Mehmet Naci Bostancı Kimdir? & Hakkında Bilgi

Mehmet Naci Bostancı Kimdir? & Hakkında Bilgi
16.05.201512:31

Adalet ve Kalkınma Partisi Amasya Milletvekili olan Mehmet Naci Bostancı, 2 Ağustos 1957'de Amasya'da doğdu. Babasının adı Osman, annesinin adı Elif'tir. İşte Bostancı hakkında merak edilen bilgiler!

Haber güncelleme tarihi 07.12.2018 12:16

Mehmet Naci Bostancı Biyografisi

Akademisyen, Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bölümünü bitirdi. 27.Dönem AK Parti Grup Başkanı'dır. İyi düzeyde İngilizce bilen Bostancı, 2 çocuk babasıdır.

mehmet-naci-bostanci-001.jpg


Mehmet Naci Bostancı’nın Eğitim ve Çalışma Hayatı

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bölümünü bitirdikten sonra yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Bölümünde tamamladı. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesinde siyaset bilimi ve iletişim bilimleri alanında dersler verdi. 1990'da Doçent, 1996'da Profesör oldu. Aynı fakültenin Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Başkanlığı görevini yürüttü ve Dekanlık görevinde bulundu. Değişik gazete ve dergilerde çok sayıda makalesi yayınlandı. 17 kitabı ve çok sayıda makalesi vardır.

mehmet-naci-bostanci’nin-egitim-ve-calisma-hayati.jpg


Mehmet Naci Bostancı’nın Siyasi Hayatı

24. Dönemde Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (AGİTPA) Türk Grubu Üyesi oldu. Toplumsal Barış Yollarının Araştırılması ve Çözüm Sürecinin Değerlendirilmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Başkanlığını üstlendi. 8 Ocak 2014 tarihinde TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı oldu. 1 Eylül 2014 tarihinden itibaren Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekilliğini yürüttü.  AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi olan Bostancı, 25. ve 26. dönemde TBMM Grup Başkanvekilliği görevine seçilmiş ve halen bu görevine devam etmektedir.  26. Dönemde de Adalet ve Kalkınma Partisi Amasya Milletvekili olarak yeniden meclise girdi. 

mehmet-naci-bostanci’nin-siyasi-hayati.jpg

Önerilen İçerik;

 Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyeleri

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.