MHP MYK Üyeleri - MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri

MHP MYK Üyeleri - MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri
26.11.201814:03

MHP (Milliyetçi Hareket Partisi)'nin 12. Olağan Büyük Kurultayı’nda yeni Merkez Yürütme Kurulu üyeleri belirlendi. Bu içeriğimizde MHP’nin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyelerini ve kısa biyografilerini derledik.

Haber güncelleme tarihi 01.12.2018 10:56

MHP MYK Üyeleri - MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyeleri

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin 12. Olağan Büyük Kurultayı’nda, 75 kişilik merkez yönetim kuruluna (MYK) 45 yeni isim seçildi. Kurultayda 9’uncu kez MHP genel başkanı seçildi. 75 kişilik merkez yönetim kurulu ve 9 kişilik merkez disiplin kurulu üyeleri de belli oldu. İşte MHP’nin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyeleri;


1. Edip Semih Yalçın

Edip Semih Yalçın, 26 Mart 1958 tarihinde Sivas'ın Gemerek ilçesinde doğdu. ODTÜ Gaziantep Mühendislik Fakültesi'nde öğrenim gördü. Ankara Üniversitesi Dil-Tarih-Coğrafya Fakültesi'nden mezun oldu. 1988 yılında da Gazi Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. 1991'de doçent, 2001'de de profesörlüğe yükseldi. Semih Yalçın, 2006 yılında Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) merkez yönetim kurulu üyeliğine seçildi. 2010'da da parti içi eğitim, siyaset ve liderlik okulundan sorumlu MHP genel başkan yardımcılığı görevine getirildi. 2011 senesinde de teşkilat işlerinden sorumlu genel başkan yardımcılığı vazifesine tayin edildi. 2013' yılında da medya tanıtım ve halkla ilişkilerden sorumlu genel başkan yardımcısı oldu. Öte yandan Yalçın, 24. Dönem Gaziantep, 25-26. Dönemler'de de İstanbul milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girmiştir.

edip-semih-yalcin.jpg


2. Feti Yıldız

Feti Yıldız Kayseri’de dünyaya geldi. Av. Feti Yıldız, Kayseri Sümer Lisesi'nden mezun oldu. İstanbul'a gelen Yıldız, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni okudu. Okul bittikten sonra Serbest avukat olarak çalışan Feti Yıldız, Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. Fransızca bilen Yıldız, evli ve 2 çocuk sahibidir. Av.Fethi Yıldız, Ülkücü hareketin 80 öncesi ve sonrası dik duruşuyla tanınan ağabeylerindendir. Yıldız Ülkücü hareketin "sağlam" duruşuyla da yakın tanıdığı bir isimdir. 12 Eylül öncesi İstanbul Ülkü Ocakları başkanlığı yapan Fiti Yıldız, şu anda MHP’nin Genel Başkan Yardımcısıdır


3. İsmail Faruk Aksu

İsmail Faruk Aksu, 01 Eylül 1963'te Ünye'de doğdu. Baba adı Ziya, anne adı Saniye'dir. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde tamamladı. 25'inci, 26'ncı ve 27'nci Dönem İstanbul Milletvekili seçildi. 25'inci ve 26'ncı Dönem TBMM Adalet Komisyonu ve Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi, 27'nci Dönem TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkan Vekili oldu. İngilizce bilen Aksu, evli ve 2 çocuk babasıdır.


4. Emin Haluk Ayhan

Emin Haluk Ayhan, 14 Kasım 1957'de Denizli Güney'de doğdu. Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. DPT Planlama Uzmanı olarak kamu maliyesi, ödemeler dengesi, tarımsal destekleme alanlarında çalıştı. Sağlık Bakanı ve Başbakan Yardımcısı danışmanlıklarında bulundu. Özelleştirme İdaresinde Daire Başkanlığı; Şeker Kurulu, Türk Akreditasyon Kurulu, Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret AŞ, Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ, İGEME Yönetim Kurulu Üyeliği; İGEME Genel Sekreterliği, Dış Ticaret Müsteşar Yardımcılığıve Başbakanlık Konut Müsteşarlığı görevlerinde bulundu. 23 ve 24. Dönemde Denizli Milletvekili seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu; Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyeliği yaptı.

emin-haluk-ayhan.jpg


5. Mustafa Kalaycı

Mustafa Kalaycı, 7 Ağustos 1960'ta Konya Üçpınar'da doğdu. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) İbra Kurulu ÜyeliğiDevlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Danışmanlığı ve Başbakan BaşmüşavirliğiBaşbakanlık Tanıtma Fonu Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü. 23 ve 24. Dönemde Konya Milletvekili seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi olarak görev aldı. Mustafa Kalaycı, oldukça aydın bir kimse olarak anılmakta ve İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. 


8. Mevlüt Karakaya

Mevlüt Karakaya, 1963'te Ankara'da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümün'den mezun oldu. Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalı'nda yüksek lisans ve doktora yaptı, aynı alanda doçent ve profesör unvanlarını aldı. MHP Başkanlık Divanı Üyesi ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır. İngilizce ve Fransızca bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.


9. Kamil Aydın

Kamil Aydın, 25 Mart 1963'te Erzurum'da doğdu. Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümün'den mezun oldu. Atatürk Üniversitesi'nde; Yüksek Okul MüdürlüğüÜniversite Senato Üyeliği, Bölüm Başkanlığı ve Etik Kurul Üyeliği görevlerinde bulundu. 2009 ve 2014 Yerel Seçimlerinde MHP Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilerek, seçimlere katıldı. Kamil Aydın, çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

kamil-aydin.jpg


10. İzzet Ulvi Yönter

İzzet Ulvi Yönter, 1976'da Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Politikası Anabilim Dalı'nda yüksek lisansını tamamladı. Ulaştırma ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlıklarına bağlı kuruluşlarda Müfettiş olarak çalıştı. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir ve evlidir.


11. Sadir Durmaz

Sadir Durmaz, 15 Temmuz 1963 yılında Çiçekdağı’nda doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunudur. MHP Milliyetçi Hareket Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 2009 yerel seçimlerinde MHP'den Yerköy belediye başkan adayı oldu. TBMM XXIV. ve XXV. Dönem Yozgat milletvekilliği yaptı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.


12. Deniz Depboylu

Deniz Depboylu 7 Haziran 1968'de Aydın'da doğdu. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümün'den mezun oldu. Sağlık Bakanlığında ve Milli Eğitim Bakanlığında çeşitli kademelerde görev yaptı. Nazilli Kent Meclisi Yürütme Kurulu Üyeliği ve Kadın Meclisi BaşkanlığıNazilli Belediyesi Meclis Üyeliği ve Nazilli Belediye Meclisi Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu. Aynı zamanda Depboylu evli ve 2 çocuk annesidir. 

deniz-depboylu.jpg


13. Yaşar Yıldırım

Yaşar Yıldırım Ankara'nın Kızılcahamam beldesinde 1956 yılında dünyaya geldi. Ankara Mimarlık-Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü’nden mezun oldu. 1980 yılında da Ülkü Ocakları Derneği'nin genel başkanı olarak görev aldı. 1991 Türkiye genel seçimlerinde de Refah Partisi listesinden Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili adayı oldu. 1994 senesinde de Kızılcahamam Belediye Başkanlığı'na seçildi. Daha sonra 2000 yılında MHP Ankara il başkanı olan Yıldırım bu görevi 2 yıl boyunca sürdürdü. Ayrıca Yıldırım evli ve iki çocuk babasıdır. 


14. M.Hidayet Vahapoğlu

Hidayet Vahapoğlu, 1956 tarihinde Çorum’da doğdu. Yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde (1977), Lisans Üstü eğitimimi Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde (1983), Doktora eğitimimi Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde (Eğitim Yönetimi-Teftişi, Planlaması-1987) yaptı. Kıdemli Albay rütbesinde iken, 7 Mayıs 2007 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisinden 23.Dönem Milletvekili adayı olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerinden ve Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğindeki görevinden kendi isteği ile emekli oldu. 4 Kasım 2012 tarihinde yapılan Milliyetçi Hareket Partisi 10.Olağan Büyük Kurultayı’nda Merkez Yönetim Kuruluna tekrar seçildi.


15. İsmet Büyükataman

İsmet Büyükataman, 1953 yılında Merzifon'da doğdu. Bursa Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü'nden mezun oldu. Yüksek lisansını Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İdari Bilimler Enstitüsü'nde tamamladı. Milliyetçi İşçi Sendikaları Konfederasyonunda çeşitli görevlerde bulundu. Bursa Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptı. MHP Bursa İl BaşkanlığıMHP Genel Başkan Yardımcılığıve MHP Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. 23, 24 ve 25. Dönem Bursa'dan Milletvekili seçildi. Halen MHP Genel Sekreteridir.

ismet-buyukataman.jpg


16. Kadir Şekerci

Kadir Şekerci, 1971'de Ankara'da doğmuştur. 1989 yılından itibaren Ankara’da Ocak Teşkilatlarında bulundu,1999 Yılında MESANDER Ankara Şubesinde görev yaptı. 2008-2009 Yıllarında iki sezon Kırıkkale Spor Kulübü ikinci Başkanlığını yaptı, 2009 Yılından itibaren Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğini yürütmüştür. 2009-2012 yılında Genel Merkez Teşkilat İşlerinde Başkan Yardımcıları ile çalıştı.


17. Fatih Çetinkaya

Fatih Çetinkaya, Aslen Yozgatlı olan Çetinkaya, 1974 Ankara doğumludur. 1994 yılından itibaren Demetevler ve Yenimahalle Ülkü Ocakları'nda görev yapan Çetinkaya; birçok kez seçim komisyonu başkanlıklarında bulundu. 1998-2003 yılları arasında MHP Yenimahalle İlçe Başkan Yardımcılığı yapmış olup, 2009 yılında Ankara İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Daha sonra Ankara İl Başkanlığı yapan Çetinkaya MHP 12. Olağan Büyük Kurultay ardından Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan yardımcılarından birisi oldu.


