Antalya Gezilecek Yerler

Antalya Gezilecek Yerler
28.08.201520:04

Antalya ülkemizin yaz turizminde en çok tercih edilen yöresidir. Ayrıca doğal ve tarihi bakımdan da büyük öneme sahiptir. İşte, Antalya'da gezilip görülmesi gereken yerler...

Haber güncelleme tarihi 03.05.2019 09:46

Antalya, şüphesiz ülke turizmine en büyük katkıyı yapan ilimizdir. Sezonun çok erken açılması, muhteşem plajları, mükemmel konaklama imkanları ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turist Antalya'da tatil yapıyor. Ancak Antalya sadece yaz turizmi açısından değil, doğal güzellikleri ve tarihi yapısı bakımından da önemli bir yere sahiptir. Bölgede mükemmel şelaleler, ormanlar, tarihi eserler bulunmaktadır. Yazımızın devamında Antalya'nın gezilmesi gereken yerlerini bulabilirsiniz. 


Antalya Hakkında Bilgi

 • Antalya Akdeniz sahilinde turizm bakımından çok gelişmiş bir ilimizdir.
 • Türkiye'nin muz ve portakal bahçesi olarak isimlendirilen Antalya; Akdeniz kıyısında, İçel (Mersin) Konya, Isparta, Burdur ve Muğla illeri ile çevrilidir.
 • İl toprakları 36°06' ve 37°27' kuzey enlemleri ile 29°14' ve 32°27' doğu boylamları arasında yer alır.
 • Üç tarafı yüksek dağlarla çevrilidir. Güzel iklimi, verimli toprakları, orman zenginliği, sahillerinin güzelliği tarihi yerleri ile en zengin şehirlerimizden biridir.
 • Antalya’ya Türkiye'nin turizm başkentidir.
 • Antalya'nın tarihi 50 bin yıllarına kadar uzanmaktadır. Karain ve Beldibi mağarasında yapılan çalışmalar sonucunda Paleolitik ve Mezolitik döneme ait izlere rastlanmıştır.
 • Antalya'nın nüfusu 2015 sonu itibarıyla 2.288.456 kişidir. Antalya özellikle yaz mevsiminde en çok geçici göçü almaktadır.
 • Türkiye'nin en çok antik kent bulunan şehri Antalya'dır. Bu nedenle Antalya'da gezilip görülmesi gereken çok fazla yer vardır.

Antalya Gezi Rehberi

 1. Antalya'daki turistik Yerler
 2. Antalya'daki tarihi mekanlar
 3. Antalya'daki müzeler
 4. Antalya'da gezilecek sakin yerler
 5. Antalya'da yürüyüş yapılabilecek noktalar
 6. Antalya'daki plajlar
 7. Antalya nerede kalınır?
 8. Antalya otelleri
 9. Antalya nerede ne yenir?
 10. Antalya restoranları
 11. Antalya eğlence mekanları
 12. Antalya gece hayatı
 13. Antalya'da gidilecek mekanlar
 14. Antalya'ya nasıl Gidilir?
 15. Antalya festivalleri

Antalya Müzesi

Antalya Müzesi binası 1922 yılında yapılmıştır. Müzede yaklaşık 30 bin eser bulunmaktadır. Bu rakam Antalya Müzesi’nin ülkemizdeki en değerli müzelerden olmasını sağlıyor. Antalya’nın tarihi hakkında önemli bilgilere ulaşmak isteyen herkesin Antalya Müzesi’ni ziyaret etmesi gerekir.

antalya-muzesi.png

Adres: Konyaaltı Cad. No/88, 07050 Merkez/Antalya

Telefon: (0242) 241 45 28


Antalya Oyuncak Müzesi

Bu müzede 3 bin civarında tarihi değeri olan oyuncak ziyaretçilerin beğenisine sunulmaktadır. Ayrıca birçok çizgi film kahramanının heykelleri sergilenmektedir. Antalya Oyuncak Müzesi’ni ziyaret etmeniz özellikle çocuklarınız açısından çok eğlenceli olacaktır.

