e-Devlet Sigorta Sorgulama

e-Devlet Sigorta Sorgulama
09.10.201715:28

e-Devlet sigorta sorgulama sayesinde sizler de sigorta prim sorgulama, SGK hizmet dökümü sorgulama, SSK hizmet dökümü sorgulama ve SGK prim sorgulama, GSS borç sorgulama ve ne zaman emekli olurum işlemlerini kolayca halledebilirsiniz.

Haber güncelleme tarihi 12.12.2020 18:03

SGK hizmet dökümü, milyonlarca çalışan kesim için büyük bir öneme sahiptir. Bu sistem sayesinde çalışan kesim, SGK Prim Sorgulama, 4A hizmet dökümü sorgulama, 4B hizmet dökümü sorgulama, 4C hizmet dökümü ve SSK sigorta sorgulama gibi birçok işlemi gerçekleştirebilir.

SGK HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA

e-devlet sigorta sorgulama işlemi ile ilgili resimli anlatıma geçmeden önce ilk olarak Sigorta Hizmet Dökümleri hakkında kısa bir bilgi verelim. Sigorta Hizmet Dökümü, ortaya çıkarılan son yasalarla beraber birbirlerinden ayrıldı. Buna göre SSK 4A hizmet dökümü olarak, BAĞ-KUR 4B hizmet dökümü olarak ve Emekli Sandığı 4C hizmet dökümü olarak belirlendi.

E-DEVLET SİGORTA SORGULAMA İŞLEMİ SAYESİNDE ULAŞILABİLEN BİLGİLER

  1. Hizmet dökümü ile temel sigorta bilgileri
  2. Sigortalı bir işe ilk giriş tarihini
  3. Sigortanızın işveren tarafından ödenip ödenmediği bilgisi
  4. Çalıştığınız kurum isimleri
  5. Ay ay adınıza ödenmiş olan prim miktarı
  6. Sigortalı olarak ne kadar süre boyunca çalıştığınız bilgisi

E-DEVLET SİGORTA SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Sigorta sorgulama, SSK sigorta sorgulama, TC Kimlik No ile sigorta sorgulama, Sigorta Prim Sorgulama, 4A Hizmet Dökümü Sorgulama, SGK Prim Sorgulama ve SGK Hizmet Dökümü Sorgulama gibi işlemler artık tek bir sistem üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

E-devlet sayesinde, sigorta sorgulama işlemlerinin hepsini tek bir yerden halledebilirsiniz. İşte, e-devlet sigorta sorgulama işlemi hakkında tüm detaylar…

e-devlet sigorta sorgulama işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak TC Kimlik No ve şifre ile sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Eğer, e-devlet giriş şifreniz bulunmuyorsa, en yakın PTT şubesinden 2 TL karşılığında bu şifreyi alabilirsiniz.

e-devlet’e giriş yapmak için BURAYA TIKLAYINIZ

e-devlete giriş yaptıktan sonra birden fazla giriş seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında en çok kullanılanı ise TC Kimlik No ve e-devlet şifre ile giriş seçeneğidir. Bu iki bölümü doldurarak e-devlet sayfanıza ulaşabilirsiniz.

e devlet sigorta sorgulama giriş


TC Kimlik no ve e-devlet şifresi ile sisteminize giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen ekranın sol üst köşesinde "e-hizmetler" yazan bölüm yer alacaktır. İlk olarak bu bölüme tıklayın.

e devlet sigorta sorgulama e hizmetler sayfası


Sonrasında işe karşınıza e-devlet üzerinden verilen bütün hizmetler çıkacaktır. Buradan sizin aradığınız bölüm ise fotoğrafta da görüldüğü gibi “Sosyal Güvenlik Kurumu” sayfası olacaktır.

e devlet sigorta sorgulama sosyal güvenlik kurumu

Ulaştığınız sayfa sayesinde 4A hizmet dökümü, 4B hizmet dökümü ve 4C hizmet dökümü için gerekli olan yönlendirme sayfasına ulaşabilirsiniz.