18. A. Bahadır Alperen

Abdullah Bahadır Alperen 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. 2003-2009 yılları arasında “K.K.T.C. Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi”ndeki hukuk eğitimi sürecinde; “Yakın Doğu Üniversitesi Teşkilat Üyeliği” yaptı. 2016 yılında Türk Hukuk Enstitüsü İstişare Heyeti üyesi olarak seçilmiştir. 2017 yılında ise Türkata Stratejik Araştırmalar Eğitim Ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliğine seçilmiştir. İyi derece İngilizce ve orta derecede Almanca bilen Av. Abdullah Bahadır Alperen, “Stj. Hakim Ayşe Alperen” ile evli olup, “Aziz Kürşad” adında bir çocuk babasıdır.

a.-bahadir-alperen.jpg


19. Abdurrahman Başkan

Abdurrahman Başkan, 1964 Zile doğumludur. Baba adı Bahri, anne adı Munadiye'dir.  1988 yılı Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümü mezunudur. Başkan, iş hayatına uluslararası bir şirkette mühendis olarak başladı. Daha sonra bu şirketleri bir grup çatısı altında birleştirmiş ve halen bu grubun yönetim kurulu başkanıdır. 2003-2006 yılları arasında İstanbul İl Başkan Yardımcılığı yapmıştır. 2009-2015-2018 yıllarında MHP MYK Üyesi olarak seçilmiştir. 2015 yılında Abdurrahman Başkan, 25. Dönem Tokat Milletvekili, 2018 yılında 27. Dönem Antalya Milletvekili seçilmiştir. İş dünyası, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti organları ve Üniversiteler tarafından verilmiş çok sayıda plaket ve başarı ödülüne sahiptir.


20. Adem Yurdigül

Adem Yurdigül, 1985 yılında Erzurum'da doğdu. Siyasi kariyerine erken yaşlarda başlayarak 1998-2001 yılları arasında Erzurum Ülkü Ocakları Ortaöğretim Masasında görevler aldı, daha sonrasında dört yıl boyunca Erzurum Ülkü Ocakları Eğitim Masasında Başkanlık görevini yürüttü. 2005 yılında Üniversite eğitimi için KKTC’ye gitti ve yükseköğrenimini Doğu Akdeniz Üniversitesi(DAÜ) Mimarlık Fakültesinde 2011 yılında tamamladı. 2013 yılında ise KKTC Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevine getirildi. Bu süreçte eğitim hayatını da sürdürerek Lefke Avrupa Üniversitesinde Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Dalında Yüksek Lisansını tamamladı.


21. Ahmet Özyürek

1964 yılında Sivas Kangal’da doğdu. Ahmet Özyürek, 1986 yılında başlayan iş hayatına müteahhit hizmetleri ve sanayicilik dalında devam etmekte. İstanbul Sivaslılar Derneği, Kangallılar Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik görevlerinde bulunan Ahmet Özyürek Sivas Spor Kulübü’nde Alt Yapıdan Sorumlu Başkan Yardımcılığı yaptı. 2007 yılında İstanbul 2. Bölge 23. Dönem Milletvekilliği adaylığı, 2007 - ­2010 arası MHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, 2011 yılı İstanbul 2. Bölge 24. Dönem Milletvekilliği adaylığı yaptı.

ahmet-ozyurek.jpg


22. Ahmet Yılmazer

Ahmet Yılmazer, Milliyetçi Hareket Partisi’nin 12. Olağan Büyük Kurultayı’nda, 75 kişilik merkez yönetim kurulu üyelerinden (MYK) birisidir. Hayatı boyunca siyasetle iç içe yaşamış Yılmazer, Ülkü Ocakları’nda da görev almıştır.


23. Ahmet Yiğit Yıldırım

Ahmet Yiğit Yıldırım, 1987 yılında İstanbul'da doğdu. Lisans Eğitimini Beykent Üniversitesi'nde İngilizce İşletme bölümünde tamamladı. Hollanda Saxion Üniversitesi'nde İktisat eğitimi aldı. Beykent Üniversitesi Bilgiyasar Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisans Eğitimine devam etmektedir. Sahibi olduğu Yazılım Firması'nın projeleri Türkiye Çapında ödüller almıştır. Ülkü Ocakları ile tanışması İlköğretim yıllarında gerçekleşti. Fatih Cerrahpaşa Ülkü Ocakları'nda Ortaöğretim Teşkilatlarında aktif görev aldı. Üniversite eğitimi sırasında Ülkü Ocakları Beykent Üniversitesi Teşkilat Başkanlığı görevini başarıyla gerçekleştirdi. Ardından İstanbul Ülkü Ocakları Sosyal Faaliyetlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2013 Mayıs ayında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz tarafından İstanbul Darüzziyafe'de gerçekleştirilen devir teslim töreni ile İstanbul Ülkü Ocakları İl Başkanlığı görevine getirildi.


24. Akın Üstün

Akın Üstün, 1974 tarihinde Kelkit ilçesinde doğdu. Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. Gümüşhane Ziraat Mühendisleri Odası il temsilciliği yaptı. Gümüşhane Genç Girişimciler Kurulu kurucu başkanlığını 4 yıl yaptı. Kelkit Ticaret Odası'nda 7 yıldır görev yapmakta. Kelkit Ülkü Ocakları başkanlığı, Kelkit MHP ilçe başkanlığı yapan Üstün'ün, Merkez Yürütme kurulu üyeliği görevi devam etmektedir.

akin-ustun.jpeg


25. Ali Güler

Ali Güler 1962'de Karaman'da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü Genel Türk Tarihi Anabilim Dalı'ndan 1984senesinde mezun oldu. 1988 senesinden beri Genelkurmay Askeri Tarih ve Stratejik Etüt Başkanlığı Türk Askeri Tarih Komisyonu Asli Üyesidir. 10 Şubat 2000'den itibaren Türk Silahlı Kuvvetleri Atatürk Araştırma ve Eğitim Merkezi (ATAREM) Genel Kurul Üyesi, 15 Haziran 2000'den itibaren Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı Haberleşme üyesidir.Berikan Yayınevi'nin yayın danışmanlık vazifesini yürütmektedir.


26. Ayşe Sibel Ersoy

Ayşe Sibel Ersoy, 1964 yılında Adana Ceyhan doğdu. 1981 yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ni kazandı. Üniversite mezuniyetinin ardından Adana’da eczanecilik işine başlayan Ersoy, Eşi Prof.Dr. Emin Ersoy ile evlendikten sonra evlilik ve eşinin işi nedeniyle Ankara’ya geldi ve Ankara’da Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Ana Bilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Ersoy, Farmakoloji İhtisasını tamamladıktan sonra üniversiteden ayrılarak 1993 yılında eczanecilik işletmeciliğine devam etti. Ayşe Sibel Ersoy, 25. Dönem ve 26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Ankara 1. Bölge Milletvekili adaylığı yaptı. 2018 yılında yapılan Milliyetçi Hareket Partisi 12. Olağan Genel Kurulunda MYK üyesi seçildi.


27. Bulduk Özdemir

Bulduk Özdemir 1961 tarihinde Kulu Yaraşlı köyünde doğdu. Avusturya'da Montan Üniversitesi Petrol Yüksek Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek Lisans eğitimini Fransa da gerçekleştirdi. 2.5 yıl bir Avusturya-İsveç ortaklı Petrol firmasında yöneticilik yaptı.  Avusturya, Almanya, Macaristan, İsviçre ve Slovenya gibi ülkelerde ISO standartlarına göre denetim ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirdi. 2000 yılında Türkiye’ye döndü. Şu an aynı kurumun genel müdürü ve baş denetçisidir. Türkiye de ise Ankara İl üst kurul üyeliği ve MHP MYK üyeliği görevlerini yerine getirmiştir. Evli ve 3 çocuk babası olan Bulduk Özdemir Almanca, İngilizce ve Fransızca biliyor.

bulduk-ozdemir.jpg


28. Cemal Çetin

Cemal Çetin 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 2. Bölge Bölgesi, 2'nci sıradan millet vekili olarak Meclis’e girdi. Cemal Çetin, MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesidir. Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı görevini yürütmektedir.


29. Davut Haskırış 

Davut Haskırış Milliyetçi Hareket Partisi MHP’nin Merkez Yürütme Kurulu Üyelerinden birisidir. Uzun yıllar boyunca siyasi yaşamın içerisinde bulunmuştur. 


30. Erdem Karakoç

1959 Kahramanmaraş doğumlu, Konya Akşehir Öğretmen Okulundan sonra, Marmara Üniversitesi Kamu Yönetimini bitiren Erdem Karakoç, Taş Medreseler çıkışı sonrası 1988-1997 yılları arasında Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı yaptı. 1975’ten -1987 ortalarına dek Taşmedrese saydığı ceza evlerinde kaldı. 

erdem-karakoc.jpg


31. Ferhat Çakıroğlu

Ferhat Çakıroğlu MHP 12. Olağan Büyük Kurultayı’nda ismi açıklanan yeni Merkez Yürütme Kurulu Üyelerinden birisidir. 


32. Fevzi Zırhlıoğlu

1987 yılından itibaren Milliyetçi Çalışma Partisi'nin ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin Bursa Yıldırım İlçe ve İl Teşkilatlarının çeşitli kademelerinde görevlerde bulunmuştur. 2002 - 2003 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkanlığı görevi yapmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi 8. ve 9.Olağan Kurultaylarda Merkez Disiplin Kurulu Üyeliği'ne seçilerek görev almıştır. 18 Mart 2018'de yapılan 12. Olağan Büyük Kurultay'da Merkez Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.


33. Gülay Özcan

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Milliyetçi Hareket Partisi Denizli Bölgesi, 4'nci sıradan millet vekili adayıdır. Özcan Hukuk ve Danışmanlık Bürosu" bünyesinde serbest avukatlık yapmaktadır. 2009'da Gazi Üniversitesi Hukuk Fakütesinden mezun oldu. MHP Kadın Kolları İl Başkan Yardımcılığı, MHP Denizli İl Yonetim Kurulu Üyeliği, MHP Denizli İl Kadın Kolları Başkanlığı, MHP Üst Kurul Delegeliği, MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

gulay-ozcan.JPG


34. Gülhanbey Saylağ

27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 1. Bölge Bölgesi, 5'nci sıradan millet vekili adayıdır. 1992 - 1996 Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. Üniversite döneminde okul bünyesinde Üsküdar Ülkü Ocağı’nda çalışmalar yürüttü. 1998-1999 döneminde Üsküdar MHP İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanlığı görevinde bulundu. 1999-2000 yılları arasında Üsküdar MHP İlçe Teşkilatı’nda Kadın Kolları görevi ile birlikte yeniden yapılanma sürecinde görev almak üzere MHP Fatih İlçe Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Aile Hukuku özelinde sosyolojik sorunlar üzerine çalışmalar yapan Bayram evli ve 1 çocuk annesidir.


35. Hakan Doğru

Hakan Doğru 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Ankara 3. Bölge Bölgesi, 7'nci sıradan millet vekili adayıdır 3 Ocak 1980 yılında Nevşehir Kozaklı'da doğdu. Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Avukat olan Doğru, evlidir. İngilizce bilmektedir.


