Mehmet Parsak Kimdir? & Hakkında Bilgi

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili olan Mehmet Parsak, 1979 yılında Afyon’da doğmuştur. Bu içeriğimizde Mehmet Parsak hakkında bilinmesi gerekenleri bir araya getirdik.
Mehmet Parsak Kimdir? & Hakkında Bilgi

Mehmet Parsak Biyografisi

Mehmet Parsak, 03 Mart 1979 tarihinde Afyon'da dünyaya geldi. 1998-2002 seneleri arasında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki eğitimi sürecinde; Konya Ülkü Ocakları bünyesinde çeşitli çalışmalarda bulundu. 7 Nisan 2015’te 25.Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri Afyonkarahisar 1.Sıra Milletvekili Adayı olarak gösterilmiştir. İngilizce eğitimi olan Parsak; evli olup, “Dilşad” adında bir kız ve “Kürşad” adında bir erkek çocuğu vardır.

mehmet-parsak-biyografisi.jpg


Mehmet Parsak’ın Eğitim ve Çalışma Hayatı

2002 yıllında  Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Parsak, avukatlık yapmaya başladı. 2008 yılında ise  Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Ana Bilim Dalı, Ceza ve Ceza Usulü Hukuku Bilim Dalı’nda ‘’yüksek lisans” eğitimini tamamladı. 2009 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Bilim Dalı‘nda başladığı “doktora” eğitimini, “yeterlilik” aşamasında sürdürmektedir.

mehmet-parsak’in-egitim-ve-calisma-hayati.jpg


Mehmet Parsak’ın Siyasi Hayatı

2004 yılından bu yana “Türk Hukuk Enstitüsü”nde çeşitli görevler yürütmekte olan Parsak,  Türkiye Kamu-Sen’e bağlı “Türk Sağlık-Sen Genel Merkezi Hukuk Danışmanlığı”nı sürdürmektedir. 2006-2011 yılları arasında “Ankara Ülkü Ocakları Hukuk Birimi Başkanlığı” yapmıştır. 2008 yılından bu yana, “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Hukuk Müşavirliği” görevini yürütmektedir.  2011 yılından bu yana, “MHP Hukuk Çalışma Grubu Kurucusu ve Koordinasyon Kurulu Üyesi” olarak çalışmalarını devam eden Parsak,  2011-2013 yılları arasında ise, “TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu MHP Grubu Teknik Heyet Üyesi” olarak görev yapmıştır. 2012’deki MHP 10. Olağan Kurultayı’nda ve  2015’deki MHP 11. Olağan Kurultayı’nda MYK Asil Üyesi olarak seçilmiştir. Parsak, 25.Dönem Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar  Milletvekilidir.

mehmet-parsak’in-siyasi-hayati.jpg

Önerilen İçerik;

 MHP MYK Üyeleri

NeOldu.com 

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.