Evlerden Eksik Olmayan ve Şans Getirdiğine İnanılan Eşyalar

İnsanlar eski çağlardan beri bazı nesnelerin uğur getirdiğine inanırlar ve evlerinde, takılarında, anahtarlıklarında onları kullanırlar. İşte o eşyalar...
Evlerden Eksik Olmayan ve Şans Getirdiğine İnanılan Eşyalar

Evlere Şans Getiren Objeler

Evlere uğur getirdiğine inanılan nesneler, şans getiren nesneler, takılarda kullanılan semboller... derken her tarafımız onlarla doldu. Ancak bunlarda üç tanesi var ki, onlar akla ilk gelenler ve her zaman her yerde bulabileceğiniz şeyler.

İşte evlere uğur getirdiğine inanılan birbirinden değişik eşyalar;

1. 7 Fil

Evlere Şans Getiren Objeler

Eşyalara anlam yükleyen insanlar, evlerini dekore ederken de buna dikkat ederler, gittikleri yerlerde de buna dikkat ederler. Birbirlerine aldıkları hediyelerde de çoğu zaman anlam yüklenen nesneleri tercih ederler. Özellikle birine hediye edilen 7 adet fil ise ev sahibi olunacağına yönelik inançtandır. Bu yüzden insanlar ya biblo olarak filleri evlerinde dekorasyon amaçlı kullanırlar ya da kapılarına asarlar.

2. At Nalı

Evlere Şans Getiren Objeler

Bir diğer inanış da at nalının şans getirdiğine dair olandır. Özellikle son yıllarda takılarda at nalının artması çok dikkat çekiyor. Şans getirmesi açısından takılarda kullanılan at nalını insanlar aynı zamanda yine duvara vb. asarak da bu şansa sahip olmaya çalışır.

3. Nar

Evlere Şans Getiren Objeler

İçinde birçok nar tanesi olmasıyla ilgili olsa gerek narın bolluk ve bereket getireceğine dair bir inanış vardır. Birileri işe başladığında veya bir başarı elde ettiğinde devamının gelmesi için nar hediye edilir. Bazı kültürlere göre nar yere atılarak parçalanır. Nar aynı zamanda dinsel bir semboldür. Hristiyanlık'ta İsa'nın yeniden dirilişini temsil eder.

4. Kaplumbağa

Evlere Şans Getiren Objeler

Uzun ömür ve başarı sembolü olarak bilinen kaplumbağa hem ev hem de iş yerlerinde kullanılabilecek en ideal objelerden... Kaplumbağanın pozitif enerjileri aktif hale getirdiğine ayrıca evde kaplumbağa objesi bulundurmanın ev sahibi yaptığına da inanılıyor.

5. Aynalı Süpürge

Evlere Şans Getiren Objeler

Eski dönemlerden günümüze dek gelen, uğuruna inanılan objelerden biri de Edirne işi aynalı süpürgeler... Süpürgenin üstündeki çiçekler sevgiyi ve mutluluğu, ayna ise saflığı ve huzuru temsil ediyor. Ayrıca aynalı süpürgelerin şans getirdiğine de inanılıyor.

6. Nazar Boncuğu

Evlere Şans Getiren Objeler

Kültürümüzde, en sık kullanılan aksesuarlardan bir tanesi olan nazar boncuğunun nazardan, kötülüklerden ve kıskançlıklardan koruduğuna ve şans getirdiğine inanılır.

7. Yeni Ay Figürlü Aksesuarlar

Evlere Şans Getiren Objeler

Yeni ay figürlü aksesuarların iş hayatınızda yeni projeleri, yeni anlaşmaları kısaca tüm yenilikleri destekleyip ve şans getirdiğine inanılır.

Benzer İçerik Önerileri
Nazar Boncuğu Hakkında BilgilerAt Nalı Neden Şans Getirir

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.