Mustafa Kalaycı Kimdir? & Hakkında Bilgi

Milliyetçi Hareket Partisi Konya Milletvekili olan Mustafa Kalaycı, 1960 yılında Konya Üçpınar'da doğmuştur. Babasının adı Kerim, annesinin adı Nuran'dır. İşte Mustafa Kalaycı'nın biyografisi!
Mustafa Kalaycı Kimdir? & Hakkında Bilgi

Mustafa Kalaycı Biyografisi

Mustafa Kalaycı, 7 Ağustos 1960'ta Konya Üçpınar'da doğdu. 23 ve 24. Dönemde Konya Milletvekili seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi olarak görev aldı. Mustafa Kalaycı,İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

mustafa-kalayci-biyografisi.jpg


Mustafa Kalaycı’nın Eğitim ve Çalışma Hayatı

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünü bitirdi. Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulunda Denetçi ve Başdenetçi olarak çalıştı. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu (TÜBİTAK) İbra Kurulu Üyeliği yaptı. Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulu Üyeliği görevini yürüttü. Yüksek Denetleme Kurulu Başdenetçiliği görevine geri döndü. Ankara Yeminli Mali Müşavirler Odası, Devlet Denetim Elemanları Derneği ve Yüksek Denetim Elemanları Derneği Üyesi oldu.

mustafa-kalayci’nin egitim-ve-calisma-hayati.jpg


Mustafa Kalaycı’nın Siyasi Hayatı

Mustafa Kalaycı, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Danışmanı ve Başbakan Başmüşaviri oldu. 23. Dönemde Konya Milletvekili seçildi. 25.  ve 26. Dönem Genel Seçimlerinde ise Milliyetçi Hareket Partisi Konya Milletvekili olarak yeniden meclise girmiştir. Kalaycı, 21 Mart 2015 tarihinde yapılan 11. Olağan Genel Kurulu üyesi olarak seçilmiştir. 30 Mart 2015 tarihinde yapılan MYK toplantısında MHP Genel Sekreter Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 26. Dönem Konya Milletvekili olarak meclise girmiştir.

mustafa-kalayci’nin siyasi-hayati.jpg

Önerilen içerik;

 MHP MYK Üyeleri

NeOldu.com 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.