Zayıflatan ve Yağ Yakan Yeşil Kahvenin 20 Mucizevi Faydası!

Zayıflatan ve Yağ Yakan Yeşil Kahvenin 20 Mucizevi Faydası!
30.09.202016:20

Klorojenik asit bakımından oldukça zengin olan yeşil kahvenin saymakla bitmeyen mucizevi faydalarını listeledik. Kilo verdirici ve yağ yakıcı özelliğiyle bilinen yeşil kahve hakkında tüm merak edilenler...

Haber güncelleme tarihi 24.12.2020 13:35

“Buna da mı Faydalı” Diyeceğiniz Yeşil Kahvenin Faydaları

Yeşil Kahvenin Faydaları

Yeşil kahvenin hayatınızdaki yeri ne kadar? Muhtemelen ya hiç içmediniz ya da sadece adını biliyorsunuz. Peki, bu kahvenin birçok sağlık problemi üzerinde etkili olduğunu söylesem? Evet, yeşil kahvenin sandığınızdan çok daha fazla faydası var, kavrulduğunda klorojenik asitten arınan geleneksek kahvenin aksine klorojenik asit bakımından oldukça zengin olan yeşil kahvenin hiç tahmin edemeyeceğiniz sağlık problemleri üzerinde bile etkisi var. Zayıflamadan kan şekerini düzenlemesine, metabolizmayı hızlandırmasından kan basıncını düşürücü etkisine kadar aklınızın ucundan geçmeyecek sağlık problemleri üzerinde etkili olan yeşil kahveyi tanımaya hazır mısınız? Peki, bu kadar çok kendinden söz ettiren yeşil kahvenin faydaları nelerdir dersiniz? İşte bizim derlediğimiz sizin de okumanızı önerdiğimiz yeşil kahvenin bilimsel olarak kanıtlanmış faydaları!

1. Yağ yakımını hızlandırır,

2. Diyabet riskini azaltır,

3. Metabolizmayı hızlandırır,

4. Yaşlanma belirtilerini yok eder,

5. İyi huylu kolesterolü (HDL) yükseltip, kötü huylu kolesterolü düşürür,

6. Kalp damar sağlığını destekler,

7. Serbest radikallerin vücuttaki zararlı etkilerini yok eder,

8. Bağışıklık sistemini güçlendirir,

9. Canlandırıcı etkiye sahiptir,

10.  Sinir sistemini uyarır,

11. Kalori yakımını hızlandırır,

12. Hızlı kilo vermeye yardımcı olur,

13.  Yorgunluk ve halsizliğe iyi gelir,

14. Kan basıncını düzenler,

15.  Kafein sorunu yaşatmaz,

16. Tansiyonu kontrol altında tutar,

17.  Vücuttaki toksinleri ve ödemi atar,

18. Göbek yağlarını eritir,

19. Vücudu zinde tutar,

20. Konsantrasyonu yükseltir.

Tamamen doğal içeriğiyle son zamanların en popüler zayıflama yöntemleri arasında yer alan Cafeslim; %80 yeşil kahve, funda yaprağı, biberiye ve acı çehre karışımıyla istediğiniz görünüme kolayca ulaşmanıza yardımcı olmaktadır. Cafeslim yeşil kahve karışımı hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.


Yeşil Kahve Nedir?

Yeşil Kahvenin Faydaları

Yeşil kahve (green coffe), klasik Türk kahvesinin kavrulmamış halidir. Kökboyasıgiller (Rubiaceae) familyasının “Coffea” cinsinden olan yeşil kahve, 5 metreye kadar uzayabilen bir ağaçtır. Aslında adının farklı anılmasının sebebi, klasik kahvelerden farklı olarak kavrulmamasıdır. İşin sırrının da burada aslında, toplandıktan sonra çeşitli bazı işlemlerden geçirildikten sonra kavrulan kahve, bu işlemden sonra klorojenik asit (klojenik asit, kahve ve kahve çekirdeklerinde bulunan bir fitokimyasal maddedir. Kan şekerini düşürmede, potansiyel olarak anti-diyabetik etki gösterir) oranını kaybeder. Yeşil kahve ise işlem görmediği için klorojenik asit bakımından zenginliğini korur.


Yeşil Kahve İle Diğer Kahveler Arasındaki Fark Nedir?

Yeşil Kahvenin Faydaları

Misafirlerimiz geldiğinde ya da misafirliğe gittiğimizde önümüze ikramlık olarak konulan ilk şeylerden biri kahvedir. “Muhabbetlerin baş tacı” olarak da bilinen Türk kahvesinin ilk hali yeşildir. Yani “Green coffe” ya da Türkçesi ile yeşil kahve, aslında klasik kahvenin işlenmemiş halidir. Farkı da tam olarak burada kendini gösterir. Çünkü kahvenin kavrulması, klorojenik asidinin yok olmasına neden olur ve bu da “içimlik” olması dışında bir işe yaramaz ama yeşil hali ile kaldığında asit dengesini korur ve bu şekilde tüketildiğinde faydalarını bir bir göstermeye başlar. Cafeslim yeşil kahve karışımıyla fazla kilolarınızdan kurtulabilir, ideal vücut ağırlığınızı koruyabilirsiniz. Cafeslim yeşil kahve karışımı için buraya tıklayın.


Yeşil Kahve Zayıflatır mı?

Yeşil Kahvenin Faydaları

Son dönemlerde dünyada “zayıflatan kahve” olarak adından söz ettiren yeşil kahve hakkında birçok uzman yorum yaptı ve sonunda yeşil kahvenin zayıflatıcı etkisinin olduğu saptandı. Peki, bunu nasıl yapıyor? Yeşil kahvenin içeriğinde bulunan kafein ve klorojenik asit, belli düzeyde yağ yakımını hızlandırır ve metabolizmanın çalışmasına katkıda bulunur. Bu da zayıflamanın daha kısa sürede gerçekleşmesini sağlar.

Yeşil Kahve Kilo Verdirir

Yeşil kahve, bol miktarda içeriğinde bulundurduğu klorojenik asit sayesinde kalori yakımını hızlandırır ve yağların daha kısa sürede erimesine yardımcı olur. Hızlı kilo verdiren yeşil kahve, düzenli olarak tüketildiğinde, bölgesel zayıflama konusunda detoks etkisi gösterir ve göbek yağlarının erimesine yardımcı olur.

Yeşil Kahve Metabolizmayı Hızlandırır

Kahve ve kahve çekirdeklerinde bulunan klojenik asit, kan şekerini düşürücü özelliğini yanında kilo kaybına ve obeziteye karşı ciddi anlamda meydan okur. Uzmanlar; metabolizmayı hızlandırıcı etkisi bulunan yeşil kahvenin zayıflamada bir hayli etki gösterdiğini belirterek düzenli olarak tüketilmesini öneriyor.


Yeşil Kahve Gençleştirir mi?

Yeşil Kahvenin Faydaları

Zayıflama kadar genç kalmak da günümüzün en popüler akımlarından biridir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte görülmeye başlanan yüz çizgileri ya da diğer adıyla “kazayağı” yaşın ilerlediğini gösteren belirtilerden biridir. Elbette bu belirtileri kozmetik ürünler kullanarak geçirebilirsiniz ama bu ürünlerin bir yandan da cildinize zarar verdiğini tahmin ediyorsunuzdur herhalde?
Yeşil kahvenin faydaları arasında genç görünmeyi sağlaması da var. Yüksek antioksidan etkiye sahip olan yeşil kahve, bu özelliği sayesinde hücre hasarını önleyerek yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır. Bu da daha güzel bir cilde sahip olmayı sağlar.

Yeşil Kahve Kan Şekeri Düzeyini Kontrol Altına Alır

Kavrulmuş kahvenin ham hali olarak da tanımlayabileceğimiz yeşil kahve, günümüzde sık görülen diyabet hastalığına karşı kalkan görevi görür. Kan şekeri düzeyini kontrol etmeye yardımcı olur. Uzmanlar, günde 1-2 fincan yeşil kahve tüketenlerde diyabet riskinin daha az olduğunu belirtiyor.

Yeşil Kahve Ödem Attırıcıdır

Birçok sağlık problemi üzerinde olumlu etkiler yaratan yeşil kahvenin faydaları arasında ödem attırıcı özelliği de bulunuyor. Uzmanlar, düzenli şekilde kullanılması halinde vücudun toksinlerden arındırılmasına ve ödem attırıcı özelliğini gösterdiğini belirtiyor. Sabah ve akşam birer fincan yeşil kahvenin tüketilmesi, birçok hastalığa neden olan ödemin vücuttan atılmasını sağlar.


