Tarihin En İlgi Çekici Komplo Teorileri

Tarihin En İlgi Çekici Komplo Teorileri
11.07.201513:44

İnsanlar komplo teorilerini seviyor olmalı. Tarih komplo teorileriyle dolu. İşte insanlık tarihinde yer almış garip ve ilginç komplo teorileri...

Haber güncelleme tarihi 13.08.2022 09:05

İlginç Komplo Teorileri

Komplo teorisi, bir olayın ya da durumun farklı bakış açısındaki kötücül, güçlü bir grup tarafından farklı bir şekilde anlatılmasıdır. Komplo teorileri genellikle çok fazla kanıt bulunmayan ya da bilimin açıklamadığı durumlarda ortaya çıkmıştır. Bir çoğunun bilimsel hiçbir dayanağı yoktur. İnsanlar arasında yayılır ve insanların inandırılması sağlanır. Bunlar bazen garip teoriler olabilir. Bu içeriğimizde sizler için ortaya atılan en ilginç komplo teorilerini derledik.

İşte, en garip 10 komplo teorisi...

1. Koronavirüs 5G İle Ortaya Çıktı

İlginç Komplo Teorileri

5G teknolojisi kısa bir süre içerisinde tüm dünyada kullanıma geçecek. Teknoloji gelmeden bazı insanlar ortaya çıkan Koronavirüs’ün 5G’den kaynaklı olduğuna inanıyorlar. Bu teoriye inanan kişiler 5G vericileri sayesinde Koronavirüs’ün bu kadar hızlı yayıldığını ve 5G’nin havadaki oksijen moleküllerini yok ettiğini, bu nedenle de Koronavirüs’e yakalanan kişilerin solunum yolu dolayısıyla hayatını kaybettiğini düşünüyorlar.

2. Stonehenge’i Uzaylılar İnşa Etti

İlginç Komplo Teorileri

İngiltere'nin Wiltshire kenti Salisbury Düzlüğü’nde bulunan Stonehenge tarih öncesi bir yapı olarak karşımıza çıkıyor. 4.1 m yüksekliğinde ve yaklaşık 40 ton ağırlığında olan taşları o dönemde herhangi bir mimari bilgi olmadan, nasıl bu denli düzgün konulduğunu bilim adamları açıklayamazken, insanlar bu yapıları uzaylıların inşa ettiğine inanıyor.

3. ABD Hava Olaylarını Kontrol Edebiliyor

İlginç Komplo Teorileri

Sandy Kasırgası ABD’yi vurduğunda ortaya bir teori atılmıştı. Teoriye göre ABD’nin bunu planlı olarak yaptığı ifade edilirken amacının Obama’ya seçim kazandırmak olduğu ifade edildi. Radyo sinyalleri göndererek hava olaylarının meydana getirilebildiği vurgulandı. ABD radyo sinyallerini Yüksek Frekanslı Aktif 'Aurora'sal Araştırma Programı ile gönderebiliyordu. NASA’nın yağmur bulutu üretebilmesi de bu komplo teorisine tuz biber oldu.

4. Dünya Düzdür Teorisi

İlginç Komplo Teorileri

1900’lerin başında ortaya çıkmış olan bu teoriye göre dünya düzdür ve buna inanların sayısı son derece fazla. Özellikle 2000 yılından sonra dünya düz teorisine inanan birçok genç bulunuyor. Ellerine geçecek pozitif bir argüman bulunmamasına rağmen binlerce kişi tarafından desteklenen bir komplo teorisi olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki “Düz Dünya Topluluğu” adı altında bir grupları bulunuyor ve buradan haberleşme, paylaşım, açıklama gibi birtakım işler yürütülüyor.

5. İnsanoğlu Gerçekten Aya Ayak Bastı mı?

İlginç Komplo Teorileri

İnsanlar uzayı hep merak etmiştir. Nasa bir çok insanın hayalini gerçeğe dönüştüren bir mecra olurken Aya ayak basılması konusunda da bir ilk gerçekleştirmiştir. Ne var ki, gerçekler bu yönde değil diye düşünülüyor. Bu komploya göre Nasa’nın Aya ayak basma projesi hiçbir zaman gerçekleşmedi.

Komplo teorisinin sahiplerinin iddiası şu şekilde, aya çıkılan tarihin teknolojinin aya gidilecek seviyede olmadığı bir döneme denk gelmektedir ve görüntülerin Stanley Kubrick yardımı ile son derece gerçekçi olan bir film ile dünyaya gerçek görüntüler olarak lanse edilmiştir.

Dünyanın uydusu ay hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayarak ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz.

6. On Bir Eylül Hadisesi

İlginç Komplo Teorileri

Dünya Basını aracılığı ile insanlar çok trajik bir olaya tanık olmuş ve 11 Eylül saldırısı tarihe toplu katliam olarak geçmiş bir olaydır. Peki Amerika gibi güçlü bir ülkenin başına bu yönde bir saldırı nasıl gelebilir.

En kuvvetli komplo teorisi ABD’nin bu eylemi kendi kendine yapması olmuştur. Bu konuda bir çok araştırmacı ve yazarın aynı paydada birleştiği ve Amerika'nın İslam Coğrafyalarını ele geçirebilmek için bir takım haklı nedenleri ortaya çıkarması gerektiği böyle bir saldırıyı El Kaidenin organize ettiğini öne sürerek kendine bir haklı saldırı ortamı yaratmıştır.

11 Eylül saldırısı hakkında hazırladığımız makalemizi buraya tıklayarak incelemenizi öneriyoruz.

7. AIDS Mikrobu Nasıl Ortaya Çıktı

İlginç Komplo Teorileri

AIDS mikrobunun menşei ile alakalı bir çok söylenti bulunmaktadır. Bu iddialar dan en ünlüsü AIDS mikrobunun CIA tarafından Pentagon için özel üretilmiş bir silah olduğu yönünde idi. Bu komplo teorisindeki amaç ise düşük sınıflara mensup Amerikan vatandaşlarını ve Amerika'da yaşayan Afrika kökenli insanları yok etmek idi.

Bilim adamlarının düşünceleri ise farklı, Onlar Virüsün 1930 yıllarında Afrika'da ortaya çıktığı ve sonrasında maymunlar ve insanlar aracılığı ile dünyaya yayıldığını ifade ediyorlar.

8. “Küresel Isınma” Diye Bir Şey Yok

İlginç Komplo Teorileri

Dünyanın en büyük komplo teorilerinden bir tanesi de Küresel Isınma ile alakalı. Dünya üzerine yer alan birçok insanın iklim değişikliğinden şüphe duyduğu bilinmektedir. Bu insanlar İnsan eliyle yapılan küresel ısınmanın dünya nüfusunu daha yüksek vergilere alıştırmak ve daha otoriter bir yönetim getirmek için tasarlanan bir komplo teorisi olduğuna inanıyor. Bu şüpheci kesim, geçen seneden beri küresel ısıda düşüş yaşandığını ve 1998'den bu yana ısıdaki yükselmenin sabitlendiğini delil olarak ortaya koymaktadırlar.

9. Turgut Özal’ın Ölüm Nedeni Suikast mı?

İlginç Komplo Teorileri

Türkiye’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal 17 Nisan 1993’te hayatını kaybetti. Özal’ın ölümünün ardından birçok konu tartışıldı. Özal’ın ölümünden sonra eşi olan Semra Özal “Eşim büyük Türk birliğini gerçekleştirmek istiyordu. Bu nedenle öldürüldü” dedi. B söylemler Turgut Özal’ın ölümünün bir cinayet olduğu söylentilerini güçlendirdi. Konu hakkında araştırma yapan savcılık, Özal’ın ölümü hakkında takipsizlik kararı verdi. Bunun yanı sıra ölümünden 5 yıl önce Turgut Özal’a 18 Haziran 1988 Cumartesi günü Ankara Atatürk Spor Salonu'nda Anavatan Partisi'nin 2. Olağan Kongresi'nin düzenlendiği sırada da suikast girişiminde bulunulmuştu.

10. Elli Birinci Bölgede UFO Üssü Var

İlginç Komplo Teorileri

Amerika Birleşik Devletleri’nin Nevada eyaletinde 1947 senesinde bir patlama meydana geldi ve bu durum dünyanın en önemli komplo teorilerinden bir tanesi oldu. Meydana gelen kazada bir UFO’nun dünyaya düştüğü ve düşen şeyin içerisinde de uzaylıların olduğu düşünülmektedir. ABD’de yaşayan birçok kişi bölgeye girişin imkansız olduğunu ve kesinlikle izin verilmediğini bu yüzden de o bölgede uzaylıların bir üssü olarak yer aldığı düşünülmektedir.

51. bölge hakkında merak edilen 11 bilgiyi incelemek için buraya tıklayınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
38
26
19
17
24
20
19
7
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 5
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.