36. Hakan Er

Hakan Er 1973'te Niğde'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Niğde'de tamamladı. Lise eğitimi sonra 1 yıl İngiltere'de yabancı dil eğitimi aldım. 1992 yılında Yakın Doğu Üniversitesini burslu kazandıktan sonra teşkilat çalışmalarına aktif katıldı. 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi 25. Dönem milletvekili adayıdır.

hakan-er.jpg


37. Hasan Özarslan

Hasan Özarslan, Erzincan MHP Adayı ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesidir. Yeni MYK listesindeki iki Erzincanlı isimden de bir tanesidir. 


38. Hüseyin Korkmaz

Hüseyin Korkmaz 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Karaman Bölgesi,1'nci sıradan millet vekili adayıdır. Karaman ili Basyayla İlçesi Üzümlü köyünde 15.03.1977 tarihinde doğdu.. İlkokula üzümlü köyünde , ortaokul ve lise öğrenimini Konya'da tamamladı. Halen İstanbul Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Öğrencisidir. Konya'da Ambalaj Sanayi alanında faaliyet gösteren bir şirketin ortağıdır. Siyasi hayatına Karaman Başyayla İl Genel Meclis Üyesi Adaylığı ile başladı. 2009-2014 yılları arasında MHP Konya İl Başkanlığı Yönetim Kurulunda yer aldı. Akabinde Konya İl Teşkilat Yöneticiliği. 30 Mart 2014 yılında Konya Selçuklu Meclis Üyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve Grup Başkan Vekilliğinde bulundu. Evli ve 3 çocuk babasıdır.


40. Hüseyin Hüsnü Uğur

1953’te Uşak’ta doğan Hüseyin Hüsnü Uğur, üniversiteyi Ankara İktisadi, Ticari İlimler Akademisi, Ekonomi-Maliye bölümünde, Yüksek Lisansını da Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İdarecilik Kamu Yönetimi Uzmanlığı dalında yapmıştır. Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Uzmanları Derneğinin (KAYUD) Kurcu Üyesi ve 2. Başkanlığını da yapan Uğur, 1986 yılında TBMM Vakıf Müdür Yardımcılığına, 1989 yılında Tutanak Müdürlüğü Uzmanlığına, 1990 yılında TBMM Genel Sekreterlik Müşavirliğine, 2002’de de TBMM Başkan Müşavirliğine atanmıştır. 3 Kasım 2002 Genel seçimleri ile MHP’nin Meclis dışında kalmasının ardından, 2007 yılına kadar TBMM’de bürokratlık görevine devam eden Uğur, 22 Temmuz 2007 Genel Seçimlerinin ardından yine MHP Grup Müdürü olarak atanmıştır. Halen bu görevi yürüten Hüseyin Hüsnü Uğur, MHP’nin Efsane Lideri ‘Başbuğ’ Alparslan Türkeş ve Bilge Lider Devlet Bahçeli ile görev yapabilme şansı bulmuş ender isimlerdendir.

huseyin-husnu-ugur.jpeg


41. İbrahim Çiftçi

İbrahim Çiftçi 1958 yılında Ankara’da Kömüşini Köyünde doğmuştur. Gazi Üniversitesi Ticaret Turizm’de başlayıp, Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Muhasebe – İşletme Ana Bilim Dalında üniversite hayatını tamamlamıştır. Ankara sıkıyönetim mahkemelerinde muhtelif zamanlarda 6. kere idam cezasına çarptırılmıştır. Nisan 1997 yılına kadar MKYK üyesi olarak görev yapmıştır. 1997 yılında Başbuğun ölümü üzerine yapılan genel başkanlık seçimlerinde Genel Başkan adayı olmuştur. 4 Kasım 2012 yılında olağan Genel Kurulda yeniden MHP MYK üyesi seçilmiştir.


42. İbrahim Özyavuz

İbrahim Özyavuz, 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Şanlıurfa Bölgesi, 1'nci sıradan milletvekili olarak Meclis’e girdi. İlkokulu Harran, orta okulu ve lise eğitimimi Akçakale'de tamamladı.1974-1980 yılları arasında Akçakale ülkü ocakları bünyesinde çalıştı.1994/2009 yılları arasında 3.dönem Harran Belediye başkanlığı yaptı. 2002 ve 2009 yılları arasında Şanlıurfa Amatör Ligde mücadele eden Harranspor'da kulüp başkanlığı yaptı. 2011 seçimlerinde MHP Şanlıurfa milletvekili adayı oldu. İbrahim Özyavuz, 2012-2015 yılları arasında Şanlıurfa MHP İL Başkanlığı yaptı.18 mart 2015 te yapılan MHP’nin 11.kurultayında MYK üyesi seçildi. 2015 Haziran ve Kasım seçimlerinde Şanlıurfa milletvekili adayı oldu. İbrahim Özyavuz, 18 mart 2018 de yapılan 12. Kurultayda tekrar MYK’ya seçildi. Şanlıurfa’da ticaret ve tarımla uğraşıyor.