Bu işlemin yanı sıra yukarıda yer alan “hizmet adı” bölümüne istediğiniz hizmet işleminin adını yazıp kısa yoldan o sayfaya ulaşabilirsiniz. Biz, NeOldu.com ekibi olarak “4a” yazarak 4A hizmet dökümü örnek sayfasına ulaştık.

e devlet sigorta sorgulama sosyal güvenlik kurumu


Sonrasında ise karşımıza kimlik bilgileri ve hizmet döküm bilgileri geldi. Sizler de e-devlet üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hangi hizmetini sorgulamak istiyorsanız, o hizmeti seçebilirsiniz.

e devlet sigorta sorgulama hizmet dökümü


NOT: Aşağıda yer alan linkler sayesinde 4A Hizmet Dökümü - 4B Hizmet Dökümü ve 4C Hizmet Dökümü sayfalarına direkt olarak ulaşabilirsiniz. Linklere tıkladıktan sonra yapmanız gereken işlem ilk olarak “Kimliğimi Doğrula” yazısına tıklamak olacaktır. Sonrasındaki işlemler yukarıda resimli anlatım ile aynıdır.

SSK Hizmet Dökümü – 4A Hizmet Dökümü Sayfası İçin… BURAYA TIKLAYIN

BAĞ-KUR Hizmet Dökümü – 4B Hizmet Dökümü Sayfası İçin… BURAYA TIKLAYIN

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü – 4C Hizmet Dökümü Sayfası İçin... BURAYA TIKLAYINIZ


NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM VE NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALIRIM

Emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır ve sgk ne zaman emekli olurum soruları, mesleğini uzun zamandır yapanlar tarafından sürekli sorulur. Emeklilik maaşı hesaplama yapacak olan vatandaşlar, emekli olduklarında ne kadar alacaklarını öğrenmiş olur. Ne zaman emekli olurum hesaplama nasıl yapılır sorusunun detaylı anlatımı ve ne kadar emeklilik maaşı alırım detaylı hakkında bilgi almak isteyenler aşağıda yer alan linke tıklayabilirler.

Ne Zaman Emekli Olurum, Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım İşlemi İçin BURAYA TIKLAYIN (RESİMLİ ANLATIM)


SSK GÜN SORGULAMA NASIL YAPILIR?

SGK sorgulaması, e devlet üzerinden TC kimlik numarası ile kolayca yapılabiliyor. SGK hizmet dökümü sorgulaması yapmak için ne yapmanız gerektiğini detaylı bir şekilde adım adım resimli olarak anlattık. Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) bağlı olan vatandaşlar 4A, 4B, 4C hizmet dökümü listesini görüntüleyebilir. SSK gün sorgulama / SGK gün sorgulama hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için aşağıda yer alan resimli anlatım linkine tıklayabilirsiniz.

SSK Gün Sorgulama İşlemi İçin… BURAYA TIKLAYINIZ (RESİMLİ ANLATIM)


GSS BORÇ SORGULAMA

GSS Borç Sorgulama yani Genel Sağlık Sigortası borç sorgulama işlemi de, birçok e-hizmeti içerisinde barındıran e-devlet sistemi üzerinden öğrenmektedir.

e-Devlet sistemi üzerinden GSS Prim Borcu sorgulamak için aşağıda yer alan linke tıklayın.

E DEVLET GSS BORÇ SORGULAMA LİNKİ İÇİN... BURAYA TIKLAYINIZ


Yukarıda yer alan linke tıkladıktan sonra karşınıza e-devlet sitesi gelecektir. Burada ilk olarak “kimliğimi doğrula” yazısına tıklayın.

e devlet gss prim sorgulama


Sonraki işlemde ise, sisteme giriş yapmanız gerekecektir. Bunun için de T.C Kimlik No ve e-devlet şifresi ile giriş yapmalısınız. Eğer, e-devlet şifreniz bulunmuyorsa, en yakın PTT şubesinden 2 TL karşılığında e-devlet şifresi alabilirsiniz.

Giriş için gerekli yerleri doldurduktan sonra sisteme giriş yazsına tıklayın.

e devlet gss prim sorgulama


Yönlendirildiğiniz sayfada GSS prim borçları ile döküme ulaşacaksınız.

e devlet gss prim borcu ödeme


NOT: e-Devlet Sigorta Sorgulama işlemi ile ilgili herhangi Bir sıkıntıyla karşılaşırsanız, yorum bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Etiketler: ,
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.