En İyi 10 Bosch Çamaşır Makinesi Tavsiyesi | Fiyat & Yorum

Bosch'un en iyi çamaşır makinesini arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde Bosch'un çamaşır makinelerini özelliklerine göre inceledik ve listeledik.
En İyi 10 Bosch Çamaşır Makinesi Tavsiyesi | Fiyat & Yorum

Bosch Çamaşır Makinesi Modelleri

Çamaşır makineleri günümüzün olmazsa olmaz ihtiyaçlarından. Fakat her çamaşır makinesi ihtiyaçlarımızı karşılayamayabiliyor. Bu içeriğimizde uzun yıllardan beri kullanıcılarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan Bosch'un çamaşır makinelerini bir araya getirdik.

En iyi Bosch çamaşır makinesi hangisi? Şüphesiz Bosch marka çamaşır makinesi almak isteyenlerin aklındaki soru bu. Bu yüzden içeriğimizde Bosch çamaşır makinelerini özelliklerine göre karşılaştırarak bir liste haline getirdik.

Bosch çamaşır makinesi tavsiyelerini verdiğimiz bu içeriğimizde 8, 9 ve 10 kg kapasiteli modelleri bulabileceğiniz gibi kurutma özelliği olanlara da yer verdik. Ayrıca daha iyi bir seçim yapabilmeniz için çamaşır makinelerini detaylıca inceleyerek artı ve eksi yönlerini belirledik.

Bu içeriğimizde Bosch çamaşır makinesi kullananların yorumlarını da bulabilirsiniz. Hangi Bosch çamaşır makinesi tavsiye ediliyor? diye soruyorsanız.

En İyi Bosch Çamaşır Makinesi Listesi

SıraModellerKapasiteneoldu Puanı
1Bosch WAT24581TR9 kg10/10
2Bosch WDU28560TR10 kg10/9.8
3Bosch WAX28EH0TR10 kg10/9.5
4Bosch WAX28M80TR10 kg10/9.8
5Bosch WAY288H0TR9 kg10/9.7
6Bosch WGA252XVTR10 kg10/9.8
7Bosch WAT24480TR10 kg10/9.6
8Bosch WGA141X0TR9 kg10/9.7
9Bosch WGA142X1TR9 kg10/9.6
10Bosch WAJ20180TR8 kg10/9.4

İnternetten sipariş vereceğiniz Bosch çamaşır makineniz elinize ulaştığında ilgili firmanın müşteri hizmetlerini arayarak ücretsiz kurulum talebinde bulunabilirsiniz.

En İyi 10 Bosch Çamaşır Makinesi Tavsiyesi

Piyasanın en iyi Bosch çamaşır makinesi modellerini ayrıntılı bir şekilde inceledik. Çamaşır makinesi önerileri listelerinde Bosch markasının her zaman en üst sırada yer aldığı biliyoruz.

İşte en iyi Bosch marka çamaşır makinesi modelleri:

1. Bosch WAT24581TR

Bosch Çamaşır Makineleri

ARTILAREKSİLER
%30 daha verimliKurutma yok
Özel tambur yapısı

En iyi Bosch çamaşır makinesi listemize Bosch WAT24581TR ile başlıyoruz. EcoSilence Drive özelliği sayesinde uzun yıllar boyunca çalışabilen motoru, makinenin sessiz kalmasını ve A+++ sınıfı enerji tüketen modellere göre %30 daha yüksek tasarruf yapmasını sağlıyor. Özel üretilen VarioDrum tamburu, kıyafetlerinize zarar vermeden hassas şekilde temizler. Çamaşır makinesinin yan taraflarında bulunan AntiVibration Design titreşim önleyici duvarlar, yıkama sırasında sarsıntıyı önemli ölçüde azaltmaktadır. Son olarak AcriveWater Plus özelliği sayesinde yıkadığınız giysiye göre su miktarını ayarlayan makine, bu sayede daha doğa dostu olmayı başarıyor.

Teknik Özellikler
Enerji SınıfıA+++
Kapasite9 kg
Devir Gücü1200
Çalışma Sesi51 dB

Kullanıcı Yorumları

? 25 senelik Beko çamaşır makinesinden sonra yeni makine almaya karar verdik. Birçok modele göz attıktan sonra bu modelde karar kıldık. İlk tercihimiz Samsung'tu ancak Samsung'un yorgan yıkama konusunda pek başarılı olmadığına dair yayınlanan videoları izleyince bu makineyi tercih ettik. Çift kişilik yorganları bile bana mısın demeden yıkıyor. Gayet sessiz. Sadece yüksek devirli sıkmalarda hafif motor sesi geliyor ama o da gayet normal zaten. Y**** S***.

? Cihaz çok şık ve çok kullanışlı. Kargo da gayet hızlı geldi, satıcı firmaya teşekkür ediyorum. Fiyat performans olarak alınabilecek en güzel makina bence. Biraz daha ucuza beyaz versiyonu da var, ancak ileride sararma ihtimaline karşı bu rengini tercih ettim. Almayı düşünenler gönül rahatlığıyla sipariş verebilirler. Ses seviyesini yüksek bulanlar olmuş, ancak makina gayet sessiz. Sıkmaya geçtiğinde doğal olarak biraz ses duyuluyor, ama başka ne olacaktı ki? Eray P.

2. Bosch WDU28560TR

Bosch Çamaşır Makineleri

ARTILAREKSİLER
%65 daha kısa süreKurutma sesi
Kurutma var

SpeedPerfect özelliği sayesinde %65 daha kısa süre içerisinde çamaşırlarını yıkayabileceğiniz Bosch WDU28560TR, A enerji sınıfında tüketim yapmaktadır. ActiveWater ile haznesindeki çamaşır miktarına göre su alarak tasarrufu en yüksek seviyeye çıkartan makine, gece saatlerinde bile makinenizi rahatça çalıştırmanızı sağlayan Night-Wash özelliğine sahiptir. Bu sayede komşularınızın keyfini kaçırmadan kıyafetlerinizi yıkayabilirsiniz. Ek olarak modelin buhar fonksiyonunun giysilerin kırışık kalmasını engellediğini belirtelim.

Teknik Özellikler
Enerji SınıfıA
Kapasite10 kg
Devir Gücü1400
Çalışma Sesi51 dB
Kurutma Sesi61 dB

Kullanıcı Yorumları

? Hızlı ve sorunsuz teslimat bizi şaşırttı, iki saat sonra servis personeli geldi ve çamaşır makine kuruldu. Teşekkür ederim! Çamaşır makinesi henüz çalıştırmadık, çalıştırdıktan sonra bir yorum yazacağım. R** A**.

? Üründen memnunum. Teslimatta zamanında yapıldı teşekkürler. A** S**.

3. Bosch WAX28EH0TR

Bosch Çamaşır Makineleri

ARTILAREKSİLER
Akıllı telefon uygulamasıKurutma yok
Kısa yıkama süresi

EasyStart, çamaşırlarınız için en uygun programı seçmenize yardımcı olur. Bu sayede giysilerinizi daha kaliteli bir şekilde temizleyebilirsiniz. Home Connect ile akıllı telefon üzerinden bağlantı kurarak dilediğiniz yerden istediğiniz zaman kıyafetlerinizi yıkayabilirsiniz. Bu sayede evde çamaşır makinesi başında geçireceğiniz süreyi azaltmış olursunuz. AllergyPlus, kıyafetleri yüksek sıcaklık seviyesinde tutarak alerjen belirtilerini tetikleyen toz ya da polenleri büyük oranda yok etmektedir. Ayrıca yeni tasarımı sayesinde daha az ses çıkartan makine, SpeedPerfect teknolojisi ile diğer yıkama programlarına göre süreyi %65 oranında azaltıyor. Bu da acil durumlarda bir numaralı kurtuluşunuz oluyor.

Teknik Özellikler
Enerji SınıfıA+++
Kapasite10 kg
Devir Gücü1400
Çalışma Sesi49 dB

Kullanıcı Yorumları

? Bu tür ürünlerde en iyi taraf hem yeni çıkan dijital panellerde programı ayarlayıp ayarlayamadığım ve hangisinin hangi aşamada olduğunun görülüyor olması hem de yüksek kilogramları sayesinde çift kişilik yorgan ve battaniyelerin yıkanabilmesi. Bu iki özellikten dolayı da memnun kaldım. Tasarım olarak daha önce de beyaz aldığım için tercih ettim. Ancak hem çok kirleniyor hem de kapakla farklı olduğu için çok da zarif durmadı. Bunun dışında enerji verimliliği yüksek. Yıkama performansı özellikleri ise leke çıkartma anlamında başarılı deterjan bile az kullanılıyor. Gonca A.

? Eşim 1400 devir olduğunu görünce kurutma alanımız olmadığı için direkt tercih etti zaten. Aynı markayı diğer ürünlerde de kullanıyoruz. Bu yüzden seçim yapmak çok zor olmadı biz daha çok enerji verimliliğine de dikkat ettik. A+++ enerji verimliliği sayesinde gün içinde birden fazla bile kullansak içimiz rahat. Diğer makinemiz 6 kilogramdı bu 10 kilogram. Çift kişilik battaniye, yorganları bile direkt yıkayabiliyoruz. Böylece kuru temizlemeden de kurtulmuş olduk oldukça da sessiz. Sinan S.

4. Bosch WAX28M80TR

Bosch Çamaşır Makineleri

ARTILAREKSİLER
4D yıkama sistemiKurutma yok
A+++

Bosch çamaşır makinesi tavsiye listemize Bosch WAX28M80TR ile devam ediyoruz. Makinenin 4D yıkama sistemi sayesinde az su ve deterjanla bile etkili sonuçlar alabilirsiniz. Çamaşırlarınız için en uygun programı arıyorsanız makinenin EasyStart özelliği bir numaralı yardımcınız olacak. Çamaşırlarınızın türüne göre size en ideal programı sunan EasyStart, bu sayede kıyafetlerinizin yanlış programda yıkanmasını ve bu yüzden yıpranmasını engelliyor. Ayrıca alerji rahatsızlığı olan bireyler için tasarlanmış olan AllergyPlus özelliğine sahip olan makine, bu sayede giysileri daha yüksek sıcaklıklarda yıkayarak toz veya hayvan tüylerinden arındırmaktadır.

Teknik Özellikler
Enerji SınıfıA+++
Kapasite10 kg
Devir Gücü1400
Çalışma Sesi52 dB

Kullanıcı Yorumları

? Çamaşır makinelerinde daha önce yaşadığımız en büyük sorun deterjan lekesi. Bunda herhangi bir sorun yaşamadık. Üstelik 10 kiloyu birden atabiliyoruz 1400 devir sıkma gücü sayesinde de bu kadar yüksek kiraya rağmen neredeyse çamaşırlar kuru gibi çıkıyor. Özellikle asma yerimiz yoktu, iyi oldu. Enerji verimliliği çamaşır makinesi olmasına rağmen A+++ %30 verimliliği var, oldukça tasarruflu kullanıyor. Ekranı dijital hangi programda ne kadar kaldı rahatlıkla görebiliyoruz. Aynı zamanda motor garantisi güven veriyor. Şimdilik sorunsuz. Kadir Ö.

? 10 kg gibi büyük yıkama kapasitesi olan ürünler içerisinde araştırma yaptım ve sonunda Bosch markasını tercih ettim. 1400 devir olması da çok iyi makine EcoSilence modeli olduğu için çok sessiz çalışıyor. Temizlemesi ise mükemmel gerçekten. Elektrik ve su tasarrufu oldukça iyi. Firma ürününe ne kadar çok güveniyorsa artık 10 yıl motor garantisi veriyor. Sultan H.

5. Bosch WAY288H0TR

Bosch Çamaşır Makineleri

ARTILAREKSİLER
Akıllı telefon uygulamasıKurutma yok
Kısa yıkama süresi
Düşük titreşim

Tamburun çamaşır yıkamada ne kadar büyük bir etkisinin olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Bu çamaşır makinesinin özel VarioDrum tamburu, kumaşlara zarar vermeden lekeleri nazikçe yok etmektedir. Seçilen temizleme programına göre damlacık şeklinde olan tambur çamaşırlarınızı tam orta noktadan döndürmektedir. Bu sayede kıyafetleriniz daha etkin bir şekilde temizlenir. AntiVibration özelliği sayesinde yüksek devirlerde bile dengesini sağlayarak titreşimleri azaltan makinede SpeedPerfect modu vardır. Bu mod sayesinde çamaşırlarınızın yıkama süresi %65 oranında azalır.

Teknik Özellikler
Enerji SınıfıA+++
Kapasite9 kg
Devir Gücü1400
Çalışma Sesi49 dB

Kullanıcı Yorumları

? Birçok ürün artık yapay zeka ya da akıllı teknolojiler ile yönetiliyor. Çamaşır makinesinde de uzaktan tablette çalıştırılabilir olması ilgimizi çekti ve öyle satın almaya karar verdik. Zaten eski makinemiz hem çok ses çıkartıyordu hem de biraz su akıtıyordu. Bundaki akıllı sistem sayesinde çamaşırı miktarını, kirlilik oranını bile algılıyor ve ona göre su ya da deterjanı harcıyor. Bu yüzden hem kolay leke çıkartıyor hem de enerji tasarrufu çok yüksek. Zaten diğerlerine göre çok daha tasarruflu. Kullanmaya başladık, kilogram olarak yük kapasitesi bizim için yeterli oldu. Göktan A.

? Özellikle sıkma programına geçtiğinde çok fazla gürültü yapıyordu. Aşağıda bebek olduğu için oldukça tedirgindik ve yenisini satın almaya karar verdik. Uzaktan çalıştırılabilmesi güzel. Telefonla ya da tabletle hiç yanına gitmeden makineyi çalıştırabiliyoruz. Aynı zamanda akıllı özellikleri sayesinde çamaşırın türünü, miktarını, kirlilik oranını sensör sayesinde algılayarak su ve deterjanı ayarlıyor. Çok fazla enerji tasarrufu da sağlıyor. Yüksek hijyenle yıkadığı için ekstra leke çıkartıcı bile almıyoruz. Beğendik, teşekkürler. Erdi M.

6. Bosch WGA252XVTR

Bosch Çamaşır Makineleri

ARTILAREKSİLER
Özel tamburKurutma yok
Düşük titreşimYük sensörü yok
Uzun ömürlü

Yüksek maliyetli ya da hassas kumaşa sahip olan kıyafetler, yanlış yıkama sonucunda hasar görebilir. VarioDrum özel tamburu, giysilere bulaşan lekeleri yumuşak bir şekilde döndürmektedir. Böylelikle çamaşırlarınız zarar görmeden temizlenir. Makinenin yan taraflarında bulunan spiral tasarım, yüksek denge sağlayarak titreşimi azaltmaktadır. Ayrıca makine, uzun ömürlü olup sessiz ve düşük enerji tüketiminde çalışan EcoSlience Drive motoruna sahiptir. Bu motor sayesinde uzun yıllar boyunca daha düşük elektrik faturasıyla karşılaşırsınız.

Teknik Özellikler
Enerji SınıfıA+++
Kapasite10 kg
Devir Gücü1200
Çalışma Sesi48 dB

Kullanıcı Yorumları

? Genelde yüksek devirde olan ve yük kapasitesi yüksek olan çamaşır makinelerinde enerji verimliliği çok düşüktü. Bunda yüksek olduğunu görünce tercih ettik. Diğer eşyalarımız da beyaz olduğu için farklı bir renk düşünmedik. Paneli oldukça geliştirilmiş hem hangi programda olduğunu hem de ne kadar süre kaldığını rahatlıkla görebiliyoruz. Kazanı büyük, 9 kilogram yük kapasitesi var. Diğer makinenize göre iki kere yerine bir kere açıyoruz. 1400 devir olması sayesinde yıkadığımız birçok şey neredeyse kuru gibi çıkıyor, havalandırmak yeterli oluyor. Beğendik. Mehmet T.

? Uzun yıllardır Bosch marka beyaz eşya kullanıyorum. Çamaşır makinesini değiştirmek istedim. 9 kg yıkama kapasitesi ve 1400 devir aradığım ilk özellik çok fazla kullandığım için elektrik tüketimi benim için önemliydi. A+++ olması güzel oldukça sessiz çalışıyor. Temizliğinden memnunum. 10 yıl motor garantisi ise kolay kolay bulamayacağımız bir şey, severek kullanıyorum. Nilgün K.

7. Bosch WAT24480TR

Bosch Çamaşır Makineleri

ARTILAREKSİLER
Akıllı telefon uygulamasıKurutma yok
Kısa yıkama süresiKalan süre göstergesi yok

Bosch çamaşır makinesi önerileri listemize Bosch WAT24480TR modelini almasak büyük hata olurdu. EasyStart, çamaşırlarınızın kumaşına göre uygun programı önererek etkili sonuçlar almanızı sağlar. Bu sayede kıyafetlerinizin formu bozulmadan temizlenmiş olur. Evde bulunmadığınız vakitlerde akıllı telefon üzerinden Home Connect uygulamasına girerek, çamaşır makinenizi kontrol edebilirsiniz. Özel bir yapıya sahip olan VarioDrum tamburu, giysilerinize zarar vermeden ve orta kısımdan döndürerek kaliteli bir temizleme deneyimi sunmaktadır. Makineyi dengede tutmak için tasarlanan spiral yapı, titreşimleri azaltarak motoru sessizce çalıştırır. Bu sayede hem daha sessiz hem de daha kaliteli bir yıkama deneyimi yaşarsınız. Ayrıca akıllı i-Dos sistemi ile yüksek kalitede yıkama sonuçları elde edebileceğinizi belirtelim.

Teknik Özellikler
Enerji SınıfıA+++
Kapasite9 kg
Devir Gücü1400
Çalışma Sesi51 dB

Kullanıcı Yorumları

? Kısa süredir kullanıyoruz. Yıkama performansından leke çıkartma anlamında memnun kaldık. Daha önceki makinemiz de oldukça fazla deterjan kullanmamıza rağmen bazı lekeleri çıkarmıyordu. Bunda su iyi ısındığı için kolay çıkarıyor ekstra olarak akıllı özellikleri var. Cep telefonundan ya da tabletten bile kontrol edilebiliyor. Yanına gitmeden makine çalıştırmak oldukça avantaj sağladı. Aynı zamanda en pahalı olan parçası motor 10 yıl motor garantisi var. Büyük güven veriyor, teşekkürler. Gökhan U.

? 10 yıl garanti boşuna vermemişler demek istiyorum. 9 kg iç hacmi olsun enerji tasarruflu ve yıkaması gerçekten çok güzel çok araştırdık ve bu ürünü tercih ettik. İyi ki de eşim bu markada ısrar etmiş. Hakan İ.

8. Bosch WGA141X0TR

Bosch Çamaşır Makineleri

ARTILAREKSİLER
Kısa yıkama süresiKurutma yok
Düşük titreşim

Bu makine, SpeedPerfect yıkama özelliği sayesinde diğer programlara göre %65 gibi daha kısa süre içerisinde temizleme işlemini gerçekleştirmektedir. Dengeyi en üst seviyeye çıkarmak için tasarlanan yeni spiral duvarlar, titreşimi en aza indirmektedir. VarioDrum özelliğine sahip olan tamburu, kıyafetlerinize yüksek önem göstererek zarar vermeden yıkamaktadır. Son olarak EcoSlince motoru ile sessizce ve düşük enerji tüketerek çalışan makinenin tüm bu özellikleri sayesinde çok tercih edildiğini belirtelim.

Teknik Özellikler
Enerji SınıfıA+++
Kapasite9 kg
Devir Gücü1000
Çalışma Sesi51 dB

Kullanıcı Yorumları

? A+++ sınıfına ait bir çamaşır makinesi olduğundan bazen günde 2 kez çalıştırmamıza rağmen ekonomik bir Kullanıma sahip. 9 kilogram kapasiteli geniş kazanı sayesinde battaniye yorgan gibi büyük parçaları bile rahatlıkla yıkayabiliriz. Çamaşırları iyi temizliyor. Ayrıca kumaşlara zarar vermiyor, tüylenme yapmıyor. 1000 devire kadar sıkma kapasitesine sahip. Bu makine birçok çamaşırı iyi sıktığından çabuk kurutabilmemizi sağlıyor. Gökhan B.

? 9 kilogram kapasitesi ve 1000 devir hızı bizim için öncelikli idi. Daha önce kullandığımız çamaşır makinesi 6 kilogram olduğu için bunda neredeyse iki kerede açacağımız makineyi bir kez açıp çamaşırları yıkayabiliyoruz. Hem tasarruflu oluyor hem de zamandan kazanıyoruz. Zaten A+++ enerji verimliliği var, normalden çok daha az enerji tüketiyor. 10 yıl motor garantisi güven veren bir detay olmuş. Ferdi S.

