Zehra Taşkesenlioğlu Kimdir? & Hakkında Bilgi

Adalet ve Kalkınma Partisi Erzurum Milletvekili olan Zehra Taşkesenlioğlu, 1972 yılında Erzurum’da doğmuştur. Zehra kaya kimdir?, Zehra kayanın eğitim hayatı ve biyografisi hakkındaki bilgilerini sizler için araştırdık ve derledik.
Zehra Taşkesenlioğlu Kimdir? & Hakkında Bilgi

Zehra Taşkesenlioğlu Biyografisi

Zehra Taşkesenlioğlu 1972 yılında Erzurum'da doğmuştur. Annesinin ismi Saide, babasının ismi Masar'dır. Zehra Taşkesenlioğlu çok iyi derecede Afrika Dili, İngilizce ve az düzeyde Fransızca bilmektedir.

zehra-taskesenlioglu-biyografisi.jpg


Zehra Taşkesenlioğlu’nun Eğitim Hayatı

1995 yılında Uludağ Üniversitesi İ.B.B.F den mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi’nde İktisat ana bilim dalında ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde AB İlişkileri alanında yüksek lisans çalışmalarını tamamladı. Halen ABD’de başladığı doktora çalışmalarına tez aşamasında devam etmektedir. İtalya LUISS ile Center for European Studies ortaklaşa düzenlediği Düzenleyici Etki Analizleri ve Düzenleyici Reformlar konusunda uzmanlık eğitimini 2010 yılında tamamladı.

zehra-taskesenlioglu-egitim-hayati.jpg


Zehra Taşkesenlioğlu’nun Çalışma Hayatı

MAYA Proje Yönetim sahibi ve Genel Müdürü olarak  yerel yönetimler, kamu kurumları ve özel sektör için AB ve diğer uluslar arası projelerin hazırlanması ve uygulamasını, düzenleyici etki analizlerinin yapılmasını koordine ederken yine aynı konularda bu kurumlarda eğitimler vermektedir. Taşkesenlioğlu, AB fonları ile finanse edilen birçok ulusal, bölgesel ve uluslararası projenin yöneticiliğini yaptı.

İstanbul Ticaret Odası meclis üyeliğini yürüten Taşkesenlioğlu aynı zamanda TOBB DEİK Türkiye Ruanda  İş Konseyi Başkanlığını  görevini de sürdürmektedir.

zehra-taskesenlioglu-calisma-hayati.jpg


Zehra Taşkesenlioğlu’nun Siyasi Hayatı

1994 yılında Güngören Kadın Kollarında çalışmaya başladı ve 1995 yılında Refah Partisi İl Kadın Kolları Başkanlığında Teşkilatlanma, Ekonomik ve Sosyal İşler, AR GE birim başkanlıkları görevini yürüttü. 1995 genel seçimlerinde İl Kadın Kolları SKM başkan Yardımcılığı ve 3. Bölge SKM başkanlıklarını yürüttü. 1998–1999 yıllarında Fazilet Partisinde İl Kadın Kolları başkanlığı Siyasi ve Hukuki İşler Birim başkanlığı ve daha sonra Ekonomik ve Sosyal Konular birim başkanlığı görevlerinde bulundu.

Siyasete özürlülerin girişlerini sağlamak üzere parti genel merkezinde ve İstanbul İl teşkilatında Özürlüler biriminin kurulmasında rol aldı. 2004 yılında AK parti İstanbul İl Başkanlığında Çalışma Komisyonu üyesi olarak çalışmalarına devam etti. 2006 Haziran döneminde yapılan İstanbul İl kongresi ile İl Yönetim Kurulu üyesi, 2007 genel seçimlerinde 3. Bölge SKM başkanlığında Kampanya Sorumlusu olarak siyasi çalışmalarına devam etti.

Zehra Taşkesenlioğlu, 25.ve 26. Dönem Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Erzurum Milletvekili olarak meclise girmiştir. 

zehra-taskesenlioglu-siyasi-hayati.jpg

Önerilen İçerik;

 Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyeleri

NeOldu.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.