Saç Mezoterapisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Saç Mezoterapisi Nedir? Nasıl Uygulanır?
29.06.201516:23

Özellikle son yıllarda dile gelen saç dökülme problemi için her gün yeni tedavi iddiaları ortaya atılıyor. Ancak ne kadar iddia ortaya atılırsa atılsın saç mezoterapisi kadar kesin sonuç veren başka tedavi yöntemi yok.

Haber güncelleme tarihi 08.01.2019 17:52

Saç Mezoterapisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Son yıllarda özellikle şikayet konusu olan saç dökülmesi olayı için her gün yeni bir ürünle karşı karşıya kalıyoruz. Çıkan her ürün de bu sorunu yaşayanların ümidi yeşerse de artık verilen vaatlere kimse inanmamaya başladı. O kadar para harcayıp saçlarda yine bir değişme olmamasının yanı sıra ilaçlar saça yan etki de yapabiliyor. Ancak bu ve bunun gibi sorunları ortadan kaldırabilecek bir uygulama var. Saç mezoterapisi… Bu yöntem saçın sağlığı açısından kesinlikle uygulanması gereken bir yöntemdir. Saç kökleri için en verimli uygulama olarak gösterilen mezoterapi, saç köklerinin daha sağlıklı ve uzun yaşamasına olanak tanıyor. Terapi kan dolaşımı yükselterek, köklerdeki çoğalma ve büyüme duyularını hızlı bir şekilde uyararak saç dökülmelerine karşı direnç kazandırıp, saçları korumak ve sıkılaşmasını sağlamak amacıyla yapılır ve görsel açıdan da saçı kendi orjinal  haline getirir.

sac-mezoterapisi-hakkinda.jpg

Saç mezoterapisi, soruna karşı özel olarak hazırlanmış karışımları, özel bir iğne yardımıyla cildin altına enjekte edilir. Bu enjekte ile derinin orta kısmından bulunan kılcal damarların ucuna ulaşıp saçların kendine gelmesindeki ilk adım atılmış olunuyor. Enjekte edilen özel karışım içerisinde, protein, mineral, vitamin, kan dolaşımını destekleyici takviyeler içeriyor. Bu terapi kişinin saçındaki hasar ve dökülmeye bağlı olarak 5-10 seans arası uygulanıyor. Yine saça bağlı olarak 7-10 gün arayla yapılan seanslarda saça ilk etki üçüncü seanstan sonra görülmeye başlıyor. Bu terapi normal bir ilaç veya küre göre daha çabuk sonuç verdiği kanıtlanmış durumdadır. Saç mezoterapisinde kullanılan özel iğneler, normal bir iğne gibi olmadığından kesinlikle can yakmaz. İşlemden sonra kişinin başına buzlu ped uygulanarak kafasında rahatlama yapılır.     

sac-mezoterapisi.jpg


Saç Mezoterapisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

 • Stres kaynaklı saç dökülmelerinde,
 • Mevsimsel saç dökülmelerinde,
 • Metabolik kaynaklı saç dökülmelerinde,
 • Alopecia Areata,
 • Saçkıranlarda,
 • Genetik olarak erkek tipi saç dökülmesinde,
 • Gebelik ardından yaşanan ani saç dökülmeleri için de oldukça etkilidir.
 • Diğer tüm nedenlere bağlı olarak görülen saç dökülmelerinde uygulanmaktadır.

sac-mezoterapisi-hangi-durumlarda-uygulanir.jpg


Saç Mezoterapisi Ne İşe Yarar?

 • Kullanılan ilaçlar bölgesel olarak ve küçük dozlarda uygulanmaktadır. Saç mezoterapisinin sonuçları oldukça hızlı olup, etkili bir tedavi yöntemidir.
 • Saçın gelişimi için ihtiyaç duyulan eksiklerin giderilmesi doğrultusunda uygulandığı için, daha dolgun, hacimli ve parlak saçlara sahip olunması sağlar.
 • Saç dökülmesi problemi yaşayan daha genç yaştaki kişilere de uygulanabilmesinde hiçbir sakıncası yoktur. Saç dökülme problemi olan, saçlarında incelme ve seyrelmeler meydana gelmiş kişilere saç mezoterapisi önerilmektedir. Bu tedaviler sayesinde zayıflamış olan saç kökleri tekrar yenilenmekte, canlandırılmakta ve saç kökleri güçlenmektedir.
 • Hormonal ve genetik saç dökülme durumlarında bu yöntem destek tedavi olarak kullanılabilir. Mezoterapi yönteminde uygulanan karışım, kişinin gereksinimlerine göre planlanabilmektedir.
 • Mezoterapide eksik olan yapılar ufak dozlarda ve direkt olarak saç köküne aktarılmaktadır. Yan etkileri yok denebilecek kadar azdır. Olsa dahi oldukça kısa bir süre içerisinde geçmektedir. Uzun süreli bir yan etkisi bulunmamaktadır.

sac-mezoterapisi-ne-ise-yarar.jpg


Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Saç mezoterapisi, saçı besleyecek etken maddelerden oluşan karışımın deri altına enjekte edilmesi yöntemidir. Enjeksiyon işlemi çok ince ve küçük iğnelerle yapılır. Hastanın isteğine bağlı olarak anestezik spreyler kullanılabilir. Bu karışımın içinde vitaminler, kan dolaşımını artıran maddeler, aminoasitler ve saçları destekleyen yapı taşları vardır. Birçok yöntemden daha etkili olmasının nedeni, bütün bu maddelerin direkt deri altında çalışmasıdır. Uygulama 3-10 seans aralığında sürer ve her seans yaklaşık 20-25 dakikadır. Uygulama saç derisinin yumuşatılması, derinin kanatılıp atık kanın atılması, ilacın enjekte edilmesi ile sona erer. İlk uygulamanın ardından 1 ay kadar süre sonra etkisi görülmeye başlanır. Saç mezoterapisinin kalıcı olması için, 3 ay içinde en az her ay bir defa uygulama önerilir. İlerleyen yıllarda ihtiyaca göre saç mezoterapisine devam edilir. Saç mezoterapisi ile var olan saçlar daha parlak olur, deri altında olan saç kökleri yüzeye çıkar, mevcut saçlar dökülmeye karşı korunur. Özellikle mevsim geçişlerinde yaşanan ani saç dökülmelerine karşı oldukça etkilidir.

sac-mezoterapisi-nasil-uygulanir.jpg


Saç Mezoterapisinin Faydaları Nelerdir?

 • Saçın ömrünü uzatır.
 • Saçtaki kepeklenmenin önlenmesine yardımcı olur.
 • Saçları daha yumuşak ve hacimli görünmesini sağlar.
 • Saç rengini uzun süre korur ve saçın beyazlamasını erteler.
 • Saç folikülleri uyarıldıklarından dolayı yeni saçlar görülebilecek biçimde saç derisinden çıkar.
 • Saç kılları daha kalın hale gelir.
 • Saç dökülmesini önemli oranda azaltır.

sac-mezoterapisinin-faydalari.jpg


Saç Mezoterapisi Kaç Seans Uygulanır?

Kişilerin ihtiyaçlarına göre 4 veya 10 seans uygulanabilmektedir. Bu sayı ise saç telleri ve saçlı deri üzerindeki hasarların seviyesine ve saçların dökülme hızına göre değişiklik göstermektedir. Seansların aralığı ise 7 – 10 gün olmaktadır. Kişilerdeki ilk gelişmeler ise üçüncü veya dördüncü seans sonrasında görülmektedir. Saç mezoterapisi kesinlikle yan etkisi bulunmayan, çok kısa sürelerde oluşum gösteren bir tedavi yöntemi olmaktadır. Saç mezoterapisi sayesinde saçlı derideki kan dolaşımı yükselir, köklerdeki çoğalma ve büyüme duyuları hızlı bir şekilde uyarılır. Saç mezoterapisi işlemi ucu çok ince olan iğneler ile yapıldığı için çok fazla bir acı hissettirmez. İşlemin ardından yapılan buzlu ped uygulaması sayesinde ise kişi rahatlar ve hiçbir acı hissi duymaz.

sac-mezoterapisi-kac-seans-uygulanir.jpg

Önerilen İçerik;
► Saç Dökülmesi Nasıl Oluşur? Dökülmeyi Önlemenin Yolları Nelerdir?   

UYARI !

İçeriğimizde yer alan yazılı ve görsel içerikler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş, öneri ve bilgilendirme yazısıdır. Kesin teşhis ve tedavi niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu karşısında mutlaka doktorunuza başvurunuz. Unutmayın sağlık sorunlarında uygulanan tedavi yöntemleri bireylerin biyolojisi, kalıtsal özellikleri, yaş, boy, kilo farklılıkları, alerjik yönleri ve bunlar gibi onlarca farklı duruma göre değişiklik gösterebilir. Sağlık sorunlarınızın tedavisinde size ancak ve ancak doktorunuz yardımcı olabilir.

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 3
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.