9. Bosch WGA142X1TR

Bosch Çamaşır Makineleri

ARTILAREKSİLER
A+++ enerji sınıfıKurutma yok
Çocuk kilidi var
51 dB çalışma

Makinenin yeni suda bekletme özelliği sayesinde kıyafetinizde oluşan inatçı lekeleri kolaylıkla çıkartabilirsiniz. EcoSlience Drive motoru, uzun ömürlü olup sessiz bir şekilde çalışmaktadır. AntiVibration tasarımıyla, sarsıntı veya savrulma sorunları olmadan yıkama yapabilen makine, VarioDrum tambura sahiptir. Bu tambur sayesinde makine iç hazneye eşit bir şekilde su dağıtımı yapar. Bu sayede kıyafetleriniz yıkanırken yıpranma ve çekme gibi durumlar yaşanmaz.

Teknik Özellikler
Enerji SınıfıA+++
Kapasite9 kg
Devir Gücü1200
Çalışma Sesi51 dB

Kullanıcı Yorumları

? Ürün gerçekten takdire şayandır. Ultra sessiz ve elektrik tüketimi konusunda oldukça başarılıdır düşünen arkadaşlara tavsiye ederim. Y** E**.

? Makinadan çok memnunum. Hem kaliteli hem daha uygun fiyata bulamazdım. Yoğunlukta olsa zamanında teslimat yapıldı. Tavsiye ederim. N** Ş**.

10. Bosch WAJ20180TR

Bosch Çamaşır Makineleri

ARTILAREKSİLER
Sessiz çalışmaKurutma yok
Verimli motor
A+++

En iyi Bosch çamaşır makineleri listemizi Bosch WAJ20180TR ile bitiriyoruz. EcoSilence motoru sayesinde sessiz ve yüksek verimlilik ile çalışan makine, VarioDrum özel tambur yapısı ile giysilere zarar vermeden yumuşak bir şekilde çevirir. Yeni spiral tasarımı, titreşimi en düşük seviyeye indirerek modelin sessizce yıkama yapmasına yardımcı olur. Son olarak 52 dB ses seviyesinde gürültü çıkaran Bosch çamaşır makinesinin A+++ sınıfında enerji tükettiğini belirtelim.

Teknik Özellikler
Enerji SınıfıA+++
Kapasite8 kg
Devir Gücü1000
Çalışma Sesi52 dB

Kullanıcı Yorumları

? Beyaz eşyada güvenilir olması önemli, 10 yıl garanti büyük önem taşıyor. 8 kg 1000 devir benim işimi fazlasıyla görüyor. Çok sık çalıştırdığım için enerji tüketimi önemli benim için. A+++ oldukça iyi hassas tamburu çamaşırları yıpratmadan yıkıyor. Motoru çok sessiz çalışıyor istediğim saatte çalıştırıyorum tavsiye ederim. Şükran Ç.

? 1000 devir bana göre herkese yeter ve biz en fazla 800 kullanıyoruz. Bir de kurutma makinemiz var zaten onla beraber hiç sorun olmuyor. 10 yıl garantiyi boşuna vermiyor Bosch. Burak A.

2024'ün en iyi Bosch çamaşır makinesi hangisi?

En iyi Bosch çamaşır makinesi tavsiyelerine gelecek olursak; sessiz çalışan ve uzun programlı, garanti süreli, devri yüksek en iyi yıkayan Bosch çamaşır makinesi markaları olarak biliniyor.

Bosch Çamaşır Makineleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Alman kökenli olan Bosch’un çamaşır makinelerine gelen soruları yanıtladık. İşte Bosch çamaşır makineleri hakkında sıkça sorulan sorular.

Bosch çamaşır makinesi kilitlendi nasıl açılır?

İlk olarak güç düğmesine bir süre basılı tutun. Daha sonra devir ve kalan süre tuşlarına basarak kilidi kaldırabilirsiniz.

Çamaşır makinesinin kapağı neden kapanmaz?

Genellikle fazla eklenen çamaşırlar makinenin kapağının kapanmasını engellemektedir. Fakat boş olduğu durumlarda yine kapanmıyorsa kilit kısmı zarar görmüş olabilir.

Çamaşır makinesi temizliği nasıl yapılır?

Öncelikle tuz ve sirke karışımını makinenizin deterjan kısmına ekleyin. Daha sonra boş makineyi 90 derecede çalıştırarak temizleyebilirsiniz.

 Takım Lideri
YORUMLAR (2)
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum