Bill Gates Sözleri, Eserleri - Bill Gates Eserlerinden Romantik, Etkileyici ve Özlü Sözler

Bill Gates Sözleri, Eserleri - Bill Gates Eserlerinden Romantik, Etkileyici ve Özlü Sözler
01.07.201915:22

Türk Edebiyatı'nın en önemli yazarlarından biri olan Bill Gates'in en anlamlı, en güzel sözlerini bu içeriğimizde bulabilirsiniz. İşte Bill Gates'in en güzel, en anlamlı ve resimli sözleri...

Haber güncelleme tarihi 06.12.2019 15:18

Bill Gates, ünlü filozoflardan bir tanesidir. Güzel sözler ve özlü sözler kategorisinde de yer alan Bill Gates'in en güzel ve en anlamlı sözlerini bir araya getirdik. Sizleri derinden etkileyeceğinden emin olduğumuz bu sözleri instagram, facebook, twitter ve tumblr gibi sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

bill gates sözleri

Bu içeriğimizde yeni hazırladığımız ''2020 Yeni Resimli Bill Gates Sözleri'' de ayrıca yer almaktadır. Bu görselleri telefonunuza kaydedip sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Bill Gates Sözleri – En Güzel, Duygusal, Etkileyici ve Anlamlı Bill Gates Sözleri

"Nerd'lere iyi davranın. Kendinizi onun yanında çalışıyor bulma ihtimaliniz var."

"Başarıyı kutlamak güzel, ama başarısızlıkların derslerine kulak vermek daha önemlidir."

bill gates sözleri

"Başarı alçak bir öğretmendir. Akıllı insanları kaybetmeyecekleri konusunda baştan çıkarır."

"İki yıl sonra olacak değişiklikleri her zaman abartıyor, 10 sene sonrakileri de küçümsüyoruz. Hareketsizliğin sizi uyuşturmasına izin vermeyin."

bill gates sözleri

"Televizyon gerçek hayat değildir. Gerçek hayat insanları, kahvehaneyi bırakıp işe giderler."

"Çocukken çok fazla rüyam vardı ve sanırım bunların çoğu, çok okuma şansı bulduğum içindi."

bill gates sözleri

"Mümkün olduğunca çok göç özgürlüğünün iyi bir şey olduğuna inanıyorum."

"Eğer iyi bir şey yapamıyorsanız, onun iyi görünmesini sağlayın."

bill gates sözleri

"Aklımın yüzde 10'unu işle ilgili düşünmeye adıyorum. İş bu kadar karmaşık bir şey değil."

"Hayat sömestrlere ayrılmamıştır. Yazları tatile çıkamazsınız; çok az sayıda işçi size kendinizi bulmanızda yardımcı olacaktır. Bu işi kendi zamanınızda yapın."

bill gates sözleri

"100 milyar dolarım var... Önümüzdeki 100 sene içinde her gün 3 milyon dolar harcayabileceğimi farkında mısınız? Bu da, eğer tek kuruş kazanmazsam."

"Sabır, başarının anahtar öğesidir."

bill gates sözleri

"Zengin dünya, 6 milyarın 4 milyarının nasıl yaşadığının farkında mı? Eğer farkında olsaydık, yardım etmek ister, katılımda bulunmak isterdik."

"Kapitalizm, insanları motive eden muhteşem bir şeydir. Muhteşem buluşların ortaya çıkmasına neden olur. Ancak dünyanın bu büyük hastalıklı bölümünde bizi yarı yolda bırakıyor."

bill gates sözleri

"Yaratıcı kapitalizm, diğerlerinin servete olan bu ilgisini alır ve kendi servetimize olan ilgimizle bağlayarak ikisinin de ilerlemesini sağlar. Kendiyle-ilgilenme ve diğerlerinin daha geniş bir insan çemberine hizmet edebileceği kaygısı adındaki melez motora kendinle-ilgilenme sonucunda ulaşılabilir."

"Hayırsever işler hakkında düşünmekten uzağa sürüklenmiştim. Bu, varlığım yeteri kadar büyüyene, Melinda ve ben zenginliğin sadece çocuklara geçecek bir şey olmadığını konuşana dek sürdü."

bill gates sözleri

"Hayatınızın aynı döneminde para kazanmak istediğiniz bir toplantı ile para vermek istediğiniz başka bir toplantıda bulunmayı biraz kafa karıştırıcı buldum."

(Dünyanın en zengin adamı olmasıyla ilgili) "Olmamak isterdim... Bundan gelen iyi hiçbir şey yok. Bunun sonucu olarak daha çok görünür oluyorsunuz."

bill gates sözleri

"... Microsoft hisseleri ile aynı performansı göstermemden dolayı kimse benden daha az mutlu olamaz! Bu sene onlarca milyar dolar kaybettim - bu birçok kişinin hayatı boyunca kazandığı paradan daha fazla."

