Vedat Demiröz Kimdir? & Hakkında Bilgi

Adalet ve Kalkınma Partisi Bitlis Milletvekili olan Vedat Demiröz, 1 Mart 1956'da Bitlis'te doğdu. Babasının adı Mevlüt, annesinin adı Suphiye'dir. Bu içeriğimizde Demiröz hakkında merak edilenleri derledik.
Vedat Demiröz Kimdir? & Hakkında Bilgi

Vedat Demiröz Biyografisi

1 Mart 1956'da Bitlis'te doğdu. Babasının adı Mevlüt, annesinin adı Suphiye'dir. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.Orta düzeyde İngilizce bilen Demiröz, evli ve 3 çocuk babasıdır.

vedat-demiroz-biyografisi.jpg


Vedat Demiröz’ün Eğitim ve Çalışma Hayatı

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdikten sonra çalışma hayatına Yeminli mali müşavir olarak başladı. Türkiye Kalkınma Bankası Denetim Kurulu Üyesi, İstanbul  Büyükşehir Belediyesi İştirakleri Mali Danışmanı, TOKİ Emlak Konut GYO AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Sorumlu Ortak Başdenetçisi, İTO İştiraki Formula İstanbul AŞ Mali Danışmanı, DSİ Dünya Su Forumu Mali Danışmanı, Bezmialem Vakıf Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Vekili olarak görev yaptı. Bitlis Eğitim ve Tanıtım Vakfı (BETAV), Birlik Vakfı, Marmara Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği (MÜMDER), İstanbul Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği (İSMMMD) ve İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası (İYMMO) üyesidir. 24. Dönemde Bitlis Milletvekili seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu Katip Üyeliği görevlerinde bulundu. Vedat Demiröz, 26. Dönemde Adalet ve Kalkınma Partisi Bitlis Milletvekili olarak meclise girmiştir. Halen Milletvekilliği görevini devam ettiren Demiröz, aynı zamanda MYK ve MKYK üyesi olup Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini de devam ettirmektedir. 

vedat-demiroz’un-egitim-ve-calisma-hayati.jpg

Önerilen İçerik;

 Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyeleri

NeOldu.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.