Yeşil Kahve Kalbe İyi Gelir mi?

Yeşil Kahvenin Faydaları

Kahvenin kavrulması, kahveye farklı bir boyut kazandırır. Tadını değiştirir, kokusunu değiştirir ve rengini değiştir. Bunlar, kahvenin içimini lezzetli hale getiren etkileridir. Ancak kahve kavrulduğunda, bu güzelliklere sahip olsa da beraberinde klorojenik asidin yok olmasına da neden olur. Kalp damar hastalıkları uzmanları, yeşil kahvede bulunan klorojenik asidin, kalp-damar sağlığı üzerinde bir hayli olumlu etki bıraktığını, bu yüzden klasik kahveye ek olarak düzenli şekilde yeşil kahve tüketilmesi gerektiğini vurguluyor.

Yeşil Kahve Kolesterolü Dengeler

Kolesterol, her insanda vardır aslında ama bu değerin yüksek ya da düşük olması hastalanmaya neden olur. Düzenli beslenme, spor ve egzersiz yapmak, kolesterolü dengelemeye yardımcı olur. Buna ek olarak uzmanların yaptıkları araştırmalara göre antioksidan bakımından zengin olan yeşil kahve, düzenli olarak tüketildiğinde iyi huylu kolesterolü (HDL) yükseltip, kötü huylu kolesterolü düşürücü etkisini gösterir.

Yeşil Kahve Kafein Sorununa İyi Gelir

Gün içinde aşırı kahve ya da çay tüketenler, kafein bağımlısı olurlar. Başlarda pek bir zararı olmasa da ilerleye dönemlerde ciddi anlamda zarar vermeye başlar. Ancak kafein ihtiyacını gidermek için doğru besinlerin ya da içeceklerin tüketilmesi, bağımlılık riskini azaltır. Yeşil kahvenin faydaları arasında kafein sorununa iyi gelmesi de yer alıyor. Yani gün içerisinde istemsiz biçimde kahve ve çay tüketimini engelleyerek sağlığın korunmasına yardımcı olur.


Yeşil Kahve Bağışıklık Sistemini Güçlendirir mi?

Yeşil Kahvenin Faydaları

Hastalığın daha çok bulaştığı kişiler, bağışıklık sistemi güçlü olmayan insanlardır. Solunum yolu hastalıklarından (grip, astım, bronşit, COVID-19) daha çok etkilenen grup da bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerdir. Yeşil kahvenin faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Uzmanlar, hali hazırda devam eden koronavirüs salgınına karşı yeşil kahve tüketmenin faydalı olacağını söylüyor ve bunu da bağışıklık sistemini güçlendirmesi etkisine bağlıyorlar. Düzenli şekilde tüketilmesi, bağışıklık sistemine olumlu etki eder.

Yeşil Kahve, Dinç Tutar

Teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde hava kirliliği, çevresel faktörler ve beslenme alışkanlıkları vücudun ağırlaşmasına neden olur. Bu da gün içinde kişilerin kendini yorgun, kırgın be halsiz hissetmelerine neden olur. Her ne kadar doğa ile iç içe yaşayan insanlar kadar zinde tutmasa da yeşil kahvenin faydaları arasında canlandırıcı etki de bulunuyor. Enerjiyi arttırıcı ve canlandırıcı etkisi bulunan yeşil kahve, tüm bunları içeriğindeki klorojenik asit sayesinde yapıyor.

Yeşil Kahve Sinir Sistemini Uyarır

Büyük şehirlerde yaşayan insanların en büyük problemlerinden biri de hafıza ve sinir sistemi şikâyetleridir. Gün içinde yapılan işlerin fazla olması, trafiğin kalabalık olması, çözülmeyi beklenen problemlerin fazla olması gibi birçok çevresel faktör, mental performansın düşmesine ve dikkat dağınıklığına neden olmaktadır. Yeşil kahvenin faydaları üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, düzenli tüketilmesi durumunda mental performansın artmasını ve dikkat dağınıklığı probleminin ortadan kaybolmasına etki ettiği saptanmıştır.


Yeşil Kahve Kalori Yakımını Hızlandırır mı?

Yeşil Kahvenin Faydaları

Kilo almaya neden olan bir diğer etken de fazla kalorilerdir. Kalori, tükettiğimiz besinlerden gelir ve dengeli bir şekilde beslenmediğimizde, spor ve kalori yakıcı faaliyetlerde bulunmadığımızda, kilo alınmaya başlar. En iyi çözüm tabi ki bağımlılık yapan gıdalardan uzak durmaktır. Bunun için farklı tedavi yöntemleri (biorezonans) uygulanabilir. Fakat doğal yollarla da kalori yakımını hızlandırmak mümkündür. Uzmanlar, yeşil kahvenin içeriğinde yer alan klorojenik asit seviyesi, kalori yakımını hızlandırdığını ve kilo vermeyi kolaylaştırdığını belirtiyor. Cafeslim yeşil kahve karışımıyla fazla yağlarınızdan kurtulabilir, ideal vücut ağırlığınızı koruyabilirsiniz. Cafeslim yeşil kahve karışımı için buraya tıklayın.

Yeşil Kahve Vücudu Zinde Tutar

Gün içinde yorgunluğa neden olabilecek birçok çevresel faktörle karşı karşıya kalır insan. İşlerin stresi, yapılan işlerin ağırlığı, ev hanımlarında ev işleri, çalışan kadınlarda işlerin yoğunluğu vs. vücudun zindeliğini kaybetmesine neden olur. Yeşil kahvenin faydaları üzerinde yapılan araştırmalara göre gün içinde 1-2 fincan yeşil kahve tüketmenin vücudun zinde kalmasına yardımcı olacağını gösteriyor.


Yeşil Kahve Hızlı Kilo Verdirir mi?

Yeşil Kahvenin Faydaları

Son dönemlerde özellikle kadınlar arasında popüler hale gelen yeşil kahve, kalori harcama düzeyini arttırıyor ve bu da daha kısa sürede kilo vermeye yardımcı oluyor. Genellikle Brezilya’dan ithal edilerek ülkemize getirilen yeşil kahve, içeriğindeki klorojenik asit seviyesi sayesinde, tok kalma hissi veriyor ve bu da metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardımcı olarak kilo vermeyi hızlandırıyor. Cafeslim yeşil kahve karışımıyla fazla kilolarınızdan kurtulabilir, ideal vücut ağırlığınızı koruyabilirsiniz. Cafeslim yeşil kahve karışımı için buraya tıklayın.

Yeşil Kahve Konsantrasyonu Yüksek Tutar

Mental yorgunluk, sadece vücudun ağırlaşması ile değerlendirilebilecek bir yorgunluk değildir. Beynin yorulması da buna bağlıdır ve bu sorun, kısa süreli hafıza kaybına neden olabilmektedir. Özellikle yoğun tempoyla çalışan kişilerde bu tip sorunlar kendini daha fazla gösterir. Gün içinde yeşil kahve tüketmek ve bunu alışkanlık haline getirmek konsantrasyonun yükselmesine yardımcı olur.


Yeşil Kahve Yorgunluğa İyi Gelir mi?

Yeşil Kahvenin Faydaları

Gün içinde yapılan işler, trafiğin verdiği sıkıntı ve stres kişinin daha fazla yorulmasına neden olur. Bunun için de genellikle yorgunluk kahvesi içilir. Ancak klasik Türk kahvesi içmektense yeşil kahve içmek, yorgunluğu daha iyi alır. Yeşil kahvede detoks etkisinin bulunması, yorgunluğa daha iyi gelmesini etkiliyor. Uzmanlar, özellikle akşam yemeğinden sonra bir fincan yeşil kahve tüketilmesini öneriyor.

Yeşil Kahve Serbest Radikallerle Mücadele Eder

İnsan sağlığını doğrudan etkileyen serbest radikaller, vücutta oluşmaya başladığında zincir reaksiyonlar başlar ve bu reaksiyonlar hücre zarına zarar vermeye başlar. Bu da hastalıklara ve yaşlanmaya hatta kilo almaya bile davetiye çıkartır. Serbest radikallerle mücadele etmenin en etkili yolu elbette düzenli beslenmektir. Ancak buna ek olarak uzmanlar; yeşil kahvenin içeriğindeki klorojenik asidin, serbest radikallerle mücadele ettiğini belirtmektedir. Düzenli tüketilmesi sayesinde vücuda gelecek zararlı etkiler engellenmiş olur.


