tüylenme yapmıyor 1000 devire kadar sıkma kapasitesine sahip bu makine birçok çamaşırı iyi sıktığından çabuk kuruta bilmemizi sağlıyor. Gökhan B.

👤 9 kilogram kapasitesi ve 1000 devir hızı bizim için öncelikli idi daha önce kullandığımız çamaşır makinesi 6 kilogram olduğu için bunda neredeyse iki kere de açacağımız Makineyi bir kez açıp Çamaşırları yıkayabiliyoruz hem tasarruflu oluyor Hem de zamandan kazanıyoruz zaten A+++ Enerji verimliliği var normalden çok daha az enerji tüketiyor 10 yıl motor garantisi Güven veren bir detay olmuş. Ferdi S.


9. BOSCH WAW286HXTR Çamaşır Makinesi

Çamaşırlarını korumanın tek yolu doğru yıkamaktadır. EasyStart özelliği kıyafetlerinizin kumaşına göre en uygun programı seçerek kaliteli yıkama performansı vermektedir. Home Connect uygulaması sayesinde makine başında geçirdiğiniz zamanı azaltabilirsiniz. Bu uygulama akıllı telefon ile birlikte çamaşır makinenizi nerde olursanız olun kontrol etmenize yardımcı olmaktadır. Özel VarioDrum tamburu giysilerinize maksimum önem göstererek çevirerek zarar vermeden yıkamaktadır. Yeni tasarlanan spiral tarzlı yan duvar tasarımı dengeyi fazlasıyla sağlayarak sarsıntıyı önemli ölçüde engellemektedir. SpeedPerfect yıkama özelliği performans kaybı yaşamadan %65 gibi daha kısa bir süre içinde giysilerinizi yıkayabilmektedir.

BOSCH WAW286HXTR Çamaşır Makinesi Fiyatları Karşılaştır

BOSCH WAW286HXTR Çamaşır Makinesi Kullanıcı Yorumları

👤 Performans olarak kullandığımız en konforlu makinelerden biri dijital ekranı hem programları Hem ne kadar kaldığını gösteriyor Sol taraftaki düğmelerden de rahatlıkla hangi programı getireceğimizi seçebiliyoruz özellikle 1400 devir olması sayesinde uzun süre çamaşırlar balkonda kalmıyor zaten iyi sıktığı için kuru gibi çıkartıyor 9 kilogram yük kapasitesi olmasına rağmen A+++ verimliliğine sahip enerji tasarrufu da yüksek tasarım olarak çok estetik değil bunun dışında beğendik. Uğur T.

👤 Aradığım tüm özelliklerin bir arda bulunduğu makine. Tasarımı oldukça güzel ınox aldım çünkü daha şık duruyor. 9 kg yıkama ve 1400 devir gayet iyi. A+++ kolay karşılaşmayacağım bir elektrik tüketimi. I-dos sayesinde telefon veya tabletten uzaktan bağlanabiliyorum çok keyifli bir şey bu sessiz çalışıyor. Çamaşırları da çok temiz yıkıyor leke falan kalmıyor. Mine S.


10. Bosch WAJ20180TR Çamaşır Makinesi

EcoSilence motoruna sahip olması uzun ömürlü, sessiz ve yüksek verimlilik ile çalışmasını sağlamaktadır. VarioDrum özel tambur yapısı giysilere zarar vermeden yumuşak bir yıkama sunmaktadır. Yıkama için ayarlanan programa göre damlacık şekli düzeni ve asimetrik kanatlar çamaşırlarınızı döndürme yönü fark etmeden orta noktasından yavaşça döndürmektedir. Titreşimi en alt seviyeye indirmek için yeni spiral tasarımı makinenin dengesini koruyarak sessiz çalışabilmektedir. A+++ sayesinde düşük enerji tüketimi yapmaktadır.

Bosch WAJ20180TR Çamaşır Makinesi Fiyatları Karşılaştır

Bosch WAJ20180TR Çamaşır Makinesi Kullanıcı Yorumları

👤 Beyaz eşyada güvenilir olması önemli, 10 yıl garanti büyük önem taşıyor. 8 kg 1000 devir benim işimi fazlasıyla görüyor. Çok sık çalıştırdığım için enerji tüketimi önemli benim için. A+++ oldukça iyi hassas tamburu çamaşırları yıpratmadan yıkıyor. Motoru çok sessiz çalışıyor istediğim saatte çalıştırıyorum tavsiye ederim. Şükran Ç.

👤 1000 devir bana göre herkese yeter ve biz en fazla 800 kullanıyoruz. Birde kurutma makinemiz var zaten onla beraber hiç sorun olmuyor. 10 yıl garantiyi boşuna vermiyor bosch. Burak A.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.