43. İdris Aydın

İdris Aydın, 1968 yılında Bayburt'ta dünyaya geldi. Aydın, ilk ve orta öğrenimini Artvin'de, lisans eğitimini ise Trabzon’daki Karadeniz Teknik Üniversitesinde tamamladı. Harita mühendis olarak yerli ve yabancı çeşitli şirketlerde çalışan Aydın, daha sonra kendi şirketini kurdu. Aydın, 2012-2013 yılları arasında MHP İl Başkanlığı yaptı. Evli ve üç çocuk babası olan Aydın, İngilizce biliyor.

idris-aydin.jpg


44. Kadir Çitil

Kadir Çitil, 1959 yılında Malatya’nın Hekimhan ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Malatya’da, Yüksek Öğrenimi Bursa Eğitim Enstitüsü Matematik Öğretmenliği Bölümünde tamamladı. 21 Mart 2015 tarihinde yapılan MHP 11. Olağan Büyük Kurultayında MYK Üyesi seçildi.


45. Mehmet Duygulu

Mehmet Duygulu 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Milliyetçi Hareket Partisi Ankara 1. Bölge Bölgesi, 5'nci sıradan millet vekili adayıdır. 23 Mart 1958'de Aksaray'da doğdu. Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun oldu. İngilizce bilen Duygulu, evlidir.


46. Mehmet Parsak

Mehmet Parsak, 1979 tarihinde Afyon'da dünyaya geldi. Babasının ismi Şükrü, annesinin ismi Nezahat'tir. 1998-2002 seneleri arasında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki eğitimi sürecinde; Konya Ülkü Ocakları bünyesinde çeşitli çalışmalarda bulundu. 2004 senesinden bu yana Türk Hukuk Enstitüsü'nde çeşitli görevler üstlendi.  7 Nisan 2015’te 25.Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri Afyonkarahisar 1.Sıra Milletvekili Adayı olarak gösterilmiştir. 

mehmet-parsak.jpg


47. Mehmet Sarı

Mehmet Sarı, 10 Mayıs 1968'de Gaziantep Nizip'te doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Asya'dır. Sanayici ve İş Adamı; Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nü bitirdi. Özsarı Gıda Sanayii Ticaret Limited Şirketi'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. İki dönem Nizip Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulundu. 22. Dönem Gaziantep Milletvekili. Sarı, evli ve 5 çocuk babasıdır.


48. Mehmet Taytak

Mehmet Taytak 7 Aralık 1959 tarihinde Bolvadin de doğdu. 1984 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi'nden mezun oldu. 1984-1987 yılları arasında Tomarza Meslek Lisesi Metal İşleri Bölümünde eğitimci olarak görev yaptı. 1988 yılında Milliyetçi Çalışma Partisi 2. olağan ve 1991 3. olağan genel kurullarında Merkez Karar Kuruluna seçildi. Milliyetçi Hareket Partisi 6. Olağan Genel Kurulunda Merkez Disiplin Kurulu üyesi seçildi.  7 ve 8. olağan büyük kurultayda MYK üyeliğine seçildi. 8 Kasım 2009 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi 9. Olağan Büyük Kongresinde Başkanlık Divanında, Genel Sekreter Yardımcılığı görevine seçilmiştir.


49. Mehmet Varol

Mehmet Varol, 1964 yılında Nevşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Nevşehir’de tamamladı. Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesini bitirdi. Eğitim hayatı boyunca Ocak Teşkilatlarının çeşitli kademelerinde görev aldı. Çeşitli dernek ve federasyonlarda yöneticilik ve başkanlık görevlerinde bulundu. 2003 yılında "Milliyetçi Hareket Partisi" Nevşehir il başkanı oldu. 2006 ve 2009 yıllarında yapılan il kongrelerinde yeniden seçilerek il başkanlığı görevine devam etti. 2007 ve 2011 yıllarında yapılan genel seçimlerde partisinden ikinci sıra milletvekili adayı oldu. 2014 yılı yerel seçimlerinde "Nevşehir Belediye Başkanı" adayı oldu. 7 Haziran 2015 yılında yapılan genel seçimlerde milletvekili oldu.

mehmet-varol.jpg


50. Merve Menekşe

Merve Menekşe, Milliyetçi Hareket Partisi MHP’nin en genç ve siyasetle yakından ilişkili Merkez Yürütme Kurulu Üyelerindendir. 


51. Muhammet Koçak

MHP Merkez Yürütme Kurulu üyelerinden Muhammet Koçak, Gazi Üniversitesi Alman Dili Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmaktadır. Siyaset yaşamına genç yaşta başlamıştır. 


52. Murat Kotra

Murat Kotra 1969 doğumlu ve  Demir Çelik Ticareti ile iştigal etmekte olan aile şirketinde yöneticidir. MHP Üsküdar İlçe Başkanlığı'nda İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, MHP Tuzla İlçe Başkanlığı'nda İlçe Sekreterliği görevlerinde bulunmuştur. Turan Araştırmaları Derneği Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesidir. 18 Mart 2018 Tarihinde gerçekleşen 12. Olağan Büyük Kurultay'da Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği ile görevlendirilip halen bu görevi yerine getirmektedir.

murat-kotra.jpg


53. Musa Küçük

Musa Küçük 1972 yılında Gümüşhane'de dünyaya geldi. İlk ve Orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Musa Küçük, Beyoğlu Endüstri Meslek Lisesi mezunudur. Lise yıllarından itibaren Ülkü ocakları içerisinde bulundu. 2002- 2007 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Kağıthane ilçe teşkilatı ilçe başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 2007-2011 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 3. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu üyeliğine seçilmiştir.2004-2005 yılında Gümüşhanespor As başkanlığı görevini yürütmüştür. 2016 yılında SONSAM adı ile açılan strateji araştırma merkezinin kurucu başkanlığını yapmıştır. İnşaat sektörü ile uğraşan Küçük evli ve 3 çocuk babasıdır.


54. Mustafa Ertekin

Mustafa Ertekin, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı seçilmiştir. Aynı zamanda Milliyetçi Hareket Partisi’nin Merkez Yürütme Kurulu Üyelerindendir. 


55. Nevin Taşlıçay

Nevin Taşlıçay 1974 yılında Kırşehir Kaman'da doğdu.1996 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. 1997'den bu yana Ankara’da serbest eczacılık yapmaktadır. 2005 yılında Ankara Eczacı Odası Dermokozmetik Komisyonu’nu kurdu. Türk Eczacıları Birliği 36. Dönem Merkez Heyeti Üyeliği görevinde bulundu. 2008'de kurulan Türk Eczacıları Birliği İlaç Dışı Ürünler Komisyonunda, komisyonun kuruluşundan itibaren görev yaptı. Türk Eczacıları Birliği 37. Dönem Merkez Heyeti’nde, birliğin ilk kadın saymanı olarak görev yaptı. 38. Dönem Genel Kurulda, birlik tarihinde ilk kez delege olmadığı halde aday gösterildiği Denetleme Kurulu üyeliğine en yüksek oyla seçildi. 21 Mart 2015 tarihinde yapılan MHP 11. Olağan Büyük Kurultayı'nda MYK Üyesi seçildi. MHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Kadın Kolları Genel Koordinatörüdür.

nevin-taslicay.jpg


56. Nevzat Aypek

Nevzat Aypek 01 Eylül 1961 Ankara doğumlu. Akörençarsak Köyü İlkokulu’ndan mezun olduktan sonra, devlet parasız yatılı sınavlarını kazanarak Niğde / Bor Şehit Nuri Pamir Lisesinde başlayan orta öğrenim hayatını Ankara Atatürk Lisesi’nde devam ettirdi. 1979 yılında Konya / Kulu Lisesinde tamamladı. 1985 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu.


57. Nevzat Ünlütürk

Nevzat Ünlütürk 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 1. Bölge Bölgesi, 4'nci sıradan millet vekili adayıdır. Nevzat Ünlütürk, Milliyetçi Hareket Partisi'nde MYK üyeliği yapmaktadır.


58. Nur Tuğba Aktay

MHP Milletvekili aday listesinin açıklanmasının ardından İstanbul’da Celal Adan’ın liste başı olduğu 2. Bölge 3. Sırada Milletvekili adayı gösterilen MYK üyesi Nur Tuğba Aktay hakkında büyük tartışmalar yaşanan bir isim olmuştur. Nur Tuğba Aktay Giresun doğumludur.

nur-tugba-aktay.jpg


59. Oğuz Turhan

Planlama Uzmanı ve Avukat olan Oğuz Turhan, Milliyetçi hareket Partisi’nin Merkez Yürütme Kurulu üyelerindedir. Vatanseverliğiyle siyaset hayatında tanınan Turhan MHP’liler için önemli bir isimdir.


60. Ömer Çağlar Yılmaz

Ömer Çağlar Yılmaz 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Milliyetçi Hareket Partisi Şanlıurfa Bölgesi, 2'nci sıradan millet vekili adayıdır. Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi , Türkiye Sağlık Çalışanları Vakfı Eski Yönetim Kurulu üyesi ve Tıbbiyeli Derneği Kurucu Başkanıdır. 2013 yılında Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde çalıştı. Dernek ve vakıf görevleri nedeniyle Ankara’ya geri döndü. Şuan Ankara’da özel bir hastanenin Yöneticisi ve Kardiyoloji Uzmanı olarak mesleğini ifa etmektedir. 


61. Özgür Bayraktar

Özgür Bayraktar, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu üyelerindendir. 

ozgur-bayraktar.jpg


62. Recep Bakırcı

Recep Bakırcı1968 yılında Burdur‘da doğmuştur. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Burdur’da tamamladı. Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümü ile İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1992 yılında mezun oldu. Halen serbest avukatlık yapmaktadır. 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra 11 Temmuz 2015 tarihinde toplanan 7. Olağanüstü Genel Kurulda parti başkanlığını bırakan Osman Pamukoğlu‘nun yerine başkanlık görevine Recep Bakırcı seçilmiştir.


63. Ruhsar Demirel

Ruhsar Demirel, 17 Haziran 1963 tarihinde Eskişehir'de doğdu. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1993-2009 yılları arasında Sağlık Bakanlığı görevini yürüttü. Daha sonra siyasete atılarak 2011 Türkiye genel seçimlerinde Eskişehir milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi. Ruhsar Demirel, 2009 yılında 9. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Olağan Büyük Kurultayı'nda merkez yönetim kurulu üyeliğine seçildi. 2011 Türkiye genel seçimlerinde de MHP'den Eskişehir milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi. Bunun yanında Kadın ve Aileden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini de yürüttü. 2015 seçimlerinde de yeniden Eskişehir milletvekili oldu. Kasım seçimlerinde de tekrar aday oldu ancak milletvekili seçilemedi.


64. Sefer Aycan

Sefer Aycan, 1963 yılında Kahramanmaraş Merkez İlçede dünyaya geldi. 1980 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi ve 1986 yılında bu fakülteden mezun oldu. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Uzmanlık Eğitimine girdi, 1989 yılında uzman doktor oldu. 07 Haziran 2015 genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden 25. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisine girdi. Yayınlanmış on kitabı ve 100 den fazla makalesi vardır. 

sefer-aycan.jpg


65. Serap Şule Kalın

1981 yılı Kayseri doğumlu olan Serap Şule Kalın, ilköğretim ve Lise tahsilini Kayseri’de tamamladı. 2004 yılında Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Çin Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi ve sonra Çin / Pekin Dil ve Kültür Üniversitesi’nde (Beijing Language and Culture University) öğrenim gördü. Serap Şule Kalın 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Kayseri Bölgesi,3'nci sıradan millet vekili adayıdır. Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine getirilen Serap Şule Kalın, 18 Mart tarihinde Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Asil üyeliğine seçildi. Kendi firmasında Dış Ticaret, İthalat, İhracat, Hibe ve Teşvik Danışmanlığı işleriyle uğraşmaktadır.


66. Seyit Ahmet Göçer

Seyit Ahmet Göçer, 4 Nisan 1979’da tarihinde Kırıkkale’de doğdu. 2004 – 2008 yıllarında Kırıkkale Ülkü Ocakları İl Başkanlığı ve görevini yürüttü. Göçer, 2008 yılında MHP Kırıkkale İl Başkanlığı görevine atandı. Kırıkkale İl Başkanlığı görevini yaklaşık 7 yıl sürdüren Göçer, evli ve 2 çocuk babasıdır. 


67. Süleyman Korkmaz

Süleyman Korkmaz, Niğde Lisesinden mezun olduktan sonra Ülkü Ocakları ve MHP’nin çeşitli kademelerinde görev yaptı. MHP Kayseri İl Başkanlığı görevinde bulundu. 25.Dönem Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili olarak meclise giren Süleyman Korkmaz, 26. Dönemde yapılan genel seçimlerde meclise girememiştir. 

suleyman-korkmaz.jpg


68. Süleyman Latin Yunusoğlu

Süleyman Latif Yunusoğlu, 25 Nisan 1953'te Trabzon'da doğdu. Babasının adı Mahmut Şevket, annesinin adı Bahriye Muzaffer'dir. Gençlik kuruluşları, yapı kooperatifi, esnaf odaları, sosyal yardımlaşma ve sanat muhtevalı derneklerde yöneticilik görevi üstlendi. Özel bir şirkette müdürlük görevinde bulundu. Orta düzeyde İngilizce bilen Yunusoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır. 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde MHP'den  Trabzon milletvekili seçilmiştir.


69. Tamer Osmanağaoğlu

Tamer Osmanağaoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi 27.Dönem Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Milletvekili - Güvenlik ve İstihbarat Komisyon Üyesidir. 


70. Umut Ertürk

Umut Ertürk,  Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesidir.

umut-erturk.jpeg


71. Volkan Dudu

Volkan Dudu, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesidir.


72. Volkan Uygunuçarlar

Volkan Uygunuçarlar, 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi 27. Dönem Milletvekili Adayıdır.


73. Volkan Yılmaz

Volkan Yılmaz, 1972 tarihinde İstanbul Silivri'de doğdu. Akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren aile şirketlerinin ortağıdır. Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası (PÜİS) Üyesi ve Yüksek istişare Konseyi Üyesi'dir. Ayrıca Büyükçekmece Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin Kurucu üyesi'dir. 2008 yılında kurulan Türkata Stratejik Araştırmalar Eğitim ve Kültür Vakfı'nın mütevelli heyetindedir. Uzun yılları profesyonel futbol oynamış, çeşitli kulüplerde yöneticilik yapmış ve bir dönem İstanbul Amaatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Teşkilat Başkanlığı görevi üstlenmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

volkan-yilmaz.jpeg


74. Yakup Özkılıç

Yakup Özkılıç, 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi 27. Dönem Milletvekili Adayı idi. 


75. Yusuf Turan

1963’te Artvin’de doğdu. Yusuf Turan, 1984’te Kara Harp Okulu’ndan mezun oldu. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümü ve Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset ve Sosyal Bilimler Bölümü’nde yüksek lisans dereceleri aldı. Turan, 1984- 2008 yılları arasında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çeşitli kademelerinde görev yaptı.  Turan 24. Dönem Artvin’den Milletvekili Adayı oldu. 


76. Yüksel Kaleci

Rize doğumlu siyasetçi Yüksel Kaleci, 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi 27. Dönem Milletvekili Adayı, MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesidir.

yuksel-kaleci.jpg


77. Zühal Topçu

Zühal Topcu, 1960 yılında  Şanlıurfa Birecik'te doğdu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Sosyoloji-Felsefe Bölümün'den mezun oldu. 1986 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde göreve başladı. Aynı üniversitede yardımcı doçent, doçent ve profesör oldu. 24. Dönemde Ankara Milletvekili seçildi. Türkiye-AB KPK ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyeliği görevlerini üstlendi. 


78. Selami Şişman 

İnşaat sektöründe bulunan siyasetçi Selami Şişman, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu üyesidir. 

selami-sisman .jpg

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
1
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Etiketler: ,
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.