"Teknoloji sadece bir araç. Çocuklara beraber iş yapmayı öğretmek ve motive etmek için en önemli olanı, öğretmendir."

bill gates sözleri

"Sonraki yüzyılda diğerlerini güçlendiren kişiler lider olacaklar."

"Her çocuğu inanılmaz bir yolla eğitmiyorsak, her şehir temizlenmemişse, yapacağımız şeyler hiç de az değildir."

bill gates sözleri

"Öğretmeninizin sert olduğunu düşünüyorsanız, bir patronunuz olana kadar bekleyin. Onun görev süresi yoktur."

"Bitiş çizgisiyle ilgili bir hayalim olsaydı, sizce onu seneler önce geçmiş olmaz mıydım?"

bill gates sözleri

"Davranışı değiştirmeye yönelik çok para harcadık."

"Önümüzdeki yüzyılda daha evrensel bir düşüncenin hakim olacağını düşünüyorum. Sadece 'ülkem iyi işler yapıyor' demeyecek, dünyayı da düşüneceksiniz."

bill gates sözleri

"Bu beklenmeyen pozisyona geldiğimde, payıma birçok sorumluluk düştü."

"İncelik ve cömertlik gibi eski fikirler, dünyamızın dışında programlanmış olan bug'lar (hatalar) olmalılar. Ve bu soğuk, hissiz makineler bize yol gösteriyorlar."

bill gates sözleri

"En mutsuz müşterileriniz, öğrenmeniz için en büyük kaynağınızdır."

"General Motors, tekonlojisini bilgisayarlar gibi geliştirseydi, 1.000 MPG kapasitesinde 25 dolarlık arabalar sürüyor olurduk."

bill gates sözleri

"Fikri haklar, bir muz kadar raf ömrüne sahiptir."

"İnsanlara sorunları ve çözümleri gösterirseniz, harekete geçerler."

bill gates sözleri

"Washington'da varlığımız olmak zorunda olmasından dolayı özür dilerim. İlk 16 yılımız boyunca bunların hiçbiri olmadan mücadele ettik. Washington'da hiçbir politik ziyarette bulunmadım ve burada kimsemiz yok. Biz sadece muhteşem yazılımlar üretiyoruz."

"İş için kullanılan teknolojinin ilk kuralı, verimli bir işleme uygulanan otomasyon, verimliliği artıracaktır. İkincisi ise verimsiz bir işe uygulanan otomasyonun verimsizliği artıracağıdır."

bill gates sözleri

"Bu, iş dünyasına girmek için inanılmaz bir zaman. Çünkü bu iş, önümüzdeki 10 sene içinde geçtiğimiz 50 yıldakinden fazla değişecek."

"İster Google, ister Apple, ister ücretsiz yazılım olsun, inanılmaz rakiplerimiz var bu bizi hazır tutuyor."

bill gates sözleri

"Microsoft'ta sayısız parlak fikir var, ancak bunların hepsinin yukarıdan geldiği düşünülüyor - korkarım bu pek doğru değil."

"İnternet, satın alıcıyı ve satıcıyı direkt olarak karşı karşıya getirerek ve ikisi hakkında birbirine daha fazla veri sağlayarak 'tartışmasız kapitalizm'in oluşmasına yardımcı olacak."

bill gates sözleri

"Her zaman kendimize söylüyoruz. 'Yenilik yapmak zorundayız. Bir atılımla ortaya çıkmalıyız.' Aslında varolan yazılımı kullandıkça bize hiçbir şey ödemiyorsunuz. Sadece yaptığımız yenilikler için ödeme yapılıyor."

"Bir notebook'un en iyi tarafı, ona ne kadar çok şey koyarsayız koyun, ağırlaşmaması ve büyümemesi."

"Yeni bir standart oluşturmak sadece biraz farklı olmakla olmaz. Bu gerçekten yeni ve insanların hayallerini yakalayan bir şey olmalıdır. Şimdiye kadar gördüğüm tüm makineler arasında Macintosh, bu standardı tek yakalayan makine."

bill gates sözleri

Bill Gates Kimdir? Bill Gates'in Kısaca Hayatı

Hem iş adamı hem de yazar olan Bill Gates  28 Ekim 1955 tarihinde Amerika'da dünyaya gelmiştir. Babası avukat annesi ise bir öğretmendir. Bill Gates'in iki tane kardeşi vardır. Microsoft şirketinin kurucularından olan Gates aynı zamanda şirketin başkanlık görevini üstlenmiştir.

bill gates sözleri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.