Buğulu Göz Makyajı Nedir, Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

Buğulu göz makyajı bu sezonda gizemli kadınların tercihi oluyor. Makyajınızın odak noktasının gözleriniz olmasını istiyorsanız bu makyaj tam da size göre.
Buğulu Göz Makyajı Nedir, Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

Buğulu Göz Makyajı Nedir?

Buğulu göz makyajı, göz kapaklarında yoğunlaştırılmış bir şekilde uygulanan farların, göz kalemlerinin ve maskaraların özenle dağıtılarak yumuşatılması ile elde edilen bir makyaj tekniğidir. Bu makyaj tekniği, gözlerinizi daha büyük ve daha belirgin gösterirken, bakışlarınıza da bir gizemli hava katar.

Buğulu Göz Makyajı

Buğulu göz makyajı tekniği, adından da anlaşılacağı gibi, göz makyajında bir bulutlu, sisli bir etki yaratmayı amaçlar. Bu etki, göz kapaklarındaki farların tonlarını yumuşatmak ve gölgeleri birbirine karıştırmakla elde edilir. Bu da gözlerin daha büyük ve daha derin görünmesini sağlar. Buğulu göz makyajı, genellikle günlük makyajda tercih edilmez, daha çok özel günler, davetler ve gece makyajı için uygulanır.

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu Göz Makyajı

Buğulu göz makyajında ihtiyacınız olan siyah göz kalemi ve siyah rimel. Öncelikle göz kalemini gözümüzün çerçevesine çekiyoruz. Gözümüze kalemi çektikten sonra dağıtmaya başlıyoruz. Bu işlemi far fırçalarıyla yapabiliriz. Dağıtarak koyulu açıklı geçişler yapıyoruz. Siyah kalemi gözümüzün içine de çekerek makyajımızı bitiriyoruz. Kirpiklerimize siyah rimeli kıvırarak sürüyoruz. Hepsi bu. Daha ayrıntılı, buğulu göz makyajı yapmaya göz atalım.

1. Primer Uygulayın

Buğulu göz makyajının gün boyu büyüleyici görünmesi için mutlaka göz kapaklarınıza primer uygulamalısınız. Primerin sayesinde far gün boyunca kalıcı ve ilk anki gibi mükemmel gözükecektir.

2. Göz Kapağına Nötr Bir Renk Kullanın

Koyu göz makyajı yaparken ilk olarak göz kapağının tamamına nötr bir renk sürerek göz makyajını oluşturmalısın. Nötr renk sayesinde bir sonraki adımda uygulayacağın koyu renkleri daha kolay karıştırabilirsin. Gözlerine ilk olarak koyu bir renk uygularsan acemice bir sonuç ortaya çıkacaktır.

3. Göz Kapağını Gölgelendirin

Buğulu göz makyajının gözlerine derinlik katmasını istiyorsan, göz makyajında kullanmak istediğin en koyu rengi seç ve göz kapağının katlanma çizgisine uygula ve burada iyice dağıt. Bu göz kapağının katlanma çizgisini belirginleştirecek ve daha iyi bir görünüm katacaktır.

4. Gözlerini Ortaya Çıkartın

Gözlerin katlanma çizgisini ortaya çıkardıktan sonra sıra geldi çok sinsi bir hile yapmaya, göz kapağının tam ortasına yani göz bebeğinin hizasına far paletindeki metalik tonu sür ve iyice dağıt. Buğulu göz makyajında dağıtma işlemi çok önemlidir. Doğal buğulu bir görünüm için bunu yapmalısınız.

5. Kirpik Diplerini Belirginleştirin

En önemli adımlardan biridir. Hacimli kirpikler, göz makyajının en önem gösterilmesi gereken adımlarındandır. Kirpiklerinizi ön plana çıkarmak için alt ve üst kirpik dibini koyu renk bir farla mümkünse kahve tonlarında bir far kullanarak doldurabilirsin.

Hafif Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu Göz Makyajı

Doğal bir tonda dumanlı göz makyajı yapmak için öncelikle bilmeniz gereken krem farı tüm göz kapağına sürülür. Daha sonra gözlerin dış köşesine kahve veya kızıl tonlarındaki farını uygula ve iyice dağıt. Bunu yaparak gözlerinin daha belirgin olmasını sağlayacaksın. Eğer gözleriniz küçükse ve bundan şikayetçiyseniz, koyu renkler yerine açık renkleri kullanmalı ve göz makyajının dış köşelerine yoğunluk vermelisin. Özellikle metalik tonlar gözlerinizin daha iri gözükmesine yardımcı olacaktır.

