Mehmet Günal Kimdir? Çalışma ve Siyasi Hayatı

MHP Antalya Milletvekili olan Mehmet Günal, 7 Ekim 1964'de Antalya Manavgat'ta doğmuştur. Günal hakkında daha fazla bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.
Mehmet Günal Kimdir? Çalışma ve Siyasi Hayatı

Mehmet Günal, Turgut ve Ayşe Günal çiftinin çocuğu olarak 7 Ekim 1964 tarihinde Antalya'nın Manavgat ilçesinde dünyaya geldi. Siyasi Bilimler Fakültesi'nden 1987 yılında mezun olan Günal, yüksek lisans eğitimini ABD'nin Delaware Üniversitesi'nde tamamlamış ve doktorasını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde almıştır. İyi derecede İngilizce ve Almanca, orta derecede Arapça ve az derecede Fransızca bilen Günal, evli ve iki çocuk babasıdır. Günal, 2007 yılından itibaren yapılan tüm Türkiye genel seçimlerinde MHP Antalya milletvekili olarak seçilmiştir ve halen bu görevini sürdürmektedir.

Mehmet Günal'ın Çalışma Hayatı

Mehmet Günal Kimdir?

Kariyerine Merkez Bankasında uzman olarak başlayan Günal, sonrasında Atılım, Bilkent Üniversitesi ve Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Ayrıca, DPT Müsteşar Yardımcılığı görevini de üstlenen Günal, 2002 yılında doçent olmuştur. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapan Günal, aynı zamanda Bankacılık ve Sigortacılık Araştırma Merkezi'nin Müdürlüğü görevini de yürütmüştür.

Antalyalılar Derneği Başkanlığı, Türk Banka-Sen'in Genel Mevzuat Sekreterliği ve Genel Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde de bulunan Günal, ayrıca Orta Doğu gazetesi ve "etikhaber.com" haber sitesinde düzenli olarak ekonomi politikası konusunda yazılar yazmıştır. Günal'ın ekonomi alanında beş kitabı da yayınlanmıştır.

Mehmet Günal'ın Siyasi Hayatı

Mehmet Günal Kimdir?

Günal, 2007 Türkiye genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) Antalya milletvekili olarak seçilmiş, Plan ve Bütçe Komisyonu'na üye olmuştur.

Daha sonra 2011, Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde MHP Antalya milletvekili olarak yeniden seçildi.

Milletvekilliği sürecinde Akdeniz-PA Üyeliği ve Türk-Alman Dostluk Grubu Genel Sekreterliği görevlerini üstlendi. Ayrıca Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nde Yedek üye olarak görev aldı.

Günal, 21 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirilen Milliyetçi Hareket Partisi 11. Olağan Büyük Kurultayı'nda MYK üyesi seçildi ve 11 Mayıs 2016'da Türk Dünyası ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Ümit Özdağ Kimdir?

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.