Mehmet Naci Bostancı Kimdir? Nereli? Görevi ve Siyasi Hayatı

2 Ağustos 1957'de Amasya'da doğdu. AK Parti Ankara Milletvekili olan Naci Bostancı hakkında daha fazla bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.
Mehmet Naci Bostancı Kimdir? Nereli? Görevi ve Siyasi Hayatı

Mehmet Naci Bostancı, 2 Ağustos 1957 yılında doğmuştur. Annesinin adı Elif babasının adı ise Osman'dır. Amasyalı olan Naci Bostancı, Türk siyaset bilimci, sosyolog, iletişim uzmanı, halkla ilişkiler uzmanı ve siyasetçidir. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Siyaset ve İdare Bölümü mezunu olan Naci Bostancı, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Eğitim ve Çalışma Hayatı

Naci Bostancı Kimdir?

Prof. Dr. Mehmet Naci Bostancı, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde Siyaset ve İdare Bölümü'nü tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı.

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde siyaset bilimi ve iletişim bilimleri alanında ders verirken, 1990 yılında doçent, 1996 yılında profesör olarak atandı. Aynı fakültede Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm Başkanlığı ve dekanlık görevini yürüttü. Değişik gazete ve dergilerde çok sayıda makalesi yayınlandı. 17 kitabı ve çok sayıda makalesi vardır.

Siyasi Hayatı

Naci Bostancı Kimdir?

24. Dönemde, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi'nin (AGİTPA) Türk Grubu Üyesi olarak görev yaptı. Toplumsal Barış Yollarının araştırılması ve çözüm süreçlerinin değerlendirilmesi amaçlı kurulan Meclis Araştırma Komisyonu'nun Başkanlığını üstlendi.

8 Ocak 2014 tarihinde TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı oldu.

1 Eylül 2014 tarihinden itibaren Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekilliğini yürüttü. AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi olan Bostancı, 25. ve 26. dönemde TBMM Grup Başkanvekilliği görevine seçilmiştir.

26. Dönemde de Adalet ve Kalkınma Partisi Amasya Milletvekili olarak yeniden meclise girdi.

2018 seçimlerinde Ankara Milletvekili olan Naci Bostancı hala bu görevi devam ettirmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
İsmet Yılmaz Biyografisi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.