Cinsel İlişkide Nasıl Kolay Orgazm Olunur?

Cinsel İlişkide Nasıl Kolay Orgazm Olunur?
10.07.201513:51

Mutlu bir birliktelik için şüphesiz ki cinsel yaşam çok önemlidir. Cinsel ilişki sırasında çiftlerin birbirlerini tatmin etmesi ve orgazm hissini yaşamak partnerinizle olan bağlarınızı güçlendirecektir. Peki, cinsel ilişkide nasıl kolay orgazm olunur?

Haber güncelleme tarihi 11.04.2019 11:21

Orgazm

Orgazm cinsel ilişkinin son noktasıdır. Birçok çift bu hazzı aynı anda birlikte yaşamak ister; ancak kadınlar ve erkekler fizyolojik olarak değişik özelliklere sahip olduğundan Erkekler orgazm doyumuna kadınlara göre daha önce ulaşmaktadır.

Bu yüzden bir kadının orgazm doyumuna ulaşması için erkeğin, partnerini tanıması ve ne yaptığını iyi biliyor olması gerekir. Yani erkek sadece kendi zevkleri için cinsel bir birliktelik yaşamaktan kaçınmalı partnerinin mutluluğunu da göz önüne almalıdır.

orgazm olmak


Kadınlarda Kolay Orgazm Olmak

Kadınlarda gerçekleşen orgazm yani boşalma ile erkeklerde ki orgazm benzerlik göstermektedir. Kadının vajinasına, erkeklerdeki sertleşmeye sebep olan benzer bir kan akışı sağlanır. Bu durum kadınların orgazm olmaya yaklaştığını gösterir. İlk olarak vajinada nemlenme yaşanır ve vajina çevresinde bulunan kaslarda bazı küçük kasılmalar gözükür. Bu sırada kadınlardaki bazı cinsel fonksiyonlar harekete geçer. Orgazma yaklaştığını hisseden kadının nefes alışverişlerinde ve kalp atışlarında farklılık gözükmektedir.


Erkeklerde Kolay Orgazm Olmak

Erkeklerde yaşanan orgazm olayı kadınlara göre farklılık göstermese de daha güçlüdür. Net bir açıklama yapmak gerekirse, erkekler kadınlara göre daha çabuk ve daha güçlü orgazm olmaktadır. Erkeklerde, kadınlara göre daha fazla etkili olan testosteron, bunun en önemli sebepleri arasındadır.

Erkeklerde kolay orgazm ile erken boşalma birbirine karıştırılmamalıdır. Erkeklerin erken boşalma yaşamasındaki en önemli etken ilk kez cinsel ilişki yaşamasıdır. İleri ki dönemlerde erken boşalma sorunu çözülebilir ya da devam edebilir. Devam eden süreçte erken boşalma genellikle gerginlik ve stresten ortaya çıkar.


Cinsel İlişki Sırasında Kolay Orgazm Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Kadınların ve erkeklerin en çok merak ettiği konular arasında bulunan kolay orgazm hakkında sizler için oldukça faydalı bir içerik hazırladık. Bu içerik sayesinde cinsel ilişki esnasında kolay ve yüksek orgazma ulaşmakta yarar sağlayan cinsel istediği artıran olgular hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

İşte, cinsel ilişki sırasında yüksek ve kolay orgazma ulaşmak ve testosteron arttırmak için partnerlerin yapması gerekenlerin listesi…

1. İlişkide Pozisyonlar Kilit Rol Oynuyor

Cinsel ilişki sırasındaki pozisyonlar hem erkeğin hem de kadının orgazm yaşamasında kilit rol oynuyor. Genellikle çiftlerin birbirlerinin yüzlerini görebildikleri ve daha kolay iletişime geçebildikleri pozisyonlar orgazmı yani  kolaylaştırıyor. Misyoner pozisyonu bu tanıma uygun en ideal pozisyonlardan bir tanesi.

kolay-orgazm.jpg
İlişki esnasında kadının orgazm olması için önemli olan penisin, vajina içindeki hareketi değil, klitorise olan sürtünme ve baskı kuvvetidir. Bu nedenle kadınlar için buna uygun pozisyonlar daha caziptir. Kadınları üstte olduğu pozisyonlar bu tanım için uygun pozisyonlardan biridir. 