Yeşil Kahve Kan Basıncını Düzenler mi?

Yeşil Kahvenin Faydaları

Sağlıklı bir insanın kalbi, günde ortalama 100 bin kez atarak sürekli kan pompalar. Kan basıncının düşük olması, halk arasında bilinen adıyla tansiyon düşüklüğü ya da ileri seviyede “hipertansiyon”un oluşmasına neden olur. Yapılan araştırmalar, yeşil kahvenin içerisinde bulunan klorojenik asit, kan basıncı seviyesini arttıran kortizol hormonunu inhibe eder ve arter elastikiyetini arttırarak kan basıncını düzenler.

Yeşil Kahve Tansiyonu Dengeler

Tansiyon problemi, aslında her insanda vardır. Bazılarında çok sık düşüp yükseldiği için bu tip kişiler “tansiyon hastası” olarak değerlendirilir. Kontrol altında tutulmadığında ise sorun daha da büyük ve “hipertansiyon” sorunu kendini göstermeye başlar. Yapılan araştırmalara göre içeriğinde bol miktarda klorojenik asit bulunan yeşil kahvenin kan basıncı seviyesini arttıran kortizol hormonunu inhibe ettiği saptanmıştır. Bu da tansiyon düşmesi ya da ani yükselişleri engellemektedir.


Yeşil Kahve Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yeşil Kahvenin Faydaları

Yeşil kahve ile nasıl kilo verilir?

İçeriğinde bol miktarda klorojenik asit bulunan yeşil kahve, vücudun metabolizmasını hızlandırır ve bu sayede kilo vermeyi hızlandırır.

Yeşil Kahvenin Yan Etkileri Nelerdir?

İnsan sağlığı üzerinde bir hayli olumlu etkisi bulunan yeşil kahve aşırı tüketildiğinde; uykusuzluk, sinirlilik, huzursuzluk, bulantı, kusma, kalp ritminde artış, baş ağrısı ve kaygı gibi zararlı etkilere neden olur.

Emziren anneler yeşil kahve içebilir mi?

Uzmanlar, emziren annelerin aşırı kafein tüketmemeleri gerektiği konusunda uyarıyor. Klasik kahvenin ham hali olan yeşil kahvenin kafein oranı çok yüksek olduğu için emziren annelerin günde en fazla 1 fincan tüketmeleri gerekir.

Yeşil kahve ne kadar sürede etki eder?

Yeşil kahve, öğlen ya da akşam yemeklerinden sonra tüketilir. Alternatif olarak yemeklerden 15 dakika sonra tüketilmesi önerilir. 1 ay düzenli kullanılmaya devam edildiğinde etkisini göstermeye başlar.

Yeşil kahve bağırsakları çalıştırır mı?

Yeşil kahve, içeriğindeki klorojenik asit sayesinde bağırsakları çalıştırarak vücutta biriken yağları daha kısa sürede eritmeye yardımcı olur.

Yeşil kahve nasıl pişirilir?

Yeşil kahve de klasik Türk kahvesi gibi cezvede hazırlanır. Bir fincan suyun içerisine 1 tatlı kaşığı yeşil kahve ilave ederek pişirebilirsiniz.

Yeşil kahve ne zaman içilmelidir?

Eğer diyet yapıyorsanız ara öğünlerden 1 saat önce veya yarım saat sonra içebilirsiniz.

Yeşil kahve tek başına zayıflatır mı?

Hiçbir bitkisel çay ya da içecekler tek başına zayıflatmaz, zayıflamaya yardımcı olur. Yeşil kahve içenlerin ekstra spor ve egzersizlerine devam etmeleri gerekir.

Herkes yeşil kahve içebilir mi?

Normal şartlarda her sağlıklı insan yeşil kahve tüketebilir. Fakat doktorunuza danışmadan kullanmamanız daha sağlıklı olacaktır.

Hamile kadınlar yeşil kahve içebilir mi?

Hamile kadınlar, normal kadınlardan daha fazla kalori ihtiyacı hissederler. Yeşil kahve kalori yakıcı özelliğe sahip olduğu için hamile kadınların gün içinde 1 fincandan fazla tüketmemeleri gerekir.


Önerilen İçerik: Zayıflatan Bitki Çayları

Neoldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.