Tokyo Hakkında 15 İlginç Gerçekler

Dünya'nın en yoğun nüfusuna sahip ülkelerinden biri olarak gösterilen Japonya'nın Tokyo kenti hakkında 15 ilginç bilgiyi listeledik. Bunlar bir hayli tuhaf gerçekler...
Tokyo Hakkında 15 İlginç Gerçekler

Tokyo Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

Günümüzde teknolojinin en çok geliştiği ülkelerden biri Japonya'dır. Japonya'nın en önemli kentlerinden biri olan Tokyo hakkında bilinmeyen ilginç ve tuhaf bilgileri sizler için araştırdık. İşte sizler için derlediğimiz Tokyo hakkında bilinmeyen 15 gerçek bilgi;


1. Freak Modası

Tokyo'nun eğlenceli ve renkli bir bölgesi olan Harajuku, benzersiz sokak modasıyla ünlüdür. Özellikle gençlerin büyük bir alanda kendilerini gösterdikleri özel bir gün vardır.

freak-modasi-001.jpg


2. Tokyo'nun En Yüksek Kulesi Skytree

Tokyo Skytree 2010 yılında Tokyo'nun en yüksek kulesi olarak seçildi. Yapılan oylama sonucu %30 oyla mevcut ismini kazanan kule "Tokyo Skytree" olarak ilan edildi.

tokyonun-en-yuksek-kulesi skytree.jpg


3. Kiraz Çiçeği Festivali

Japonya'da ilkbaharın ünlü bir parçası olan kiraz çiçeği mevsimi, sert kışların bittiğini işaret etmektedir. Kiraz çiçekleri sadece yılda iki hafta boyunca çıkar.

kiraz-cicegi-festivali.jpg


4. Otomatlar

Tokyo da her 12 metrede bir otomat bulunur. İçerisinde gazlı içecek, yiyecek hatta iç çamaşırı bile bulunabilir.

otomatlar.jpg


5. Deniz Ürünleri Pazarı

Tsukiji dünyanın en yoğun olan deniz ürünleri pazarıdır. Özellikle sabahın ortasındaki ton balığı ihalesini yakalamak için jetlagged turistlerden daha erken gitmeniz gerçekten önemli.

deniz-urunleri-pazari.jpg


6. En İşlek Tren İstasyonu

Shinjuku istasyonu, yeraltı ve yer üstü olmak üzere toplamda 36 çıkışa sahiptir. Oldukça uzun bir rotaya sahip olan tren istasyonu neredeyse bütün Tokyo'yu çevrelemektedir.

en-islek-tren-istasyonu.jpg


7. Artsy Kulesi

Eyfel Kulesi'ne benzeyen görüntüsü ile inşa edilen Artsy Kulesi, her 5 yılda bir 7500 galon boya ile yeniden boyanmaktadır.

artsy-kulesi.jpg


8. Tokyo Kulesi

Tokyo Kulesi aslında Eyfel Kulesi'nden 13 metre daha uzundur. Fakat Tokyo Kulesi, Eyfel Kulesi'nden daha uzun olmasına rağmen, çelik teknolojisindeki gelişmeler onu neredeyse yarıya indirmektedir.

tokyo-kulesi-002.jpg


9. Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen Dağı

Zirvesinde bir udon mağazası ve bir bira bahçesi bulunan Takao-san, dünyanın en çok ziyaret edilen dağı arasında yer almaktadır. Bu dağ Tokyo'nun batı eteklerinde bulunmaktadır.

dunyanin-en-cok-ziyaret-edilen-dagi.jpg


10. Çelik Kadar Güçlü Yer

Japonya'da sıkça meydana gelen depremler yüzünden Tokyo'da insanlar sağlam bir sığınak inşa ederek tehlike anında orada toplanırlar.

celik-kadar-guclu-yer.jpg


11. Tokyo'nun En Pahalı Restoranı

Aragawa, Tokyo'nun da olmak üzere Dünya'nın en pahalı restoranları arasında yer almaktadır. Dekoru ve eşsiz tatları pahalı olmasının sebebini açıklamaktadır.

tokyonun-en-pahali-restorani.jpg


12. Tokyo'nun En Pahalı Oteli

Tokyo’daki Ritz Carlton’da, Ritz Carlton Süit’te geceliği 25.000 dolara kalınabilir. Bu ücretle şehrin en pahalı otel odası ünvanını almıştır.

tokyonun-en-pahali-oteli.jpg


13. Kudretli Batıl İnanç

Tokyo'nun iyi insanları, Tokyo Kulesi'nin ışıklarını partneriyle birlikte kapattıklarında sevgilerinin daha uzun süreceğine inanmaktadır.

kudretli-batil-inanc.jpg


14. Tokyo'nun Tren Hatları

Tokyo’nun tren hatları, oldukça yoğun ve fazladır. Toplamda 503 tren istasyonuna sahip olan Tokyo, tren yollarına oldukça önem göstermiştir.

tokyonun-tren-hatlari.jpg


15. İlginç Şehir İkeburuko

İkeburuko ilçesi neden böyle bir isme sahip bilinmez. Dürüst olmak gerekirse çoğu insanda bilmemektedir. İsmini nereden aldığı muammadır.

ilginc-sehir-ikeburuko-001.jpg

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.