dim-cayi.jpg

Adres: Yat Limanı Sok. No/82 07000 Merkez/Antalya

Telefon: (0242) 248 49 33


Expo2016 Antalya

Antalya'da mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerin başında gelen Expo2016 Antalya, 23 Nisan – 30 Ekim 2016 tarihleri arasında "Çiçek ve Çocuk" teması ile faaliyet göstermiş Türkiye’nin ilk exposudur. Uluslararası serginin yapıldığı alan 4,5 milyon ziyaretçinin beğenisini kazanmış ülkemizin en büyük tema parkıdır. Expo Antalya Sergi Alanı, endemik bitkilerle buluşmaya olanak sağlayan doğa ile iç içe bir alan olmasıyla birlikte sahip olduğu eşsiz ülke bahçeleri, müzeler ve teknoloji alanları ile tüm yaş grubu ziyaretçilerin ilgisini çeken 2 ila 4 saat arasında keyifli zaman geçirebildikleri bir alandır. Türkiye’nin interaktif konsept ile tasarlanmış ilk tarım müzesi olan "Zaman Tünel" ve çocukların temel bilimlerle buluşmasını sağlayan "Çocuk Bilim Teknoloji Merkezi" gibi toplumsal bilinçlendirmenin teknoloji ile buluştuğu alanlara da sahiptir.

expo 2016 antalya

Tel: (0242) 242 3976

Adres: Aksu İlçesi Solak Köyü Aksu / Antalya


Aziz (St.) Nikolaos Anıt Müzesi

Lykia bölgesinin önemli kentlerinden biri olan Patara'da doğmuş ve Myra'da (Demre) yaşamış Dünya çapında Noel Baba olarak tanınan Aziz Nikolaos Myra'da piskoposluk yapmıştır. Akdenizde küçük büyük bütün teknelere resmi veya ikonası asılmış, sefere çıkarken "Dümenini Aziz Nikolaos Tutsun" dileği dilemek bir gelenek haline gelmiştir.

aziz-(st.)-nikolaos-anit-muzesi.jpg

Adres: Müze Caddesi Noel Baba Müzesi Demre / Antalya

Telefon: 0242 238 56 88


Elmalı Müzesi

Elmalı Müzesi 1941 yılında inşaa edilen eski hükümet konağı ve bahçesinin yeniden düzenlenmesi ile oluşturulan binada hizmet vermektedir. 2400 m2 kapalı alandan oluşan Elmalı Müzesi'nde 8 adet teşhir salonu bulunmaktadır. Müzede Karataş-Semayük, Hacımusalar Höyük, Karaçakır kazıları, Karaburun I, Kızılbel ve Bayındır tümülüs kazıları, Arykanda kazıları eserleri sergilenmektedir.

elmali-muzesi-antalya.jpg

Adres: Eski Hükümet Konağı İplik Pazarı Mah. Hükümet Cad. Elmalı/Antalya

Telefon: 0 (242) 6184442


Side Müzesi

M.S 5-6.yüzyıldan kalma antik agoranın hamamı 1960/61 yıllarında restore edilerek müze haline getirilmiştir. Bahçesi ve salonları ile çok büyük olmasada çok güzel bir müzedir. Müzede sergilenen eserlerin büyük bir bölümü, Prof. Dr. Arif Müfid Mansel tarafından,1947-1967 yılları arasında Side antik kentinde yapılan kazılarda, çıkarılan buluntulardır.

side-muzesi-antalya.jpg

Adres: Side Mahallesi, 07330 Manavgat/Antalya

Telefon: (0242) 753 10 06


Rhodiapolis Antik Kenti

Bu antik kentin genel itibarıyla kabirlerden oluştuğu bilinmektedir. Antalya’nın Kaş İlçesi’ne yaklaşık olarak 20 km uzaklıktadır. Antalya’da tatil yapıyorsanız burayı görmenizi tavsiye ederiz. Rhodiapolis Antik Kenti hakkında daha fazla bilgi almak için "Rhodiapolis Antik Kenti Hakkında Bilgi" adlı içeriğimizi inceleyerek öğrenebilirsiniz.

antalya-aspendos-tiyatrosu.jpg

Adres: Hacıveliler Mahallesi, 07350 Kumluca/Antalya


Aspendos Tiyatrosu

Romalılar’dan kalma bu 2 bin yıllık eser harika bir sanat örneğidir. Dünya’nın ilk antik tiyatrosu olarak da ünlüdür. Her sene onbinlerce yerli ve yabancı turistin akınına uğramaktadır. Aspendos Tiyatrosu’nu siz de mutlaka ziyaret edin. Aspendos Tiyatrosu hakkında daha fazla bilgi için "Aspendos Tiyatrosu Hakkında Bilgi" adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

hamaksia-antik-kenti.jpg

Adres: Aspendos Örenyeri-Serik - Antalya


Hamaksia Antik Kenti

Antalya’nın Alanya İlçesi’ne yaklaşık 10 dakikalık mesafede bulunan Hamaksia Antik Kenti şehrin eski yerleşim alanı olduğunu kanıtlıyor. Burada göreceğiniz manzara sizi yüzlerce yıl öncelere sürükleyecek.

hamaksia-antik-kenti-001.jpg

Adres: Elikesik Köyü - Alanya / Antalya


Alanya Kalesi

Alanya’nın sembol yapılarından biri olan Alanya Kalesi Selçukluların bölgede bıraktığı en önemli eserlerden biridir. Kalenin ihtişamı ve mimarisi görenleri büyülemektedir. Kesinlikle ziyaret edilmesi gereken alanlar içerisindedir. Alanya Kalesi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz geçen haftalarda yayınlamış olduğumuz "Alanya Kalesi Hakkında Bilgi" içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

alanya-kalesi.jpg

Adres: Barbaros Mahallesi, Atatürk Caddesi Hadrian Kale Kapısı, 07100 Muratpaşa/Antalya, Türkiye


Yivli Minare

Antalya’nın sembol yapılarından biri olan Yivli Minare bölgedeki en eski İslami eserlerden olması bakımından önemlidir. Bizans döneminde kilise olarak hizmet veren binaya Selçuklular döneminde meşhur yivli minarenin ilave edilmesiyle kilise camiye dönüştürülmüş oldu. Merkezde bulunduğundan kolayca bulabileceğiniz bu kutsal mekanla tanışın. Yivli Minaresi hakkında daha fazla bilgi almak için "Yivli Minare Hakkında Bilgi" adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

yivli-minare.jpg

Adres: Selçuk Mh., 07100 Muratpaşa/Antalya


Magydos Antik Kenti

İ.Ö. 4. yüzyıla ait olan tarihi kalıntılarına sahip olan Magydos Antik Kenti, Antalya şehir merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunduğu için kolay bir ulaşım yoluna sahiptir. Magydos, şehrin 8 kilometre uzaklığında kalan plajın ve askeri bölgenin arasında bulunuyor. Kentin kalıntıları arasında yapay liman, hamam ve su kemeri bulunmaktadır. Şehir merkezinde bulunduğunuz günlerde farklı yerler keşfetmek isterseniz Magydos Antik Kenti’ni gezebilirsiniz.

magydos-antik-kenti.jpg

Adres: Karpuzkaldıran Plajı / Merkez / Antalya


Damlataş Mağarası

Antalya, Alanya İlçesi’nde merkeze 3 km uzaklıkta şehir içinde ve deniz kıyısında bulunmaktadır. Damlataş Mağarası, 1948 yılında vapur iskelesi inşaatında kullanılmak üzere taş ocağı olarak tespit olunan bugünkü yerinde, bir dinamit ateşlenmesi sonucu bulunmuştur. Birbirinden güzel binlerce sarkıt ve dikitlerle süslü bu mağara hemen koruma altına alınıp mağara hakkında araştırmalara başlanmıştır. Damlataş Mağarası hakkında daha fazla bilgi almak için "Damlataş Mağarası Hakkında Bilgi" içeriğimize göz atabilirsiniz.

damlatas-magarasi.jpg

Adres: Çarşı Mahallesi, Damlataş Cd. No:81, 07400 Alanya/Antalya

Telefon: (0242) 513 05 08


Tilkiler Mağarası

Antalya’nın bilinen tüm gezi alanlarının yanı sıra, pek fazla bilinmeyen yerleri, antik şehirleri, mağaraları ve kaleleri bulunuyor. İlk olarak Oymapınar Barajı’ndaki çalışmalarda fark edilmiştir. Toplamda 7 kilometre uzunluğunda olan Tilkiler Mağarası, sıkıldığınız bir zamanda kısa bir yolculukla saatlerinizi değerlendirdiğiniz bir yer olabilir.

tilkiler-magarasi.jpg

Adres: Tilkiler Mahallesi, 07600 Manavgat/Antalya


Korydalla Antik Kenti

Antalya-Kumluca’da bulunan Korydalla Antik Kenti, ismini Luwi dilinden almıştır. Kumluca ilçesine yaklaşık 2 kilometre uzaklıktadır ve ilçenin güney kısmında yer alır. Korydalla Antik Kenti’nin tarihi hakkında çok fazla bir bilgi bulunmamaktadır. Tarihte ilk kez M.Ö. 480 yılında isminden bahsettirmiştir. Roma döneminde yaşam alanı olarak kullanılan şehir, Bizans döneminde ise gelişme göstermiştir. Günümüzde altın ve gümüş kilise eşyalarıyla bilinir. Antik kentteki kilisede bulunan gümüş ve altın eşyaların bir kısmı yurt dışına kaçırılmıştır. Kentin günümüze kadar gelen kalıntıları arasında su kemerleri ve duvar parçaları vardır. Korydalla Antik Kenti, hakkında daha fazla bilgi için "Korydalla Antik Kenti Hakkında Bilgi" içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

korydalla-antik-kenti-antalya.jpg

Adres: Kumluca/ Antalya


Dim Çayı

Antalya’nın Alanya İlçesi’ne bağlı Akçatı Köyü’nde yer alan Dim Çayı bölgedeki onlarca doğal güzelliklerden yalnızca biridir. Antalya ziyaretiniz esnasında bu muhteşem ortamda dinlenmek enerjinize enerji katacaktır. Çayın etrafını saran ormanlık alanın büyüleyici etkisi sizleri heyecanlandıracak.

dim-cayi-001.jpg


Dipsiz Göl

Antalya’nın Akseki ilçesindeki bu doğal güzellik yaklaşık 1700 m yükseklikte bulunmaktadır. Yaz aylarında insanların nefes alma köşesi olan bu alan kesinlikle görülmelidir.

antalya-dipsiz-gol.jpg


Antalya Kent Ormanı

Antalyalıların nefes alma yeri Antalya Kent Ormanı’dır. Buradaki serinlik, yapay şelale ve Atatürk heykeli sizi büyüleyecek. Ayrıca Antalya Kent Ormanı’nda rahatça istirahat edebileceğiniz ve bir şeyler içerek ferahlayabileceğiniz kafeler var. Antalya tatilinizde enerji depolamak için burada vakit geçirmeye zaman ayırın.

natalya-kent-ormani.jpg


Antalya Plajları

Antalya Akdeniz Bölgesi’nde ve ülkemizde yaz turizminin en hareketli yaşandığı merkezdir. Yaz turizminin 3 değişmezi; deniz, kum ve güneş Antalya’da fazlasıyla mevcuttur. Bu bakımdan harika plajlara sahiptir. Her yıl bu plajlar yerli ve yabancı (Rus, Alman, İngiliz) turistlerle dolmaktadır. 


Kleopatra Plajı

Kleopatra plajı; denizinin ve sahilinin altın renkli kumu olması, geniş bir sahil alanından oluşması ve berrak denizi 8-10 metreye kadar sığ olması başlıca özelliklerindendir.  Mavi bayraklıdır. Bu kapsamda mavi bayrağın anlamının da kısaca açıklamak gerekirse Avrupa Topluluğu, kendi ülkelerinde yüzme amacı ile kullanılacak göl ve deniz suları için gerekli su kalitelerini belirleyen mikrobiyolojik parametreleri, yol gösterici ve uyulması zorunlu hükümler olarak ortaya koymuştur. Kelopatra Plajı hakkında daha fazla bilgi almak için "Kleopatra Plajı Hakkında Bilgi" adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

antalya-plajlari.jpg


İncekum Plajı

Alanya’nın yaklaşık 20 km. batısında çamlık, doğal, ince kumlardan oluşan güzel bir plajdır. Çadır kampı yapılabilecek alan mevcuttur.

incekum-plaji.jpg


Alanya Doğu Plajı

Alanya’nın doğusunda, Antalya-Mersin karayolu üzerindedir. Keykubat Plajı ile bunun 14 km’lik sahil uzantısından oluşur. Sahil boyunca plaj tesisleri bulunmaktadır.

alanya-dogu-plaji.jpg


Lara Plajı

Antalya’nın 12 km. doğusundadır. Kumu gayet ince olup çam ormanları ile kaplıdır. Halka açık plajları, yiyecek ve içecek ihtiyacını karşılayacak gazinoları ve soyunma kabinleri vardır.

lara-plaji-antalya.jpg


Konyaaltı Plajı

Antalya’nın 3 km. batısında, yaklaşık 1.5 km. uzunluğunda kum çakıl karışımı bir plajdır. Belediyenin yaptırıp işletmeye açtığı halka açık plaj tesisleriyle yeme, içme ihtiyacına cevap verebilecek gazinolar, pansiyonlar ve oteller vardır.

konyaalti-plaji.jpg


Karpuzkaldıran Plajı

Lara Plajı’nın batısında Düden Şelalesi’nin denize döküldüğü yerdedir. Askeri dinlenme kampı olarak kullanılan plajın kumu çok ince, denizi sığdır.

karpuzkaldiran-plaji.jpg


Koru Plajı

Gazipaşa’nın Koru Mahallesi’nde bulunan bu plajda deniz; kendi kendini filtre eden tek deniz olma özelliğine sahiptir. Üç doğal havuzu vardır, Bunlardan iki doğal havuz özellikle yeni yüzme öğrenenler için idealdir.

koru-plaji-antalya.jpg


Antalya'da Nerede Ne Yenir - Restoran Tavsiyeleri

Antalya'da yiyebileceğiniz lezzetler saymakla bitmiyor. Deniz ürünlerinin ağırlıkta olduğu Antalya mutfağı, geleneksel tariflerden en son moda yemek trendlerine kadar zengin bir içeriğe sahiptir. Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistler bakımından çokça tercih edilmektedir. Genelde yaz aylarında yerli ve yabancı turistler tarafından akına uğrayan Antalya'da nerede ne yemelisiniz. Biz sizler için Antalya'nın meşhur lezzetlerini ve en çok tercih edilen restoranlarını derledik. İşte Antalya restoranları...


Antalya'nın Meşhur Lezzetleri 

Antalya mutfağı Akdeniz Bölgesi'nin yemek kültürünü en iyi şekilde yansıtmaktadır. Antalya'ya gittiğinizde bu lezzetleri tatmanızı şiddetle öneriyoruz. Antalya'nın meşhur lezzetleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseni geçen haftalarda yayınlamış olduğumuz "Antalya'nın Meşhur Lezzetleri" adlı içeriğimize göz atabilirsiniz. İşte Antalya'nın meşhur lezzetleri...


7 Mehmet Restaurant

70 yıllık uzun bir hikaye ile başlayan 7 Mehmet lezzetli yemekleri ve hizmetiyle Antalya’nın en iyi restoranların başında yer alıyor. Menüsünde kırmızı et ve balık çeşitlerini bulundurmasının yanında kendine özgü salatalarıyla sizlere en iyi hizmeti sunuyor. Ailenizle ya da arkadaşlarınızla güzel vakit geçirmek istiyorsanız doğa ve deniz manzarası ile bu mekanı tercih edebilirsiniz fakat yemeğinizin sonunda 7 Mehmet’e özgü tahinle sunulmuş kabak tatlısını denemeyi unutmayın.