Siyah Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu Göz Makyajı

Siyah buğulu göz makyajı en çok kullanılan göz makyajları arasında geliyor. Özel bir davet veya ilk buluşmada.. Siyah buğulu bakışlarınla karşındakini kolaylıkla etkilemeyi başarabilirsin. Koyu göz makyajı için siyah ve grilerin olduğu bir far paleti tercih edebi

Pratik Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu Göz Makyajı

Aceleniz mi var? 5 dakika içinde gözlerinize buğulu göz makyajı yapabilirsiniz. Pratik buğulu göz makyajı yapmak için kirpiklerinin diplerine göz kalemi çek, bu çizgiyi parmağınla dağıtarak buğulu bir görünüm ver. Göz kapaklarının dış köşelerine ve kaş kemiğinin hemen altına boydan boya, koyu renk far uygula. Bunu yaparken yassı veya orta boy bir fırçadan yardım alabilirsin. Daha sonra iyice dağıt. Evet makyaja sadece 5 dakika harcadınız.

Tek Bir Göz Kalemi ile Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Buğulu Göz Makyajı

Sadece göz kalemiyle buğulu göz makyajı yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Göz kalemini kullanmadan önce, kapalı halde sıcak suda 20 saniye beklet. Çıkarıp biraz soğumasını bekle. Sürülebilir sıcaklığa geldiğinde göz kapaklarının kirpik diplerine yakın kısımlarına dağınık bir şekilde sür. Aynı işlemi alt kirpik diplerine de uygula. Daha koyu bir renk istiyorsan bu işlemi tekrarlayabilirsin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Twiggy Makyajı Nedir, Nasıl Yapılır?Makyaj Pişirme Tekniği Nedir?
Parti Makyajını Kalıcı Yapan TüyolarEn İyi Makyaj Trenleri
Doğal Makyaj Temizleme Ürünü Nasıl Yapılır?Makyajsız Görünme Yöntemleri

Buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

Buğulu göz makyajı yapmak için öncelikle göz kapaklarına bir baz uygulamanız gerekir. Ardından, mat bir göz farı ile göz kapağının dış köşesinden başlayarak göz pınarına kadar renklendirin. Sonra, açık renkli bir farı göz kapağının ortasına doğru uygulayarak gölgeleme yapın. Son olarak, göz kapağı üzerindeki farları iyice karıştırarak buğulu bir görünüm elde edin.

Buğulu göz makyajı için hangi renkler kullanılabilir?

Buğulu göz makyajında genellikle doğal ve mat renkler kullanılır. Kahverengi, gri ve siyah renkler, buğulu bir görünüm elde etmek için sıklıkla tercih edilir. Ayrıca, buğulu bir görünüm elde etmek için farklı renkleri de karıştırabilirsiniz.

Buğulu göz makyajı için hangi fırçalar kullanılabilir?

Buğulu göz makyajı yapmak için genellikle ufak boy fırçalar kullanılır. Küçük bir far fırçası veya göz farı aplikatörü, farın göz kapağına dikkatli bir şekilde uygulanmasına yardımcı olur. Ayrıca, göz kapağı üzerindeki farları iyice karıştırmak için yumuşak bir far fırçası kullanabilirsiniz.

Buğulu göz makyajı hangi göz şekillerine uygulanabilir?

Buğulu göz makyajı, herhangi bir göz şekline uygulanabilir. Düzgün hatlı gözler, çukurlu gözler veya badem gözler, bu teknikle harika görünebilirler. Ancak, gözlerinizin şeklini göz önünde bulundurarak gölgeleme yapmanız önemlidir.

Buğulu göz makyajı için hangi ürünler kullanılmalıdır?

Buğulu göz makyajı yapmak için mat bir göz farı, göz farı bazı, eyeliner ve kirpik kıvırıcı gibi temel ürünler kullanılabilir. Ayrıca, farı karıştırmak ve daha doğal bir görünüm elde etmek için far fırçaları da kullanılabilir. Göz makyajınızı sabitlemek için ise makyaj sabitleme spreyi kullanabilirsiniz.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.