Son Yemeğiniz Olabilecek 7 Ölümcül Yiyecek

Bazı yemekler zehirlenmelere yol açabilir ama bu yemekler öldürme riskini en fazla taşıyanlar. İşte yediğinizde ölebileceğiniz yiyecekler:..
Son Yemeğiniz Olabilecek 7 Ölümcül Yiyecek

Yediğinizde Öldürebilecek Yemekler

Tükettiğimiz besinleri sadece yemek için yememeliyiz. Yediğimizin bize ne zararı olabilir ki diye düşünmeyin. Azrail ile yüz yüze gelmemek için bunu düşünmek zorundayız. Çünkü sağlığınız her şeyden önemlidir.

İşte son yemeğiniz olabilecek öldürebilen riskli yemekler;

1. Sannakji

Zehirli Yemekler

Açıkçası canlı ahtapot. Her yıl bu yiyecekten 6 kişi boğularak hayatını kaybetmektedir. Ahtapotların yemek borusunu tırmanarak insanların burunlarından ve ağızlarından dışarı çıktıkları da görülmüştür. Yiyen insanların ise tadının çok güzel olduğunu söyledikleri biliniyor.

2. Casu Marzu

Zehirli Yemekler

Bu peynir çeşidi koyun sütünden yapılıyor ve İtalya'da yasaklanmış. İçine yapılırken sinek larvası enjekte ediliyor. Yerken de sinek kurtçukları peynirin içinde dolaşırken onları kenara ayırıp yemek gerekiyor.

3. Lutefisk

Zehirli Yemekler

Yenmeden önce balık bir hafta sodyum hidroksite batırılıp daha sonra temizlenmesi için de suya batırılıyor. Ortaya çıkan bu jöle kıvamındaki et mide rahatsızlığına yol açıyor.

4. Datura

Zehirli Yemekler

Güney Amerika’da bu bitkiyi yiyemeyen yetişkinliğe geçmiş olmuyor. Yiyenler ise kimisi ölüyor kimisin de ise ateş, kalp çarpıntısı gibi belirtiler ortaya çıkıyor.

5. Urushi Çayı

Zehirli Yemekler

Japonya’da yasaklanan bu çay vücuttaki sıvıyı boşaltıp insan vücudunu mumyalamaya yarıyor.

6. Antimuan

Zehirli Yemekler

Bu yiyeceğin insanların vücutlarını temizlediğine inanılıyormuş eskiden beri. Küçük dozda alındığında sadece kusma ve baş ağrısı yapmaktadır.

7. Kalabar Tohumu

Zehirli Yemekler

Afrika'da bu zehirli otu ceza alan kişilere verip eğer bu otu yedikten sonra ölürse tanrıda onu affetmemiş ama eğer ölmezse Tanrı’nın da onu affettiğine inanılırmış.

Benzer İçerik Önerileri
Kalp Krizi Riskini Artıran 20 YiyecekBeyni Öldüren Yiyecekler

YORUMLAR (1)
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum