Bu Kadarı Yapılmaz Dedirten Dünyadaki En Kötü 13 İdam Şekli

Tarih boyunca idam cezası her medeniyette var olmuştur. Bu içeriğimizde en acımasız idam cezalarını bir arada bulabilirsiniz.
Bu Kadarı Yapılmaz Dedirten Dünyadaki En Kötü 13 İdam Şekli

Her medeniyette var olan idam cezası devletler tarafından farklı şekillerde yapılmaktadır. En yaygın olarak bilineni ise idam cezası alan kişinin asılmasıdır. Ancak geçmişteki bazı devletler bu cezayı çok acımasız olarak uygulamışlardır. Bu içeriğimizde sizin için tüm zamanların en acımasız idam şekillerini derledik.

İşte bu kadar da yapılmaz dedirten idam cezaları;

1. Canlı Canlı Gömme

en kötü idam yöntemleri

Genellikle Amerika kıtasında görülen bu cezada hapishanelerde suçlular önce bir hücreye kapatılır, sonra canlı canlı gömülürdü. Gömülen kişi çığlıklar içerisinde bir süre sonra nefessizlikten ölürdü.

2. 1000 Kesik Metodu

en kötü idam yöntemleri

Bu idam şekli en acımasızlarından bir tanesidir. Cellat, kurbanın çok daha fazla acı çekmesi ve hemen ölmemesi için çok fazla parçalara ayırır. Daha sonra kurban yavaş yavaş ölür.

3. Boyun Tekeri

en kötü idam yöntemleri

Bu idam yönteminde kurbanın başına ve kolları arasına içi benzin doldurulmuş lastik geçirilip ateşe verilir. Suçlu 20 dakika içinde ölür.

4. Scaphism

en kötü idam yöntemleri

Kurbana çok fazla acı çektiren bir diğer idam şeklide scaphismdir. Suçlunun çıplak vücuduna bal sürülerek güneş altına yatırılır ve böceklerin canlı canlı kurbanı yemesi beklenir.

5. Çarkı Felek

en kötü idam yöntemleri

Ortaçağda en çok görülen ve uygulanan idam şeklinden bir tanesidir. Kurbanın tahta ve çivili tekerleğe konulmasıyla yapılır.

6. Deri Yüzme

en kötü idam yöntemleri

En kötü idam yöntemlerinden birisi de deri yüzmedir. Suçlunun derisi bir bıçakla tamamen soyulur. Halka ibret olması için de bir ağaca asılır.

7. Çekme ve Bölme

en kötü idam yöntemleri

Acımasızca olan idam şekillerinden biridir. Suçlunun vücudunun 4 parçaya bölünmesiyle oluşan idam şeklidir. Ortaçağ İngiltere’sinde çokça uygulanmıştır.

8. Kaynatma

en kötü idam yöntemleri

En çok acı veren idam şekillerinden bir tanesidir. Su ve asidin kaynatılmasından oluşan karışıma kurbanı atarak acı şekilde ölüme terk edilmesidir. Çarlık Rusya’sında uygulanmıştır.

9. Pirinç Boğa

en kötü idam yöntemleri

Oldukça acımasız bir diğer idam yöntemi ise pirinç boğadır. Bu yöntemde pirinçten yapılmış boğanın içine kurban yerleştirilip ateşe verilmektedir.

10. Ling Chi

en kötü idam yöntemleri

Ling Chi adlı idam şekli 1905'te yasaklanmıştır. Ancak o zaman kadar suçlunun uzuvları bedenlerinden ayrılıyor ve en son da kalbine bir bıçak saplanıyordu.

11. Bambu

en kötü idam yöntemleri

Bu idam yönteminde mahkum bambu ucuna bağlanır. Bambu ağacı büyüdükçe mahkumu delip içinden geçer.

12. İspanyol Eşeği

en kötü idam yöntemleri

İspanya Engizisyon mahkemelerinde sıklıkla kullanılmıştır. Tarihteki en vahşi işgence yöntemlerinden biridir. Tepesi iyice sivriltilen tahta bir blokta kurban elleri arkadan bağlı bir şekilde eşeğe biner gibi sivri bloğa oturtuluyor. Ayaklarına da ağırlık bağlanıyordu. Genelde kurban ortadan ikiye ayrılana kadar ayaklarına ağırlıklar bağlanmaya devam ediyordu.

13. Kazığa Oturtma

en kötü idam yöntemleri

En bilinen ve işkence yöntemlerinden olan kazığa oturtma, kazığa geçirmenin daha acı veren bir yoludur. Mahkum genellikle yağlanmış kazığın üstüne oturtularak can veriyordu.

İlginizi Çekebilir
Akıllara Durgunluk Veren İşkence Mekanizmaları

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum