Evlere Şans Getiren 7 Obje

Evlere Şans Getiren 7 Obje
25.05.201514:56

İnsanlar eski çağlardan beri bazı nesnelerin uğur getirdiğine inanırlar ve evlerinde, takılarında, anahtarlıklarında onları kullanırlar. Bunların başında 7 tane fil, nar ve at nalı sembolleri gelir.

Haber güncelleme tarihi 01.07.2020 09:54

Evlere Şans Getiren Objeler

Evlere uğur getirdiğine inanılan nesneler, şans getiren nesneler, takılarda kullanılan semboller... derken her tarafımız onlarla doldu. Ancak bunlarda üç tanesi var ki, onlar akla ilk gelenler ve her zaman her yerde bulabileceğiniz şeyler. İşte evinize uğur getiren nesneler şunlardır;


1. 7 Fil

Eşyalara anlam yükleyen insanlar, evlerini dekore ederken de buna dikkat ederler, gittikleri yerlerde de buna dikkat ederler. Birbirlerine aldıkları hediyelerde de çoğu zaman anlam yüklenen nesneleri tercih ederler. Özellikle birine hediye edilen 7 adet fil ise ev sahibi olunacağına yönelik inançtandır. Bu yüzden insanlar ya biblo olarak filleri evlerinde dekorasyon amaçlı kullanırlar ya da kapılarına asarlar.

yedi fil


2. At Nalı

Bir diğer inanış da at nalının şans getirdiğine dair olandır. Özellikle son yıllarda takılarda at nalının artması çok dikkat çekiyor. Şans getirmesi açısından takılarda kullanılan at nalını insanlar aynı zamanda yine duvara vb. asarak da bu şansa sahip olmaya çalışır.

at nalıat nalı


3. Nar

İçinde birçok nar tanesi olmasıyla ilgili olsa gerek narın bolluk ve bereket getireceğine dair bir inanış vardır. Birileri işe başladığında veya bir başarı elde ettiğinde devamının gelmesi için nar hediye edilir. Bazı kültürlere göre nar yere atılarak parçalanır. Nar aynı zamanda dinsel bir semboldür. Hristiyanlık'ta İsa'nın yeniden dirilişini temsil eder.

nar


4. Kaplumbağa

Uzun ömür ve başarı sembolü olarak bilinen kaplumbağa hem ev hem de iş yerlerinde kullanılabilecek en ideal objelerden... Kaplumbağanın pozitif enerjileri aktif hale getirdiğine ayrıca evde kaplumbağa objesi bulundurmanın ev sahibi yaptığına da inanılıyor.

kaplumbaga-008.jpg


5. Aynalı Süpürge

Eski dönemlerden günümüze dek gelen, uğuruna inanılan objelerden biri de Edirne işi aynalı süpürgeler... Süpürgenin üstündeki çiçekler sevgiyi ve mutluluğu, ayna ise saflığı ve huzuru temsil ediyor. Ayrıca aynalı süpürgelerin şans getirdiğine de inanılıyor.

aynali-supurge.jpg


6. Nazar Boncuğu

Kültürümüzde, en sık kullanılan aksesuarlardan birtanesi olan nazar boncuğunun nazardan, kötülüklerden ve kıskançlıklardan koruduğuna ve şans getirdiğine inanılır.

nazar-boncugu-004.jpg


7. Yeni ay figürlü aksesuarlar

Yeni ay figürlü aksesuarların iş hayatınızda yeni projeleri, yeni anlaşmaları kısaca tüm yenilikleri destekleyip ve şans getirdiğine inanılır.

yeni-ay-figurlu-aksesuar.jpg

Önerilen İçerik: Uğur Böceği Neden Uğurlu

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
70
7
15
6
7
48
3
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.