Gözlerinizi Alamayacağınız Dünyanın En Lüks 10 Evi

Bahsettiğimiz sadece bir ev ama sarayları bile kıskandıracak güzellikte mimaride yapılmış bu evlerde yaşayanlar dünyanın en zenginleri. İşte en lüks evler.
Gözlerinizi Alamayacağınız Dünyanın En Lüks 10 Evi

Görenleri Kıskandıran En Lüks Evler

İnsanlar barınma ihtiyacı doğrultusunda ilk zamanlar mağaralara yerleşmiş ardından zaman ilerledikçe evler yapılmaya başlanmıştır. Gelişen teknoloji ve mimariyle birlikte günümüzde hayal dahi edemeyeceğimiz güzellikte evler yapılmaya başlanmıştır. Bizler de bu içeriğimizde sizler için filmlerde bile zor göreceğiniz evleri sizler için derledik.

İşte görenlerin yaşamak isteyeceği dünyanın en güzel ve lüks evleri;

1. The Mana Lapan Residence

En Lüks Evler

Okyanus manzaralı malikâne olaran anılan, Atlantik okyanusunun tam karşısında bulunan bu ev de 14 yatak odası, 24 banyo, 18 araba garajı, sinema, güzellik salonu daha saymakla bitmeyecek özellikleri bulunan bu yerde yaşamayı kim istemez ki?

2. Aaron Spelling’in Malikânesi, Los Angeles

En Lüks Evler

Ünlü yapımcı Aaron Spelling rüya evi olarak geçen, 123 odası bulunan bu evin özellikleri ise diğerlerinde bulunmayan, tamamen kişinin zevkine göre tasarlanmış her insanın hayallerini süsleyecek güzellikte. Örneğin, içerisinde bir oyuncak bebek müzesi barındırıyor desek? Hiç inandırıcı gelmiyor değil mi ama gerçek. Hatta bir odası tamamen hediyelerin hazırlanması, paketlenmesi için kullanılmaktadır.

3. Villa Leopolda, Fransa

En Lüks Evler

Bu malikane bir adama tam 75 Milyon dolar depozito kaybettirmiştir. Evi diğerlerinden ayıran güzelliği ise, çok büyük bir bahçesi olması ve bahçesinde zeytin, limon, portakal gibi meyvelerin yetiştiriliyor olmasıdır. Hem çok lüks rahatlığınız ve konforunuz için her şey düşünülmüş bir ev hem de dalından taze taze meyveleri yemek insan daha başka ne ister ki?

4. Barbie Malibu Köşkü

En Lüks Evler

Barbie‘nin oyuncak evinden ilham alınarak yapılan bu ev Barbie bebeğin 50. yaş günü için tasarlandı. Kendinizi masal kitaplarından fırlamış gibi hissedeceksiniz. Her şey Barbie’nin olduğu gibi pespembe yapılmış. Evin manzarası Pasifik okyanusuna bakmaktadır.

5. Acqua Liana, Florida

En Lüks Evler

Doğa dostu olması bu evi harikalaştıran özelliklerin başında gelmektedir. 7 yatak odası, 11 banyosu, spa ve akvaryum bulunan evde, su ve elektriği karşılamak için de ev içerisinde kendi enerji tasarrufu sistemi bulunuyor.

Görebileceğiniz en ilginç yer altı evlerini incelemek için buraya tıklayın.

6. Hearst Malikânesi, Beverly Hills

En Lüks Evler

Hearst Malikânesi en pahalı malikâne olarak kendisine üst sıralarda yer bulmaktadır. Burada oturan kişinin babasının altın madeni sahibi George Hearst olduğunu düşünürsek bu malikânenin dünyanın en pahalı olmasına şaşırmamak gerek.

7. Fleur De Lys, Beverly Hills

En Lüks Evler

Yine dünyanın en pahalı evlerinden biri de yapımcı, söz yazarı, şarkıcı ve oyuncu Mariah Carey’in evidir. Evin dekorasyonunu eski Fransa kraliçesi Marie Antoinette yapmıştır.

8. Versay, Florida - En Büyük Aile Evi

En Lüks Evler

Bu ev de bir aile değil birkaç kalabalık aile yaşayabilir çünkü dünyada ki en büyük aile evi olmasıyla ünlü. 30 yatak odası ve 20 arabanın rahatlıkla sığabileceği bir de garajı bulunuyor.

Dünyadaki en tuhaf yapıları incelemek için buraya tıklayın.

9. İngiltere - 19. yy’da Yapılmış En Özel Residence

En Lüks Evler

Bu ev için lüks demek sadece kelimelerde ya da sözde kalmıyor. Gerçekten lüksün tam olarak karşılığını veren 103 yatak odasına sahip ve 5 havuza sahip ayrıca havuzun yanında altından yapılmış bir de mozaiği bulunuyor.

10. Antilla, Mumbai - Dünya’nın İlk Milyar Dolarlık Evi

En Lüks Evler

Evin sahibi dünyada ki en zengin 5. insan olunca evinin de bu değerde ve pahalılıkta olması garipsenecek bir durum değil herhalde. Mukesh Ambani petrol zengini olup daha önce Asya stil mimarisine sahip bir otelde kalınca çok beğenmiş ve kendi evini de bu dekorasyona uygun şekilde dizayn ettirmiştir.

YORUMLAR (7)
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum