• DOLAR5,34130.47
 • EURO6,08981.17
 • ALTIN208,9900.19
 • BIST93.6160.34

Zeki İnsanların En Belirgin Özellikleri

Zeki İnsanların En Belirgin Özellikleri

Albert Einstein gibi dahi biri öğretmenleri tarafından anlaşılmamış, aptal olduğu gerekçesiyle okuldan atılmıştır. Sınıf tekrarı yapan Einstein aslında sandıkları gibi aptal değil, üstün zekalıydı. Peki insanların zeki olduğu nasıl anlaşılır?

Haber güncelleme tarihi 01.07.2018 15:17

Albert Einstein, gibi üstün zekalı insanlar çoğunlukla çevrelerinde deli ya da tembel damgaları yiyebilirler. Farklı düşünceler deryasında yüzen bu insanların belli başlı belirgin özellikleri söz konusudur. İşte insanın zeki olduğunu gösteren belli başlı özellikleri;

zeki insan

Zeki insanlar naziktir, insani yönleri fazladır ve karşısındaki insanlara değer verirler. Zeki insanlar hayatı iyi idrak ettikleri için insanın ne denli önemli bir varlık olduğunu bilir, bunun için insana nazik davranır.

Zeki insanların duyguları yoğundur. Mantıksal gelişimleri duygusal gelişimini etkileyecektir. Bundan yola çıkarak şunu söyleyebiliriz. Çocuk kalmış insanlar daha zekidir ve baktığımız zaman çocuklar duygularını çok yoğun yaşarlar. Bu insanlar da bir çocuk gibi duygularını doruklarda yaşarlar.

insan

Çok büyük bir enerjiye sahiptirler. Doğuştan gelen enerjileri ile kendilerini adapte ettikleri sürece halledemeyecekleri bir iş yoktur. Enerjileri işleri için yeterlidir.

Üstün zekalı insanlar hem zeki görünüşlü hem de doğal bir görünüme sahiptirler. Zekalarını belli ederek çocukça bir yapıyla hareket ederler. Bu nedenden dolayı da oldukça sorgulanır. Zeki olduğuna bir türlü kendini inandırmaz.

Zeki kişiler hem bir disipline sahiptir hem de oyun oynar şekilde işlerini hallederler. Yaptıkları işi büyük bir ciddiyetle yaparlar, ancak oyun havası ile yaptıkları işten de büyük zevk alırlar.

insan

Zeki kimselerin gerçek ve hayal dünyası ile bağları kuvvetlidir. Hayalinde ürettikleri şeyleri gerçek dünyada kullanacaklardır. Olmayan şeyleri üreteceklerdir ve normal insanlara göre üstün zekaya sahip olanların düşünceleri fantastiktir, ancak bilimsel çalışmalar hayaller sonucu ortaya çıkmaktadır.

Üstün zekalı insanlar son derece inatçıdırlar ama tabi inatçı olmaları her açıdan değil, başarısız oldukları zaman yılmazlar ve pes etmezler. Sonunda başarıya ulaşırlar.

Üstün zekalı insanlar lider ruha sahiptir. Genellikle her konuda söyleyecekleri şeyler her türlü insana hitap edebilir. Sevecen ve akıllıca düşüncelere sahiptirler.

zeki insan

Ayrıca üstün zekalı insanlar yer yer kendilerini ifade etmekte zorlanabilirler çünkü beynindeki onca şeyi nasıl ifade edeceğini şaşırabilir ve kimsenin kendisini anlamamasından yakınabilir. Heyecanlı bir yapıları vardır ve düşüncelerini beden dili ile anlatma yolunu seçebilir ve bu insanlar çoğu zaman zeki olmayan insanlar olarak toplum tarafından bilinir, oysaki bu insanların bu yaptıkları üstün zekalı olmasından dolayıdır.

Madde Madde Zeki İnsan Özellikleri

 • Zeki insanlar oldukça nezaket sahibi olurlar. İnsancıldırlar ve karşılarındakine değer verirler. Araştırdığınız her zeki insanın nazik biri olduğunu göreceksiniz.
 • Zeki insanlar aynı zaman da duygusaldır. Mantıksal gelişim aynı zamanda duygusal gelişimi de etkilediği için çocuk kalmayı başarmış insanlar daha zekidir gibi bir sonuca ulaşabiliriz. Çünkü çocuklar duygularını çok yoğun yaşarlar.
 • Özelliklerinden bir tanesi çok büyük fiziksel enerjiye sahip olmalarıdır. Bu doğuştan gelen bir enerji modellemesi olmayıp, tamamen kendini adapte ettiği konuyu tamamlamak için saatlerce çalışması gerektiği bilincine sahip olmasıdır. Bunun sonucu olarak irade ve kalp koordineli bir şekilde enerjiyi temin için çalışırlar.
 • Üstün zekâlı insanların diğer bir özelliği ise hem zeki görünüşlü olmaları ve hem de doğal görünmeleridir. Hem zekâlarını belli ederler ve hem de çocukça bir yapıyla hareket ederler.
 • Zeki insanlar işlerini hem disiplinle hemde oyun oynar tarzda hallederler. Yaptıkları işi büyük bir ciddiyetle yaparlar, ancak oyun havası da vererek yaptıkları işten büyük bir zevk alırlar.
 • Zeki insanlar büyük bir hayal dünyası içinde yaşadıkları halde gerçek yaşamla bağlarını koparmazlar. Normal insanlara göre üstün zekâlı insanların düşünceleri fantastiktir, ancak bilimsel çalışmalar fantastik hayaller sonucu ortaya çıkmaktadır.
 • Zeki insanlar inatçı bir yapıda olurlar. Başarısız olduklarında asla yılmaz ve pes etmezler. Edison, ampulü icat ederken binlerce defa denemiş ve yanılmış olmasına rağmen hiç pes etmemiştir.
 • Üstün zekâlı insanlar lider ruhu bir yapıdadırlar. Sevecen ve babacan bir tavırları vardır.
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
BENZER HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.