Tokalaşma Şekilleri ve Bilmediğiniz Anlamları

Tokalaşma Şekilleri ve Bilmediğiniz Anlamları
28.05.201512:51

El sıkışma türüne bakarak karşı tarafın bizim hakkımızda neler düşündüğünü, bize karşı nasıl bir muhabbet beslediğini anlamak mümkündür. Bizde sizler için tokalaşma şekillerini ve bilmediğiniz anlamlarını derledik.

Haber güncelleme tarihi 05.08.2020 10:36

Tokalaşma şekilleri ve anlamları, tokalaşmak ve networking üzerine. El sıkışmanın öneminden bahseden birçok makale, hatta kitap okumuş olabilirsiniz. Bizde biraz size tokalaşma şekillerinden ve anlamlarından bahsedeceğiz.

tokalasma.gif


1. Eşit El Sıkışma

Karşı tarafın elinizi sıktığı sıklıkta elini sıkmak ve avuç içlerinin birbirlerine iyice temas etmesi tarzında yapılan el sıkışmasına eşit el sıkışma denilir. Eşit el sıkışma samimiyet ve sevgi göstergesidir.

esit-el-sikisma-001.jpeg


2. El Üstte El Sıkışma

Elin üst tarafının yukarı avuç içinin aşağı doğru bakacak şekilde uzatılması ile yapılan tokalaşma şeklidir. Türk kültüründe bu tokalaşma şekli büyüklük simgesidir.

el-ustte-el-sikisma-002.jpg


3. El Altta El Sıkışma

Elin üst kısmının aşağıya avuç içinin yukarıya doğru bakacak şekilde elin uzatılması ve bu şekilde tokalaşmanın yapılmasıdır. Bu şekilde tokalaşmak için elini uzatan birisi karşı taraftan bir beklenti içindedir.

el-altta-el-sikisma-002.jpg


4. Bir El Ensede El Sıkışması

Karşı taraf elinizi tutarak sizi kendisine doğru çeker ve sizin özel alanınıza izinsiz girer aynı zamanda bir elini de sizin ensenize veya omzunuza atabilir. Sıcak, samimi gibi görünen bu tokalaşma şekli, kaba bir el sıkışma şeklidir ve çok fazla tavsiye edilmemektedir.

bir-el-ensede-el-sikismasi-001.jpg


5. Sonradan Görme Tokalaşması

Elinin ucuyla sanki pis bir şey tutar gibi karşısındakinin parmak uçlarını hafifçe tutarak yapılan tokalaşma şeklidir. Bu tokalaşma şekliyle kişi kendi güvensizliğini dile getirmiş olmaktadır.

sonradan-gorme-tokalasmasi-001.jpg


6. Sandviç Tokalaşma

Kişi bir eliyle tokalaşırken diğer eliyle de karşı tarafın elinin üstünü kapatır yani karşı tarafın elini iki eli arasına alarak tokalaşır. Samimiyet belirten bir tokalaşma şeklidir.

sandvic-tokalasma.jpg

Önerilen İçerik: Toplumda Uymamız Gereken Görgü Kuralları

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
33
427
34
45
5
19
129
3
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.