Sac Böreği

Adından da anlayabileceğiniz üzere bu börek sacda pişirilmektedir. Genellikle maydanozla süslenerek servis edilir. Antalya'ya gittiğinizde mutlaka yemeniz gereken lezzetlerden biridir.

sac-boregi-001.jpg

Adres: Meltem Mahallesi, Dumlupınar Bulvarı, Atatürk Kültür Parkı, No 201, Muratpaşa / Antalya

Telefon: 0242 238 5200


Antalya Big Chefs

Lezzetli et yemeklerinin yanında iç mimarisi ile göze hitap eden otantik restoranların başında geliyor. Gün içinde bulabileceğiniz açık büfesi ve çeşitli et yemeklerini mükemmel deniz manzarası karşı tadabilirsiniz. Meşhur Tex-Mex Steak’i olmak üzere İtalyan makarnaları ve kendine has salatalarıyla müşterilerine hizmet veren mekanda alkol satışı bulunuyor.

Enginarlı Girit Kebabı

Kuzu etinden yapılan bu kebabı mutlaka denemelisiniz. Enginarlı Grit Kebabı Akdeniz bölgesinin en meşhur lezzetlerinden biridir. 

enginarli-girit-kebabi.png

Adres: Fener, No:307 D:2, Muratpaşa / Antalya

Telefon: 0242 324 1528


Nar Beach Bistro

Antalya’nın ünlü falezlerinin üzerinde müthiş manzarası ve haftanın belirli günleri düzenlenen canlı müzikleriyle hoş bir mekan. Akdeniz’e özgü sebze çorbaları, deniz mahsulleriyle hazırlanmış salataları ve balık çeşitleriyle akşam yemeklerinizi keyifli hale getiriyor. Bu mekanı seçerek sevdiklerinizle lezzetli yemekleri tadıp canlı müzik eşliğinde Akdeniz akşamlarının keyfini çıkarabilirsiniz.

Sedik Aşı Çorbası

Biber, domates, soğan, bulgur ve baharatın enfes buluşmasıyla ortaya çıkan bu çorba Antalya'nın en çok sevilen lezzetleri arasındadır. Antalya'ya gittiğinizde mutlaka denemelisiniz.

sedik-asi-corbasi-001.jpg

Adres: Bahçelievler Mahallesi, Konyaaltı Caddesi, Atatürk Parkı, Muratpaşa / Antalya

Telefon: 0242 247 6868


Ulupınar Tropik Restaurant

Suyun üzerinde bulunan şark köşeleri ve manzara eşliğinde akşam yemeğinizi yiyebileceğiniz doğa harikası bir mekan. Sabahları verilen 30 çeşit köy kahvaltısının yanında ızgara ve balık çeşitleri ile müşterilerine hizmet vermekte. Kuyu kuzu tandırı ile meşhurlaşmış bu işletme müşterilerine 24 saat hizmetin yanında konaklama yapma imkanı sunuyor.

Arap Kadayıfı

Kadayıfın farklı şekilde kesilerek, süt, fıstık ve ceviz eklenerek hazırlanan bu kadayıfın tadına bayılacaksınız. Antalya'ya gittiğiniz zaman yemeniz gereken tatlılardan biridir.

arap-kadayifi.gif 

Adres: Ulupınar köyü, Tekirova beldesi, Kemer /Antalya

Telefon: 0242 825 0098


Antalya Nerede Kalınır - Otel Tavsiyeleri

Antalya yöresi ülkemizde otellerin en yoğun olduğu yerlerden birisidir. Bunun sebebi kuşkusuz yaz turizmi ve bölgedeki doğal güzelliklerin binlerce insanı Antalya'ya çekmesinden kaynaklanıyor. Bu durum onlarca otelin kurulmasına ve firmalar arasındaki müthiş rekabetin kızışmasına neden oldu. Elbette bu hadiseden fayda sağlayan insanlar oluyor çünkü rekabetin getirdiği her şey kalitelidir. Antalya'da bulunan en iyi oteller hakkında daha fazla bilgi almak için "Antalya'nın En İyi Otelleri" adlı içeriğimizi inceleyin. Antalya'da konaklama açısından harika oteller mevcut. İşte, Antalya'nın en güzel otelleri...


Amara Prestige Elite Hotel

Amara Prestige Hotel Antalya Kemer’de 554 oda kapasitesiyle her şey dahil bir tatil deneyimi sizi bekliyor. Amara Prestige Hotel’de, misafirlerin hoşça vakit geçirebileceği animasyon, masa tenisi, hamam, sauna, jakuzi gibi birçok aktiviteyi içerisinde barındırmaktadır. Amara Prestige Kemer, Antalya Havalimanı’na 40 km uzaklıkta olup, Antalya şehir merkezine 30 km mesafede yer almaktadır. Kemer’deki en iyi oteller listemizde yer alan Amara Prestige Elite Hotel’e aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

antalya kemer en iyi oteller amara prestige elite hotel

Adres: Esentepe Mah, Atatürk Blv. No:17, 07994 Kemer/Antalya

Telefon: (0242) 815 21 01


VONRESORT Golden Coast

Side’de yer alan oteller listesinde bir başka otelimiz ise bölgede herkesin bildiği ve turistlerinde oldukça rağbet gösterdiği VONRESORT Golden Coast… Denize yakınlığı ile herkesin tercih noktasından bir tanesi olan ve aynı zamanda içerisinde yer alan havuz sistemi ile birçok turistin beğenisini kazanan VONRESORT Golden Coast, siz değerli müşterilerine hizmette sınır tanımıyor. Sizde Side’de yer alan en iyi otelleri tercih etmek isterseniz VONRESORT Golden Coast’ın kesinlikle deneyin.

side en iyi otelleri vonresort en iyi otelleri

Adres: Merkez Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, 07620 Manavgat/Antalya

Telefon: (0242) 763 85 55


Sueno Hotel Deluxe Belek

Sueno Hotel Deluxe Belek, Antalya'nın en genç otellerinden biri. Sueno otellerinin en yenisi ve deluxe konseptinde inşaa edilip lüks ve eğlenceyi bir araya getiriyor. Binlerce dönüm arazi üzerine kurulan otel ünlü isimlerin her yıl verdiği konserlerle öne çıkıyor. 1 haftalık tatil süresince 4 farklı konsere ev sahipliği yapıyor. Ebru Gündeş, Sibel Can, Altay, Enbe Orkestrası bu konserlerin başında geliyor.

sueno-hotels-deluxe-belek-001.jpg

Adres; Belek Mahallesi, 07506 Serik/Antalya

Telefon; (0242) 710 30 00


Susesi Luxury Resort

Antalya Belek’te bulunan ve Belek’in en iyi otelleri arasında yer alan Susesi Luxury Resort, modern imkanlarıyla müşterilerin zevkine hitap eden bir yapıya sahiptir. Yaz turizminde denize girmeyi sevenler için Antalya’nın deniz manzarasına sahip otelleri arasında yer almaktadır. Ailecek ya da arkadaşlarınıza gidip her türlü aktiviteyi yapabileceğiniz Susesi Luxury Resort, her kesime uygun oda hizmeti de vermektedir. Belek’te yer alan birçok iyi otelde olduğu gibi Susesi Luxury Resort Otel’in konumunu bulmakta oldukça basittir. Sizler için aşağıda verdiğimiz iletişim bilgilerinden Susesi Luxury Resort’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

antalya belek en iyi oteller susesi resort hotel

Adres; İskele Mevkii, 07450 Serik/Antalya -Belek

Tel; (0242) 710 24 00


Regnum Carya Golf & Spa Resort

Antalya Belek’te en iyi oteller arasında yer alan bir başka kusursuz otelde Regnum Carya Golf & Spa Resort Oteli’dir. Tesiste yemekler, oda ve hizmetler çok kaliteli olmakla beraber, oldukça büyük alana hakim. Belek’te bulunan oteller gibi Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta ulaşım yönünden oldukça kolay bir konuma sahip. Ailecek gideceklerin hiç çekinmeden tercih edebilecekleri bu otel ile hem hizmetin hem de eğlencenin dibine vurabilirsiniz. Belek’te bulunan ve en iyi oteller arasında gösterilen Regnum Carya Golf & Spa Resort’a sizlerde güzel bir yaz tatili geçirmek isterseniz aşağıdaki iletişim bilgilerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

antalya belek en iyi oteller regnum carya resort hotel

Adres: Kadriye Bölgesi,, Üçkum Tepesi Mevkii, 07500 Serik / Belek/Antalya

Tel: (0242) 710 34 34


Antalya Gece Hayatı

Antalya'da gece hayatı oldukça renkli ve hareketli geçmektedir. Çok sayıda klübün yer aldığı şehirde akşamları çok eğlenceli ve bir o kadar kalabalıktır. Özellikle yaz mevsiminde marina ve çevresindeki disco ve barlar yoğun olur. Her türden müzik çalan bir çok mekana denk gelmeniz mümkündür. Bizde sizlere en iyi Antalya gece kulüplerini ve diskolarını derledik. İşte Antalya'da gece hayatı..


Mention Club

Antalya gece hayatına 2016 yılında merhaba diyen Mention Club Konyaaltı bölgesindeki tek gece kulübü olması sebebiyle bölgedeki Antalyalıların eğlence merkezi haline gelmiştir. Konsept partileri ile adından söz ettiren mekanda 2 büyük bar bulunuyor. 500 kişilik kapasitesi ile de Antalya’daki en büyük gece kulüplerinin arasında bulunan Mention Club'ta Türkiye’deki eğlence hayatının ünlü isimleri de Mention Club’ta sık sık sahne alıyor.

mention-club-antalya.jpg

Adres: Kuşkavağı Mahallesi Akdeniz Bulvarı No:158 - Konyaaltı
Telefon: 0544 966 56 07


Inferno

Köpük partileriyle ünlenen Inferno, hemen karşısında bulunan rakibi Aura’dan geri kalmayarak efsane dansçılarıyla gecenize renk katıyor.

inferno.jpg

Adres: Merkez Mahallesi, 07980, Deniz Cd. No:1, 07990 Kemer

Telefon: 0242 814 53 32


Soho Night Club

Antalya’nın yıllanmış mihenk taşlarından biridir Soho. Özellikle DJ performanslarıyla büyük ilgi çekmektedirler. Ülke sınırlarını aşan namı sayesinde Antalya gece hayatında özel bir yere sahiptir. 

soho-night-club.jpg

Adres: Şirinyalı Mahallesi, 1514. Sokak, 07160 Lara/Antalya 

Telefon: 0536 346 07 77


Massimo

Muhteşem Antalya manzarasına, özenle hazırlanmış kokteyllerin ve en hit müziklerin eşlik ettiği, kalitenin hazzını her an hissettiren bir mekan düşünün. Massimo, Antalya gece hayatına yepyeni bir soluk getirdi. 

massimo-antalya.jpg

Adres: Şirinyalı, 1537. Sk. No:16, 07230 Muratpaşa

Telefon: 0242 324 4995


Club Ceila

Çılgın bir cumartesi mi istiyorsunuz o zaman tabiki Ceila; Antalya'ya gittiğinizde gece dışarı çıkmak isterseniz uğramanız gereken ilk noktalardan biridir. Yıllardır Antalya’nın bir numaralı gece kulüplerinden biridir.

club-ceila.jpg

Adres: Çağlayan Mahallesi Fener Caddesi Erdoğan Plaza No : 12 Muratpaşa

Telefon: 0532 578 07 07

Önerilen İçerik;  Antalya'daki Kaplıcalar

NeOldu.com / Tatil

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
0
0
4
5
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.