2. Eşini Tanıma

kolay orgazm

Kişilerin, birbirlerine orgazm yaşatmak için partnerinin karakterini ve bedensel özelliklerini iyi bilmesi gereklidir. Birbirlerini tanıyan çiftlerin kendi aralarındaki bazı alışkanlıklar ile cinsel ilişkiden daha fazla haz alabilirler.


3. Cinsel İlişki Esnasında Partnerinize Sürprizler Yapı

kolay orgazm olmak
Uzmanlar ilişki esnasında kesinlikle bir yasak ya da ayıp yoktur diyor ve ekliyor; "Eğer çiftler hemfikirse her pozisyonda ilişki yaşanabilir." Yani ilişkide sıradanlaşmanın ötesine geçin. Cinsel yaşamda hayal gücü ve yaratıcılık çok önemlidir. Bu yüzden sürekli ve sıralı bir şekilde aynı pozisyonları yapmaktan kaçının.


4. Cinsel İlişki Esnasında Farklı Pozisyonlar Deneyin

kolay orgazm olmak
Cinsel ilişki sırasında aynı sıra ile aynı pozisyonları tekrarlamayın.  Kimi zaman çiftler bazı pozisyonları takıntı haline getirip, sürekli o pozisyonda cinsel ilişki yaşıyor ve diğer pozisyonlarda orgazm olamayacağını düşünüyor. Bu yanlış bir düşüncedir. Diğer pozisyonları da denemeli ve hatta pozisyon değişikliğini sık sık yapmalısınız. Bu pozisyonlar esnasında oral seksi de düşünebilirsiniz. Aynı zamanda cinsel ilişki sırasında kadına ve erkeğe zevk veren şeyler içeriğine tıklayarak kolay orgazma ulaşmada da farklı fikirleri de kafanızda oluşturabilirsiniz.


5. Doğru Mekan Tercihi Yapın

kolay orgazm olmak
Çiftlerin kolay orgazm olması için mekan da çok önemlidir. Stres ya da heyecan yapmayacağız, kendinizi rahat hissettiğiniz mekanlarda yaşadığınız cinsel ilişkilerle daha kolay orgazm olabilirsiniz. Ancak mekanı da sürekli değiştirip cinsel ilişkinize heyecan katmanız mümkün.


6. Cinsel Gücü Arttırıcı Besinler Kullanabilirsiniz

kolay-orgazm-001.jpg

Cinsel ilişkiye başlamadan önce yüksek bir orgazma ulaşmak için cinsel gücü arttırıcı doğal besinleri kullanabilirsiniz. Kullanacağını besinleri günlük hayatta tükettiğimiz doğal yiyeceklerden elde edebilirsiniz. Ancak, cinselliği arttırmak amacıyla bu besinleri çok fazla da tüketmemeye dikkat edin.


Orgazm Olmanın Faydaları Nelerdir?

Orgazm olmanın hem kadın hem de erkek açısında çok büyük faydası bulmaktadır. İşte, orgazm olmanın faydaları aşağıdaki gibidir…

  • Bedensel ve ruhsal bir rahatlama sağlar.
  • Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
  • Stresi azaltır.
  • Uyku kalitesini artırır.
  • Kalp hastalıklarına karşı korur.
  • Uyku kalitesini artırır.
  • Ağrı eşiğini yükseltir.
  • Cildi güzelleştirir ve kişiyi değerli hissettirip partneri ile olan ilişkisini kuvvetlendirir.
  • Aynı zamanda doğal bir spordur ve seratonin hormonunu arttırarak mutlu hissetmeye yardımcı olur.

''CİNSEL BİLGİ''

İktidarsızlık Sorununa Bitkisel Çözüm

İktidarsızlık Belirtileri 


Önerilen İçerik: Yaşınıza Göre Ne Kadar Seks Yapmalısınız?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1723
451
933
645
816
457
1080
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 28
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.