Mevlüt Karakaya Kimdir? & Hakkında Bilgi

Milliyetçi Hareket Partisi Adana Milletvekili olan Mevlüt Karakaya, 1963 yılında Bala Çavuşlu Köyünde doğmuştur. Bu içeriğimizde Mevlüt Karakaya hakkında bilinmesi gerekenleri bir araya getirdik.
Mevlüt Karakaya Kimdir? & Hakkında Bilgi

Mevlüt Karakaya Biyografisi

Mevlüt Karakaya, 15 Ağustos 1963'te Ankara'da doğdu. Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü'nde Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak görev alan Karakaya, MHP Başkanlık Divanı Üyesi ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır. Karakaya, evli ve iki çocuk babasıdır. 

mevlut-karakaya-biyografisi.jpg


Mevlüt Karakaya’nın Eğitim ve Çalışma Hayatı

1985 yılında da Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1994 yılında Doçent, 2001 yılında da Profesör oldu. Değişik tarihlerde ABD Indiana, Purdue ve Michagine State Üniversitelerinde akademik çalışmalarda bulundu.1999-2003 yılları arasında Toprak Mahsulleri Ofisi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2001 yılında, “Yılın Kamu Yöneticisi’’, 2002 yılında, ‘’Yılın Bürokratı’’ ödüllerine layık görüldü. Ayrıca, 2002 yılında, bir Bakanlar Kurulu Kararı gereğince Hazine Müsteşarlığı tarafından "En Başarılı KİT Yöneticisi" olarak ödüle layık görüldü. Dünya Bankası Projelerinde yurt dışında Finans Yöneticisi olarak çalıştı. Çeşitli Ülkelerde Dünya Bankası projelerinin Finansal Yönetim Sistemlerinin kurulmasında görev aldı ve danışmanlıklar yaptı. Gazi Üniversiteside, Senato Üyeliği, Dekan Yardımcılığı, Enstitü Müdür Yardımcılığı, Fakülte Kurulu Üyeliği, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Anabilim Dalı Başkanlığı gibi idari ve akademik görevlerde bulundu. Gazi Üniversitesi’nin yanında Başkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesinde lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında muhasebe finans konularında dersler vermiştir. 

mevlut-karakaya’nin-egitim-ve-calisma-hayati.jpg


Mevlüt Karakaya'nın Siyasi Hayatı

Mevlüt Karakaya, 25. ve 26. Dönemlerde  Milliyetçi Hareket Partisi Adana Milletvekili olarak meclise girmiştir. Karakaya, 21 Mart 2015 tarihinde yapılan 11. Olağan Genel Kurulunda Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi olarak seçilmiştir. Akabinde yapılan Merkez Yönetim Kurulu toplantısında Başkanlık Divanı üyeliğine seçilerek Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine atanmıştır. 

mevlut-karakayanin-siyasi-hayati.jpg

Önerilen İçerik;

 MHP MYK Üyeleri

NeOldu.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.