Son 10 Yılın En Çok Kullanılan İnternet Sitesi

Son 10 Yılın En Çok Kullanılan İnternet Sitesi
14.05.201514:36

İnternetin hızla yayılmasıyla her geçen gün sayısı artan sosyal paylaşım siteleri kimi zaman unutulsa da kimi zaman hafızalarda yer ediyor.

Haber güncelleme tarihi 23.03.2019 10:47

Günümüzde internetle tanışmayan insan sayısı herhalde yok denecek kadar azdır. Bilgisayar, telefon, televizyon gibi neredeyse tüm kitle iletişim araçlarında kullanabildiğimiz internet, 1962 yılından sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılmaya başlandı. İnternet Türkiye’ye ise 1994 yılında gelmiştir. İnternetin gelmesiyle tüm dünyayı da etkileyecek gelişmeler yaşanmıştır. Özellikle haberleşme konusuna yenilikler getiren interneti günümüzde kullananların sayısı azımsanamayacak derecede. 
 

Peki Türkiye’de ve dünyada en çok hangi sosyal medya kanallarını kullandık? İşte son 10 yılda en çok kullandığımız sosyal ağlar:

Yonja.com
2000’li yılların başında ortaya çıkan yonja.com, Facebook, Twitter gibi günümüzde kullanılan sosyal ağların bir benzeriydi. Dönem dönem kapanıp açılması, müdavileri tarafından tepkiyle karşılanmasına rağmen şu sıralar pek rağbet gördüğü söylenemez. 

yonja.jpg


 

Popmundo
Popmundo, Yonja’dan daha farklı bir şekilde kullanıcılarının karşısına çıktı. Çünkü bu kez arkadaş edinmeyi değil daha çok oyun oynatmayı hedefledi. Fakat Popmundo’ya da eskisi kadar kullanıcıya sahip değil. 
popmundo.jpg


 

Bombalıpankart
2000’li yılların başında ortaya çıkan bu site, kullanıcılarına özgürlükçü ve alternatif mesaj paylaşma alanını kullandırmayı sunarak internette yerini aldı. Fakat Bombalıpankart’ında papucu dama atıldı günümüzde. 

bombali-pankart.jpg


 

MySpace
Facebook ve Twitter’ın çıkmasıyla önemini yitiren sosyal ağlardan biri de MySpace. Yakın dönemde tasarımını değiştirmesine rağmen eskisi kadar ilgi görmeyen sosyal ağlar arasında yerini almış durumda.

mypace.jpg


 

Hocam.com
Sadece üniversite öğrencilerinin üye olabildiği sosyal ağlardan biri olan hocam.com, ilk olarak ODTÜ’lü öğrenciler arasında kullanılmaya başlanmış daha sonra diğer üniversite öğrencileri arasında da hızla yayılmaya başlamıştır. Site içerisinde oyunlar, ilgi alanlarına göre oluşturulan gruplar vekullanıcılar tarafından hazırlanan testler yer almaktadır.

hocam.com.jpg


 

Ekşi Sözlük
1999 yılında yayın hayatına başlayan ekşi sözlük diğer sözlüklerin oluşmasında öncüllük etmiştir. İnsanların hem eğlendiği hem de bilgi edindiği platformlardan biri haline gelen ekşi sözlük, internet kullanıcıları tarafından hala yoğun olarak kullanılıyor. 

 

eksi-sozluk.jpg


 

Facebook
Şüphesiz ki sosyal medya kanallarından en çok ilgi görenlerden birisi hala Facebook. Her ne kadar istatistik sonuçlarında eski önemini kaybettiği söylense de kullanıcılar paylaşımlarını yapmaya devam ediyorlar.

facebook.jpg


 

Twitter
Sosyal medyaya 140 karakter ile yen bir soluk getiren Twitter, Türkiye’de özellikle Gezi Parkı eylemleri sırasında kendinden söz ettirdi. Beraberinden bir sürü tartışmaları da getiren Twitter, kullanıcılarına örgütlenme olanağını da sundu. 

twitter.jpg

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
62
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER